Valjakkoajokilpailu 15.02.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 15.02.2018 (vip 06.02.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 50 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 5:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 43 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Korvapuusti VH16-018-2742
2. Veera R. (VRL-10735) - Vehkakorven Damian
3. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Unimurros VH17-018-0598
4. leah (VRL-11523) - Goldrock Lynfi VH17-024-0134
5. Tuire (VRL-00345) - Anguirel Lei VH18-046-0014
6. sonya (VRL-09386) - Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
7. nekota (VRL-09525) - Nietosnuokku
8. Veera R. (VRL-10735) - Nerywick Goldworthy
9. Kida (VRL-08368) - Vinhan Merry Christmas VH17-024-0148
10. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
11. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Welhotar VH17-018-2213
12. Serena (VRL-09334) - Peakes Strawberrybunny VH18-024-0009
13. leah (VRL-11523) - Brunnby Cottonsaur VH18-026-0004
14. Serena (VRL-09334) - Wyat Sherry Scarletcane VH15-017-0709
15. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
16. Tuire (VRL-00345) - Cathleen of Smithloch VH18-046-0008
17. Tuulia T. (VRL-00084) - Vaaranmaan Terhikki VH17-018-0561
18. Hapero (VRL-06115) - Piparilatte VH17-018-2067
19. Veera R. (VRL-10735) - Aétoma
20. Dimma (VRL-08204) - Tuiskulan Hanski VH17-018-1490
21. Veera R. (VRL-10735) - Aemka d'Alvina
22. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
23. Dimma (VRL-08204) - Tulistutti VH17-018-1499
24. Tuire (VRL-00345) - A.D. Fitzroy VH18-046-0026
25. leah (VRL-11523) - Islands Frisco Sour VH17-017-0485
26. leah (VRL-11523) - Strandshire Pick-A-Dilly VH17-024-0136
27. Dimma (VRL-08204) - Claridgen Torppari VH15-018-0159
28. Tuire (VRL-00345) - Keefe's Serendipity VH18-046-0010
29. Dimma (VRL-08204) - Tohvelikulkuri VH17-018-0447
30. Serena (VRL-09334) - Peakes Bananabanshee VH18-024-0008
31. Shannon. (VRL-05645) - Vehkakorven Minera VH16-024-0083
32. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tervaleijona VH17-018-2085
33. Tuulia T. (VRL-00084) - Koistilan Sireeni VH17-018-0602
34. Tuire (VRL-00345) - Susikallion Prairier VH18-046-0009
35. Dimma (VRL-08204) - Claridgen Hassutus VH17-018-1503
36. Serena (VRL-09334) - Sepp's Lollygagger VH17-017-0536
37. Viveka (VRL-14534) - Tuulenpesän Kuunlilja VH17-018-2270
38. leah (VRL-11523) - Islands Sandbox Jedi VH17-017-0546
39. Tuulia T. (VRL-00084) - Mörkövaaran Metsänpeikko VH17-018-0419
40. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145
41. Hapero (VRL-06115) - Tohvelipäällikkö VH18-018-0136
42. Veera R. (VRL-10735) - Tif Tamir
43. Hapero (VRL-06115) - Tuulenpesän Hortensia VH18-018-0039

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 38 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. sonya (VRL-09386) - Hupilan Kuukivi VH17-018-1576
2. Hapero (VRL-06115) - Huvin Saskia VH18-018-0137
3. sonya (VRL-09386) - Maanan Kaunokki VH17-018-1574
4. Dimma (VRL-08204) - Keikarin Rallatus
5. Tuulia T. (VRL-00084) - Mörkövaaran Kuunliekki VH17-018-0691
6. Dimma (VRL-08204) - Sudentaival VH16-018-0753
7. Tuire (VRL-00345) - Little Lollipop VH17-046-0042
8. leah (VRL-11523) - Glenwood Evony VH18-024-0006
9. Tuire (VRL-00345) - Breandan Lucille VH16-046-0069
10. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Voinipsu VH17-018-0597
11. Veera R. (VRL-10735) - Lìosa of Swildie
12. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Huoleton VH18-018-0120
13. Veera R. (VRL-10735) - A.D. Ladislas
14. Serena (VRL-09334) - Vuornan Hippa&Harmi VH16-018-1187
15. Tuulia T. (VRL-00084) - Hengenvaaran Margarita VH15-018-2153
16. Dimma (VRL-08204) - Villahaan Elotar VH17-018-1504
17. sonya (VRL-09386) - Raatteen Haaveraina VH17-018-1458
18. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Apilliina VH17-018-1557
19. Dimma (VRL-08204) - Ponipalleron Harkimo VH17-018-1009
20. Serena (VRL-09334) - Vuornan Bambiepuffs VH17-017-0430
21. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tirsa VH17-018-2086
22. leah (VRL-11523) - Chula Vista Crush VH17-017-0447
23. Veera R. (VRL-10735) - Ludwig AD
24. leah (VRL-11523) - Crinow Honeyscotch VH18-024-0007
25. sonya (VRL-09386) - Fiktion Suojelius VH17-018-1575
26. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta
27. Dimma (VRL-08204) - Tervatöyhtö
28. Tuulia T. (VRL-00084) - Huvin Nukkumatti VH17-018-0320
29. Hapero (VRL-06115) - Huvin Mustahurma VH18-018-0141
30. Tuire (VRL-00345) - Dyantha's Cricket VH15-046-0199
31. Tuire (VRL-00345) - Runorannan Iiris VH16-046-0065
32. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Vilpitön VH17-018-2084
33. sonya (VRL-09386) - Nupun Mortteli VH17-018-1391
34. Tuire (VRL-00345) - Funny Words VH16-046-0092
35. Veera R. (VRL-10735) - Show's Fingall
36. leah (VRL-11523) - Fuego Manzana VH17-017-0391
37. Serena (VRL-09334) - Feidhelm Sparklinggold VH18-026-0006
38. leah (VRL-11523) - Moorgate Llilwch VH17-026-0223

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 12 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Nouvion Breandán VH15-046-0077
2. Veera R. (VRL-10735) - Darcy v.d. Duren
3. Tuire (VRL-00345) - Breandan Adrianna VH15-046-0107
4. Veera R. (VRL-10735) - Shamrock's Deborah
5. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Caislín VH17-046-0032
6. Veera R. (VRL-10735) - Charme LAC
7. Veera R. (VRL-10735) - Show's Trixie
8. Dimma (VRL-08204) - Serenity Frozen North VH16-031-0387
9. Tuire (VRL-00345) - Wrong Turn VH17-046-0043
10. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Eibhlín VH16-046-0082
11. Veera R. (VRL-10735) - Lagun Imelda DRD
12. Shannon. (VRL-05645) - Deryn Du VH15-026-0109