Valjakkoajokilpailu 09.03.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 09.03.2018 (vip 24.02.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 50 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 5:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 50 osallistujaa (7 sijoitusta) 
1. Jannica (VRL-04799) - A.D. Cherry Chapstick VH17-057-0012
2. Oresama (VRL-02753) - Kukka Nimeltään Tähti VH15-018-0540
3. Dimma (VRL-08204) - Claridgen Hassutus VH17-018-1503
4. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Saituri VH17-018-0153
5. Tuulia T. (VRL-00084) - Runon Neilikka VH16-018-2649
6. Cery (VRL-02116) - Taikakuun Taruttu VH16-031-0013
7. Vibaja (VRL-00727) - Mayhem Nolanda
8. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Tummapaahto VH17-018-1491
9. Jannica (VRL-04799) - Vehkakorven Lady Dream
10. EmmiN. (VRL-03385) - Blueberry Crown
11. Tuire (VRL-00345) - PP's Adelaide VH17-046-0079
12. Veera R. (VRL-10735) - Faythe CRE
13. Vibaja (VRL-00727) - Babysitter v.d. Rodesterij VH16-017-0448
14. Oresama (VRL-02753) - Mielikuvituksen Tuote VH11-018-0739
15. Tuire (VRL-00345) - PP's Modesty VH17-046-0081
16. Tuire (VRL-00345) - Cad Rí VH17-046-0056
17. Tuire (VRL-00345) - Newen Lily Star VH17-046-0075
18. Jannica (VRL-04799) - Vehkakorven Vice Versa
19. Veera R. (VRL-10735) - Newell Faithe
20. Jannica (VRL-04799) - Dyantha's Lochlan
21. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Huliganismi VH15-018-0544
22. Veera R. (VRL-10735) - Vehkakorven Damian
23. EmmiN. (VRL-03385) - Lily's Little Golden Sparkle
24. Oresama (VRL-02753) - Monsieur Koivuniemi VH11-018-0776
25. Vibaja (VRL-00727) - Mathilde v.d. Grootdam
26. Tuulia T. (VRL-00084) - Hengenvaaran Kaino-Vieno VH17-018-0952
27. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Krokotiilinkyynel VH11-018-0724
28. sonya (VRL-09386) - Seppäjärven Perikato VH17-018-1573
29. Nikki (VRL-14085) - PP's Rebäcka VH17-028-0094
30. Jannica (VRL-04799) - Mushroom Covered
31. Veera R. (VRL-10735) - Pumpkin Pie SBS
32. Dimma (VRL-08204) - Tuiskulan Hanski VH17-018-1490
33. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Crispy-Coco
34. Nikki (VRL-14085) - Amadeus VH17-028-0006
35. Veera R. (VRL-10735) - Nerywick Fairy Cake
36. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Black Lily
37. Vibaja (VRL-00727) - Huovilan Heresia
38. Tuire (VRL-00345) - PP's Eachann VH17-046-0080
39. sonya (VRL-09386) - Jukolan Jatkosota VH17-018-1100
40. Jenny (VRL-12948) - Lilla Snorkfröken VH16-017-0414
41. Tuulia T. (VRL-00084) - Jukolan Järvineito VH16-018-1327
42. Dimma (VRL-08204) - Tohvelikulkuri VH17-018-0447
43. Jenny (VRL-12948) - Yentel Sugar Lily VH16-017-0388
44. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Glacial Dahlia
45. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
46. Dimma (VRL-08204) - Tulistutti VH17-018-1499
47. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Pusuttelija VH18-018-0187
48. sonya (VRL-09386) - Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
49. Vibaja (VRL-00727) - Mangon Twilight VH17-017-0510
50. Tuulia T. (VRL-00084) - Pumpulikunkku VH17-018-0689

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 46 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Villamo VH17-018-1687
2. Tuulia T. (VRL-00084) - Ketolan Leopold VH17-018-1554
3. Tuire (VRL-00345) - Breandan Lucille VH16-046-0069
4. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Black Trophy
5. Dimma (VRL-08204) - Odella Speed VH14-028-0425
6. Tuire (VRL-00345) - Runorannan Iiris VH16-046-0065
7. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta
8. Oresama (VRL-02753) - Atomipommipormestari VH17-018-0305
9. HM (VRL-00096) - Sikuriinan Mahtimimmi
10. Veera R. (VRL-10735) - Twister SVA
11. Veera R. (VRL-10735) - Wyat Tumbleflump Monster Elf
12. Serena (VRL-09334) - Vuornan Hippa&Harmi VH16-018-1187
13. Tuire (VRL-00345) - Little Lollipop VH17-046-0042
14. Jannica (VRL-04799) - Päivärinteen Tamara VH14-017-0663
15. Veera R. (VRL-10735) - Viktor of Smithloch
16. Dimma (VRL-08204) - Keikarin Rallatus
17. EmmiN. (VRL-03385) - Huvin Racliff
18. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Candy Cane
19. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Matami VH16-018-2556
20. Tuulia T. (VRL-00084) - Fiktion Rehti VH17-018-1295
21. Veera R. (VRL-10735) - Dyantha's Burley
22. Oresama (VRL-02753) - Suhina-Lempi VH17-018-0711
23. Tuulia T. (VRL-00084) - Mörkövaaran Kettukarkki VH17-018-1555
24. Jannica (VRL-04799) - Gwirion LO VH16-022-0057
25. HM (VRL-00096) - Aikanoita
26. sonya (VRL-09386) - Maanan Hopeapaju VH18-018-0174
27. Serena (VRL-09334) - Vuornan Bambiepuffs VH17-017-0430
28. Dimma (VRL-08204) - Ponipalleron Harkimo VH17-018-1009
29. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Pablo VH16-017-0175
30. Tuire (VRL-00345) - Funny Words VH16-046-0092
31. Jannica (VRL-04799) - Dyantha's Iona
32. sonya (VRL-09386) - Maanan Kaunokki VH17-018-1574
33. Serena (VRL-09334) - Feidhelm Sparklinggold VH18-026-0006
34. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Sopusointu VH17-018-1688
35. sonya (VRL-09386) - Ketolan Vanamo VH18-018-0272
36. EmmiN. (VRL-03385) - Talvian Alsvinder VH17-053-0073
37. HM (VRL-00096) - Kuutamovalssi
38. Jannica (VRL-04799) - Gwynedd Amatheon VH16-026-0051
39. Dimma (VRL-08204) - Sudentaival VH16-018-0753
40. Dimma (VRL-08204) - Tervatöyhtö
41. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Mölliina
42. sonya (VRL-09386) - Kaunon Unelmakarkuri VH17-018-1201
43. EmmiN. (VRL-03385) - Mangon Monster Mash
44. Tuire (VRL-00345) - Dyantha's Cricket VH15-046-0199
45. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Muskettianubis VH15-018-0550
46. sonya (VRL-09386) - Kuningasidea VH17-018-1401

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 20 osallistujaa (4 sijoitusta) 
1. Nikki (VRL-14085) - Virgil Van Halen
2. Shannon. (VRL-05645) - Deryn Du VH15-026-0109
3. Jannica (VRL-04799) - Delicate Divine VH17-031-0145
4. Tuire (VRL-00345) - Breandan Adrianna VH15-046-0107
5. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Qwen
6. Dimma (VRL-08204) - Serenity Frozen North VH16-031-0387
7. Nikki (VRL-14085) - Silas Van Halen
8. Tuire (VRL-00345) - Nouvion Breandán VH15-046-0077
9. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Hallvardr
10. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Eibhlín VH16-046-0082
11. Veera R. (VRL-10735) - Sovnig LAC
12. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Caislín VH17-046-0032
13. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Arden
14. Jannica (VRL-04799) - Prince Charming F VH11-031-0553
15. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Mjollnir
16. Jannica (VRL-04799) - Wenezia
17. Oresama (VRL-02753) - Elly Jelly
18. Tuire (VRL-00345) - Wrong Turn VH17-046-0043
19. Nikki (VRL-14085) - Audrey Van Halen
20. Nikki (VRL-14085) - Eleanor Van Halen