Valjakkoajokilpailu 20.05.2017

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 20.05.2017 (vip 15.05.2017) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 30 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 3:lla valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi parivaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa parivaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea parivaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi parivaljakko, 29 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Anniina N. (VRL-09182) - Vaniman Jevinia VH17-018-0004 && Katsotko Kevääseen VH17-018-0678
2. Jannica (VRL-04799) - Afon Emrys VH17-026-0018 && Bruno von Dows VH16-028-0116
3. Eenu (VRL-13600) - Huithapeli && Happy Dale Fannie
4. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Spica VH16-017-0166 && Lilymoor Yorick VH16-017-0509
5. Tierra (VRL-02841) - Tyson B VH16-028-0171 && A.D. Vanilla Vegas VH16-022-0086
6. V. Penrose (VRL-14429) - Penrose Avellana VH16-104-0022 && Honeylake’s Golden Pearl VH16-104-0020
7. Eenu (VRL-13600) - Tonttutöppönen && Vadelmapehmis
8. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Murray VH15-046-0185 && Dyantha's Cricket VH15-046-0199
9. Tierra (VRL-02841) - Lille Magi VH16-028-0254 && Ron Rafael B VH16-028-0170
10. Tuire (VRL-00345) - Breandan Lucille VH16-046-0069 && Asahi SCHA VH05-046-9895
11. Sonja.P (VRL-06588) - Natural Number KH VH16-017-0449 && Complex Number KH VH16-017-0450
12. Tuire (VRL-00345) - Breandan Réamann VH14-046-0132 && Cazador De Rewa VH15-046-0173
13. Sonja.P (VRL-06588) - Samuel v.d Winch VH04-017-4367 && Timothy VH15-017-0593
14. Mette (VRL-13589) - Mustaherukka && Haamuprinsessa
15. Jannica (VRL-04799) - Runon Luka VH16-018-0744 && Adinan Muumi VH16-018-1367
16. Mette (VRL-13589) - Jarl && Hunajamäen Rakkaustaivas
17. Anniina N. (VRL-09182) - Knut v. Moons VH17-017-0057 && Moonst Last Christmas VH14-017-0752
18. Sonja.P (VRL-06588) - Albertslunds Black Widow VH16-017-0272 && E-Vitamiini KH VH16-017-0224
19. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Norriska VH17-018-0843 && Hengenvaaran Utu VH17-018-0846
20. Vibaja (VRL-00727) - Arctic Red && Vernal Equinox
21. Vibaja (VRL-00727) - Hunajaliinu VH16-018-2784 && Koistilan Jymy VH16-018-2786
22. Jannica (VRL-04799) - Sterling Honey VH16-017-0145 && PP's Mindra VH16-028-0176
23. Tuulia (VRL-12669) - Sumun Humu && Heljän Suukkosuu
24. Mette (VRL-13589) - Vaniljataivas && Kissanminttu
25. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Huima VH17-018-0823 && Hengenvaaran Sudensielu VH17-018-0824
26. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Himalaja VH17-018-0458 && Erkinheimon Rautarouva VH17-018-0702
27. V. Penrose (VRL-14429) - Birchbound’s Daisy Haze VH16-104-0019 && Etheldred GW VH17-104-0014
28. Veera R. (VRL-10735) - Avalanche Rewa VH13-046-0122 && Saxon Rewa VH14-046-0049
29. Veera R. (VRL-10735) - Sointuvan Ninni VH16-017-0089 && PP's Kennedy VH17-017-0222

luokka 2. vaativa parivaljakko, 15 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaara Siperia VH17-018-0844 && Hengenvaaran Topias VH17-018-0845
2. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Tammipakkanen VH17-018-0216 && Varpulammen James Bond VH16-018-2767
3. Tuire (VRL-00345) - Breandan Benjen VH14-046-0095 && Breandan Eddard VH14-046-0097
4. Jannica (VRL-04799) - Lille Brilled VH16-028-0253 && Gwirion LO VH16-022-0057
5. Veera R. (VRL-10735) - Kaapparin Minerva VH16-018-2419 && Ponipalleron Syysilta VH16-018-2418
6. Vibaja (VRL-00727) - Mariella && Koistilan Virna
7. Veera R. (VRL-10735) - Hiprakan Hullunmylly VH16-018-2813 && Spiros Áthas VH16-046-0026
8. Hapero (VRL-06115) - Viisikon Hajamieli VH17-018-0656 && Huvitutin Torkku VH17-018-0822
9. Sonja.P (VRL-06588) - No Hesitation KH VH17-017-0131 && Metafloral KH VH17-017-0163
10. Sonja.P (VRL-06588) - Lucrezia Dei VH17-017-0136 && Idris KH VH17-017-0164
11. Tuire (VRL-00345) - Mahtiankan Tahmatassu VH14-046-0039 && Breandan Jon Snow VH14-046-0092
12. Tuire (VRL-00345) - Breandan Nymeria VH14-046-0094 && Breandan Brienne VH14-046-0096
13. Jannica (VRL-04799) - Hunajamäen Helmipöllö VH16-018-1197 && Gwynedd Amatheon VH16-026-0051
14. Sonja.P (VRL-06588) - Abandoned Road KH VH17-017-0132 && Boogerman KH VH17-017-0130
15. Jannica (VRL-04799) - Amren Dafydd Arwel VH17-026-0017 && Kiss Then Miss VH16-079-0006

luokka 3. vaikea parivaljakko, 12 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fáelán VH14-046-0089 && Breandan Ramsey VH15-046-0069
2. Jannica (VRL-04799) - Miss Sofie VH12-053-0155 && Hopearinteen Wanton Eze VH12-053-0160
3. Sonja.P (VRL-06588) - Dosen Ossie && Composition Symph VH16-024-0103
4. Mette (VRL-13589) - 26 Reasons to Date Me && 27 Birthday Wishes
5. Veera R. (VRL-10735) - PP's Rock and Riot VH16-017-0576 && Ponipalleron Pablo VH16-017-0175
6. Tuire (VRL-00345) - Zelda's Darlene VH11-046-0087 && Március Larinea VH11-046-0049
7. Mette (VRL-13589) - Fuchsia Festival && Smile with Style Wolf
8. Mette (VRL-13589) - 23 Haircolors && 22nd Century
9. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Arden VH14-046-0048 && Breandan Qwen VH16-046-0037
10. Tuire (VRL-00345) - Hopearinteen Paparazzi VH12-046-0128 && Nouvion Breandán VH15-046-0077
11. Sonja.P (VRL-06588) - Brynhild Unnfrid VH16-053-0084 && Clownietta pKH VH16-029-0294
12. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Huntley VH16-046-0118 && Sovnig LAC VH16-053-0073