Valjakkoajokilpailu 25.04.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 25.04.2018 (vip 23.04.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 50 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 5:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi parivaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa parivaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea parivaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi parivaljakko, 31 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Gardex VH18-017-0080 && Huvin Razzli VH18-017-0076
2. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Tummapaahto VH17-018-1491 && Hengenvaaran Vingahdus VH17-018-1500
3. Oresama (VRL-02753) - Ponipalleron Rihanna && PP's Cactus King VH16-017-0170
4. EmmiN. (VRL-03385) - Nutty Pumpkin VH17-017-0451 && Blueberry Crown VH17-017-0452
5. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Armakka && Hirttivaaran Oprakka VH16-018-1492
6. Tuire (VRL-00345) - Breandan Wildfire VH14-046-0093 && Breandan Donagh VH15-046-0012
7. Dimma (VRL-08204) - Mörkövaaran Maiskutus VH18-018-0632 && Rohkean Kaamosaika VH15-018-0422
8. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Ässä VH18-018-0448 && Hengenvaaran Luvaton VH18-018-0447
9. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Jäynä VH18-018-0325 && Hengenvaaran Namu VH18-018-0441
10. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Glacial Dahlia VH17-017-0511 && Vuornan Glittering Goldie
11. Tuire (VRL-00345) - Celebrian VH04-046-1764 && Breandan Jolanda VH17-046-0059
12. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Krokotiilinkyynel VH11-018-0724 && Erkinheimon Matilda VH17-018-0400
13. EmmiN. (VRL-03385) - Huovilan Sametti VH17-017-0341 && Mayhem Crispy-Coco VH17-017-0515
14. Liia (VRL-11284) - Ponybows Purrberry VH18-017-0116 && Runon Kuunappa VH18-018-0586
15. Pierre (VRL-10531) - Tvinnaus && Tilsitti
16. Tuire (VRL-00345) - Breandan Indiana VH14-046-0125 && Breandan Flick VH14-046-0037
17. Tuire (VRL-00345) - Marilina SS VH04-046-1031 && Breandan Marinda VH15-046-0211
18. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Daalia VH18-018-0200 && Ruskavaaran Tahmatassu VH18-018-0080
19. Dimma (VRL-08204) - Kabareekauhu VH17-018-1501 && Villahaan Tulius VH17-018-1496
20. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Kristallijumala VH14-018-1564 && Erkinheimon Mösiöö Seppo VH14-018-1816
21. Tuire (VRL-00345) - WND Dwinnie VH11-046-0084 && Breandan Miss Impossible VH17-046-0077
22. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kaskikurpitsa H18-018-0440 && Hengenvaaran Niitti VH18-018-0450
23. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Aavetyttö VH14-018-1576 && Erkinheimon Elävä Nukke VH14-018-1577
24. Pierre (VRL-10531) - Kadon Tirilii && Kadon Kansas
25. EmmiN. (VRL-03385) - Campcroft Mercury VH17-017-0302 && Wanteborgs Jupiter
26. Liia (VRL-11284) - Jeilin Hiienhiisu VH18-018-0583 && Mooncloud's Cin Cin VH18-017-0117
27. Pierre (VRL-10531) - Kadon Hiatus && Kadon Kuikaus
28. Oresama (VRL-02753) - Peppero RSE && Aurelia
29. Pierre (VRL-10531) - Kadon Kinesma && Kadon Kaili
30. Hapero (VRL-06115) - Kadon Kuisma VH18-018-0307 && Hengenvaaran Tiuhti VH18-018-0326
31. Dimma (VRL-08204) - Mörkövaaran Tervaleijona VH17-018-1495 && Villahaan Riesa VH17-018-1497

luokka 2. vaativa parivaljakko, 25 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Pierre (VRL-10531) - Kadon Vianna && Kadon Dimangi
2. EmmiN. (VRL-03385) - Valyrian Mathilda VH18-017-0168 && Mayhem Candy Cane VH17-017-0513
3. Dimma (VRL-08204) - Tervatöyhtö && Ponipalleron Harkimo VH17-018-1009
4. Dimma (VRL-08204) - Jeilin Hiiskatti VH18-018-0635 && Seppäjärven Jääpalo
5. Tuire (VRL-00345) - Ironhead HS VH11-046-0080 && Zelda's Leonart VH11-046-0086
6. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Flame Dust VH18-017-0077 && Huvin Racliff
7. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Röllimölli && Jatsin Taika-Aika VH17-018-0305
8. Tuire (VRL-00345) - Ceana NU VH13-046-0146 && Hopearinteen Brediénne VH12-046-0124
9. EmmiN. (VRL-03385) - Crawling Cedina && Arhavney Shalya
10. EmmiN. (VRL-03385) - Cenwig Athelstan VH17-017-0360 && Huovilan Brandon VH17-017-0519
11. Hapero (VRL-06115) - Huvin Mustahurma VH18-018-0141 && Hengenvaaran Tarmo VH18-018-0439
12. Oresama (VRL-02753) - Ensi-Ilta-Aurinko && Erkinheimon Aamupäivänsäde
13. Dimma (VRL-08204) - Mörkövaaran Pilvenhattara && Teilikorven Villiina
14. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Patakunkku VH18-018-0790 && Hengenvaaran Hosuli VH18-018-0792
15. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Glazed Blueberry VH17-017-0517 && Mayhem Black Trophy VH18-017-0079
16. Dimma (VRL-08204) - Sudentaival VH16-018-0753 && Ruskavaaran Kultanauha VH18-018-0492
17. Hapero (VRL-06115) - Mörkövaaran Tähkäpää VH18-018-0540 && Ponipalleron Sahrami VH18-018-0672
18. Oresama (VRL-02753) - Akmeeli && Erkinheimon Skylla
19. Pierre (VRL-10531) - Kadotettu Hapanteri && Mörkövaaran Muskoni VH16-018-1999
20. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Jummijammi && Erkinheimon Jeskamandeera
21. Oresama (VRL-02753) - Rölli-Peikon Residenssi VH17-018-0776 && Veljeni Rottamieli VH15-018-1960
22. Tuire (VRL-00345) - Március Meadar VH11-046-0052 && Isibéalth VH15-046-0020
23. Tuire (VRL-00345) - Breandan Jon Snow VH14-046-0092 && Mahtiankan Tahmatassu VH14-046-0039
24. Tuire (VRL-00345) - Asahi SCHA VH05-046-9895 && Breandan Lucille VH16-046-0069
25. Dimma (VRL-08204) - Keikarin Rallatus && Pirunkorven Hopitti VH17-018-0746

luokka 3. vaikea parivaljakko, 5 osallistujaa (2 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Breandan Brienne VH14-046-0096 && Breandan Nymeria VH14-046-0094
2. Tuire (VRL-00345) - Ruaraidh VH11-046-0103 && Courvosier Scribhneoir MAR VH11-046-0105
3. Tuire (VRL-00345) - Hopearinteen Paparazzi VH12-046-0128 && Nouvion Breandán VH15-046-0077
4. Tuire (VRL-00345) - Zelda's Darlene VH11-046-0087 && Március Larinea VH11-046-0049
5. Tuire (VRL-00345) - Willpower Laochra VH11-046-0059 && Ramya Abel VH14-046-0044