Valjakkoajokilpailu 19.01.2019

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 19.01.2019 (vip 13.01.2019) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 50 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 5:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset kutsurypäs 1348-1369

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 45 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Jannica (VRL-04799) - Mushroom Covered VH18-017-0024
2. jabberjinx (VRL-13570) - Riemunkirjava Harmikatti VH18-018-1719
3. JP (VRL-01948) - Huovilan Idalia
4. Nintsu (VRL-01851) - Moana's Hulabaloo VH17-024-0111
5. birdie (VRL-14733) - Mainistir Eimhín
6. Tuire (VRL-00345) - Mörkövaaran Huntuhurmaaja VH18-018-1015
7. Cherry (VRL-12299) - Dolly Diana VH18-017-0474
8. Sylvi (VRL-08179) - Playground's Jack O'Lantern VH18-017-0482
9. jabberjinx (VRL-13570) - Viisikon Hukkaputki VH18-018-1793
10. jabberjinx (VRL-13570) - Riemunkirjava Suruhuippu VH18-018-1468
11. JP (VRL-01948) - Huovilan Julius
12. Sylvi (VRL-08179) - Gweneira Gem VH18-022-0085
13. Nintsu (VRL-01851) - Summer Fun MPB VH17-023-0101
14. V. Penrose (VRL-14429) - Penrose Reid VH18-104-0003
15. jabberjinx (VRL-13570) - Harlequin Enchantment of Dawn VH18-031-0340
16. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fortune VH15-046-0212
17. JP (VRL-01948) - Dreameater Dei
18. Jannica (VRL-04799) - Lilymoor Ealair VH18-017-0551
19. Lissu T. (VRL-12701) - Fiktion Kalmia
20. VP (VRL-14355) - Maybecks Frankenweenie VH18-017-0527
21. birdie (VRL-14733) - Portlaw Carrera VH18-062-0036
22. JP (VRL-01948) - Je Suis Prest Dei
23. jabberjinx (VRL-13570) - Liljan Villiviima VH18-018-1480
24. Tuire (VRL-00345) - Breandan Emily VH14-046-0138
25. VP (VRL-14355) - Maybecks Plotnyj VH18-017-0586
26. Jannica (VRL-04799) - Lilymoor Basil VH18-017-0552
27. Sylvi (VRL-08179) - Lily's Little Autumn Spell VH18-017-0481
28. Decne (VRL-00785) - Kalman Leikkimieli VH18-018-2228
29. Jannica (VRL-04799) - Vehkakorven Cinnamon Bun VH17-017-0001
30. Cherry (VRL-12299) - Sepp's Valyrian VH18-017-0511
31. V. Penrose (VRL-14429) - Penrose Declan VH17-104-0015
32. V. Penrose (VRL-14429) - Glopeland’s Elsy VH18-104-0029
33. Nintsu (VRL-01851) - Moana's Purple Clover VH17-024-0110
34. birdie (VRL-14733) - Ludmilla VH18-096-0001
35. birdie (VRL-14733) - Craanford Ashton
36. Tuire (VRL-00345) - Hengenvaaran Usvahukka VH18-018-1183
37. Decne (VRL-00785) - Tanssilaulu VH18-018-2231
38. V. Penrose (VRL-14429) - Namys Tea Talk VH17-104-0025
39. Tuire (VRL-00345) - Breandan Floretta VH16-046-0034
40. JP (VRL-01948) - Huovilan Linette
41. V. Penrose (VRL-14429) - Lord Ramsey VH17-104-0003
42. Ilona (VRL-14757) - Vinhan Winter Lights VH19-024-0002
43. Jannica (VRL-04799) - Huvin Berry Time VH17-017-0155
44. birdie (VRL-14733) - Miltzow
45. Nintsu (VRL-01851) - Malissa Dael VH17-024-0091

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 24 osallistujaa (4 sijoitusta) 
1. Cherry (VRL-12299) - Näkinkenkä VH16-018-2478
2. Lissu T. (VRL-12701) - Huvin O'Clock Tick Tock
3. Cherry (VRL-12299) - Lavendera VH16-046-0018
4. birdie (VRL-14733) - Waalwijk VH18-040-0056
5. Tuire (VRL-00345) - Runorannan Iiris VH16-046-0065
6. jabberjinx (VRL-13570) - Foxtrail Aloe VH15-031-1217
7. birdie (VRL-14733) - Aindriú
8. jabberjinx (VRL-13570) - Fridan Blairsol VH18-017-0426
9. Jannica (VRL-04799) - Jukolan Biljonääri VH17-018-1922
10. Frida (VRL-05826) - Fridan Eräprinsessa
11. Jannica (VRL-04799) - Adinan Leonardo VH17-018-1928
12. jabberjinx (VRL-13570) - Ventoksen Riimikatti VH17-018-1749
13. Tuire (VRL-00345) - Hopearinteen Brediénne VH12-046-0124
14. V. Penrose (VRL-14429) - Penrose Amethyste VH18-104-0010
15. Tuire (VRL-00345) - Dreadful Raindrop VH04-046-3184
16. birdie (VRL-14733) - Grigorii
17. Tuire (VRL-00345) - Március Meadar VH11-046-0052
18. Jannica (VRL-04799) - Amren Dafydd Arwel VH17-026-0017
19. Jannica (VRL-04799) - Sagavik Sedrik VH18-053-0079
20. birdie (VRL-14733) - Miass
21. Jannica (VRL-04799) - A.D. Licorice N' Kisses VH18-079-0003
22. Tuire (VRL-00345) - Breandan Indiana VH14-046-0125
23. birdie (VRL-14733) - Madeira
24. jabberjinx (VRL-13570) - Kaakkurin Yösydännä VH18-018-1492

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 14 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. birdie (VRL-14733) - Ferdinánd VH18-064-0008
2. birdie (VRL-14733) - Magdolna VH18-064-0009
3. birdie (VRL-14733) - Ferkó Fern VH18-064-0010
4. Tuire (VRL-00345) - Breandan Jon Snow VH14-046-0092
5. Jannica (VRL-04799) - Duke van Khim VH18-040-0073
6. birdie (VRL-14733) - Luisita de Cliché VH18-064-0012
7. Tuire (VRL-00345) - Breandan Abram VH14-046-0033
8. Tuire (VRL-00345) - Aghamora Rewa VH15-046-0171
9. Nintsu (VRL-01851) - Moana's Trickster VH16-024-0069
10. Jannica (VRL-04799) - Wenezia
11. Jannica (VRL-04799) - Bellgrove Tideman VH14-040-0097
12. Tuire (VRL-00345) - Lord Artagan VH14-046-0103
13. Tuire (VRL-00345) - Breandan Lucille VH16-046-0069
14. Jannica (VRL-04799) - Delicate Divine VH17-031-0145