Valjakkoajokilpailu 28.04.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 28.04.2018 (vip 23.04.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 50 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 5:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi parivaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa parivaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea parivaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi parivaljakko, 31 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Ässä VH18-018-0448 && Hengenvaaran Luvaton VH18-018-0447
2. Dimma (VRL-08204) - Mörkövaaran Tervaleijona VH17-018-1495 && Villahaan Riesa VH17-018-1497
3. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Armakka && Hirttivaaran Oprakka VH16-018-1492
4. Tuire (VRL-00345) - Celebrian VH04-046-1764 && Breandan Jolanda VH17-046-0059
5. Tuire (VRL-00345) - Marilina SS VH04-046-1031 && Breandan Marinda VH15-046-0211
6. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Krokotiilinkyynel VH11-018-0724 && Erkinheimon Matilda VH17-018-0400
7. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Kristallijumala VH14-018-1564 && Erkinheimon Mösiöö Seppo VH14-018-1816
8. Liia (VRL-11284) - Jeilin Hiienhiisu VH18-018-0583 && Mooncloud's Cin Cin VH18-017-0117
9. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Jäynä VH18-018-0325 && Hengenvaaran Namu VH18-018-0441
10. Dimma (VRL-08204) - Kabareekauhu VH17-018-1501 && Villahaan Tulius VH17-018-1496
11. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Aavetyttö VH14-018-1576 && Erkinheimon Elävä Nukke VH14-018-1577
12. EmmiN. (VRL-03385) - Campcroft Mercury VH17-017-0302 && Wanteborgs Jupiter
13. EmmiN. (VRL-03385) - Nutty Pumpkin VH17-017-0451 && Blueberry Crown VH17-017-0452
14. Tuire (VRL-00345) - WND Dwinnie VH11-046-0084 && Breandan Miss Impossible VH17-046-0077
15. Oresama (VRL-02753) - Peppero RSE && Aurelia
16. Tuire (VRL-00345) - Breandan Wildfire VH14-046-0093 && Breandan Donagh VH15-046-0012
17. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Daalia VH18-018-0200 && Ruskavaaran Tahmatassu VH18-018-0080
18. Hapero (VRL-06115) - Kadon Kuisma VH18-018-0307 && Hengenvaaran Tiuhti VH18-018-0326
19. Tuire (VRL-00345) - Breandan Indiana VH14-046-0125 && Breandan Flick VH14-046-0037
20. Liia (VRL-11284) - Ponybows Purrberry VH18-017-0116 && Runon Kuunappa VH18-018-0586
21. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Tummapaahto VH17-018-1491 && Hengenvaaran Vingahdus VH17-018-1500
22. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kaskikurpitsa H18-018-0440 && Hengenvaaran Niitti VH18-018-0450
23. Pierre (VRL-10531) - Kadon Kinesma && Kadon Kaili
24. Pierre (VRL-10531) - Kadon Tirilii && Kadon Kansas
25. EmmiN. (VRL-03385) - Huovilan Sametti VH17-017-0341 && Mayhem Crispy-Coco VH17-017-0515
26. Pierre (VRL-10531) - Kadon Hiatus && Kadon Kuikaus
27. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Gardex VH18-017-0080 && Huvin Razzli VH18-017-0076
28. Pierre (VRL-10531) - Tvinnaus && Tilsitti
29. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Glacial Dahlia VH17-017-0511 && Vuornan Glittering Goldie
30. Dimma (VRL-08204) - Mörkövaaran Maiskutus VH18-018-0632 && Rohkean Kaamosaika VH15-018-0422
31. Oresama (VRL-02753) - Ponipalleron Rihanna && PP's Cactus King VH16-017-0170

luokka 2. vaativa parivaljakko, 25 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Jummijammi && Erkinheimon Jeskamandeera
2. Pierre (VRL-10531) - Kadotettu Hapanteri && Mörkövaaran Muskoni VH16-018-1999
3. Hapero (VRL-06115) - Huvin Mustahurma VH18-018-0141 && Hengenvaaran Tarmo VH18-018-0439
4. Oresama (VRL-02753) - Akmeeli && Erkinheimon Skylla
5. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Flame Dust VH18-017-0077 && Huvin Racliff
6. Tuire (VRL-00345) - Ceana NU VH13-046-0146 && Hopearinteen Brediénne VH12-046-0124
7. Dimma (VRL-08204) - Mörkövaaran Pilvenhattara && Teilikorven Villiina
8. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Patakunkku VH18-018-0790 && Hengenvaaran Hosuli VH18-018-0792
9. Tuire (VRL-00345) - Ironhead HS VH11-046-0080 && Zelda's Leonart VH11-046-0086
10. EmmiN. (VRL-03385) - Crawling Cedina && Arhavney Shalya
11. Tuire (VRL-00345) - Március Meadar VH11-046-0052 && Isibéalth VH15-046-0020
12. Oresama (VRL-02753) - Rölli-Peikon Residenssi VH17-018-0776 && Veljeni Rottamieli VH15-018-1960
13. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Glazed Blueberry VH17-017-0517 && Mayhem Black Trophy VH18-017-0079
14. Tuire (VRL-00345) - Breandan Jon Snow VH14-046-0092 && Mahtiankan Tahmatassu VH14-046-0039
15. Dimma (VRL-08204) - Jeilin Hiiskatti VH18-018-0635 && Seppäjärven Jääpalo
16. Dimma (VRL-08204) - Keikarin Rallatus && Pirunkorven Hopitti VH17-018-0746
17. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Röllimölli && Jatsin Taika-Aika VH17-018-0305
18. Dimma (VRL-08204) - Sudentaival VH16-018-0753 && Ruskavaaran Kultanauha VH18-018-0492
19. EmmiN. (VRL-03385) - Cenwig Athelstan VH17-017-0360 && Huovilan Brandon VH17-017-0519
20. Tuire (VRL-00345) - Asahi SCHA VH05-046-9895 && Breandan Lucille VH16-046-0069
21. Pierre (VRL-10531) - Kadon Vianna && Kadon Dimangi
22. Hapero (VRL-06115) - Mörkövaaran Tähkäpää VH18-018-0540 && Ponipalleron Sahrami VH18-018-0672
23. EmmiN. (VRL-03385) - Valyrian Mathilda VH18-017-0168 && Mayhem Candy Cane VH17-017-0513
24. Oresama (VRL-02753) - Ensi-Ilta-Aurinko && Erkinheimon Aamupäivänsäde
25. Dimma (VRL-08204) - Tervatöyhtö && Ponipalleron Harkimo VH17-018-1009

luokka 3. vaikea parivaljakko, 5 osallistujaa (2 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Willpower Laochra VH11-046-0059 && Ramya Abel VH14-046-0044
2. Tuire (VRL-00345) - Hopearinteen Paparazzi VH12-046-0128 && Nouvion Breandán VH15-046-0077
3. Tuire (VRL-00345) - Breandan Brienne VH14-046-0096 && Breandan Nymeria VH14-046-0094
4. Tuire (VRL-00345) - Ruaraidh VH11-046-0103 && Courvosier Scribhneoir MAR VH11-046-0105
5. Tuire (VRL-00345) - Zelda's Darlene VH11-046-0087 && Március Larinea VH11-046-0049