Valjakkoajokilpailu 03.02.2019

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 03.02.2019 (vip 13.01.2019) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 50 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 5:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset kutsurypäs 1348-1369

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 45 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Jannica (VRL-04799) - Lilymoor Basil VH18-017-0552
2. birdie (VRL-14733) - Miltzow
3. VP (VRL-14355) - Maybecks Frankenweenie VH18-017-0527
4. jabberjinx (VRL-13570) - Viisikon Hukkaputki VH18-018-1793
5. Nintsu (VRL-01851) - Moana's Purple Clover VH17-024-0110
6. birdie (VRL-14733) - Craanford Ashton
7. Nintsu (VRL-01851) - Moana's Hulabaloo VH17-024-0111
8. Nintsu (VRL-01851) - Malissa Dael VH17-024-0091
9. Tuire (VRL-00345) - Breandan Emily VH14-046-0138
10. V. Penrose (VRL-14429) - Glopeland’s Elsy VH18-104-0029
11. Jannica (VRL-04799) - Huvin Berry Time VH17-017-0155
12. Jannica (VRL-04799) - Lilymoor Ealair VH18-017-0551
13. Nintsu (VRL-01851) - Summer Fun MPB VH17-023-0101
14. Cherry (VRL-12299) - Dolly Diana VH18-017-0474
15. V. Penrose (VRL-14429) - Namys Tea Talk VH17-104-0025
16. Tuire (VRL-00345) - Breandan Floretta VH16-046-0034
17. V. Penrose (VRL-14429) - Penrose Declan VH17-104-0015
18. JP (VRL-01948) - Dreameater Dei
19. jabberjinx (VRL-13570) - Liljan Villiviima VH18-018-1480
20. Tuire (VRL-00345) - Hengenvaaran Usvahukka VH18-018-1183
21. Cherry (VRL-12299) - Sepp's Valyrian VH18-017-0511
22. Sylvi (VRL-08179) - Playground's Jack O'Lantern VH18-017-0482
23. birdie (VRL-14733) - Mainistir Eimhín
24. birdie (VRL-14733) - Portlaw Carrera VH18-062-0036
25. Sylvi (VRL-08179) - Lily's Little Autumn Spell VH18-017-0481
26. JP (VRL-01948) - Je Suis Prest Dei
27. VP (VRL-14355) - Maybecks Plotnyj VH18-017-0586
28. birdie (VRL-14733) - Ludmilla VH18-096-0001
29. Lissu T. (VRL-12701) - Fiktion Kalmia
30. V. Penrose (VRL-14429) - Lord Ramsey VH17-104-0003
31. Sylvi (VRL-08179) - Gweneira Gem VH18-022-0085
32. Jannica (VRL-04799) - Vehkakorven Cinnamon Bun VH17-017-0001
33. jabberjinx (VRL-13570) - Riemunkirjava Suruhuippu VH18-018-1468
34. Decne (VRL-00785) - Tanssilaulu VH18-018-2231
35. Jannica (VRL-04799) - Mushroom Covered VH18-017-0024
36. jabberjinx (VRL-13570) - Harlequin Enchantment of Dawn VH18-031-0340
37. jabberjinx (VRL-13570) - Riemunkirjava Harmikatti VH18-018-1719
38. V. Penrose (VRL-14429) - Penrose Reid VH18-104-0003
39. Tuire (VRL-00345) - Mörkövaaran Huntuhurmaaja VH18-018-1015
40. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fortune VH15-046-0212
41. JP (VRL-01948) - Huovilan Linette
42. Decne (VRL-00785) - Kalman Leikkimieli VH18-018-2228
43. Ilona (VRL-14757) - Vinhan Winter Lights VH19-024-0002
44. JP (VRL-01948) - Huovilan Idalia
45. JP (VRL-01948) - Huovilan Julius

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 24 osallistujaa (4 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Runorannan Iiris VH16-046-0065
2. jabberjinx (VRL-13570) - Ventoksen Riimikatti VH17-018-1749
3. Jannica (VRL-04799) - A.D. Licorice N' Kisses VH18-079-0003
4. birdie (VRL-14733) - Grigorii
5. birdie (VRL-14733) - Aindriú
6. jabberjinx (VRL-13570) - Fridan Blairsol VH18-017-0426
7. Tuire (VRL-00345) - Dreadful Raindrop VH04-046-3184
8. V. Penrose (VRL-14429) - Penrose Amethyste VH18-104-0010
9. birdie (VRL-14733) - Miass
10. Cherry (VRL-12299) - Näkinkenkä VH16-018-2478
11. jabberjinx (VRL-13570) - Kaakkurin Yösydännä VH18-018-1492
12. Jannica (VRL-04799) - Adinan Leonardo VH17-018-1928
13. Frida (VRL-05826) - Fridan Eräprinsessa
14. Lissu T. (VRL-12701) - Huvin O'Clock Tick Tock
15. Jannica (VRL-04799) - Amren Dafydd Arwel VH17-026-0017
16. Tuire (VRL-00345) - Breandan Indiana VH14-046-0125
17. Tuire (VRL-00345) - Március Meadar VH11-046-0052
18. birdie (VRL-14733) - Madeira
19. Tuire (VRL-00345) - Hopearinteen Brediénne VH12-046-0124
20. Cherry (VRL-12299) - Lavendera VH16-046-0018
21. Jannica (VRL-04799) - Jukolan Biljonääri VH17-018-1922
22. jabberjinx (VRL-13570) - Foxtrail Aloe VH15-031-1217
23. birdie (VRL-14733) - Waalwijk VH18-040-0056
24. Jannica (VRL-04799) - Sagavik Sedrik VH18-053-0079

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 14 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. Jannica (VRL-04799) - Wenezia
2. Tuire (VRL-00345) - Lord Artagan VH14-046-0103
3. Nintsu (VRL-01851) - Moana's Trickster VH16-024-0069
4. Tuire (VRL-00345) - Breandan Jon Snow VH14-046-0092
5. Tuire (VRL-00345) - Breandan Lucille VH16-046-0069
6. birdie (VRL-14733) - Ferkó Fern VH18-064-0010
7. Jannica (VRL-04799) - Duke van Khim VH18-040-0073
8. Jannica (VRL-04799) - Delicate Divine VH17-031-0145
9. Tuire (VRL-00345) - Breandan Abram VH14-046-0033
10. Jannica (VRL-04799) - Bellgrove Tideman VH14-040-0097
11. Tuire (VRL-00345) - Aghamora Rewa VH15-046-0171
12. birdie (VRL-14733) - Luisita de Cliché VH18-064-0012
13. birdie (VRL-14733) - Magdolna VH18-064-0009
14. birdie (VRL-14733) - Ferdinánd VH18-064-0008