Valjakkoajokilpailu 14.04.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 14.04.2018 (vip 04.04.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 40 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 4:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua enintään kahteen osakokeeseen.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin koulukoe
2. noviisi yksilövaljakko, avoin tarkkuuskoe
3. noviisi yksilövaljakko, avoin kestävyyskoe
4. noviisi yksilövaljakko, avoin koulukoe
5. noviisi yksilövaljakko, avoin tarkkuuskoe
6. noviisi yksilövaljakko, avoin kestävyyskoe

Tulokset

luokka 1. noviisi koulukoe, 35 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Pierre (VRL-10531) - Kadotettu Hapanteri
2. yersinio (VRL-06303) - Klareetje v. Duren VH17-040-0050
3. tvisha (VRL-01671) - Hedelmäharha VH18-018-0663
4. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
5. tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Valonvaltiatar VH18-018-0633
6. JP (VRL-01948) - Huovilan Oliver
7. Jannica (VRL-04799) - Vehkakorven Vice Versa
8. Serena (VRL-09334) - Lilymoor Fumnaya VH18-017-0049
9. JP (VRL-01948) - Huovilan Heresia
10. sarqquu (VRL-04374) - Caerllion Aeron VH18-026-0021
11. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nemo VH18-039-0022
12. tvisha (VRL-01671) - Zombie Circus
13. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Luvaton VH18-018-0447
14. Tuire (VRL-00345) - Breandan Shaelyn VH17-046-0076
15. Jannica (VRL-04799) - Mushroom Covered VH18-017-0024
16. Jannica (VRL-04799) - Little Luxuries Dawn VH13-026-0006
17. Pierre (VRL-10531) - Kadon Affekti
18. Serena (VRL-09334) - Peakes Strawberrybunny VH18-024-0009
19. Tuire (VRL-00345) - Breandan Miss Impossible VH17-046-0077
20. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Niitti VH18-018-0450
21. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
22. sarqquu (VRL-04374) - Pickle Rick VH18-017-0120
23. JP (VRL-01948) - Mangon Twilight
24. Pierre (VRL-10531) - Kadon Hapras
25. Pierre (VRL-10531) - Kadon Hallusinaatio
26. sarqquu (VRL-04374) - Cicero
27. sonya (VRL-09386) - Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
28. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
29. Serena (VRL-09334) - Lilium 5594 VH15-017-0579
30. Jannica (VRL-04799) - Härdellin Toffifee
31. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Ässä VH18-018-0448
32. Tuire (VRL-00345) - Breandan Sackboy VH17-046-0078
33. Jenny (VRL-12948) - Yentel Sugar Lily VH16-017-0388
34. JP (VRL-01948) - Mooncloud's Larissa
35. Tuire (VRL-00345) - Breandan Westmeath VH17-046-0072

luokka 2. noviisi tarkkuuskoe, 32 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Jannica (VRL-04799) - Vehkakorven Vice Versa
2. Jannica (VRL-04799) - Little Luxuries Dawn VH13-026-0006
3. Jannica (VRL-04799) - Härdellin Toffifee
4. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
5. tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Valonvaltiatar VH18-018-0633
6. yersinio (VRL-06303) - Klareetje v. Duren VH17-040-0050
7. Tuire (VRL-00345) - Breandan Annabeth VH17-046-0090
8. Tuire (VRL-00345) - Breandan Findlay VH17-046-0110
9. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
10. Serena (VRL-09334) - Peakes Strawberrybunny VH18-024-0009
11. sarqquu (VRL-04374) - Pickle Rick VH18-017-0120
12. Pierre (VRL-10531) - Kadon Affekti
13. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
14. Tuire (VRL-00345) - Breandan Cicero VH17-046-0089
15. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nemo VH18-039-0022
16. sarqquu (VRL-04374) - Caerllion Aeron VH18-026-0021
17. tvisha (VRL-01671) - Hedelmäharha VH18-018-0663
18. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Ässä VH18-018-0448
19. JP (VRL-01948) - Susikallion Akrobat
20. sonya (VRL-09386) - Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
21. tvisha (VRL-01671) - Zombie Circus
22. JP (VRL-01948) - Lilymoor Jamie
23. Serena (VRL-09334) - Wyat Sherry Scarletcane VH15-017-0709
24. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Niitti VH18-018-0450
25. Tuire (VRL-00345) - Breandan Esmond VH17-046-0111
26. Pierre (VRL-10531) - Kadon Hallusinaatio
27. Pierre (VRL-10531) - Kadotettu Hapanteri
28. Serena (VRL-09334) - Lemmes VH17-018-2272
29. sarqquu (VRL-04374) - Cicero
30. Jannica (VRL-04799) - Mushroom Covered VH18-017-0024
31. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Luvaton VH18-018-0447
32. Pierre (VRL-10531) - Kadon Hapras

luokka 3. noviisi kestävyyskoe, 30 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Chill Out Charlie VH16-024-0135
2. Jannica (VRL-04799) - Vehkakorven Lady Dream
3. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Pusuttelija VH18-018-0187
4. tvisha (VRL-01671) - Doraya Cirein
5. Tuire (VRL-00345) - Breandan Questa VH17-046-0113
6. JP (VRL-01948) - Huovilan Pandora
7. Pierre (VRL-10531) - Kadon Hiatus
8. Jannica (VRL-04799) - A.D. Rob-Roy VH11-089-0009
9. sonya (VRL-09386) - Seppäjärven Perikato VH17-018-1573
10. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Cherry Chapstick VH17-057-0012
11. tvisha (VRL-01671) - Joy Joy Cirein VH18-046-0001
12. Tuire (VRL-00345) - Breandan Queenbean VH17-046-0114
13. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Jäynä VH18-018-0325
14. Jannica (VRL-04799) - A.D. Chill Out Charlie VH16-024-0135
15. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nadusha VH17-039-0060
16. sonya (VRL-09386) - Jukolan Jatkosota VH17-018-1100
17. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kaskikurpitsa H18-018-0440
18. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Lumiroisto VH17-018-1199
19. JP (VRL-01948) - Huovilan Gold Lime
20. Jannica (VRL-04799) - A.D. Boomerang
21. Tuire (VRL-00345) - Breandan Ethelbert VH17-046-0112
22. Pierre (VRL-10531) - Kadon Wäinämö
23. sarqquu (VRL-04374) - Adinan Piraattikopio VH17-018-0721
24. Serena (VRL-09334) - Lemmes VH17-018-2272
25. Pierre (VRL-10531) - Kadon Tirilii
26. Tuire (VRL-00345) - Breandan Xanthus VH17-046-0117
27. Pierre (VRL-10531) - Kadon Kuikaus
28. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Namu VH18-018-0441
29. JP (VRL-01948) - Sofietje v.d. Zanneshof
30. JP (VRL-01948) - Huovilan Si Jolie

luokka 4. noviisi koulukoe, 32 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Jäynä VH18-018-0325
2. Serena (VRL-09334) - Wyat Sherry Scarletcane VH15-017-0709
3. Pierre (VRL-10531) - Kadon Hiatus
4. tvisha (VRL-01671) - Joy Joy Cirein VH18-046-0001
5. Pierre (VRL-10531) - Kadon Tirilii
6. Jannica (VRL-04799) - Vehkakorven Lady Dream
7. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Pusuttelija VH18-018-0187
8. Pierre (VRL-10531) - Kadon Kuikaus
9. Jannica (VRL-04799) - A.D. Rob-Roy VH11-089-0009
10. tvisha (VRL-01671) - Doraya Cirein
11. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Chill Out Charlie VH16-024-0135
12. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kaskikurpitsa H18-018-0440
13. Tuire (VRL-00345) - Breandan Double Delight VH18-046-0022
14. Tuire (VRL-00345) - Breandan Franca VH17-046-0119
15. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nadusha VH17-039-0060
16. JP (VRL-01948) - Mangon Twilight
17. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Namu VH18-018-0441
18. Tuire (VRL-00345) - Breandan Keelan VH17-046-0118
19. Serena (VRL-09334) - Islands Galactic Tequila Shake VH18-017-0071
20. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Lumiroisto VH17-018-1199
21. JP (VRL-01948) - Huovilan Oliver
22. JP (VRL-01948) - Mooncloud's Larissa
23. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Cherry Chapstick VH17-057-0012
24. sonya (VRL-09386) - Jukolan Jatkosota VH17-018-1100
25. Serena (VRL-09334) - Vuornan Hippa&Harmi VH16-018-1187
26. Tuire (VRL-00345) - Breandan Jaiden VH18-046-0021
27. Jannica (VRL-04799) - A.D. Boomerang
28. JP (VRL-01948) - Huovilan Heresia
29. Jannica (VRL-04799) - A.D. Chill Out Charlie VH16-024-0135
30. Pierre (VRL-10531) - Kadon Wäinämö
31. sarqquu (VRL-04374) - Adinan Piraattikopio VH17-018-0721
32. sonya (VRL-09386) - Seppäjärven Perikato VH17-018-1573

luokka 5. noviisi tarkkuuskoe, 34 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. sonya (VRL-09386) - Raatteen Töpseli VH18-018-0273
2. Leenu (VRL-14490) - A.D. Cremig VH17-057-0015
3. Jannica (VRL-04799) - Moons My Wilma VH16-017-0062
4. Tuire (VRL-00345) - Breandan Rexanne VH18-046-0037
5. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Hippasilla VH18-018-0304
6. tvisha (VRL-01671) - Nopparuletti VH18-018-0133
7. Jannica (VRL-04799) - Moons Bling Bling VH17-017-0174
8. sonya (VRL-09386) - Raatteen Mäyräkoira VH18-018-0299
9. sonya (VRL-09386) - Timjami VH17-018-1186
10. Hapero (VRL-06115) - Kadon Kuisma VH18-018-0307
11. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tiuhti VH18-018-0326
12. Leenu (VRL-14490) - Seppäjärven Hevonhierakka VH18-018-0644
13. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Armakka
14. Pierre (VRL-10531) - Kadon Valiokas
15. Tuire (VRL-00345) - Breandan Chevrolet VH18-046-0032
16. Jannica (VRL-04799) - Damien von Dows VH16-017-0324
17. JP (VRL-01948) - Susikallion Akrobat
18. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Black Wizard VH16-017-0322
19. Serena (VRL-09334) - Islands Galactic Tequila Shake VH18-017-0071
20. sarqquu (VRL-04374) - Adinan Aavelaivan Aavekapteeni VH17-018-0537
21. sonya (VRL-09386) - Kesätyttö VH17-018-1185
22. tvisha (VRL-01671) - Timanttiponi VH18-018-0324
23. JP (VRL-01948) - Lilymoor Jamie
24. Leenu (VRL-14490) - Heulwen Lleuad VH17-026-0031
25. Serena (VRL-09334) - Lilymoor Fumnaya VH18-017-0049
26. Jannica (VRL-04799) - Cedric Honey VH16-027-0028
27. Tuire (VRL-00345) - Breandan Kathleen VH18-046-0023
28. Leenu (VRL-14490) - Runon Tiara VH18-018-0371
29. sarqquu (VRL-04374) - A.D. First Kiss VH16-057-0045
30. Pierre (VRL-10531) - Kadon Kansas
31. Serena (VRL-09334) - Lilium 5594 VH15-017-0579
32. Pierre (VRL-10531) - Hirttivaaran Oprakka VH16-018-1492
33. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Veracious Wendy VH16-017-0491
34. Tuire (VRL-00345) - Breandan Concord VH18-046-0036

luokka 6. noviisi kestävyyskoe, 34 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. JP (VRL-01948) - Huovilan Pandora
2. sonya (VRL-09386) - Raatteen Töpseli VH18-018-0273
3. Tuire (VRL-00345) - Breandan Mr. Anderson VH18-046-0040
4. Leenu (VRL-14490) - Runon Tiara VH18-018-0371
5. tvisha (VRL-01671) - Timanttiponi VH18-018-0324
6. Pierre (VRL-10531) - Hirttivaaran Oprakka VH16-018-1492
7. Jannica (VRL-04799) - Damien von Dows VH16-017-0324
8. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Hippasilla VH18-018-0304
9. sonya (VRL-09386) - Raatteen Mäyräkoira VH18-018-0299
10. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Black Wizard VH16-017-0322
11. Serena (VRL-09334) - Vuornan Hippa&Harmi VH16-018-1187
12. Jannica (VRL-04799) - Cedric Honey VH16-027-0028
13. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Veracious Wendy VH16-017-0491
14. sarqquu (VRL-04374) - Adinan Aavelaivan Aavekapteeni VH17-018-0537
15. Pierre (VRL-10531) - Kadon Valiokas
16. Hapero (VRL-06115) - Kadon Kuisma VH18-018-0307
17. Leenu (VRL-14490) - Seppäjärven Hevonhierakka VH18-018-0644
18. sonya (VRL-09386) - Kesätyttö VH17-018-1185
19. JP (VRL-01948) - Huovilan Si Jolie
20. JP (VRL-01948) - Sofietje v.d. Zanneshof
21. Tuire (VRL-00345) - Breandan Garrison VH18-046-0046
22. Tuire (VRL-00345) - Breandan Esther VH18-046-0048
23. Jannica (VRL-04799) - Moons Bling Bling VH17-017-0174
24. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Armakka
25. Pierre (VRL-10531) - Kadon Kansas
26. sonya (VRL-09386) - Timjami VH17-018-1186
27. Leenu (VRL-14490) - A.D. Cremig VH17-057-0015
28. tvisha (VRL-01671) - Nopparuletti VH18-018-0133
29. Tuire (VRL-00345) - Breandan Aylmer VH18-046-0045
30. Jannica (VRL-04799) - Moons My Wilma VH16-017-0062
31. JP (VRL-01948) - Huovilan Gold Lime
32. Leenu (VRL-14490) - Heulwen Lleuad VH17-026-0031
33. sarqquu (VRL-04374) - A.D. First Kiss VH16-057-0045
34. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tiuhti VH18-018-0326