Valjakkoajokilpailu 22.01.2019

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 22.01.2019 (vip 13.01.2019) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 50 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 5:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset kutsurypäs 1348-1369

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 45 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. JP (VRL-01948) - Huovilan Julius
2. V. Penrose (VRL-14429) - Penrose Declan VH17-104-0015
3. Jannica (VRL-04799) - Lilymoor Ealair VH18-017-0551
4. birdie (VRL-14733) - Ludmilla VH18-096-0001
5. jabberjinx (VRL-13570) - Liljan Villiviima VH18-018-1480
6. jabberjinx (VRL-13570) - Harlequin Enchantment of Dawn VH18-031-0340
7. Jannica (VRL-04799) - Huvin Berry Time VH17-017-0155
8. Tuire (VRL-00345) - Breandan Emily VH14-046-0138
9. Tuire (VRL-00345) - Mörkövaaran Huntuhurmaaja VH18-018-1015
10. Sylvi (VRL-08179) - Playground's Jack O'Lantern VH18-017-0482
11. V. Penrose (VRL-14429) - Glopeland’s Elsy VH18-104-0029
12. JP (VRL-01948) - Je Suis Prest Dei
13. VP (VRL-14355) - Maybecks Frankenweenie VH18-017-0527
14. V. Penrose (VRL-14429) - Namys Tea Talk VH17-104-0025
15. Sylvi (VRL-08179) - Lily's Little Autumn Spell VH18-017-0481
16. Nintsu (VRL-01851) - Moana's Purple Clover VH17-024-0110
17. Cherry (VRL-12299) - Dolly Diana VH18-017-0474
18. Sylvi (VRL-08179) - Gweneira Gem VH18-022-0085
19. Decne (VRL-00785) - Kalman Leikkimieli VH18-018-2228
20. Tuire (VRL-00345) - Hengenvaaran Usvahukka VH18-018-1183
21. birdie (VRL-14733) - Miltzow
22. Tuire (VRL-00345) - Breandan Floretta VH16-046-0034
23. Jannica (VRL-04799) - Mushroom Covered VH18-017-0024
24. birdie (VRL-14733) - Portlaw Carrera VH18-062-0036
25. jabberjinx (VRL-13570) - Riemunkirjava Harmikatti VH18-018-1719
26. VP (VRL-14355) - Maybecks Plotnyj VH18-017-0586
27. V. Penrose (VRL-14429) - Lord Ramsey VH17-104-0003
28. Decne (VRL-00785) - Tanssilaulu VH18-018-2231
29. Nintsu (VRL-01851) - Summer Fun MPB VH17-023-0101
30. Jannica (VRL-04799) - Vehkakorven Cinnamon Bun VH17-017-0001
31. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fortune VH15-046-0212
32. Cherry (VRL-12299) - Sepp's Valyrian VH18-017-0511
33. JP (VRL-01948) - Huovilan Linette
34. jabberjinx (VRL-13570) - Viisikon Hukkaputki VH18-018-1793
35. jabberjinx (VRL-13570) - Riemunkirjava Suruhuippu VH18-018-1468
36. V. Penrose (VRL-14429) - Penrose Reid VH18-104-0003
37. Ilona (VRL-14757) - Vinhan Winter Lights VH19-024-0002
38. Nintsu (VRL-01851) - Moana's Hulabaloo VH17-024-0111
39. Lissu T. (VRL-12701) - Fiktion Kalmia
40. birdie (VRL-14733) - Mainistir Eimhín
41. JP (VRL-01948) - Dreameater Dei
42. birdie (VRL-14733) - Craanford Ashton
43. JP (VRL-01948) - Huovilan Idalia
44. Jannica (VRL-04799) - Lilymoor Basil VH18-017-0552
45. Nintsu (VRL-01851) - Malissa Dael VH17-024-0091

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 24 osallistujaa (4 sijoitusta) 
1. Jannica (VRL-04799) - Adinan Leonardo VH17-018-1928
2. jabberjinx (VRL-13570) - Fridan Blairsol VH18-017-0426
3. Jannica (VRL-04799) - Jukolan Biljonääri VH17-018-1922
4. Tuire (VRL-00345) - Breandan Indiana VH14-046-0125
5. Jannica (VRL-04799) - A.D. Licorice N' Kisses VH18-079-0003
6. birdie (VRL-14733) - Grigorii
7. jabberjinx (VRL-13570) - Ventoksen Riimikatti VH17-018-1749
8. birdie (VRL-14733) - Aindriú
9. Tuire (VRL-00345) - Hopearinteen Brediénne VH12-046-0124
10. jabberjinx (VRL-13570) - Foxtrail Aloe VH15-031-1217
11. Jannica (VRL-04799) - Sagavik Sedrik VH18-053-0079
12. Cherry (VRL-12299) - Näkinkenkä VH16-018-2478
13. birdie (VRL-14733) - Waalwijk VH18-040-0056
14. birdie (VRL-14733) - Madeira
15. V. Penrose (VRL-14429) - Penrose Amethyste VH18-104-0010
16. Frida (VRL-05826) - Fridan Eräprinsessa
17. Tuire (VRL-00345) - Március Meadar VH11-046-0052
18. Cherry (VRL-12299) - Lavendera VH16-046-0018
19. Lissu T. (VRL-12701) - Huvin O'Clock Tick Tock
20. Tuire (VRL-00345) - Runorannan Iiris VH16-046-0065
21. Jannica (VRL-04799) - Amren Dafydd Arwel VH17-026-0017
22. jabberjinx (VRL-13570) - Kaakkurin Yösydännä VH18-018-1492
23. Tuire (VRL-00345) - Dreadful Raindrop VH04-046-3184
24. birdie (VRL-14733) - Miass

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 14 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Breandan Abram VH14-046-0033
2. Tuire (VRL-00345) - Lord Artagan VH14-046-0103
3. birdie (VRL-14733) - Magdolna VH18-064-0009
4. Tuire (VRL-00345) - Breandan Lucille VH16-046-0069
5. Jannica (VRL-04799) - Bellgrove Tideman VH14-040-0097
6. Jannica (VRL-04799) - Delicate Divine VH17-031-0145
7. Jannica (VRL-04799) - Wenezia
8. birdie (VRL-14733) - Ferkó Fern VH18-064-0010
9. birdie (VRL-14733) - Ferdinánd VH18-064-0008
10. birdie (VRL-14733) - Luisita de Cliché VH18-064-0012
11. Tuire (VRL-00345) - Aghamora Rewa VH15-046-0171
12. Jannica (VRL-04799) - Duke van Khim VH18-040-0073
13. Nintsu (VRL-01851) - Moana's Trickster VH16-024-0069
14. Tuire (VRL-00345) - Breandan Jon Snow VH14-046-0092