Valjakkoajokilpailu 10.02.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 10.02.2018 (vip 06.02.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 50 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 5:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 43 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. leah (VRL-11523) - Islands Frisco Sour VH17-017-0485
2. sonya (VRL-09386) - Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
3. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
4. leah (VRL-11523) - Goldrock Lynfi VH17-024-0134
5. Hapero (VRL-06115) - Tohvelipäällikkö VH18-018-0136
6. leah (VRL-11523) - Strandshire Pick-A-Dilly VH17-024-0136
7. Serena (VRL-09334) - Peakes Strawberrybunny VH18-024-0009
8. Dimma (VRL-08204) - Claridgen Hassutus VH17-018-1503
9. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
10. Veera R. (VRL-10735) - Vehkakorven Damian
11. Dimma (VRL-08204) - Tuiskulan Hanski VH17-018-1490
12. nekota (VRL-09525) - Nietosnuokku
13. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
14. Dimma (VRL-08204) - Tulistutti VH17-018-1499
15. Serena (VRL-09334) - Wyat Sherry Scarletcane VH15-017-0709
16. Hapero (VRL-06115) - Piparilatte VH17-018-2067
17. Tuire (VRL-00345) - Keefe's Serendipity VH18-046-0010
18. Dimma (VRL-08204) - Tohvelikulkuri VH17-018-0447
19. Tuulia T. (VRL-00084) - Koistilan Sireeni VH17-018-0602
20. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Unimurros VH17-018-0598
21. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tervaleijona VH17-018-2085
22. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Welhotar VH17-018-2213
23. Serena (VRL-09334) - Sepp's Lollygagger VH17-017-0536
24. Veera R. (VRL-10735) - Tif Tamir
25. Tuulia T. (VRL-00084) - Mörkövaaran Metsänpeikko VH17-018-0419
26. Serena (VRL-09334) - Peakes Bananabanshee VH18-024-0008
27. Tuire (VRL-00345) - Cathleen of Smithloch VH18-046-0008
28. Hapero (VRL-06115) - Tuulenpesän Hortensia VH18-018-0039
29. Tuire (VRL-00345) - A.D. Fitzroy VH18-046-0026
30. Tuire (VRL-00345) - Anguirel Lei VH18-046-0014
31. Shannon. (VRL-05645) - Vehkakorven Minera VH16-024-0083
32. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145
33. Kida (VRL-08368) - Vinhan Merry Christmas VH17-024-0148
34. Viveka (VRL-14534) - Tuulenpesän Kuunlilja VH17-018-2270
35. Veera R. (VRL-10735) - Aemka d'Alvina
36. Tuulia T. (VRL-00084) - Vaaranmaan Terhikki VH17-018-0561
37. Veera R. (VRL-10735) - Nerywick Goldworthy
38. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Korvapuusti VH16-018-2742
39. Tuire (VRL-00345) - Susikallion Prairier VH18-046-0009
40. Dimma (VRL-08204) - Claridgen Torppari VH15-018-0159
41. leah (VRL-11523) - Brunnby Cottonsaur VH18-026-0004
42. leah (VRL-11523) - Islands Sandbox Jedi VH17-017-0546
43. Veera R. (VRL-10735) - Aétoma

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 38 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Dimma (VRL-08204) - Keikarin Rallatus
2. Tuulia T. (VRL-00084) - Mörkövaaran Kuunliekki VH17-018-0691
3. sonya (VRL-09386) - Fiktion Suojelius VH17-018-1575
4. sonya (VRL-09386) - Maanan Kaunokki VH17-018-1574
5. Hapero (VRL-06115) - Huvin Saskia VH18-018-0137
6. Tuulia T. (VRL-00084) - Huvin Nukkumatti VH17-018-0320
7. Tuulia T. (VRL-00084) - Hengenvaaran Margarita VH15-018-2153
8. Tuire (VRL-00345) - Little Lollipop VH17-046-0042
9. sonya (VRL-09386) - Hupilan Kuukivi VH17-018-1576
10. leah (VRL-11523) - Moorgate Llilwch VH17-026-0223
11. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Voinipsu VH17-018-0597
12. Veera R. (VRL-10735) - A.D. Ladislas
13. leah (VRL-11523) - Fuego Manzana VH17-017-0391
14. Serena (VRL-09334) - Vuornan Bambiepuffs VH17-017-0430
15. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Huoleton VH18-018-0120
16. Tuire (VRL-00345) - Dyantha's Cricket VH15-046-0199
17. Serena (VRL-09334) - Feidhelm Sparklinggold VH18-026-0006
18. Dimma (VRL-08204) - Villahaan Elotar VH17-018-1504
19. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta
20. Hapero (VRL-06115) - Huvin Mustahurma VH18-018-0141
21. Dimma (VRL-08204) - Ponipalleron Harkimo VH17-018-1009
22. Tuire (VRL-00345) - Breandan Lucille VH16-046-0069
23. leah (VRL-11523) - Chula Vista Crush VH17-017-0447
24. Dimma (VRL-08204) - Sudentaival VH16-018-0753
25. Serena (VRL-09334) - Vuornan Hippa&Harmi VH16-018-1187
26. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Vilpitön VH17-018-2084
27. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Apilliina VH17-018-1557
28. Veera R. (VRL-10735) - Show's Fingall
29. sonya (VRL-09386) - Nupun Mortteli VH17-018-1391
30. Tuire (VRL-00345) - Runorannan Iiris VH16-046-0065
31. Tuire (VRL-00345) - Funny Words VH16-046-0092
32. Dimma (VRL-08204) - Tervatöyhtö
33. Veera R. (VRL-10735) - Lìosa of Swildie
34. leah (VRL-11523) - Glenwood Evony VH18-024-0006
35. leah (VRL-11523) - Crinow Honeyscotch VH18-024-0007
36. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tirsa VH17-018-2086
37. sonya (VRL-09386) - Raatteen Haaveraina VH17-018-1458
38. Veera R. (VRL-10735) - Ludwig AD

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 12 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. Veera R. (VRL-10735) - Lagun Imelda DRD
2. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Eibhlín VH16-046-0082
3. Veera R. (VRL-10735) - Show's Trixie
4. Veera R. (VRL-10735) - Darcy v.d. Duren
5. Tuire (VRL-00345) - Breandan Adrianna VH15-046-0107
6. Dimma (VRL-08204) - Serenity Frozen North VH16-031-0387
7. Tuire (VRL-00345) - Wrong Turn VH17-046-0043
8. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Caislín VH17-046-0032
9. Veera R. (VRL-10735) - Shamrock's Deborah
10. Shannon. (VRL-05645) - Deryn Du VH15-026-0109
11. Veera R. (VRL-10735) - Charme LAC
12. Tuire (VRL-00345) - Nouvion Breandán VH15-046-0077