Valjakkoajokilpailu 20.04.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 20.04.2018 (vip 11.04.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 50 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 5:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 44 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Niitti VH18-018-0450
2. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
3. tvisha (VRL-01671) - Zombie Circus
4. Pierre (VRL-10531) - Kadon Kuikaus
5. tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Valonvaltiatar VH18-018-0633
6. Serena (VRL-09334) - Lilymoor Fumnaya VH18-017-0049
7. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Namu VH18-018-0441
8. JP (VRL-01948) - Huovilan Pandora
9. Leenu (VRL-14490) - Heulwen Lleuad VH17-026-0031
10. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Pusuttelija VH18-018-0187
11. Pierre (VRL-10531) - Kadon Affekti
12. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Luvaton VH18-018-0447
13. JP (VRL-01948) - Mooncloud's Larissa
14. Serena (VRL-09334) - Lemmes VH17-018-2272
15. Pierre (VRL-10531) - Hengenvaaran Kahviina
16. JP (VRL-01948) - Huovilan Gold Lime
17. Tuire (VRL-00345) - Breandan Edwina VH17-046-0062
18. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kaskikurpitsa H18-018-0440
19. Leenu (VRL-14490) - Runon Tiara VH18-018-0371
20. Tuire (VRL-00345) - Breandan Jolanda VH17-046-0059
21. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Ässä VH18-018-0448
22. JP (VRL-01948) - Huovilan Si Jolie
23. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Armakka
24. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
25. Tuire (VRL-00345) - Breandan Morgan VH17-046-0063
26. sarqquu (VRL-04374) - Cicero
27. sarqquu (VRL-04374) - Caerllion Aeron VH18-026-0021
28. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nadusha VH17-039-0060
29. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nemo VH18-039-0022
30. Serena (VRL-09334) - Wyat Sherry Scarletcane VH15-017-0709
31. Tuire (VRL-00345) - Breandan Jaimie VH17-046-0068
32. Leenu (VRL-14490) - Seppäjärven Hevonhierakka VH18-018-0644
33. Tuire (VRL-00345) - Breandan Coby VH17-046-0066
34. sonya (VRL-09386) - Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
35. Serena (VRL-09334) - Islands Galactic Tequila Shake VH18-017-0071
36. Leenu (VRL-14490) - A.D. Cremig VH17-057-0015
37. Serena (VRL-09334) - Lilium 5594 VH15-017-0579
38. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
39. Pierre (VRL-10531) - Hirttivaaran Oprakka VH16-018-1492
40. Jenny (VRL-12948) - Yentel Sugar Lily VH16-017-0388
41. JP (VRL-01948) - Huovilan Heresia
42. sarqquu (VRL-04374) - Pickle Rick VH18-017-0120
43. yersinio (VRL-06303) - Klareetje v. Duren VH17-040-0050
44. tvisha (VRL-01671) - Hedelmäharha VH18-018-0663

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 32 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. sarqquu (VRL-04374) - Wyat Wild Future VH16-017-0578
2. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Kissing Crystal VH17-057-0007
3. tvisha (VRL-01671) - Timanttiponi VH18-018-0324
4. sonya (VRL-09386) - Fiktion Suojelius VH17-018-1575
5. Serena (VRL-09334) - Wyat Tickle My Fancy VH15-017-0676
6. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tarmo VH18-018-0439
7. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kompura VH18-018-0449
8. Pierre (VRL-10531) - Kadon Vianna
9. Hapero (VRL-06115) - Huvin Mustahurma VH18-018-0141
10. Pierre (VRL-10531) - Mörkövaaran Muskoni VH16-018-1999
11. sonya (VRL-09386) - Maanan Kaunokki VH17-018-1574
12. Leenu (VRL-14490) - Mörkövaaran Walmetti VH18-018-0546
13. Pierre (VRL-10531) - Kadotettu Hapanteri
14. Leenu (VRL-14990) - Runon Kosti VH16-018-2667
15. Hapero (VRL-06115) - Huvin Saskia VH18-018-0137
16. Tuire (VRL-00345) - Aisling VH15-046-0098
17. sonya (VRL-09386) - Nupun Mortteli VH17-018-1391
18. sonya (VRL-09386) - Raatteen Haaveraina VH17-018-1458
19. tvisha (VRL-01671) - Nopparuletti VH18-018-0133
20. Tuire (VRL-00345) - Dyantha's Cricket VH15-046-0199
21. Hapero (VRL-06115) - Mörkövaaran Tähkäpää VH18-018-0540
22. Serena (VRL-09334) - Vuornan Bambiepuffs VH17-017-0430
23. Tuire (VRL-00345) - Breandan Lucille VH16-046-0069
24. Serena (VRL-09334) - Vuornan Hippa&Harmi VH16-018-1187
25. Pierre (VRL-10531) - Kadon Dimangi
26. tvisha (VRL-01671) - Doraya Cirein
27. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Leon Lad VH17-046-0034
28. Leenu (VRL-14490) - Rallatella VH18-018-0499
29. Tuire (VRL-00345) - Runorannan Iiris VH16-046-0065
30. tvisha (VRL-01671) - Joy Joy Cirein VH18-046-0001
31. sonya (VRL-09386) - Kaunon Unelmakarkuri VH17-018-1201
32. Tuire (VRL-00345) - Cazador De Rewa VH15-046-0173

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 9 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. Shannon. (VRL-05645) - Deryn Du VH15-026-0109
2. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Eibhlín VH16-046-0082
3. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Murray VH15-046-0185
4. Pierre (VRL-10531) - Biohazard Prime
5. sarqquu (VRL-04374) - Sagavik Yrjar VH17-053-0004
6. sarqquu (VRL-04374) - Breandan Barrfhionn VH15-046-0155
7. Tuire (VRL-00345) - Funny Words VH16-046-0092
8. Tuire (VRL-00345) - Wrong Turn VH17-046-0043
9. Tuire (VRL-00345) - Breandan Adrianna VH15-046-0107