Valjakkoajokilpailu 23.03.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 23.03.2018 (vip 07.03.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 40 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 4:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 36 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. tvisha (VRL-01671) - Pirunkorven Vadelmavaahto VH18-018-0190
2. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Patakasi VH17-018-2077
3. tvisha (VRL-01671) - Thunderbird Cirein VH17-035-0109
4. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Yorick
5. Veera R. (VRL-10735) - Sovnig LAC
6. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fianait VH16-046-0123
7. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Qwen
8. Jannica (VRL-04799) - Kadotettu Haaveuni VH16-018-2328
9. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Welhotar VH17-018-2213
10. Leenu (VRL-14490) - Heulwen Lleuad VH17-026-0031
11. Tuire (VRL-00345) - Breandan Whitaker VH16-046-0134
12. Melina (VRL-11408) - Pink Lil Sugarsparkle VH18-017-0004
13. Melina (VRL-11408) - Runorannan Fonzie VH16-017-0411
14. Jannica (VRL-04799) - Runon Luka VH16-018-0744
15. Tuire (VRL-00345) - Breandan Darachlin VH16-046-0125
16. Jannica (VRL-04799) - Claridge Joachim VH16-028-0174
17. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nadusha VH17-039-0060
18. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Chill Out Charlie VH16-024-0135
19. Shannon. (VRL-05645) - Vehkakorven Minera VH16-024-0083
20. Hapero (VRL-06115) - Tuulenpesän Hortensia VH18-018-0039
21. tvisha (VRL-01671) - Zombie Circus
22. Dimma (VRL-08204) - Liljan Priimus
23. Jannica (VRL-04799) - Bruno von Dows VH16-028-0116
24. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Spica
25. tvisha (VRL-01671) - Keksikummitus VH18-018-0270
26. Tuire (VRL-00345) - Breandan Evander VH16-046-0124
27. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Hallvardr
28. Dimma (VRL-08204) - Huvitutin Umppa-Lumppa VH16-018-1800
29. Dimma (VRL-08204) - Oldfinion Lahjatar VH17-018-1659
30. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Mjollnir
31. Veera R. (VRL-10735) - Sointuvan Ninni
32. sarqquu (VRL-04374) - Brynhild Eldrimne VH15-053-0093
33. Dimma (VRL-08204) - Mörkövaaran Karvakamu VH16-018-1754
34. Veera R. (VRL-10735) - Yentel Rosanda
35. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Pahauni VH17-018-2078
36. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nemo

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 29 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. tvisha (VRL-01671) - Nopparuletti VH18-018-0133
2. Tuire (VRL-00345) - Dyantha's Cricket VH15-046-0199
3. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Kissing Crystal VH17-057-0007
4. Veera R. (VRL-10735) - Viktor of Smithloch
5. Veera R. (VRL-10735) - Twister SVA
6. tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Tulikettu VH18-018-0134
7. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kompura VH18-018-0449
8. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Pablo VH16-017-0175
9. Veera R. (VRL-10735) - Wyat Tumbleflump Monster Elf
10. Leenu (VRL-14490) - Rallatella VH18-018-0499
11. Jannica (VRL-04799) - Vähäpellon Jääsuklaa VH16-018-2698
12. Dimma (VRL-08204) - Keikarin Rallatus
13. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tarmo VH18-018-0439
14. sarqquu (VRL-04374) - Wyat Wild Future VH16-017-0578
15. Dimma (VRL-08204) - Ponipalleron Harkimo VH17-018-1009
16. Leenu (VRL-14990) - Runon Kosti VH16-018-2667
17. Tuire (VRL-00345) - Cazador De Rewa VH15-046-0173
18. Dimma (VRL-08204) - Pirunkorven Hopitti VH17-018-0746
19. Hapero (VRL-06115) - Huvin Saskia VH18-018-0137
20. tvisha (VRL-01671) - Timanttiponi VH18-018-0324
21. tvisha (VRL-01671) - Doraya Cirein
22. Jannica (VRL-04799) - Lille Brilled VH16-028-0253
23. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Murray VH15-046-0185
24. Dimma (VRL-08204) - Tervatöyhtö
25. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Leon Lad VH17-046-0034
26. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta
27. Tuire (VRL-00345) - Cubella Rewa VH15-046-0172
28. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Verne VH16-017-0192
29. Hapero (VRL-06115) - Huvin Mustahurma VH18-018-0141

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 15 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. sarqquu (VRL-04374) - Sagavik Yrjar VH17-053-0004
2. Jannica (VRL-04799) - Wenezia
3. sarqquu (VRL-04374) - Breandan Barrfhionn VH15-046-0155
4. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Hallvardr
5. Tuire (VRL-00345) - Nouvion Flannán VH15-046-0076
6. Tuire (VRL-00345) - Nouvion Breandán VH15-046-0077
7. Jannica (VRL-04799) - Delicate Divine VH17-031-0145
8. Shannon. (VRL-05645) - Deryn Du VH15-026-0109
9. Jannica (VRL-04799) - Prince Charming F VH11-031-0553
10. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Ryöväri VH15-046-0008
11. Veera R. (VRL-10735) - Sovnig LAC
12. Dimma (VRL-08204) - Serenity Frozen North VH16-031-0387
13. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Mjollnir
14. Tuire (VRL-00345) - Breandan Brad VH14-046-0141
15. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Qwen