Valjakkoajokilpailu 27.04.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 27.04.2018 (vip 23.04.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 50 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 5:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi parivaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa parivaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea parivaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi parivaljakko, 31 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Krokotiilinkyynel VH11-018-0724 && Erkinheimon Matilda VH17-018-0400
2. Hapero (VRL-06115) - Kadon Kuisma VH18-018-0307 && Hengenvaaran Tiuhti VH18-018-0326
3. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Glacial Dahlia VH17-017-0511 && Vuornan Glittering Goldie
4. EmmiN. (VRL-03385) - Campcroft Mercury VH17-017-0302 && Wanteborgs Jupiter
5. Liia (VRL-11284) - Ponybows Purrberry VH18-017-0116 && Runon Kuunappa VH18-018-0586
6. Dimma (VRL-08204) - Kabareekauhu VH17-018-1501 && Villahaan Tulius VH17-018-1496
7. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Armakka && Hirttivaaran Oprakka VH16-018-1492
8. Oresama (VRL-02753) - Ponipalleron Rihanna && PP's Cactus King VH16-017-0170
9. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Jäynä VH18-018-0325 && Hengenvaaran Namu VH18-018-0441
10. Pierre (VRL-10531) - Kadon Kinesma && Kadon Kaili
11. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Tummapaahto VH17-018-1491 && Hengenvaaran Vingahdus VH17-018-1500
12. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Gardex VH18-017-0080 && Huvin Razzli VH18-017-0076
13. Dimma (VRL-08204) - Mörkövaaran Maiskutus VH18-018-0632 && Rohkean Kaamosaika VH15-018-0422
14. EmmiN. (VRL-03385) - Nutty Pumpkin VH17-017-0451 && Blueberry Crown VH17-017-0452
15. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Ässä VH18-018-0448 && Hengenvaaran Luvaton VH18-018-0447
16. Pierre (VRL-10531) - Kadon Hiatus && Kadon Kuikaus
17. Tuire (VRL-00345) - Breandan Wildfire VH14-046-0093 && Breandan Donagh VH15-046-0012
18. Pierre (VRL-10531) - Kadon Tirilii && Kadon Kansas
19. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Aavetyttö VH14-018-1576 && Erkinheimon Elävä Nukke VH14-018-1577
20. Oresama (VRL-02753) - Peppero RSE && Aurelia
21. Liia (VRL-11284) - Jeilin Hiienhiisu VH18-018-0583 && Mooncloud's Cin Cin VH18-017-0117
22. Pierre (VRL-10531) - Tvinnaus && Tilsitti
23. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Daalia VH18-018-0200 && Ruskavaaran Tahmatassu VH18-018-0080
24. Tuire (VRL-00345) - Marilina SS VH04-046-1031 && Breandan Marinda VH15-046-0211
25. Tuire (VRL-00345) - Celebrian VH04-046-1764 && Breandan Jolanda VH17-046-0059
26. Dimma (VRL-08204) - Mörkövaaran Tervaleijona VH17-018-1495 && Villahaan Riesa VH17-018-1497
27. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Kristallijumala VH14-018-1564 && Erkinheimon Mösiöö Seppo VH14-018-1816
28. Tuire (VRL-00345) - WND Dwinnie VH11-046-0084 && Breandan Miss Impossible VH17-046-0077
29. EmmiN. (VRL-03385) - Huovilan Sametti VH17-017-0341 && Mayhem Crispy-Coco VH17-017-0515
30. Tuire (VRL-00345) - Breandan Indiana VH14-046-0125 && Breandan Flick VH14-046-0037
31. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kaskikurpitsa H18-018-0440 && Hengenvaaran Niitti VH18-018-0450

luokka 2. vaativa parivaljakko, 25 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Flame Dust VH18-017-0077 && Huvin Racliff
2. Dimma (VRL-08204) - Keikarin Rallatus && Pirunkorven Hopitti VH17-018-0746
3. Tuire (VRL-00345) - Breandan Jon Snow VH14-046-0092 && Mahtiankan Tahmatassu VH14-046-0039
4. EmmiN. (VRL-03385) - Crawling Cedina && Arhavney Shalya
5. Dimma (VRL-08204) - Tervatöyhtö && Ponipalleron Harkimo VH17-018-1009
6. Hapero (VRL-06115) - Mörkövaaran Tähkäpää VH18-018-0540 && Ponipalleron Sahrami VH18-018-0672
7. EmmiN. (VRL-03385) - Valyrian Mathilda VH18-017-0168 && Mayhem Candy Cane VH17-017-0513
8. Tuire (VRL-00345) - Ceana NU VH13-046-0146 && Hopearinteen Brediénne VH12-046-0124
9. EmmiN. (VRL-03385) - Cenwig Athelstan VH17-017-0360 && Huovilan Brandon VH17-017-0519
10. Oresama (VRL-02753) - Ensi-Ilta-Aurinko && Erkinheimon Aamupäivänsäde
11. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Glazed Blueberry VH17-017-0517 && Mayhem Black Trophy VH18-017-0079
12. Pierre (VRL-10531) - Kadon Vianna && Kadon Dimangi
13. Dimma (VRL-08204) - Sudentaival VH16-018-0753 && Ruskavaaran Kultanauha VH18-018-0492
14. Tuire (VRL-00345) - Asahi SCHA VH05-046-9895 && Breandan Lucille VH16-046-0069
15. Dimma (VRL-08204) - Jeilin Hiiskatti VH18-018-0635 && Seppäjärven Jääpalo
16. Pierre (VRL-10531) - Kadotettu Hapanteri && Mörkövaaran Muskoni VH16-018-1999
17. Hapero (VRL-06115) - Huvin Mustahurma VH18-018-0141 && Hengenvaaran Tarmo VH18-018-0439
18. Oresama (VRL-02753) - Akmeeli && Erkinheimon Skylla
19. Dimma (VRL-08204) - Mörkövaaran Pilvenhattara && Teilikorven Villiina
20. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Jummijammi && Erkinheimon Jeskamandeera
21. Oresama (VRL-02753) - Rölli-Peikon Residenssi VH17-018-0776 && Veljeni Rottamieli VH15-018-1960
22. Tuire (VRL-00345) - Ironhead HS VH11-046-0080 && Zelda's Leonart VH11-046-0086
23. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Röllimölli && Jatsin Taika-Aika VH17-018-0305
24. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Patakunkku VH18-018-0790 && Hengenvaaran Hosuli VH18-018-0792
25. Tuire (VRL-00345) - Március Meadar VH11-046-0052 && Isibéalth VH15-046-0020

luokka 3. vaikea parivaljakko, 5 osallistujaa (2 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Ruaraidh VH11-046-0103 && Courvosier Scribhneoir MAR VH11-046-0105
2. Tuire (VRL-00345) - Breandan Brienne VH14-046-0096 && Breandan Nymeria VH14-046-0094
3. Tuire (VRL-00345) - Willpower Laochra VH11-046-0059 && Ramya Abel VH14-046-0044
4. Tuire (VRL-00345) - Hopearinteen Paparazzi VH12-046-0128 && Nouvion Breandán VH15-046-0077
5. Tuire (VRL-00345) - Zelda's Darlene VH11-046-0087 && Március Larinea VH11-046-0049