Valjakkoajokilpailu 09.03.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 09.03.2018 (vip 07.03.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 40 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 4:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145
2. Veera R. (VRL-10735) - Yentel Rosanda
3. Pierre (VRL-10531) - Kadon Kinesma
4. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
5. Dimma (VRL-08204) - Oldfinion Lahjatar VH17-018-1659
6. tvisha (VRL-01671) - Cadogan Windfairy VH18-035-0002
7. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Chill Out Charlie VH16-024-0135
8. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Ajaton VH18-018-0308
9. Hapero (VRL-06115) - Kadon Kuisma VH18-018-0307
10. tvisha (VRL-01671) - Keksikummitus VH18-018-0270
11. Tuulia T. (VRL-00084) - Pumpulikunkku VH17-018-0689
12. Dimma (VRL-08204) - Mörkövaaran Karvakamu VH16-018-1754
13. Jannica (VRL-04799) - Claridge Joachim VH16-028-0174
14. Dimma (VRL-08204) - Liljan Priimus
15. Jannica (VRL-04799) - Kadotettu Haaveuni VH16-018-2328
16. Hapero (VRL-06115) - Tohvelipäällikkö VH18-018-0136
17. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
18. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Spica
19. Liia (VRL-11284) - Vuornan Flirty Vanilla VH16-017-0532
20. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Hippasilla VH18-018-0304
21. Jannica (VRL-04799) - Bruno von Dows VH16-028-0116
22. Liia (VRL-11284) - Maybecks Jalapeño VH18-017-0044
23. Pierre (VRL-10531) - Hengenvaaran Kahviina
24. Tuulia T. (VRL-00084) - Hengenvaaran Kaino-Vieno VH17-018-0952
25. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Veracious Wendy VH16-017-0491
26. Pierre (VRL-10531) - Kadon Kaili
27. tvisha (VRL-01671) - Thunderbird Cirein VH17-035-0109
28. Jannica (VRL-04799) - Runon Luka VH16-018-0744
29. Pierre (VRL-10531) - Hiddenite Prime
30. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
31. Veera R. (VRL-10735) - Sointuvan Ninni
32. Tuulia T. (VRL-00084) - Runon Neilikka VH16-018-2649
33. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Yorick
34. tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Peikkoleikki
35. Liia (VRL-11284) - Kurkun Feather Berry VH18-017-0069
36. Liia (VRL-11284) - Ponybows Purrberry
37. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Saituri VH17-018-0153
38. sarqquu (VRL-04374) - Adinan Piraattikopio VH17-018-0721
39. Dimma (VRL-08204) - Huvitutin Umppa-Lumppa VH16-018-1800
40. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Cherry Chapstick VH17-057-0012

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 38 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Dimma (VRL-08204) - Tervatöyhtö
2. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Apilliina VH17-018-1557
3. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Voinipsu VH17-018-0597
4. Hapero (VRL-06115) - Huvin Saskia VH18-018-0137
5. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Leon Lad VH17-046-0034
6. Jannica (VRL-04799) - Vähäpellon Jääsuklaa VH16-018-2698
7. sonya (VRL-09386) - Hupilan Kuukivi VH17-018-1576
8. sonya (VRL-09386) - Nupun Mortteli VH17-018-1391
9. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Pablo VH16-017-0175
10. tvisha (VRL-01671) - Timanttiponi VH18-018-0324
11. sarqquu (VRL-04374) - Wyat Wild Future VH16-017-0578
12. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Kissing Crystal VH17-057-0007
13. Veera R. (VRL-10735) - Wyat Tumbleflump Monster Elf
14. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Vilpitön VH17-018-2084
15. Tuulia T. (VRL-00084) - Huvin Nukkumatti VH17-018-0320
16. Leenu (VRL-14990) - Runon Kosti VH16-018-2667
17. Leenu (VRL-14490) - Rallatella VH18-018-0499
18. Pierre (VRL-10531) - Kadotettu Hapanteri
19. tvisha (VRL-01671) - Leijonaleikki VH18-018-0030
20. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tirsa VH17-018-2086
21. Jannica (VRL-04799) - Lille Brilled VH16-028-0253
22. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Huoleton VH18-018-0120
23. Dimma (VRL-08204) - Ponipalleron Harkimo VH17-018-1009
24. Tuire (VRL-00345) - Little Lollipop VH17-046-0042
25. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta
26. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Verne VH16-017-0192
27. Tuire (VRL-00345) - Funny Words VH16-046-0092
28. Dimma (VRL-08204) - Keikarin Rallatus
29. sonya (VRL-09386) - Raatteen Haaveraina VH17-018-1458
30. Tuire (VRL-00345) - Runorannan Iiris VH16-046-0065
31. Dimma (VRL-08204) - Pirunkorven Hopitti VH17-018-0746
32. sonya (VRL-09386) - Fiktion Suojelius VH17-018-1575
33. tvisha (VRL-01671) - Nopparuletti VH18-018-0133
34. Veera R. (VRL-10735) - Twister SVA
35. Tuire (VRL-00345) - Breandan Lucille VH16-046-0069
36. Veera R. (VRL-10735) - Viktor of Smithloch
37. Tuulia T. (VRL-00084) - Hengenvaaran Margarita VH15-018-2153
38. tvisha (VRL-01671) - Joy Joy Cirein VH18-046-0001

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 11 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. sarqquu (VRL-04374) - Sagavik Yrjar VH17-053-0004
2. Dimma (VRL-08204) - Serenity Frozen North VH16-031-0387
3. Jannica (VRL-04799) - Wenezia
4. Tuire (VRL-00345) - Breandan Adrianna VH15-046-0107
5. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Eibhlín VH16-046-0082
6. Jannica (VRL-04799) - Delicate Divine VH17-031-0145
7. Pierre (VRL-10531) - Biohazard Prime
8. Jannica (VRL-04799) - Prince Charming F VH11-031-0553
9. sarqquu (VRL-04374) - Breandan Barrfhionn VH15-046-0155
10. Tuire (VRL-00345) - Wrong Turn VH17-046-0043
11. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Caislín VH17-046-0032