Valjakkoajokilpailu 02.02.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 02.02.2018 (vip 29.01.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 30 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 3:lla valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty
4. noviisi parivaljakko, avoin yhdistetty
5. vaativa parivaljakko, avoin yhdistetty
6. vaikea parivaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 32 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nadusha VH17-039-0060
2. Laura (VRL-11124) - Kaunon Lumirukka
3. Jewell (VRL-08085) - Lakritsi-Hymy
4. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tikki VH17-018-1525
5. Jannica (VRL-04799) - Moons Bling Bling VH17-017-0174
6. Tuire (VRL-00345) - Idolo m WTF VH03-046-0841
7. Desmi (VRL-14548) - Duren Rypke
8. leah (VRL-11523) - Strandshire Pick-A-Dilly VH17-024-0136
9. Jannica (VRL-04799) - Damien von Dows VH16-017-0324
10. Jannica (VRL-04799) - Moons My Wilma VH16-017-0062
11. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Mohikaani VH17-018-1539
12. tvisha (VRL-01671) - Viidakkokissa VH18-018-0045
13. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Nökönuuka VH17-018-1537
14. Crimis (VRL-10480) - Hengenvaaran Hukanhuto VH17-018-1409
15. Jewell (VRL-08085) - Maanan Varpu
16. Tuire (VRL-00345) - WND Dwinnie VH11-046-0084
17. Crimis (VRL-10480) - Veritaikurinhattu VH16-018-2109
18. miivi (VRL-13320) - Ilmaneito
19. Tuire (VRL-00345) - Ironhead HS VH11-046-0080
20. miivi (VRL-13320) - Varisvaino
21. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Lumiroisto VH17-018-1199
22. Melina (VRL-11408) - Pink Lil Sugarsparkle VH18-017-0004
23. tvisha (VRL-01671) - Cadogan Windfairy VH18-035-0002
24. miivi (VRL-13320) - Kloonisoturi
25. tvisha (VRL-01671) - Jäämarja
26. sonya (VRL-09386) - Seppäjärven Perikato VH17-018-1573
27. Shannon. (VRL-05645) - Vehkakorven Minera VH16-024-0083
28. Jewell (VRL-08085) - Teinikapina
29. leah (VRL-11523) - Penlan Cannaidd VH17-026-0217
30. leah (VRL-11523) - Goldrock Lynfi VH17-024-0134
31. sonya (VRL-09386) - Jukolan Jatkosota VH17-018-1100
32. Crimis (VRL-10480) - Turmiopäivä VH17-018-1936

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 25 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Melina (VRL-11408) - Uuras HV VH17-053-0092
2. tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Tulikettu
3. Crimis (VRL-10480) - Drop Dead Cynical RA VH16-031-0418
4. Jewell (VRL-08085) - Leilein Priimari
5. Tuire (VRL-00345) - Funny Words VH16-046-0092
6. sonya (VRL-09386) - Maanan Hopeapaju
7. Crimis (VRL-10480) - Vuornan Sodapop VH16-017-0375
8. Jannica (VRL-04799) - Gwynedd Amatheon VH16-026-0051
9. Desmi (VRL-14548) - Njörðr
10. Liia (VRL-11284) - Hipan Berryfloss VH18-017-0008
11. Tuire (VRL-00345) - Alena of Five VH13-046-0138
12. leah (VRL-11523) - Crinow Honeyscotch VH18-024-0007
13. tvisha (VRL-01671) - Leijonaleikki VH18-018-0030
14. Desmi (VRL-14548) - Agatha of Smithloch
15. Tuire (VRL-00345) - Dreadful Raindrop VH04-046-3184
16. leah (VRL-11523) - Moorgate Llilwch VH17-026-0223
17. Jannica (VRL-04799) - Päivärinteen Tamara VH14-017-0663
18. tvisha (VRL-01671) - Doraya Cirein
19. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Pablo VH16-017-0175
20. Desmi (VRL-14548) - Sagavik Ulvar
21. Jewell (VRL-08085) - Nooa
22. leah (VRL-11523) - Glenwood Evony VH18-024-0006
23. Jewell (VRL-08085) - Praameatar
24. sonya (VRL-09386) - Kuningasidea VH17-018-1401
25. sonya (VRL-09386) - Ketolan Vanamo

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 5 osallistujaa (2 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Meidhir Nino VH05-046-8472
2. Tuire (VRL-00345) - Dyantha's Fawn VH13-046-0155
3. Tuire (VRL-00345) - Breandan Sefton VH14-046-0019
4. Jannica (VRL-04799) - Delicate Divine VH17-031-0145
5. Jannica (VRL-04799) - Hopearinteen Wanton Eze VH12-053-0160

luokka 4. noviisi parivaljakko, 19 osallistujaa (4 sijoitusta) 
1. Jewell (VRL-08085) - Leilein Aprillata && Moon Mauton Jasso
2. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kiusa VH17-018-1875 && Kuolonkirkas VH17-018-1874
3. miivi (VRL-13320) - Syrjän Virmeltäjä && Ketolan Linnanneito VH17-018-1494
4. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402 && Raatteen Jaala VH17-018-2158
5.  Liia (VRL-11284) - Västertorp Oakheart VH17-017-0553 && Vuornan Flirty Vanilla VH16-017-0532
6. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145 && Vähäpellon Pusuttelija VH18-018-0187
7. Tuire (VRL-00345) - Marilina SS VH04-046-1031 && Breandan Marinda VH15-046-0211
8. Tuire (VRL-00345) - Celebrian VH04-046-1764 && Breandan Jolanda VH17-046-0059
9. Tuire (VRL-00345) - Március Meadar VH11-046-0052 && Isibéalth VH15-046-0020
10. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111 && Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
11. miivi (VRL-13320) - Syrjän Turisas && Syrjän Kaamosmasennus
12. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Aave VH17-018-1571 && Piparilatte VH17-018-2067
13. Jannica (VRL-04799) - Sagavik Jesper VH16-053-0148 && Runon Luka VH16-018-0744
14. Jannica (VRL-04799) - Cedric Honey VH16-027-0028 && Sterling Honey VH16-017-0145
15. Jewell (VRL-08085) - Minttu && Leilein Helinä
16. Jewell (VRL-08085) - Hunajahuuma && Taikailmiö
17. miivi (VRL-13320) - Vinksvonkka && Yli-inhimillinen
18. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Patakasi VH17-018-2077 && Hengenvaaran Pahauni VH17-018-2078
19. Jannica (VRL-04799) - Strawberry Jade VH16-022-0009 && Feimni frá Raufarvík VH16-030-0071

luokka 5. vaativa parivaljakko, 16 osallistujaa (4 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Ruaraidh VH11-046-0103 && Courvosier Scribhneoir MAR VH11-046-0105
2. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Koiranilma VH17-018-2082 && Hengenvaaran Tirsa VH17-018-2086
3. Jannica (VRL-04799) - Vähäpellon Jääsuklaa VH16-018-2698 && A.D. Will Valentin VH16-053-0101
4. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Histamiini VH17-018-2080 && Hengenvaaran Muskotti VH17-018-2081
5.  Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Viaton VH17-018-2083 && Vilpitön VH17-018-2084
6. sonya (VRL-09386) - Maanan Kaunokki VH17-018-1574 && Kaunon Unelmakarkuri VH17-018-1201
7. Ida (VRL-14407) - Sebastos && Vencedor VH17-012-0552
8. sonya (VRL-09386) - Hupilan Kuukivi VH17-018-1576 && Fiktion Suojelius VH17-018-1575
9. Jewell (VRL-08085) - Villahaan Viljo-Valtteri && Helmen Aulius
10. sonya (VRL-09386) - Raatteen Haaveraina VH17-018-1458 && Nupun Mortteli VH17-018-1391
11. Jewell (VRL-08085) - Visio && Surkusielu
12. Jannica (VRL-04799) - A.D. Leon Lad VH17-046-0034 && A.D. Kissing Crystal VH17-057-0007
13. Tuire (VRL-00345) - Ceana NU VH13-046-0146 && Hopearinteen Brediénne VH12-046-0124
14. Jewell (VRL-08085) - Logan Braxter && Wyat Romeolicious
15. Jannica (VRL-04799) - Wyat Wild Future VH16-017-0578 && Ponipalleron Verne VH16-017-0192
16. Tuire (VRL-00345) - Asahi SCHA VH05-046-9895 && Breandan Lucille VH16-046-0069

luokka 6. vaikea parivaljakko, 5 osallistujaa (2 sijoitusta) 
1. Ida (VRL-14407) - Vilpin Kaunotar VH17-018-1765 && Liljan Tuiskutar VH17-018-1983
2. Jannica (VRL-04799) - Prince Charming F VH11-031-0553 && Wenezia
3. Tuire (VRL-00345) - Zelda's Darlene VH11-046-0087 && Március Larinea VH11-046-0049
4. Tuire (VRL-00345) - Hopearinteen Paparazzi VH12-046-0128 && Nouvion Breandán VH15-046-0077
5. Tuire (VRL-00345) - Willpower Laochra VH11-046-0059 && Ramya Abel VH14-046-0044