Valjakkoajokilpailu 19.04.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 19.04.2018 (vip 11.04.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 50 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 5:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 44 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Serena (VRL-09334) - Lilium 5594 VH15-017-0579
2. JP (VRL-01948) - Huovilan Heresia
3. Tuire (VRL-00345) - Breandan Morgan VH17-046-0063
4. JP (VRL-01948) - Mooncloud's Larissa
5. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nemo VH18-039-0022
6. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nadusha VH17-039-0060
7. Leenu (VRL-14490) - Seppäjärven Hevonhierakka VH18-018-0644
8. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Luvaton VH18-018-0447
9. Leenu (VRL-14490) - A.D. Cremig VH17-057-0015
10. JP (VRL-01948) - Huovilan Gold Lime
11. Jenny (VRL-12948) - Yentel Sugar Lily VH16-017-0388
12. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
13. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
14. Tuire (VRL-00345) - Breandan Edwina VH17-046-0062
15. Pierre (VRL-10531) - Hirttivaaran Oprakka VH16-018-1492
16. Pierre (VRL-10531) - Kadon Affekti
17. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Armakka
18. sarqquu (VRL-04374) - Pickle Rick VH18-017-0120
19. Leenu (VRL-14490) - Heulwen Lleuad VH17-026-0031
20. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Niitti VH18-018-0450
21. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Ässä VH18-018-0448
22. Tuire (VRL-00345) - Breandan Jolanda VH17-046-0059
23. Tuire (VRL-00345) - Breandan Coby VH17-046-0066
24. sarqquu (VRL-04374) - Cicero
25. Serena (VRL-09334) - Islands Galactic Tequila Shake VH18-017-0071
26. tvisha (VRL-01671) - Hedelmäharha VH18-018-0663
27. yersinio (VRL-06303) - Klareetje v. Duren VH17-040-0050
28. Tuire (VRL-00345) - Breandan Jaimie VH17-046-0068
29. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
30. Serena (VRL-09334) - Lilymoor Fumnaya VH18-017-0049
31. Leenu (VRL-14490) - Runon Tiara VH18-018-0371
32. sarqquu (VRL-04374) - Caerllion Aeron VH18-026-0021
33. Pierre (VRL-10531) - Kadon Kuikaus
34. Serena (VRL-09334) - Lemmes VH17-018-2272
35. JP (VRL-01948) - Huovilan Si Jolie
36. tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Valonvaltiatar VH18-018-0633
37. tvisha (VRL-01671) - Zombie Circus
38. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kaskikurpitsa H18-018-0440
39. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Namu VH18-018-0441
40. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Pusuttelija VH18-018-0187
41. JP (VRL-01948) - Huovilan Pandora
42. Pierre (VRL-10531) - Hengenvaaran Kahviina
43. sonya (VRL-09386) - Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
44. Serena (VRL-09334) - Wyat Sherry Scarletcane VH15-017-0709

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 32 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Pierre (VRL-10531) - Kadon Dimangi
2. tvisha (VRL-01671) - Joy Joy Cirein VH18-046-0001
3. sonya (VRL-09386) - Kaunon Unelmakarkuri VH17-018-1201
4. Hapero (VRL-06115) - Huvin Saskia VH18-018-0137
5. sarqquu (VRL-04374) - Wyat Wild Future VH16-017-0578
6. Tuire (VRL-00345) - Aisling VH15-046-0098
7. Tuire (VRL-00345) - Cazador De Rewa VH15-046-0173
8. Leenu (VRL-14990) - Runon Kosti VH16-018-2667
9. Serena (VRL-09334) - Vuornan Hippa&Harmi VH16-018-1187
10. tvisha (VRL-01671) - Doraya Cirein
11. Hapero (VRL-06115) - Mörkövaaran Tähkäpää VH18-018-0540
12. Pierre (VRL-10531) - Mörkövaaran Muskoni VH16-018-1999
13. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Leon Lad VH17-046-0034
14. Pierre (VRL-10531) - Kadotettu Hapanteri
15. sonya (VRL-09386) - Maanan Kaunokki VH17-018-1574
16. Tuire (VRL-00345) - Dyantha's Cricket VH15-046-0199
17. Hapero (VRL-06115) - Huvin Mustahurma VH18-018-0141
18. tvisha (VRL-01671) - Timanttiponi VH18-018-0324
19. Leenu (VRL-14490) - Mörkövaaran Walmetti VH18-018-0546
20. Pierre (VRL-10531) - Kadon Vianna
21. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kompura VH18-018-0449
22. sonya (VRL-09386) - Fiktion Suojelius VH17-018-1575
23. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Kissing Crystal VH17-057-0007
24. Tuire (VRL-00345) - Runorannan Iiris VH16-046-0065
25. Leenu (VRL-14490) - Rallatella VH18-018-0499
26. Tuire (VRL-00345) - Breandan Lucille VH16-046-0069
27. tvisha (VRL-01671) - Nopparuletti VH18-018-0133
28. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tarmo VH18-018-0439
29. sonya (VRL-09386) - Nupun Mortteli VH17-018-1391
30. sonya (VRL-09386) - Raatteen Haaveraina VH17-018-1458
31. Serena (VRL-09334) - Vuornan Bambiepuffs VH17-017-0430
32. Serena (VRL-09334) - Wyat Tickle My Fancy VH15-017-0676

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 9 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. sarqquu (VRL-04374) - Sagavik Yrjar VH17-053-0004
2. Tuire (VRL-00345) - Wrong Turn VH17-046-0043
3. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Murray VH15-046-0185
4. Shannon. (VRL-05645) - Deryn Du VH15-026-0109
5. Tuire (VRL-00345) - Funny Words VH16-046-0092
6. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Eibhlín VH16-046-0082
7. sarqquu (VRL-04374) - Breandan Barrfhionn VH15-046-0155
8. Pierre (VRL-10531) - Biohazard Prime
9. Tuire (VRL-00345) - Breandan Adrianna VH15-046-0107