Valjakkoajokilpailu 21.02.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 21.02.2018 (vip 11.02.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 50 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 5:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi parivaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa parivaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea parivaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi parivaljakko, 37 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Dimma (VRL-08204) - Claridgen Torppari VH15-018-0159 && Claridgen Hassutus VH17-018-1503
2. lottis (VRL-13831) – Xeraphin v. Moons VH15-017-0148 && Rivakan Rokkari VH13-017-0278
3. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Saituri VH17-018-0153 && Pumpulikunkku VH17-018-0689
4. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Spica && Sointuvan Ninni
5. Veera R. (VRL-10735) - Faythe CRE && Vehkakorven Damian
6. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Welhotar VH17-018-2213 && Tuulenpesän Hortensia VH18-018-0039
7. Tuire (VRL-00345) - Breandan Dunnock VH15-046-0230 && Breandan Alastar VH15-046-0195
8. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Unimurros VH17-018-0598 && Varjoruhtinas VH16-018-1619
9. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Hallakka VH16-018-2557 && Pusuhippa VH16-018-2558
10. Jewell (VRL-08085) - Leilein Aprillata && Moon Mauton Jasso
11. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Pahauni VH17-018-2078 && Piparilatte VH17-018-2067
12. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111 && Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
13. Veera R. (VRL-10735) - Yentel Rosanda && Lilymoor Yorick
14. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Sirppi VH17-018-2079 && Hengenvaaran Tervaleijona VH17-018-2085
15. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145 && Vähäpellon Pusuttelija VH18-018-0187
16. lottis (VRL-13831) – Pickhills Periwinkle VH14-027-0028 && Lykkelig Magne VH15-053-0068
17. Dimma (VRL-08204) - Tohvelikulkuri VH17-018-0447 && Tulistutti VH17-018-1499
18. Dimma (VRL-08204) - Claridgen Hedelmäpeli VH17-018-1406 && Tuiskulan Hanski VH17-018-1490
19. Tuulia T. (VRL-00084) - Koistilan Sireeni VH17-018-0602 && Mörkövaaran Metsänpeikko VH17-018-0419
20. Tuire (VRL-00345) - Breandan Jackdaw VH15-046-0214 && Breandan Blackcap VH15-046-0213
21. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kiusa VH17-018-1875 && Patakasi VH17-018-2077
22. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402 && Raatteen Jaala VH17-018-2158
23. Jewell (VRL-08085) - Leilein Vadelmamuffinssi && Susikallion Seljaprinsessa
24. Tuulia T. (VRL-00084) - Vaaranmaan Terhikki VH17-018-0561 && Huvitutin Ketunleipä VH17-018-2107
25. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Korvapuusti VH16-018-2742 && Hengenvaaran Kaino-Vieno VH17-018-0952
26. Veera R. (VRL-10735) - Hey Presto! && Pumpkin Pie SBS
27. Veera R. (VRL-10735) - Nerywick Fairy Cake && Newell Faithe
28. lottis (VRL-13831) – Dorothea Bae VH15-016-0017 && Wyat Honey Blossom VH15-017-0451
29. Tuire (VRL-00345) - Breandan Íomhar VH15-046-0108 && Dreadful Raindrop VH04-046-3184
30. Jewell (VRL-08085) - Minttu && Leilein Helinä
31. sonya (VRL-09386) - Timjami VH17-018-1186 && Kesätyttö VH17-018-1185
32. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Tummapaahto VH17-018-1491 && Hengenvaaran Vingahdus VH17-018-1500
33. sonya (VRL-09386) - Seppäjärven Perikato VH17-018-1573 && Jukolan Jatkosota VH17-018-1100
34. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Mohikaani VH17-018-1539 && Hengenvaaran Nökönuuka VH17-018-1537
35. Jewell (VRL-08085) - Hunajahuuma && Taikailmiö
36. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Rónán VH15-046-0099 && Idolo m WTF VH03-046-0841
37. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fulmar VH15-046-0215 && Breandan Barclay VH17-046-0058

luokka 2. vaativa parivaljakko, 34 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Breandan Aoife VH14-046-0127 && Breandan Lacey VH14-046-0112
2. Dimma (VRL-08204) - Keikarin Rallatus && Odella Speed VH14-028-0425
3. Tuire (VRL-00345) - Lord Artagan VH14-046-0103 && Breandan Abram VH14-046-0033
4. Dimma (VRL-08204) - Tervatöyhtö && Ponipalleron Harkimo VH17-018-1009
5. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta && Kaapparin Minerva
6. Tuire (VRL-00345) - Breandan Baxter VH14-046-0123 && Breandan Brad VH14-046-0141
7. Jewell (VRL-08085) - Visio && Surkusielu
8. sonya (VRL-09386) - Maanan Hopeapaju && Ketolan Vanamo
9. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Sopusointu VH17-018-1688 && Vähäpellon Villamo VH17-018-1687
10. Tuulia T. (VRL-00084) - Viisikon Pakkasvahti VH17-018-0956 && Fiktion Rehti VH17-018-1295
11. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Huoleton VH18-018-0120 && Huvin Saskia VH18-018-0137
12. Jewell (VRL-08085) - Glamdring && Anglachel Lei
13. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Histamiini VH17-018-2080 && Hengenvaaran Muskotti VH17-018-2081
14. sonya (VRL-09386) - Raatteen Haaveraina VH17-018-1458 && Nupun Mortteli VH17-018-1391
15. Veera R. (VRL-10735) - Viktor of Smithloch && Dyantha's Burley
16. Veera R. (VRL-10735) - Dubhán 5594 && Tuiskulan Shanley
17. sonya (VRL-09386) - Hupilan Kuukivi VH17-018-1576 && Fiktion Suojelius VH17-018-1575
18. Tuire (VRL-00345) - Breandan Brienne VH14-046-0096 && Breandan Nymeria VH14-046-0094
19. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Tervapiru VH17-018-1690 && Hengenvaaran Margarita VH15-018-2153
20. sonya (VRL-09386) - Maanan Kaunokki VH17-018-1574 && Kaunon Unelmakarkuri VH17-018-1201
21. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Havuhukka VH17-018-1686 && Ketolan Leopold VH17-018-1554
22. Dimma (VRL-08204) - Villahaan Elotar VH17-018-1504 && Sudentaival VH16-018-0753
23. Dimma (VRL-08204) - Claridge Ottilia VH17-028-0016 && Equivalent KH VH17-017-0125
24. Veera R. (VRL-10735) - Leonor && Spiros Áthas
25. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Vilpitön VH17-018-2084 && Hengenvaaran Tirsa VH17-018-2086
26. Jewell (VRL-08085) - Logan Braxter && Wyat Romeolicious
27. Tuulia T. (VRL-00084) - Vuornan Ruisrosmo VH17-018-0950 && Huvin Nukkumatti VH17-018-0320
28. Jewell (VRL-08085) - Villahaan Viljo-Valtteri && Helmen Aulius
29. Tuire (VRL-00345) - Breandan Finbarr VH14-046-0130 && Tuiskulan Ryöväri VH15-046-0008
30. sonya (VRL-09386) - Kuningasidea VH17-018-1401 && Riinalan Remu VH17-018-1200
31. Veera R. (VRL-10735) - Twister SVA && Wyat Tumbleflump Monster Elf
32. lottis (VRL-13831) – Jokikosken Larry VH01-017-7804 && Meldra VH01-017-4991
33. lottis (VRL-13831) – Vähäpellon Verneri VH17-018-0842 && Aavalaakson Amalia VH16-018-1358
34. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Koiranilma VH17-018-2082 && Hengenvaaran Viaton VH17-018-2083

luokka 3. vaikea parivaljakko, 10 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Arden && Breandan Huntley
2. Tuire (VRL-00345) - Zelda's Darlene VH11-046-0087 && Március Larinea VH11-046-0049
3. Veera R. (VRL-10735) - Sovnig LAC && Brynhild Hallvardr
4. Tuire (VRL-00345) - Willpower Laochra VH11-046-0059 && Ramya Abel VH14-046-0044
5. Veera R. (VRL-10735) - Shamrock's Deborah && Show's Trixie
6. Tuire (VRL-00345) - Hopearinteen Paparazzi VH12-046-0128 && Nouvion Breandán VH15-046-0077
7. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Eibhlín VH16-046-0082 && Tuiskulan Caislín VH17-046-0032
8. Veera R. (VRL-10735) - Charme LAC && Lagun Imelda DRD
9. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Mjollnir && Breandan Qwen
10. Tuire (VRL-00345) - Breandan Adrianna VH15-046-0107 && Breandan Erykah VH14-046-0139