Valjakkoajokilpailu 26.01.2019

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 26.01.2019 (vip 13.01.2019) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 50 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 5:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset kutsurypäs 1348-1369

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 45 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Jannica (VRL-04799) - Lilymoor Basil VH18-017-0552
2. JP (VRL-01948) - Huovilan Idalia
3. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fortune VH15-046-0212
4. JP (VRL-01948) - Dreameater Dei
5. birdie (VRL-14733) - Craanford Ashton
6. V. Penrose (VRL-14429) - Lord Ramsey VH17-104-0003
7. Nintsu (VRL-01851) - Moana's Purple Clover VH17-024-0110
8. Jannica (VRL-04799) - Vehkakorven Cinnamon Bun VH17-017-0001
9. jabberjinx (VRL-13570) - Riemunkirjava Harmikatti VH18-018-1719
10. Sylvi (VRL-08179) - Playground's Jack O'Lantern VH18-017-0482
11. jabberjinx (VRL-13570) - Harlequin Enchantment of Dawn VH18-031-0340
12. jabberjinx (VRL-13570) - Viisikon Hukkaputki VH18-018-1793
13. birdie (VRL-14733) - Ludmilla VH18-096-0001
14. Decne (VRL-00785) - Kalman Leikkimieli VH18-018-2228
15. jabberjinx (VRL-13570) - Liljan Villiviima VH18-018-1480
16. Tuire (VRL-00345) - Breandan Floretta VH16-046-0034
17. Ilona (VRL-14757) - Vinhan Winter Lights VH19-024-0002
18. Cherry (VRL-12299) - Dolly Diana VH18-017-0474
19. Tuire (VRL-00345) - Breandan Emily VH14-046-0138
20. JP (VRL-01948) - Je Suis Prest Dei
21. Nintsu (VRL-01851) - Summer Fun MPB VH17-023-0101
22. birdie (VRL-14733) - Miltzow
23. birdie (VRL-14733) - Portlaw Carrera VH18-062-0036
24. jabberjinx (VRL-13570) - Riemunkirjava Suruhuippu VH18-018-1468
25. Decne (VRL-00785) - Tanssilaulu VH18-018-2231
26. JP (VRL-01948) - Huovilan Julius
27. V. Penrose (VRL-14429) - Penrose Declan VH17-104-0015
28. Tuire (VRL-00345) - Hengenvaaran Usvahukka VH18-018-1183
29. V. Penrose (VRL-14429) - Penrose Reid VH18-104-0003
30. VP (VRL-14355) - Maybecks Frankenweenie VH18-017-0527
31. V. Penrose (VRL-14429) - Glopeland’s Elsy VH18-104-0029
32. Jannica (VRL-04799) - Mushroom Covered VH18-017-0024
33. Jannica (VRL-04799) - Huvin Berry Time VH17-017-0155
34. Nintsu (VRL-01851) - Moana's Hulabaloo VH17-024-0111
35. Cherry (VRL-12299) - Sepp's Valyrian VH18-017-0511
36. Lissu T. (VRL-12701) - Fiktion Kalmia
37. birdie (VRL-14733) - Mainistir Eimhín
38. JP (VRL-01948) - Huovilan Linette
39. Nintsu (VRL-01851) - Malissa Dael VH17-024-0091
40. Sylvi (VRL-08179) - Lily's Little Autumn Spell VH18-017-0481
41. Jannica (VRL-04799) - Lilymoor Ealair VH18-017-0551
42. V. Penrose (VRL-14429) - Namys Tea Talk VH17-104-0025
43. VP (VRL-14355) - Maybecks Plotnyj VH18-017-0586
44. Sylvi (VRL-08179) - Gweneira Gem VH18-022-0085
45. Tuire (VRL-00345) - Mörkövaaran Huntuhurmaaja VH18-018-1015

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 24 osallistujaa (4 sijoitusta) 
1. Lissu T. (VRL-12701) - Huvin O'Clock Tick Tock
2. Tuire (VRL-00345) - Dreadful Raindrop VH04-046-3184
3. jabberjinx (VRL-13570) - Fridan Blairsol VH18-017-0426
4. birdie (VRL-14733) - Waalwijk VH18-040-0056
5. Tuire (VRL-00345) - Breandan Indiana VH14-046-0125
6. birdie (VRL-14733) - Miass
7. V. Penrose (VRL-14429) - Penrose Amethyste VH18-104-0010
8. Jannica (VRL-04799) - Amren Dafydd Arwel VH17-026-0017
9. Jannica (VRL-04799) - Jukolan Biljonääri VH17-018-1922
10. Frida (VRL-05826) - Fridan Eräprinsessa
11. Tuire (VRL-00345) - Hopearinteen Brediénne VH12-046-0124
12. Cherry (VRL-12299) - Näkinkenkä VH16-018-2478
13. birdie (VRL-14733) - Grigorii
14. jabberjinx (VRL-13570) - Foxtrail Aloe VH15-031-1217
15. Tuire (VRL-00345) - Március Meadar VH11-046-0052
16. jabberjinx (VRL-13570) - Kaakkurin Yösydännä VH18-018-1492
17. Tuire (VRL-00345) - Runorannan Iiris VH16-046-0065
18. birdie (VRL-14733) - Madeira
19. birdie (VRL-14733) - Aindriú
20. Jannica (VRL-04799) - Adinan Leonardo VH17-018-1928
21. Jannica (VRL-04799) - Sagavik Sedrik VH18-053-0079
22. jabberjinx (VRL-13570) - Ventoksen Riimikatti VH17-018-1749
23. Jannica (VRL-04799) - A.D. Licorice N' Kisses VH18-079-0003
24. Cherry (VRL-12299) - Lavendera VH16-046-0018

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 14 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. Jannica (VRL-04799) - Bellgrove Tideman VH14-040-0097
2. Tuire (VRL-00345) - Breandan Jon Snow VH14-046-0092
3. Tuire (VRL-00345) - Lord Artagan VH14-046-0103
4. birdie (VRL-14733) - Ferkó Fern VH18-064-0010
5. birdie (VRL-14733) - Magdolna VH18-064-0009
6. Tuire (VRL-00345) - Breandan Abram VH14-046-0033
7. Tuire (VRL-00345) - Aghamora Rewa VH15-046-0171
8. Nintsu (VRL-01851) - Moana's Trickster VH16-024-0069
9. Jannica (VRL-04799) - Wenezia
10. birdie (VRL-14733) - Ferdinánd VH18-064-0008
11. Jannica (VRL-04799) - Delicate Divine VH17-031-0145
12. Jannica (VRL-04799) - Duke van Khim VH18-040-0073
13. Tuire (VRL-00345) - Breandan Lucille VH16-046-0069
14. birdie (VRL-14733) - Luisita de Cliché VH18-064-0012