Valjakkoajokilpailu 22.03.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 22.03.2018 (vip 28.02.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 40 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 4:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua enintään kahteen osakokeeseen tai vaihtoehtoisesti yhteen yhdistettyyn luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin koulukoe
2. noviisi yksilövaljakko, avoin tarkkuuskoe
3. noviisi yksilövaljakko, avoin kestävyyskoe
4. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
5. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi koulukoe, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Spica
2. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
3. Tuulia T. (VRL-00084) - Koistilan Sireeni VH17-018-0602
4. Jannica (VRL-04799) - Bruno von Dows VH16-028-0116
5. Tuire (VRL-00345) - Breandan Dymphna VH15-046-0057
6. Oresama (VRL-02753) - Mielikuvituksen Tuote VH11-018-0739
7. HM (VRL-00096) - Vompatti
8. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Tummapaahto VH17-018-1491
9. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Hillakka VH17-018-1693
10. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
11. HM (VRL-00096) - Rätvänän Leimu
12. Jenny (VRL-12948) - Lilla Snorkfröken VH16-017-0414
13. Veera R. (VRL-10735) - Sointuvan Ninni
14. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fancy VH15-046-0154
15. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Daalia VH18-018-0200
16. Melina (VRL-11408) - Runorannan Fonzie VH16-017-0411
17. Tuulia T. (VRL-00084) - Huvitutin Ketunleipä VH17-018-2107
18. Cery (VRL-02116) - Taikakuun Taruttu VH16-031-0013
19. Jannica (VRL-04799) - Afon Emrys VH17-026-0018
20. Liia (VRL-11284) - Vuornan Flirty Vanilla VH16-017-0532
21. Veera R. (VRL-10735) - Yentel Rosanda
22. Tuire (VRL-00345) - Breandan Íomhar VH15-046-0108
23. Melina (VRL-11408) - Uuras HV VH17-053-0092
24. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Yorick
25. HM (VRL-00096) - Rätvänän Hilleri
26. Jannica (VRL-04799) - Runon Luka VH16-018-0744
27. Jenny (VRL-12948) - Yentel Sugar Lily VH16-017-0388
28. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Tahmatassu VH18-018-0080
29. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Vingahdus VH17-018-1500
30. Liia (VRL-11284) - Kurkun Feather Berry
31. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Huliganismi VH15-018-0544
32. Oresama (VRL-02753) - Kukka Nimeltään Tähti VH15-018-0540
33. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
34. Jannica (VRL-04799) - PP's Mindra VH16-028-0176
35. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145
36. Melina (VRL-11408) - Pink Lil Sugarsparkle VH18-017-0004
37. Tuulia T. (VRL-00084) - Wyat Saffron Finch VH14-017-0458
38. Tuire (VRL-00345) - Breandan Conall VH15-046-0153
39. Oresama (VRL-02753) - Monsieur Koivuniemi VH11-018-0776
40. Liia (VRL-11284) - Maybecks Jalapeño VH18-017-0044

luokka 2. noviisi tarkkuuskoe, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145
2. Tuulia T. (VRL-00084) - Old Auntie Inc VH14-104-0024
3. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Daalia VH18-018-0200
4. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
5. Melina (VRL-11408) - Uuras HV VH17-053-0092
6. Jannica (VRL-04799) - Runon Luka VH16-018-0744
7. Vibaja (VRL-00727) - Mathilde v.d. Grootdam
8. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Vingahdus VH17-018-1500
9. HM (VRL-00096) - Rätvänän Leimu
10. Tuulia T. (VRL-00084) - Tiilikan Aprillipila VH14-017-0499
11. Vibaja (VRL-00727) - Huovilan Mimosa VH17-017-0425
12. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
13. Tuulia T. (VRL-00084) - Vappulan Piilopulla VH17-018-1699
14. Liia (VRL-11284) - Kurkun Feather Berry
15. Jannica (VRL-04799) - Afon Emrys VH17-026-0018
16. Melina (VRL-11408) - Pink Lil Sugarsparkle VH18-017-0004
17. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
18. Vibaja (VRL-00727) - Mayhem Nolanda
19. Veera R. (VRL-10735) - Newell Faithe
20. Oresama (VRL-02753) - Kukka Nimeltään Tähti VH15-018-0540
21. Jannica (VRL-04799) - Bruno von Dows VH16-028-0116
22. Melina (VRL-11408) - Runorannan Fonzie VH16-017-0411
23. Cery (VRL-02116) - Taikakuun Taruttu VH16-031-0013
24. Veera R. (VRL-10735) - Hey Presto!
25. Liia (VRL-11284) - Vuornan Flirty Vanilla VH16-017-0532
26. Vibaja (VRL-00727) - Babysitter v.d. Rodesterij VH16-017-0448
27. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Tummapaahto VH17-018-1491
28. Veera R. (VRL-10735) - Nerywick Fairy Cake
29. Jenny (VRL-12948) - Lilla Snorkfröken VH16-017-0414
30. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Tahmatassu VH18-018-0080
31. Veera R. (VRL-10735) - Pumpkin Pie SBS
32. Jenny (VRL-12948) - Yentel Sugar Lily VH16-017-0388
33. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Huliganismi VH15-018-0544
34. Tuulia T. (VRL-00084) - Tiilikan Lehtolapsi VH14-017-0497
35. Oresama (VRL-02753) - Monsieur Koivuniemi VH11-018-0776
36. Oresama (VRL-02753) - Mielikuvituksen Tuote VH11-018-0739
37. HM (VRL-00096) - Rätvänän Hilleri
38. Liia (VRL-11284) - Maybecks Jalapeño VH18-017-0044
39. HM (VRL-00096) - Vompatti
40. Jannica (VRL-04799) - PP's Mindra VH16-028-0176

luokka 3. noviisi kestävyyskoe, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Dimma (VRL-08204) - Tuiskulan Hanski VH17-018-1490
2. sonya (VRL-09386) - Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
3. Tuulia T. (VRL-00084) - Huvitutin Ketunleipä VH17-018-2107
4. Tuire (VRL-00345) - Breandan Doirend VH15-046-0210
5. Tuulia T. (VRL-00084) - Vappulan Sokerimunkki VH17-018-0954
6. EmmiN. (VRL-03385) - Wyat Lola Lola VH17-017-0350
7. Vibaja (VRL-00727) - Mayhem Nolanda
8. Vibaja (VRL-00727) - Babysitter v.d. Rodesterij VH16-017-0448
9. Tuire (VRL-00345) - Breandan Marinda VH15-046-0211
10. Oresama (VRL-02753) - Ponipalleron Rihanna
11. EmmiN. (VRL-03385) - Härdellin Minea VH11-017-0893
12. Jannica (VRL-04799) - Adinan Muumi VH16-018-1367
13. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Pusuttelija VH18-018-0187
14. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Matilda VH17-018-0400
15. Dimma (VRL-08204) - Claridgen Hassutus VH17-018-1503
16. HM (VRL-00096) - Aikanoita
17. Veera R. (VRL-10735) - Faythe CRE
18. Vibaja (VRL-00727) - Huovilan Mimosa VH17-017-0425
19. HM (VRL-00096) - Kuutamovalssi
20. Jannica (VRL-04799) - Adinan Wiikarin Maine VH16-018-1198
21. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Krokotiilinkyynel VH11-018-0724
22. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Kristallijumala VH14-018-1564
23. sonya (VRL-09386) - Seppäjärven Perikato VH17-018-1573
24. Dimma (VRL-08204) - Tulistutti VH17-018-1499
25. Veera R. (VRL-10735) - Vehkakorven Damian
26. EmmiN. (VRL-03385) - Nutty Pumpkin
27. Jannica (VRL-04799) - A.D. Rob-Roy VH11-089-0009
28. Vibaja (VRL-00727) - Mathilde v.d. Grootdam
29. Veera R. (VRL-10735) - Aétoma
30. Dimma (VRL-08204) - Tohvelikulkuri VH17-018-0447
31. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Hillakka VH17-018-1693
32. Veera R. (VRL-10735) - Tif Tamir
33. Tuulia T. (VRL-00084) - Koistilan Sireeni VH17-018-0602
34. EmmiN. (VRL-03385) - Wyat Voo Dew VH17-017-0015
35. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Armakka
36. Jannica (VRL-04799) - Claridge Joachim VH16-028-0174
37. Tuire (VRL-00345) - Breandan Alastar VH15-046-0195
38. sonya (VRL-09386) - Jukolan Jatkosota VH17-018-1100
39. HM (VRL-00096) - Sikuriinan Mahtimimmi
40. Tuire (VRL-00345) - Breandan Amanda VH15-046-0209

luokka 4. noviisi yhdistetty, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Oresama (VRL-02753) - Äipän Anarkisti VH15-018-0539
2. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Black Lily
3. Tuire (VRL-00345) - Breandan Blackcap VH15-046-0213
4. HM (VRL-00096) - Sikuriinan Mahtimimmi
5. Veera R. (VRL-10735) - Twister SVA
6. sonya (VRL-09386) - Kesätyttö VH17-018-1185
7. sonya (VRL-09386) - Raatteen Töpseli VH18-018-0273
8. HM (VRL-00096) - Kuutamovalssi
9. Jannica (VRL-04799) - A.D. First Kiss VH16-057-0045
10. Veera R. (VRL-10735) - Nerywick Goldworthy
11. Jannica (VRL-04799) - Mörkövaaran Mysli VH16-018-1364
12. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Saituri VH17-018-0153
13. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Glacial Dahlia
14. EmmiN. (VRL-03385) - Blueberry Crown
15. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fortune VH15-046-0212
16. Desmi (VRL-14548) - Duren Rypke
17. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Lumiroisto VH17-018-1199
18. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Unimurros VH17-018-0598
19. sonya (VRL-09386) - Timjami VH17-018-1186
20. Vibaja (VRL-00727) - Huovilan Heresia
21. Vibaja (VRL-00727) - Mangon Twilight VH17-017-0510
22. Dimma (VRL-08204) - Mörkövaaran Tervaleijona VH17-018-1495
23. Dimma (VRL-08204) - Villahaan Tulius VH17-018-1496
24. Dimma (VRL-08204) - Kabareekauhu VH17-018-1501
25. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Mösiöö Seppo VH14-018-1816
26. Desmi (VRL-14548) - Cassia of Smithloch
27. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta
28. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Aavetyttö VH14-018-1576
29. Tuulia T. (VRL-00084) - Vaaranmaan Terhikki VH17-018-0561
30. Jannica (VRL-04799) - Accordeur LAC VH16-027-0123
31. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Elävä Nukke VH14-018-1577
32. Dimma (VRL-08204) - Villahaan Riesa VH17-018-1497
33. Jannica (VRL-04799) - Kadotettu Haaveuni VH16-018-2328
34. EmmiN. (VRL-03385) - Lily's Little Golden Sparkle
35. Tuire (VRL-00345) - Breandan Jackdaw VH15-046-0214
36. HM (VRL-00096) - Aikanoita
37. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Korvapuusti VH16-018-2742
38. Desmi (VRL-14548) - Nanna
39. Veera R. (VRL-10735) - Aemka d'Alvina
40. Desmi (VRL-14548) - Seppäjärven Oonko Nolo

luokka 5. noviisi yhdistetty, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Crispy-Coco
2. Dimma (VRL-08204) - Tuulenpesän Keppostelija VH17-018-1489
3. sonya (VRL-09386) - Raatteen Mäyräkoira
4. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Kesäyön Pelastus VH17-018-0538
5. Tuire (VRL-00345) - Breandan Dunnock VH15-046-0230
6. sonya (VRL-09386) - Raatteen Pilvi
7. Dimma (VRL-08204) - Adinan Tähti-Tyttö VH16-018-0612
8. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Golden Energy VH17-017-0352
9. Dimma (VRL-08204) - Adinan Karmanhenki VH16-018-1199
10. Veera R. (VRL-10735) - Leonor
11. Jannica (VRL-04799) - A.D. Black Wizard VH16-017-0322
12. Pierre (VRL-10531) - Hiddenite Prime
13. EmmiN. (VRL-03385) - Vuornan Glittering Goldie
14. Veera R. (VRL-10735) - Viktor of Smithloch
15. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Keisarinna
16. sonya (VRL-09386) - Suruhuume VH18-018-0271
17. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Rallirölli
18. Tuire (VRL-00345) - Breandan Razorbill VH15-046-0218
19. Serena (VRL-09334) - Peakes Bananabanshee VH18-024-0008
20. Tuire (VRL-00345) - Breandan Starling VH15-046-0216
21. Tuulia T. (VRL-00084) - Runon Neilikka VH16-018-2649
22. Jannica (VRL-04799) - Crystal Beach
23. Veera R. (VRL-10735) - Wyat Tumbleflump Monster Elf
24. Oresama (VRL-02753) - Disneyland After Dark
25. Serena (VRL-09334) - Peakes Strawberrybunny VH18-024-0009
26. Pierre (VRL-10531) - Hengenvaaran Kahviina
27. Oresama (VRL-02753) - Peppero RSE
28. Tuulia T. (VRL-00084) - Jukolan Järvineito VH16-018-1327
29. Jannica (VRL-04799) - Mörkövaaran Uniriepu VH16-018-1370
30. Vibaja (VRL-00727) - Valentino’s Jacqueline VH015-017-0784
31. Vibaja (VRL-00727) - Susikallion Akrobat VH017-017-0424
32. Dimma (VRL-08204) - Ketolan Viettelijä VH17-018-1502
33. Tuulia T. (VRL-00084) - Pumpulikunkku VH17-018-0689
34. Tuulia T. (VRL-00084) - Hengenvaaran Kaino-Vieno VH17-018-0952
35. Serena (VRL-09334) - Wyat Sherry Scarletcane VH15-017-0709
36. Veera R. (VRL-10735) - Dyantha's Burley
37. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fulmar VH15-046-0215
38. Serena (VRL-09334) - Lilium 5594 VH15-017-0579
39. sonya (VRL-09386) - Jarelia VH17-018-1187
40. EmmiN. (VRL-03385) - Cenwig Athelstan VH17-017-0360