Valjakkoajokilpailu 17.02.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 17.02.2018 (vip 11.02.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 50 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 5:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi parivaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa parivaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea parivaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi parivaljakko, 37 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Veera R. (VRL-10735) - Yentel Rosanda && Lilymoor Yorick
2. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402 && Raatteen Jaala VH17-018-2158
3. Tuire (VRL-00345) - Breandan Jackdaw VH15-046-0214 && Breandan Blackcap VH15-046-0213
4. lottis (VRL-13831) – Dorothea Bae VH15-016-0017 && Wyat Honey Blossom VH15-017-0451
5. Jewell (VRL-08085) - Minttu && Leilein Helinä
6. Tuulia T. (VRL-00084) - Koistilan Sireeni VH17-018-0602 && Mörkövaaran Metsänpeikko VH17-018-0419
7. sonya (VRL-09386) - Seppäjärven Perikato VH17-018-1573 && Jukolan Jatkosota VH17-018-1100
8. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Mohikaani VH17-018-1539 && Hengenvaaran Nökönuuka VH17-018-1537
9. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Tummapaahto VH17-018-1491 && Hengenvaaran Vingahdus VH17-018-1500
10. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Welhotar VH17-018-2213 && Tuulenpesän Hortensia VH18-018-0039
11. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Hallakka VH16-018-2557 && Pusuhippa VH16-018-2558
12. Dimma (VRL-08204) - Claridgen Torppari VH15-018-0159 && Claridgen Hassutus VH17-018-1503
13. Veera R. (VRL-10735) - Nerywick Fairy Cake && Newell Faithe
14. sonya (VRL-09386) - Timjami VH17-018-1186 && Kesätyttö VH17-018-1185
15. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Saituri VH17-018-0153 && Pumpulikunkku VH17-018-0689
16. Tuire (VRL-00345) - Breandan Dunnock VH15-046-0230 && Breandan Alastar VH15-046-0195
17. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Sirppi VH17-018-2079 && Hengenvaaran Tervaleijona VH17-018-2085
18. Jewell (VRL-08085) - Hunajahuuma && Taikailmiö
19. Jewell (VRL-08085) - Leilein Vadelmamuffinssi && Susikallion Seljaprinsessa
20. Jewell (VRL-08085) - Leilein Aprillata && Moon Mauton Jasso
21. Dimma (VRL-08204) - Claridgen Hedelmäpeli VH17-018-1406 && Tuiskulan Hanski VH17-018-1490
22. lottis (VRL-13831) – Pickhills Periwinkle VH14-027-0028 && Lykkelig Magne VH15-053-0068
23. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Korvapuusti VH16-018-2742 && Hengenvaaran Kaino-Vieno VH17-018-0952
24. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Rónán VH15-046-0099 && Idolo m WTF VH03-046-0841
25. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fulmar VH15-046-0215 && Breandan Barclay VH17-046-0058
26. Veera R. (VRL-10735) - Faythe CRE && Vehkakorven Damian
27. Veera R. (VRL-10735) - Hey Presto! && Pumpkin Pie SBS
28. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Pahauni VH17-018-2078 && Piparilatte VH17-018-2067
29. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Unimurros VH17-018-0598 && Varjoruhtinas VH16-018-1619
30. Dimma (VRL-08204) - Tohvelikulkuri VH17-018-0447 && Tulistutti VH17-018-1499
31. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145 && Vähäpellon Pusuttelija VH18-018-0187
32. Tuire (VRL-00345) - Breandan Íomhar VH15-046-0108 && Dreadful Raindrop VH04-046-3184
33. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Spica && Sointuvan Ninni
34. lottis (VRL-13831) – Xeraphin v. Moons VH15-017-0148 && Rivakan Rokkari VH13-017-0278
35. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111 && Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
36. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kiusa VH17-018-1875 && Patakasi VH17-018-2077
37. Tuulia T. (VRL-00084) - Vaaranmaan Terhikki VH17-018-0561 && Huvitutin Ketunleipä VH17-018-2107

luokka 2. vaativa parivaljakko, 34 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. lottis (VRL-13831) – Vähäpellon Verneri VH17-018-0842 && Aavalaakson Amalia VH16-018-1358
2. Tuulia T. (VRL-00084) - Vuornan Ruisrosmo VH17-018-0950 && Huvin Nukkumatti VH17-018-0320
3. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Histamiini VH17-018-2080 && Hengenvaaran Muskotti VH17-018-2081
4. Veera R. (VRL-10735) - Dubhán 5594 && Tuiskulan Shanley
5. sonya (VRL-09386) - Raatteen Haaveraina VH17-018-1458 && Nupun Mortteli VH17-018-1391
6. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Koiranilma VH17-018-2082 && Hengenvaaran Viaton VH17-018-2083
7. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Sopusointu VH17-018-1688 && Vähäpellon Villamo VH17-018-1687
8. Jewell (VRL-08085) - Glamdring && Anglachel Lei
9. Veera R. (VRL-10735) - Viktor of Smithloch && Dyantha's Burley
10. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Huoleton VH18-018-0120 && Huvin Saskia VH18-018-0137
11. Tuire (VRL-00345) - Breandan Baxter VH14-046-0123 && Breandan Brad VH14-046-0141
12. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Vilpitön VH17-018-2084 && Hengenvaaran Tirsa VH17-018-2086
13. sonya (VRL-09386) - Hupilan Kuukivi VH17-018-1576 && Fiktion Suojelius VH17-018-1575
14. Jewell (VRL-08085) - Visio && Surkusielu
15. Veera R. (VRL-10735) - Twister SVA && Wyat Tumbleflump Monster Elf
16. Tuire (VRL-00345) - Breandan Finbarr VH14-046-0130 && Tuiskulan Ryöväri VH15-046-0008
17. lottis (VRL-13831) – Jokikosken Larry VH01-017-7804 && Meldra VH01-017-4991
18. Tuire (VRL-00345) - Lord Artagan VH14-046-0103 && Breandan Abram VH14-046-0033
19. Tuire (VRL-00345) - Breandan Brienne VH14-046-0096 && Breandan Nymeria VH14-046-0094
20. Tuire (VRL-00345) - Breandan Aoife VH14-046-0127 && Breandan Lacey VH14-046-0112
21. Jewell (VRL-08085) - Logan Braxter && Wyat Romeolicious
22. Veera R. (VRL-10735) - Leonor && Spiros Áthas
23. sonya (VRL-09386) - Kuningasidea VH17-018-1401 && Riinalan Remu VH17-018-1200
24. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta && Kaapparin Minerva
25. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Havuhukka VH17-018-1686 && Ketolan Leopold VH17-018-1554
26. sonya (VRL-09386) - Maanan Kaunokki VH17-018-1574 && Kaunon Unelmakarkuri VH17-018-1201
27. Dimma (VRL-08204) - Tervatöyhtö && Ponipalleron Harkimo VH17-018-1009
28. Dimma (VRL-08204) - Villahaan Elotar VH17-018-1504 && Sudentaival VH16-018-0753
29. Dimma (VRL-08204) - Claridge Ottilia VH17-028-0016 && Equivalent KH VH17-017-0125
30. Jewell (VRL-08085) - Villahaan Viljo-Valtteri && Helmen Aulius
31. Dimma (VRL-08204) - Keikarin Rallatus && Odella Speed VH14-028-0425
32. Tuulia T. (VRL-00084) - Viisikon Pakkasvahti VH17-018-0956 && Fiktion Rehti VH17-018-1295
33. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Tervapiru VH17-018-1690 && Hengenvaaran Margarita VH15-018-2153
34. sonya (VRL-09386) - Maanan Hopeapaju && Ketolan Vanamo

luokka 3. vaikea parivaljakko, 10 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Eibhlín VH16-046-0082 && Tuiskulan Caislín VH17-046-0032
2. Tuire (VRL-00345) - Willpower Laochra VH11-046-0059 && Ramya Abel VH14-046-0044
3. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Arden && Breandan Huntley
4. Veera R. (VRL-10735) - Sovnig LAC && Brynhild Hallvardr
5. Tuire (VRL-00345) - Hopearinteen Paparazzi VH12-046-0128 && Nouvion Breandán VH15-046-0077
6. Veera R. (VRL-10735) - Shamrock's Deborah && Show's Trixie
7. Tuire (VRL-00345) - Zelda's Darlene VH11-046-0087 && Március Larinea VH11-046-0049
8. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Mjollnir && Breandan Qwen
9. Veera R. (VRL-10735) - Charme LAC && Lagun Imelda DRD
10. Tuire (VRL-00345) - Breandan Adrianna VH15-046-0107 && Breandan Erykah VH14-046-0139