Valjakkoajokilpailu 24.04.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 24.04.2018 (vip 11.04.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 50 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 5:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 44 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Pierre (VRL-10531) - Hirttivaaran Oprakka VH16-018-1492
2. Tuire (VRL-00345) - Breandan Jaimie VH17-046-0068
3. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nemo VH18-039-0022
4. Serena (VRL-09334) - Wyat Sherry Scarletcane VH15-017-0709
5. Tuire (VRL-00345) - Breandan Jolanda VH17-046-0059
6. Tuire (VRL-00345) - Breandan Coby VH17-046-0066
7. Jenny (VRL-12948) - Yentel Sugar Lily VH16-017-0388
8. JP (VRL-01948) - Huovilan Gold Lime
9. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
10. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Pusuttelija VH18-018-0187
11. yersinio (VRL-06303) - Klareetje v. Duren VH17-040-0050
12. Pierre (VRL-10531) - Hengenvaaran Kahviina
13. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Armakka
14. Tuire (VRL-00345) - Breandan Edwina VH17-046-0062
15. Serena (VRL-09334) - Lilymoor Fumnaya VH18-017-0049
16. tvisha (VRL-01671) - Hedelmäharha VH18-018-0663
17. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Namu VH18-018-0441
18. sarqquu (VRL-04374) - Pickle Rick VH18-017-0120
19. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Luvaton VH18-018-0447
20. sonya (VRL-09386) - Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
21. Leenu (VRL-14490) - Heulwen Lleuad VH17-026-0031
22. JP (VRL-01948) - Huovilan Pandora
23. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kaskikurpitsa H18-018-0440
24. tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Valonvaltiatar VH18-018-0633
25. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
26. Serena (VRL-09334) - Islands Galactic Tequila Shake VH18-017-0071
27. sarqquu (VRL-04374) - Caerllion Aeron VH18-026-0021
28. Leenu (VRL-14490) - Runon Tiara VH18-018-0371
29. JP (VRL-01948) - Huovilan Heresia
30. Leenu (VRL-14490) - Seppäjärven Hevonhierakka VH18-018-0644
31. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
32. JP (VRL-01948) - Mooncloud's Larissa
33. sarqquu (VRL-04374) - Cicero
34. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Niitti VH18-018-0450
35. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Ässä VH18-018-0448
36. Leenu (VRL-14490) - A.D. Cremig VH17-057-0015
37. Serena (VRL-09334) - Lilium 5594 VH15-017-0579
38. JP (VRL-01948) - Huovilan Si Jolie
39. Serena (VRL-09334) - Lemmes VH17-018-2272
40. Pierre (VRL-10531) - Kadon Kuikaus
41. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nadusha VH17-039-0060
42. Tuire (VRL-00345) - Breandan Morgan VH17-046-0063
43. tvisha (VRL-01671) - Zombie Circus
44. Pierre (VRL-10531) - Kadon Affekti

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 32 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Runorannan Iiris VH16-046-0065
2. sonya (VRL-09386) - Kaunon Unelmakarkuri VH17-018-1201
3. sarqquu (VRL-04374) - Wyat Wild Future VH16-017-0578
4. tvisha (VRL-01671) - Joy Joy Cirein VH18-046-0001
5. sonya (VRL-09386) - Maanan Kaunokki VH17-018-1574
6. Tuire (VRL-00345) - Aisling VH15-046-0098
7. sonya (VRL-09386) - Nupun Mortteli VH17-018-1391
8. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Kissing Crystal VH17-057-0007
9. tvisha (VRL-01671) - Timanttiponi VH18-018-0324
10. Hapero (VRL-06115) - Mörkövaaran Tähkäpää VH18-018-0540
11. Hapero (VRL-06115) - Huvin Mustahurma VH18-018-0141
12. tvisha (VRL-01671) - Doraya Cirein
13. sonya (VRL-09386) - Raatteen Haaveraina VH17-018-1458
14. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kompura VH18-018-0449
15. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Leon Lad VH17-046-0034
16. Serena (VRL-09334) - Vuornan Hippa&Harmi VH16-018-1187
17. Serena (VRL-09334) - Vuornan Bambiepuffs VH17-017-0430
18. Leenu (VRL-14490) - Mörkövaaran Walmetti VH18-018-0546
19. Leenu (VRL-14990) - Runon Kosti VH16-018-2667
20. Serena (VRL-09334) - Wyat Tickle My Fancy VH15-017-0676
21. tvisha (VRL-01671) - Nopparuletti VH18-018-0133
22. Pierre (VRL-10531) - Kadon Vianna
23. Tuire (VRL-00345) - Breandan Lucille VH16-046-0069
24. Pierre (VRL-10531) - Mörkövaaran Muskoni VH16-018-1999
25. Leenu (VRL-14490) - Rallatella VH18-018-0499
26. sonya (VRL-09386) - Fiktion Suojelius VH17-018-1575
27. Pierre (VRL-10531) - Kadotettu Hapanteri
28. Tuire (VRL-00345) - Cazador De Rewa VH15-046-0173
29. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tarmo VH18-018-0439
30. Pierre (VRL-10531) - Kadon Dimangi
31. Hapero (VRL-06115) - Huvin Saskia VH18-018-0137
32. Tuire (VRL-00345) - Dyantha's Cricket VH15-046-0199

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 9 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Wrong Turn VH17-046-0043
2. Shannon. (VRL-05645) - Deryn Du VH15-026-0109
3. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Eibhlín VH16-046-0082
4. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Murray VH15-046-0185
5. Pierre (VRL-10531) - Biohazard Prime
6. sarqquu (VRL-04374) - Breandan Barrfhionn VH15-046-0155
7. Tuire (VRL-00345) - Breandan Adrianna VH15-046-0107
8. Tuire (VRL-00345) - Funny Words VH16-046-0092
9. sarqquu (VRL-04374) - Sagavik Yrjar VH17-053-0004