Valjakkoajokilpailu 02.03.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 02.03.2018 (vip 24.02.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 50 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 5:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 50 osallistujaa (7 sijoitusta) 
1. EmmiN. (VRL-03385) - Lily's Little Golden Sparkle
2. Veera R. (VRL-10735) - Nerywick Fairy Cake
3. sonya (VRL-09386) - Jukolan Jatkosota VH17-018-1100
4. Tuulia T. (VRL-00084) - Jukolan Järvineito VH16-018-1327
5. Jannica (VRL-04799) - Vehkakorven Vice Versa
6. sonya (VRL-09386) - Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
7. Oresama (VRL-02753) - Mielikuvituksen Tuote VH11-018-0739
8. Nikki (VRL-14085) - PP's Rebäcka VH17-028-0094
9. Nikki (VRL-14085) - Amadeus VH17-028-0006
10. Veera R. (VRL-10735) - Newell Faithe
11. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Huliganismi VH15-018-0544
12. Jannica (VRL-04799) - Mushroom Covered
13. Vibaja (VRL-00727) - Mayhem Nolanda
14. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Saituri VH17-018-0153
15. Vibaja (VRL-00727) - Mathilde v.d. Grootdam
16. Tuire (VRL-00345) - Newen Lily Star VH17-046-0075
17. Tuire (VRL-00345) - PP's Eachann VH17-046-0080
18. Vibaja (VRL-00727) - Huovilan Heresia
19. Dimma (VRL-08204) - Tuiskulan Hanski VH17-018-1490
20. Veera R. (VRL-10735) - Pumpkin Pie SBS
21. Tuulia T. (VRL-00084) - Pumpulikunkku VH17-018-0689
22. Oresama (VRL-02753) - Kukka Nimeltään Tähti VH15-018-0540
23. Dimma (VRL-08204) - Tulistutti VH17-018-1499
24. Vibaja (VRL-00727) - Babysitter v.d. Rodesterij VH16-017-0448
25. Jannica (VRL-04799) - Dyantha's Lochlan
26. Dimma (VRL-08204) - Claridgen Hassutus VH17-018-1503
27. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Crispy-Coco
28. Tuire (VRL-00345) - PP's Adelaide VH17-046-0079
29. Oresama (VRL-02753) - Monsieur Koivuniemi VH11-018-0776
30. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Pusuttelija VH18-018-0187
31. Jannica (VRL-04799) - Vehkakorven Lady Dream
32. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Glacial Dahlia
33. Jenny (VRL-12948) - Yentel Sugar Lily VH16-017-0388
34. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Tummapaahto VH17-018-1491
35. Jannica (VRL-04799) - A.D. Cherry Chapstick VH17-057-0012
36. Cery (VRL-02116) - Taikakuun Taruttu VH16-031-0013
37. Jenny (VRL-12948) - Lilla Snorkfröken VH16-017-0414
38. Vibaja (VRL-00727) - Mangon Twilight VH17-017-0510
39. Tuulia T. (VRL-00084) - Runon Neilikka VH16-018-2649
40. Veera R. (VRL-10735) - Vehkakorven Damian
41. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Black Lily
42. EmmiN. (VRL-03385) - Blueberry Crown
43. sonya (VRL-09386) - Seppäjärven Perikato VH17-018-1573
44. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Krokotiilinkyynel VH11-018-0724
45. Tuire (VRL-00345) - PP's Modesty VH17-046-0081
46. Tuire (VRL-00345) - Cad Rí VH17-046-0056
47. Tuulia T. (VRL-00084) - Hengenvaaran Kaino-Vieno VH17-018-0952
48. Veera R. (VRL-10735) - Faythe CRE
49. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
50. Dimma (VRL-08204) - Tohvelikulkuri VH17-018-0447

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 46 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. sonya (VRL-09386) - Maanan Hopeapaju VH18-018-0174
2. Tuire (VRL-00345) - Breandan Lucille VH16-046-0069
3. HM (VRL-00096) - Sikuriinan Mahtimimmi
4. Dimma (VRL-08204) - Keikarin Rallatus
5. Dimma (VRL-08204) - Tervatöyhtö
6. HM (VRL-00096) - Aikanoita
7. Veera R. (VRL-10735) - Wyat Tumbleflump Monster Elf
8. Tuire (VRL-00345) - Runorannan Iiris VH16-046-0065
9. Jannica (VRL-04799) - Dyantha's Iona
10. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Matami VH16-018-2556
11. sonya (VRL-09386) - Kaunon Unelmakarkuri VH17-018-1201
12. HM (VRL-00096) - Kuutamovalssi
13. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Muskettianubis VH15-018-0550
14. Veera R. (VRL-10735) - Twister SVA
15. Veera R. (VRL-10735) - Dyantha's Burley
16. Tuulia T. (VRL-00084) - Mörkövaaran Kettukarkki VH17-018-1555
17. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta
18. Oresama (VRL-02753) - Atomipommipormestari VH17-018-0305
19. Serena (VRL-09334) - Vuornan Bambiepuffs VH17-017-0430
20. Dimma (VRL-08204) - Odella Speed VH14-028-0425
21. Tuire (VRL-00345) - Little Lollipop VH17-046-0042
22. Jannica (VRL-04799) - Gwirion LO VH16-022-0057
23. Jannica (VRL-04799) - Päivärinteen Tamara VH14-017-0663
24. Veera R. (VRL-10735) - Viktor of Smithloch
25. Dimma (VRL-08204) - Ponipalleron Harkimo VH17-018-1009
26. Tuulia T. (VRL-00084) - Fiktion Rehti VH17-018-1295
27. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Candy Cane
28. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Villamo VH17-018-1687
29. Serena (VRL-09334) - Vuornan Hippa&Harmi VH16-018-1187
30. sonya (VRL-09386) - Kuningasidea VH17-018-1401
31. Tuire (VRL-00345) - Dyantha's Cricket VH15-046-0199
32. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Pablo VH16-017-0175
33. Oresama (VRL-02753) - Suhina-Lempi VH17-018-0711
34. Dimma (VRL-08204) - Sudentaival VH16-018-0753
35. Tuulia T. (VRL-00084) - Ketolan Leopold VH17-018-1554
36. sonya (VRL-09386) - Ketolan Vanamo VH18-018-0272
37. Tuire (VRL-00345) - Funny Words VH16-046-0092
38. sonya (VRL-09386) - Maanan Kaunokki VH17-018-1574
39. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Black Trophy
40. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Mölliina
41. EmmiN. (VRL-03385) - Mangon Monster Mash
42. Jannica (VRL-04799) - Gwynedd Amatheon VH16-026-0051
43. Serena (VRL-09334) - Feidhelm Sparklinggold VH18-026-0006
44. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Sopusointu VH17-018-1688
45. EmmiN. (VRL-03385) - Talvian Alsvinder VH17-053-0073
46. EmmiN. (VRL-03385) - Huvin Racliff

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 20 osallistujaa (4 sijoitusta) 
1. Nikki (VRL-14085) - Virgil Van Halen
2. Tuire (VRL-00345) - Breandan Adrianna VH15-046-0107
3. Nikki (VRL-14085) - Silas Van Halen
4. Tuire (VRL-00345) - Wrong Turn VH17-046-0043
5. Jannica (VRL-04799) - Wenezia
6. Dimma (VRL-08204) - Serenity Frozen North VH16-031-0387
7. Jannica (VRL-04799) - Prince Charming F VH11-031-0553
8. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Eibhlín VH16-046-0082
9. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Caislín VH17-046-0032
10. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Hallvardr
11. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Arden
12. Shannon. (VRL-05645) - Deryn Du VH15-026-0109
13. Nikki (VRL-14085) - Eleanor Van Halen
14. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Mjollnir
15. Jannica (VRL-04799) - Delicate Divine VH17-031-0145
16. Oresama (VRL-02753) - Elly Jelly
17. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Qwen
18. Veera R. (VRL-10735) - Sovnig LAC
19. Nikki (VRL-14085) - Audrey Van Halen
20. Tuire (VRL-00345) - Nouvion Breandán VH15-046-0077