Valjakkoajokilpailu 26.04.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 26.04.2018 (vip 23.04.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 50 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 5:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi parivaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa parivaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea parivaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi parivaljakko, 31 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Celebrian VH04-046-1764 && Breandan Jolanda VH17-046-0059
2. Tuire (VRL-00345) - WND Dwinnie VH11-046-0084 && Breandan Miss Impossible VH17-046-0077
3. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Tummapaahto VH17-018-1491 && Hengenvaaran Vingahdus VH17-018-1500
4. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Kristallijumala VH14-018-1564 && Erkinheimon Mösiöö Seppo VH14-018-1816
5. Pierre (VRL-10531) - Kadon Hiatus && Kadon Kuikaus
6. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kaskikurpitsa H18-018-0440 && Hengenvaaran Niitti VH18-018-0450
7. Tuire (VRL-00345) - Breandan Indiana VH14-046-0125 && Breandan Flick VH14-046-0037
8. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Gardex VH18-017-0080 && Huvin Razzli VH18-017-0076
9. Tuire (VRL-00345) - Marilina SS VH04-046-1031 && Breandan Marinda VH15-046-0211
10. Pierre (VRL-10531) - Kadon Tirilii && Kadon Kansas
11. EmmiN. (VRL-03385) - Nutty Pumpkin VH17-017-0451 && Blueberry Crown VH17-017-0452
12. Pierre (VRL-10531) - Kadon Kinesma && Kadon Kaili
13. Dimma (VRL-08204) - Kabareekauhu VH17-018-1501 && Villahaan Tulius VH17-018-1496
14. Hapero (VRL-06115) - Kadon Kuisma VH18-018-0307 && Hengenvaaran Tiuhti VH18-018-0326
15. Dimma (VRL-08204) - Mörkövaaran Tervaleijona VH17-018-1495 && Villahaan Riesa VH17-018-1497
16. Liia (VRL-11284) - Ponybows Purrberry VH18-017-0116 && Runon Kuunappa VH18-018-0586
17. EmmiN. (VRL-03385) - Huovilan Sametti VH17-017-0341 && Mayhem Crispy-Coco VH17-017-0515
18. Oresama (VRL-02753) - Peppero RSE && Aurelia
19. Oresama (VRL-02753) - Ponipalleron Rihanna && PP's Cactus King VH16-017-0170
20. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Krokotiilinkyynel VH11-018-0724 && Erkinheimon Matilda VH17-018-0400
21. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Armakka && Hirttivaaran Oprakka VH16-018-1492
22. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Ässä VH18-018-0448 && Hengenvaaran Luvaton VH18-018-0447
23. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Jäynä VH18-018-0325 && Hengenvaaran Namu VH18-018-0441
24. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Glacial Dahlia VH17-017-0511 && Vuornan Glittering Goldie
25. Tuire (VRL-00345) - Breandan Wildfire VH14-046-0093 && Breandan Donagh VH15-046-0012
26. EmmiN. (VRL-03385) - Campcroft Mercury VH17-017-0302 && Wanteborgs Jupiter
27. Pierre (VRL-10531) - Tvinnaus && Tilsitti
28. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Daalia VH18-018-0200 && Ruskavaaran Tahmatassu VH18-018-0080
29. Dimma (VRL-08204) - Mörkövaaran Maiskutus VH18-018-0632 && Rohkean Kaamosaika VH15-018-0422
30. Liia (VRL-11284) - Jeilin Hiienhiisu VH18-018-0583 && Mooncloud's Cin Cin VH18-017-0117
31. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Aavetyttö VH14-018-1576 && Erkinheimon Elävä Nukke VH14-018-1577

luokka 2. vaativa parivaljakko, 25 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Dimma (VRL-08204) - Sudentaival VH16-018-0753 && Ruskavaaran Kultanauha VH18-018-0492
2. Hapero (VRL-06115) - Mörkövaaran Tähkäpää VH18-018-0540 && Ponipalleron Sahrami VH18-018-0672
3. Dimma (VRL-08204) - Tervatöyhtö && Ponipalleron Harkimo VH17-018-1009
4. Oresama (VRL-02753) - Ensi-Ilta-Aurinko && Erkinheimon Aamupäivänsäde
5. Dimma (VRL-08204) - Mörkövaaran Pilvenhattara && Teilikorven Villiina
6. Dimma (VRL-08204) - Jeilin Hiiskatti VH18-018-0635 && Seppäjärven Jääpalo
7. Tuire (VRL-00345) - Ceana NU VH13-046-0146 && Hopearinteen Brediénne VH12-046-0124
8. EmmiN. (VRL-03385) - Crawling Cedina && Arhavney Shalya
9. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Glazed Blueberry VH17-017-0517 && Mayhem Black Trophy VH18-017-0079
10. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Patakunkku VH18-018-0790 && Hengenvaaran Hosuli VH18-018-0792
11. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Jummijammi && Erkinheimon Jeskamandeera
12. Hapero (VRL-06115) - Huvin Mustahurma VH18-018-0141 && Hengenvaaran Tarmo VH18-018-0439
13. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Flame Dust VH18-017-0077 && Huvin Racliff
14. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Röllimölli && Jatsin Taika-Aika VH17-018-0305
15. Tuire (VRL-00345) - Ironhead HS VH11-046-0080 && Zelda's Leonart VH11-046-0086
16. Tuire (VRL-00345) - Breandan Jon Snow VH14-046-0092 && Mahtiankan Tahmatassu VH14-046-0039
17. EmmiN. (VRL-03385) - Valyrian Mathilda VH18-017-0168 && Mayhem Candy Cane VH17-017-0513
18. Pierre (VRL-10531) - Kadotettu Hapanteri && Mörkövaaran Muskoni VH16-018-1999
19. Oresama (VRL-02753) - Akmeeli && Erkinheimon Skylla
20. Tuire (VRL-00345) - Március Meadar VH11-046-0052 && Isibéalth VH15-046-0020
21. Tuire (VRL-00345) - Asahi SCHA VH05-046-9895 && Breandan Lucille VH16-046-0069
22. Oresama (VRL-02753) - Rölli-Peikon Residenssi VH17-018-0776 && Veljeni Rottamieli VH15-018-1960
23. Dimma (VRL-08204) - Keikarin Rallatus && Pirunkorven Hopitti VH17-018-0746
24. EmmiN. (VRL-03385) - Cenwig Athelstan VH17-017-0360 && Huovilan Brandon VH17-017-0519
25. Pierre (VRL-10531) - Kadon Vianna && Kadon Dimangi

luokka 3. vaikea parivaljakko, 5 osallistujaa (2 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Breandan Brienne VH14-046-0096 && Breandan Nymeria VH14-046-0094
2. Tuire (VRL-00345) - Hopearinteen Paparazzi VH12-046-0128 && Nouvion Breandán VH15-046-0077
3. Tuire (VRL-00345) - Zelda's Darlene VH11-046-0087 && Március Larinea VH11-046-0049
4. Tuire (VRL-00345) - Willpower Laochra VH11-046-0059 && Ramya Abel VH14-046-0044
5. Tuire (VRL-00345) - Ruaraidh VH11-046-0103 && Courvosier Scribhneoir MAR VH11-046-0105