Valjakkoajokilpailu 24.04.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 24.04.2018 (vip 23.04.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 50 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 5:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi parivaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa parivaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea parivaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi parivaljakko, 31 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Aavetyttö VH14-018-1576 && Erkinheimon Elävä Nukke VH14-018-1577
2. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Daalia VH18-018-0200 && Ruskavaaran Tahmatassu VH18-018-0080
3. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Glacial Dahlia VH17-017-0511 && Vuornan Glittering Goldie
4. Tuire (VRL-00345) - Celebrian VH04-046-1764 && Breandan Jolanda VH17-046-0059
5. Pierre (VRL-10531) - Kadon Kinesma && Kadon Kaili
6. Tuire (VRL-00345) - WND Dwinnie VH11-046-0084 && Breandan Miss Impossible VH17-046-0077
7. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Armakka && Hirttivaaran Oprakka VH16-018-1492
8. Oresama (VRL-02753) - Peppero RSE && Aurelia
9. Oresama (VRL-02753) - Ponipalleron Rihanna && PP's Cactus King VH16-017-0170
10. Dimma (VRL-08204) - Mörkövaaran Maiskutus VH18-018-0632 && Rohkean Kaamosaika VH15-018-0422
11. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kaskikurpitsa H18-018-0440 && Hengenvaaran Niitti VH18-018-0450
12. Pierre (VRL-10531) - Kadon Tirilii && Kadon Kansas
13. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Gardex VH18-017-0080 && Huvin Razzli VH18-017-0076
14. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Kristallijumala VH14-018-1564 && Erkinheimon Mösiöö Seppo VH14-018-1816
15. Pierre (VRL-10531) - Kadon Hiatus && Kadon Kuikaus
16. Liia (VRL-11284) - Ponybows Purrberry VH18-017-0116 && Runon Kuunappa VH18-018-0586
17. EmmiN. (VRL-03385) - Nutty Pumpkin VH17-017-0451 && Blueberry Crown VH17-017-0452
18. Liia (VRL-11284) - Jeilin Hiienhiisu VH18-018-0583 && Mooncloud's Cin Cin VH18-017-0117
19. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Ässä VH18-018-0448 && Hengenvaaran Luvaton VH18-018-0447
20. Dimma (VRL-08204) - Mörkövaaran Tervaleijona VH17-018-1495 && Villahaan Riesa VH17-018-1497
21. Tuire (VRL-00345) - Marilina SS VH04-046-1031 && Breandan Marinda VH15-046-0211
22. Hapero (VRL-06115) - Kadon Kuisma VH18-018-0307 && Hengenvaaran Tiuhti VH18-018-0326
23. Pierre (VRL-10531) - Tvinnaus && Tilsitti
24. EmmiN. (VRL-03385) - Campcroft Mercury VH17-017-0302 && Wanteborgs Jupiter
25. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Krokotiilinkyynel VH11-018-0724 && Erkinheimon Matilda VH17-018-0400
26. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Jäynä VH18-018-0325 && Hengenvaaran Namu VH18-018-0441
27. Tuire (VRL-00345) - Breandan Wildfire VH14-046-0093 && Breandan Donagh VH15-046-0012
28. EmmiN. (VRL-03385) - Huovilan Sametti VH17-017-0341 && Mayhem Crispy-Coco VH17-017-0515
29. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Tummapaahto VH17-018-1491 && Hengenvaaran Vingahdus VH17-018-1500
30. Tuire (VRL-00345) - Breandan Indiana VH14-046-0125 && Breandan Flick VH14-046-0037
31. Dimma (VRL-08204) - Kabareekauhu VH17-018-1501 && Villahaan Tulius VH17-018-1496

luokka 2. vaativa parivaljakko, 25 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Flame Dust VH18-017-0077 && Huvin Racliff
2. Pierre (VRL-10531) - Kadotettu Hapanteri && Mörkövaaran Muskoni VH16-018-1999
3. EmmiN. (VRL-03385) - Cenwig Athelstan VH17-017-0360 && Huovilan Brandon VH17-017-0519
4. Dimma (VRL-08204) - Mörkövaaran Pilvenhattara && Teilikorven Villiina
5. Dimma (VRL-08204) - Tervatöyhtö && Ponipalleron Harkimo VH17-018-1009
6. Dimma (VRL-08204) - Sudentaival VH16-018-0753 && Ruskavaaran Kultanauha VH18-018-0492
7. Tuire (VRL-00345) - Március Meadar VH11-046-0052 && Isibéalth VH15-046-0020
8. Tuire (VRL-00345) - Ceana NU VH13-046-0146 && Hopearinteen Brediénne VH12-046-0124
9. Dimma (VRL-08204) - Keikarin Rallatus && Pirunkorven Hopitti VH17-018-0746
10. EmmiN. (VRL-03385) - Valyrian Mathilda VH18-017-0168 && Mayhem Candy Cane VH17-017-0513
11. Hapero (VRL-06115) - Huvin Mustahurma VH18-018-0141 && Hengenvaaran Tarmo VH18-018-0439
12. Tuire (VRL-00345) - Breandan Jon Snow VH14-046-0092 && Mahtiankan Tahmatassu VH14-046-0039
13. Oresama (VRL-02753) - Ensi-Ilta-Aurinko && Erkinheimon Aamupäivänsäde
14. Hapero (VRL-06115) - Mörkövaaran Tähkäpää VH18-018-0540 && Ponipalleron Sahrami VH18-018-0672
15. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Glazed Blueberry VH17-017-0517 && Mayhem Black Trophy VH18-017-0079
16. Pierre (VRL-10531) - Kadon Vianna && Kadon Dimangi
17. Oresama (VRL-02753) - Akmeeli && Erkinheimon Skylla
18. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Röllimölli && Jatsin Taika-Aika VH17-018-0305
19. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Jummijammi && Erkinheimon Jeskamandeera
20. Tuire (VRL-00345) - Asahi SCHA VH05-046-9895 && Breandan Lucille VH16-046-0069
21. Oresama (VRL-02753) - Rölli-Peikon Residenssi VH17-018-0776 && Veljeni Rottamieli VH15-018-1960
22. Tuire (VRL-00345) - Ironhead HS VH11-046-0080 && Zelda's Leonart VH11-046-0086
23. EmmiN. (VRL-03385) - Crawling Cedina && Arhavney Shalya
24. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Patakunkku VH18-018-0790 && Hengenvaaran Hosuli VH18-018-0792
25. Dimma (VRL-08204) - Jeilin Hiiskatti VH18-018-0635 && Seppäjärven Jääpalo

luokka 3. vaikea parivaljakko, 5 osallistujaa (2 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Zelda's Darlene VH11-046-0087 && Március Larinea VH11-046-0049
2. Tuire (VRL-00345) - Hopearinteen Paparazzi VH12-046-0128 && Nouvion Breandán VH15-046-0077
3. Tuire (VRL-00345) - Willpower Laochra VH11-046-0059 && Ramya Abel VH14-046-0044
4. Tuire (VRL-00345) - Breandan Brienne VH14-046-0096 && Breandan Nymeria VH14-046-0094
5. Tuire (VRL-00345) - Ruaraidh VH11-046-0103 && Courvosier Scribhneoir MAR VH11-046-0105