Valjakkoajokilpailu 23.04.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 23.04.2018 (vip 11.04.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 50 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 5:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 44 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kaskikurpitsa H18-018-0440
2. Serena (VRL-09334) - Islands Galactic Tequila Shake VH18-017-0071
3. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Luvaton VH18-018-0447
4. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
5. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
6. Tuire (VRL-00345) - Breandan Jolanda VH17-046-0059
7. Jenny (VRL-12948) - Yentel Sugar Lily VH16-017-0388
8. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Armakka
9. Serena (VRL-09334) - Lemmes VH17-018-2272
10. Leenu (VRL-14490) - A.D. Cremig VH17-057-0015
11. Tuire (VRL-00345) - Breandan Edwina VH17-046-0062
12. sarqquu (VRL-04374) - Cicero
13. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Pusuttelija VH18-018-0187
14. JP (VRL-01948) - Huovilan Pandora
15. yersinio (VRL-06303) - Klareetje v. Duren VH17-040-0050
16. sarqquu (VRL-04374) - Pickle Rick VH18-017-0120
17. Pierre (VRL-10531) - Kadon Affekti
18. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Ässä VH18-018-0448
19. Serena (VRL-09334) - Lilymoor Fumnaya VH18-017-0049
20. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Niitti VH18-018-0450
21. Leenu (VRL-14490) - Seppäjärven Hevonhierakka VH18-018-0644
22. Leenu (VRL-14490) - Runon Tiara VH18-018-0371
23. JP (VRL-01948) - Huovilan Gold Lime
24. JP (VRL-01948) - Mooncloud's Larissa
25. Serena (VRL-09334) - Lilium 5594 VH15-017-0579
26. tvisha (VRL-01671) - Zombie Circus
27. tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Valonvaltiatar VH18-018-0633
28. Tuire (VRL-00345) - Breandan Coby VH17-046-0066
29. Tuire (VRL-00345) - Breandan Jaimie VH17-046-0068
30. Tuire (VRL-00345) - Breandan Morgan VH17-046-0063
31. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nadusha VH17-039-0060
32. Leenu (VRL-14490) - Heulwen Lleuad VH17-026-0031
33. Pierre (VRL-10531) - Kadon Kuikaus
34. Serena (VRL-09334) - Wyat Sherry Scarletcane VH15-017-0709
35. sarqquu (VRL-04374) - Caerllion Aeron VH18-026-0021
36. Pierre (VRL-10531) - Hirttivaaran Oprakka VH16-018-1492
37. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Namu VH18-018-0441
38. tvisha (VRL-01671) - Hedelmäharha VH18-018-0663
39. JP (VRL-01948) - Huovilan Si Jolie
40. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
41. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nemo VH18-039-0022
42. Pierre (VRL-10531) - Hengenvaaran Kahviina
43. sonya (VRL-09386) - Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
44. JP (VRL-01948) - Huovilan Heresia

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 32 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Aisling VH15-046-0098
2. Pierre (VRL-10531) - Mörkövaaran Muskoni VH16-018-1999
3. Pierre (VRL-10531) - Kadon Dimangi
4. Leenu (VRL-14490) - Rallatella VH18-018-0499
5. Hapero (VRL-06115) - Mörkövaaran Tähkäpää VH18-018-0540
6. Leenu (VRL-14490) - Mörkövaaran Walmetti VH18-018-0546
7. tvisha (VRL-01671) - Doraya Cirein
8. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Leon Lad VH17-046-0034
9. Tuire (VRL-00345) - Cazador De Rewa VH15-046-0173
10. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kompura VH18-018-0449
11. Serena (VRL-09334) - Vuornan Bambiepuffs VH17-017-0430
12. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Kissing Crystal VH17-057-0007
13. sonya (VRL-09386) - Fiktion Suojelius VH17-018-1575
14. Serena (VRL-09334) - Vuornan Hippa&Harmi VH16-018-1187
15. Tuire (VRL-00345) - Dyantha's Cricket VH15-046-0199
16. tvisha (VRL-01671) - Joy Joy Cirein VH18-046-0001
17. Pierre (VRL-10531) - Kadon Vianna
18. Hapero (VRL-06115) - Huvin Mustahurma VH18-018-0141
19. tvisha (VRL-01671) - Timanttiponi VH18-018-0324
20. Pierre (VRL-10531) - Kadotettu Hapanteri
21. sonya (VRL-09386) - Maanan Kaunokki VH17-018-1574
22. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tarmo VH18-018-0439
23. tvisha (VRL-01671) - Nopparuletti VH18-018-0133
24. sonya (VRL-09386) - Raatteen Haaveraina VH17-018-1458
25. sonya (VRL-09386) - Kaunon Unelmakarkuri VH17-018-1201
26. sonya (VRL-09386) - Nupun Mortteli VH17-018-1391
27. Tuire (VRL-00345) - Breandan Lucille VH16-046-0069
28. Tuire (VRL-00345) - Runorannan Iiris VH16-046-0065
29. Serena (VRL-09334) - Wyat Tickle My Fancy VH15-017-0676
30. sarqquu (VRL-04374) - Wyat Wild Future VH16-017-0578
31. Hapero (VRL-06115) - Huvin Saskia VH18-018-0137
32. Leenu (VRL-14990) - Runon Kosti VH16-018-2667

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 9 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Murray VH15-046-0185
2. Tuire (VRL-00345) - Funny Words VH16-046-0092
3. sarqquu (VRL-04374) - Breandan Barrfhionn VH15-046-0155
4. Pierre (VRL-10531) - Biohazard Prime
5. Tuire (VRL-00345) - Breandan Adrianna VH15-046-0107
6. sarqquu (VRL-04374) - Sagavik Yrjar VH17-053-0004
7. Tuire (VRL-00345) - Wrong Turn VH17-046-0043
8. Shannon. (VRL-05645) - Deryn Du VH15-026-0109
9. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Eibhlín VH16-046-0082