Valjakkoajokilpailu 08.04.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 08.04.2018 (vip 04.04.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 40 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 4:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua enintään kahteen osakokeeseen.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin koulukoe
2. noviisi yksilövaljakko, avoin tarkkuuskoe
3. noviisi yksilövaljakko, avoin kestävyyskoe
4. noviisi yksilövaljakko, avoin koulukoe
5. noviisi yksilövaljakko, avoin tarkkuuskoe
6. noviisi yksilövaljakko, avoin kestävyyskoe

Tulokset

luokka 1. noviisi koulukoe, 35 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Breandan Shaelyn VH17-046-0076
2. JP (VRL-01948) - Huovilan Heresia
3. Tuire (VRL-00345) - Breandan Westmeath VH17-046-0072
4. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nemo VH18-039-0022
5. JP (VRL-01948) - Mangon Twilight
6. sarqquu (VRL-04374) - Caerllion Aeron VH18-026-0021
7. Serena (VRL-09334) - Peakes Strawberrybunny VH18-024-0009
8. Jannica (VRL-04799) - Vehkakorven Vice Versa
9. Jenny (VRL-12948) - Yentel Sugar Lily VH16-017-0388
10. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Ässä VH18-018-0448
11. Jannica (VRL-04799) - Mushroom Covered VH18-017-0024
12. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
13. JP (VRL-01948) - Mooncloud's Larissa
14. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Niitti VH18-018-0450
15. Pierre (VRL-10531) - Kadon Hallusinaatio
16. Tuire (VRL-00345) - Breandan Miss Impossible VH17-046-0077
17. Serena (VRL-09334) - Lilium 5594 VH15-017-0579
18. Pierre (VRL-10531) - Kadon Affekti
19. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
20. Pierre (VRL-10531) - Kadotettu Hapanteri
21. Serena (VRL-09334) - Lilymoor Fumnaya VH18-017-0049
22. Tuire (VRL-00345) - Breandan Sackboy VH17-046-0078
23. sarqquu (VRL-04374) - Cicero
24. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
25. yersinio (VRL-06303) - Klareetje v. Duren VH17-040-0050
26. tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Valonvaltiatar VH18-018-0633
27. tvisha (VRL-01671) - Zombie Circus
28. sonya (VRL-09386) - Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
29. sarqquu (VRL-04374) - Pickle Rick VH18-017-0120
30. Pierre (VRL-10531) - Kadon Hapras
31. Jannica (VRL-04799) - Härdellin Toffifee
32. JP (VRL-01948) - Huovilan Oliver
33. tvisha (VRL-01671) - Hedelmäharha VH18-018-0663
34. Jannica (VRL-04799) - Little Luxuries Dawn VH13-026-0006
35. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Luvaton VH18-018-0447

luokka 2. noviisi tarkkuuskoe, 32 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Pierre (VRL-10531) - Kadotettu Hapanteri
2. Tuire (VRL-00345) - Breandan Annabeth VH17-046-0090
3. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nemo VH18-039-0022
4. tvisha (VRL-01671) - Hedelmäharha VH18-018-0663
5. sarqquu (VRL-04374) - Cicero
6. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Niitti VH18-018-0450
7. tvisha (VRL-01671) - Zombie Circus
8. sarqquu (VRL-04374) - Caerllion Aeron VH18-026-0021
9. Pierre (VRL-10531) - Kadon Hallusinaatio
10. Jannica (VRL-04799) - Vehkakorven Vice Versa
11. Jannica (VRL-04799) - Mushroom Covered VH18-017-0024
12. Tuire (VRL-00345) - Breandan Cicero VH17-046-0089
13. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
14. yersinio (VRL-06303) - Klareetje v. Duren VH17-040-0050
15. Pierre (VRL-10531) - Kadon Hapras
16. Tuire (VRL-00345) - Breandan Esmond VH17-046-0111
17. JP (VRL-01948) - Lilymoor Jamie
18. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
19. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
20. tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Valonvaltiatar VH18-018-0633
21. Tuire (VRL-00345) - Breandan Findlay VH17-046-0110
22. Serena (VRL-09334) - Peakes Strawberrybunny VH18-024-0009
23. Jannica (VRL-04799) - Härdellin Toffifee
24. Serena (VRL-09334) - Lemmes VH17-018-2272
25. JP (VRL-01948) - Susikallion Akrobat
26. sonya (VRL-09386) - Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
27. sarqquu (VRL-04374) - Pickle Rick VH18-017-0120
28. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Luvaton VH18-018-0447
29. Jannica (VRL-04799) - Little Luxuries Dawn VH13-026-0006
30. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Ässä VH18-018-0448
31. Pierre (VRL-10531) - Kadon Affekti
32. Serena (VRL-09334) - Wyat Sherry Scarletcane VH15-017-0709

luokka 3. noviisi kestävyyskoe, 30 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Cherry Chapstick VH17-057-0012
2. Pierre (VRL-10531) - Kadon Wäinämö
3. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Pusuttelija VH18-018-0187
4. Pierre (VRL-10531) - Kadon Tirilii
5. Jannica (VRL-04799) - A.D. Rob-Roy VH11-089-0009
6. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Chill Out Charlie VH16-024-0135
7. Tuire (VRL-00345) - Breandan Questa VH17-046-0113
8. Serena (VRL-09334) - Lemmes VH17-018-2272
9. JP (VRL-01948) - Huovilan Gold Lime
10. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Lumiroisto VH17-018-1199
11. JP (VRL-01948) - Sofietje v.d. Zanneshof
12. sonya (VRL-09386) - Jukolan Jatkosota VH17-018-1100
13. sarqquu (VRL-04374) - Adinan Piraattikopio VH17-018-0721
14. tvisha (VRL-01671) - Joy Joy Cirein VH18-046-0001
15. JP (VRL-01948) - Huovilan Pandora
16. Tuire (VRL-00345) - Breandan Ethelbert VH17-046-0112
17. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kaskikurpitsa H18-018-0440
18. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Jäynä VH18-018-0325
19. Tuire (VRL-00345) - Breandan Xanthus VH17-046-0117
20. Jannica (VRL-04799) - Vehkakorven Lady Dream
21. JP (VRL-01948) - Huovilan Si Jolie
22. sonya (VRL-09386) - Seppäjärven Perikato VH17-018-1573
23. Pierre (VRL-10531) - Kadon Hiatus
24. Pierre (VRL-10531) - Kadon Kuikaus
25. Tuire (VRL-00345) - Breandan Queenbean VH17-046-0114
26. tvisha (VRL-01671) - Doraya Cirein
27. Jannica (VRL-04799) - A.D. Chill Out Charlie VH16-024-0135
28. Jannica (VRL-04799) - A.D. Boomerang
29. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Namu VH18-018-0441
30. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nadusha VH17-039-0060

luokka 4. noviisi koulukoe, 32 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Chill Out Charlie VH16-024-0135
2. sonya (VRL-09386) - Jukolan Jatkosota VH17-018-1100
3. JP (VRL-01948) - Mooncloud's Larissa
4. Pierre (VRL-10531) - Kadon Hiatus
5. Pierre (VRL-10531) - Kadon Wäinämö
6. Pierre (VRL-10531) - Kadon Kuikaus
7. Serena (VRL-09334) - Islands Galactic Tequila Shake VH18-017-0071
8. tvisha (VRL-01671) - Joy Joy Cirein VH18-046-0001
9. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kaskikurpitsa H18-018-0440
10. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nadusha VH17-039-0060
11. Tuire (VRL-00345) - Breandan Jaiden VH18-046-0021
12. Pierre (VRL-10531) - Kadon Tirilii
13. Jannica (VRL-04799) - A.D. Boomerang
14. sonya (VRL-09386) - Seppäjärven Perikato VH17-018-1573
15. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Jäynä VH18-018-0325
16. Tuire (VRL-00345) - Breandan Double Delight VH18-046-0022
17. JP (VRL-01948) - Huovilan Heresia
18. JP (VRL-01948) - Huovilan Oliver
19. Tuire (VRL-00345) - Breandan Keelan VH17-046-0118
20. Jannica (VRL-04799) - A.D. Chill Out Charlie VH16-024-0135
21. Jannica (VRL-04799) - A.D. Rob-Roy VH11-089-0009
22. Serena (VRL-09334) - Vuornan Hippa&Harmi VH16-018-1187
23. Serena (VRL-09334) - Wyat Sherry Scarletcane VH15-017-0709
24. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Namu VH18-018-0441
25. tvisha (VRL-01671) - Doraya Cirein
26. Tuire (VRL-00345) - Breandan Franca VH17-046-0119
27. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Pusuttelija VH18-018-0187
28. JP (VRL-01948) - Mangon Twilight
29. sarqquu (VRL-04374) - Adinan Piraattikopio VH17-018-0721
30. Jannica (VRL-04799) - Vehkakorven Lady Dream
31. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Lumiroisto VH17-018-1199
32. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Cherry Chapstick VH17-057-0012

luokka 5. noviisi tarkkuuskoe, 34 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Jannica (VRL-04799) - Moons My Wilma VH16-017-0062
2. sonya (VRL-09386) - Raatteen Töpseli VH18-018-0273
3. Jannica (VRL-04799) - Moons Bling Bling VH17-017-0174
4. Leenu (VRL-14490) - Runon Tiara VH18-018-0371
5. sarqquu (VRL-04374) - Adinan Aavelaivan Aavekapteeni VH17-018-0537
6. JP (VRL-01948) - Susikallion Akrobat
7. tvisha (VRL-01671) - Nopparuletti VH18-018-0133
8. Hapero (VRL-06115) - Kadon Kuisma VH18-018-0307
9. JP (VRL-01948) - Lilymoor Jamie
10. Tuire (VRL-00345) - Breandan Concord VH18-046-0036
11. sonya (VRL-09386) - Kesätyttö VH17-018-1185
12. Leenu (VRL-14490) - Seppäjärven Hevonhierakka VH18-018-0644
13. sonya (VRL-09386) - Raatteen Mäyräkoira VH18-018-0299
14. Pierre (VRL-10531) - Kadon Valiokas
15. Tuire (VRL-00345) - Breandan Kathleen VH18-046-0023
16. Serena (VRL-09334) - Lilium 5594 VH15-017-0579
17. Pierre (VRL-10531) - Hirttivaaran Oprakka VH16-018-1492
18. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Armakka
19. sonya (VRL-09386) - Timjami VH17-018-1186
20. Pierre (VRL-10531) - Kadon Kansas
21. Tuire (VRL-00345) - Breandan Chevrolet VH18-046-0032
22. Jannica (VRL-04799) - Damien von Dows VH16-017-0324
23. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Veracious Wendy VH16-017-0491
24. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Black Wizard VH16-017-0322
25. Jannica (VRL-04799) - Cedric Honey VH16-027-0028
26. Leenu (VRL-14490) - A.D. Cremig VH17-057-0015
27. sarqquu (VRL-04374) - A.D. First Kiss VH16-057-0045
28. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tiuhti VH18-018-0326
29. tvisha (VRL-01671) - Timanttiponi VH18-018-0324
30. Tuire (VRL-00345) - Breandan Rexanne VH18-046-0037
31. Serena (VRL-09334) - Lilymoor Fumnaya VH18-017-0049
32. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Hippasilla VH18-018-0304
33. Serena (VRL-09334) - Islands Galactic Tequila Shake VH18-017-0071
34. Leenu (VRL-14490) - Heulwen Lleuad VH17-026-0031

luokka 6. noviisi kestävyyskoe, 34 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. sarqquu (VRL-04374) - Adinan Aavelaivan Aavekapteeni VH17-018-0537
2. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Black Wizard VH16-017-0322
3. Hapero (VRL-06115) - Kadon Kuisma VH18-018-0307
4. Tuire (VRL-00345) - Breandan Esther VH18-046-0048
5. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tiuhti VH18-018-0326
6. sarqquu (VRL-04374) - A.D. First Kiss VH16-057-0045
7. Leenu (VRL-14490) - Heulwen Lleuad VH17-026-0031
8. Tuire (VRL-00345) - Breandan Aylmer VH18-046-0045
9. Tuire (VRL-00345) - Breandan Garrison VH18-046-0046
10. Leenu (VRL-14490) - Seppäjärven Hevonhierakka VH18-018-0644
11. Leenu (VRL-14490) - Runon Tiara VH18-018-0371
12. Jannica (VRL-04799) - Damien von Dows VH16-017-0324
13. sonya (VRL-09386) - Raatteen Töpseli VH18-018-0273
14. Pierre (VRL-10531) - Kadon Valiokas
15. JP (VRL-01948) - Huovilan Gold Lime
16. Leenu (VRL-14490) - A.D. Cremig VH17-057-0015
17. Pierre (VRL-10531) - Hirttivaaran Oprakka VH16-018-1492
18. Pierre (VRL-10531) - Kadon Kansas
19. Serena (VRL-09334) - Vuornan Hippa&Harmi VH16-018-1187
20. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Hippasilla VH18-018-0304
21. JP (VRL-01948) - Sofietje v.d. Zanneshof
22. JP (VRL-01948) - Huovilan Si Jolie
23. Jannica (VRL-04799) - Moons My Wilma VH16-017-0062
24. Jannica (VRL-04799) - Cedric Honey VH16-027-0028
25. sonya (VRL-09386) - Raatteen Mäyräkoira VH18-018-0299
26. tvisha (VRL-01671) - Timanttiponi VH18-018-0324
27. tvisha (VRL-01671) - Nopparuletti VH18-018-0133
28. sonya (VRL-09386) - Kesätyttö VH17-018-1185
29. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Veracious Wendy VH16-017-0491
30. sonya (VRL-09386) - Timjami VH17-018-1186
31. Jannica (VRL-04799) - Moons Bling Bling VH17-017-0174
32. Tuire (VRL-00345) - Breandan Mr. Anderson VH18-046-0040
33. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Armakka
34. JP (VRL-01948) - Huovilan Pandora