Valjakkoajokilpailu 21.04.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 21.04.2018 (vip 11.04.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 50 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 5:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 44 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Breandan Coby VH17-046-0066
2. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Armakka
3. JP (VRL-01948) - Huovilan Pandora
4. Leenu (VRL-14490) - Heulwen Lleuad VH17-026-0031
5. Serena (VRL-09334) - Islands Galactic Tequila Shake VH18-017-0071
6. Leenu (VRL-14490) - Seppäjärven Hevonhierakka VH18-018-0644
7. Serena (VRL-09334) - Lilymoor Fumnaya VH18-017-0049
8. tvisha (VRL-01671) - Hedelmäharha VH18-018-0663
9. sarqquu (VRL-04374) - Caerllion Aeron VH18-026-0021
10. JP (VRL-01948) - Huovilan Gold Lime
11. yersinio (VRL-06303) - Klareetje v. Duren VH17-040-0050
12. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Luvaton VH18-018-0447
13. Pierre (VRL-10531) - Kadon Affekti
14. Leenu (VRL-14490) - A.D. Cremig VH17-057-0015
15. Tuire (VRL-00345) - Breandan Morgan VH17-046-0063
16. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
17. Pierre (VRL-10531) - Hengenvaaran Kahviina
18. sarqquu (VRL-04374) - Pickle Rick VH18-017-0120
19. sarqquu (VRL-04374) - Cicero
20. sonya (VRL-09386) - Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
21. JP (VRL-01948) - Huovilan Heresia
22. tvisha (VRL-01671) - Zombie Circus
23. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Pusuttelija VH18-018-0187
24. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
25. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Niitti VH18-018-0450
26. Pierre (VRL-10531) - Hirttivaaran Oprakka VH16-018-1492
27. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Namu VH18-018-0441
28. Serena (VRL-09334) - Lilium 5594 VH15-017-0579
29. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
30. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Ässä VH18-018-0448
31. Leenu (VRL-14490) - Runon Tiara VH18-018-0371
32. Serena (VRL-09334) - Lemmes VH17-018-2272
33. Tuire (VRL-00345) - Breandan Jaimie VH17-046-0068
34. Tuire (VRL-00345) - Breandan Edwina VH17-046-0062
35. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nadusha VH17-039-0060
36. JP (VRL-01948) - Mooncloud's Larissa
37. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nemo VH18-039-0022
38. Serena (VRL-09334) - Wyat Sherry Scarletcane VH15-017-0709
39. Pierre (VRL-10531) - Kadon Kuikaus
40. tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Valonvaltiatar VH18-018-0633
41. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kaskikurpitsa H18-018-0440
42. Jenny (VRL-12948) - Yentel Sugar Lily VH16-017-0388
43. JP (VRL-01948) - Huovilan Si Jolie
44. Tuire (VRL-00345) - Breandan Jolanda VH17-046-0059

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 32 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Hapero (VRL-06115) - Huvin Mustahurma VH18-018-0141
2. Hapero (VRL-06115) - Mörkövaaran Tähkäpää VH18-018-0540
3. Serena (VRL-09334) - Vuornan Bambiepuffs VH17-017-0430
4. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Leon Lad VH17-046-0034
5. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kompura VH18-018-0449
6. Leenu (VRL-14490) - Mörkövaaran Walmetti VH18-018-0546
7. Tuire (VRL-00345) - Dyantha's Cricket VH15-046-0199
8. Serena (VRL-09334) - Vuornan Hippa&Harmi VH16-018-1187
9. Pierre (VRL-10531) - Mörkövaaran Muskoni VH16-018-1999
10. Tuire (VRL-00345) - Cazador De Rewa VH15-046-0173
11. Tuire (VRL-00345) - Runorannan Iiris VH16-046-0065
12. sonya (VRL-09386) - Maanan Kaunokki VH17-018-1574
13. sarqquu (VRL-04374) - Wyat Wild Future VH16-017-0578
14. sonya (VRL-09386) - Raatteen Haaveraina VH17-018-1458
15. tvisha (VRL-01671) - Doraya Cirein
16. Leenu (VRL-14490) - Rallatella VH18-018-0499
17. tvisha (VRL-01671) - Timanttiponi VH18-018-0324
18. Serena (VRL-09334) - Wyat Tickle My Fancy VH15-017-0676
19. tvisha (VRL-01671) - Nopparuletti VH18-018-0133
20. sonya (VRL-09386) - Kaunon Unelmakarkuri VH17-018-1201
21. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Kissing Crystal VH17-057-0007
22. Hapero (VRL-06115) - Huvin Saskia VH18-018-0137
23. Pierre (VRL-10531) - Kadotettu Hapanteri
24. sonya (VRL-09386) - Nupun Mortteli VH17-018-1391
25. Tuire (VRL-00345) - Aisling VH15-046-0098
26. Tuire (VRL-00345) - Breandan Lucille VH16-046-0069
27. sonya (VRL-09386) - Fiktion Suojelius VH17-018-1575
28. Leenu (VRL-14990) - Runon Kosti VH16-018-2667
29. tvisha (VRL-01671) - Joy Joy Cirein VH18-046-0001
30. Pierre (VRL-10531) - Kadon Dimangi
31. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tarmo VH18-018-0439
32. Pierre (VRL-10531) - Kadon Vianna

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 9 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Eibhlín VH16-046-0082
2. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Murray VH15-046-0185
3. Pierre (VRL-10531) - Biohazard Prime
4. Shannon. (VRL-05645) - Deryn Du VH15-026-0109
5. Tuire (VRL-00345) - Funny Words VH16-046-0092
6. sarqquu (VRL-04374) - Breandan Barrfhionn VH15-046-0155
7. Tuire (VRL-00345) - Wrong Turn VH17-046-0043
8. sarqquu (VRL-04374) - Sagavik Yrjar VH17-053-0004
9. Tuire (VRL-00345) - Breandan Adrianna VH15-046-0107