Valjakkoajokilpailu 22.04.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 22.04.2018 (vip 11.04.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 50 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 5:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 44 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Serena (VRL-09334) - Lemmes VH17-018-2272
2. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Namu VH18-018-0441
3. Tuire (VRL-00345) - Breandan Morgan VH17-046-0063
4. sonya (VRL-09386) - Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
5. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
6. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Armakka
7. Serena (VRL-09334) - Lilium 5594 VH15-017-0579
8. Pierre (VRL-10531) - Kadon Affekti
9. tvisha (VRL-01671) - Hedelmäharha VH18-018-0663
10. JP (VRL-01948) - Huovilan Pandora
11. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nemo VH18-039-0022
12. sarqquu (VRL-04374) - Pickle Rick VH18-017-0120
13. JP (VRL-01948) - Mooncloud's Larissa
14. Leenu (VRL-14490) - A.D. Cremig VH17-057-0015
15. Serena (VRL-09334) - Islands Galactic Tequila Shake VH18-017-0071
16. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nadusha VH17-039-0060
17. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Ässä VH18-018-0448
18. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Niitti VH18-018-0450
19. tvisha (VRL-01671) - Zombie Circus
20. JP (VRL-01948) - Huovilan Si Jolie
21. Pierre (VRL-10531) - Kadon Kuikaus
22. tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Valonvaltiatar VH18-018-0633
23. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Pusuttelija VH18-018-0187
24. JP (VRL-01948) - Huovilan Heresia
25. Jenny (VRL-12948) - Yentel Sugar Lily VH16-017-0388
26. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Luvaton VH18-018-0447
27. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kaskikurpitsa H18-018-0440
28. sarqquu (VRL-04374) - Caerllion Aeron VH18-026-0021
29. Tuire (VRL-00345) - Breandan Coby VH17-046-0066
30. sarqquu (VRL-04374) - Cicero
31. Pierre (VRL-10531) - Hengenvaaran Kahviina
32. Leenu (VRL-14490) - Runon Tiara VH18-018-0371
33. Tuire (VRL-00345) - Breandan Jolanda VH17-046-0059
34. Leenu (VRL-14490) - Heulwen Lleuad VH17-026-0031
35. Pierre (VRL-10531) - Hirttivaaran Oprakka VH16-018-1492
36. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
37. Tuire (VRL-00345) - Breandan Edwina VH17-046-0062
38. Serena (VRL-09334) - Wyat Sherry Scarletcane VH15-017-0709
39. yersinio (VRL-06303) - Klareetje v. Duren VH17-040-0050
40. JP (VRL-01948) - Huovilan Gold Lime
41. Serena (VRL-09334) - Lilymoor Fumnaya VH18-017-0049
42. Tuire (VRL-00345) - Breandan Jaimie VH17-046-0068
43. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
44. Leenu (VRL-14490) - Seppäjärven Hevonhierakka VH18-018-0644

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 32 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Leenu (VRL-14490) - Mörkövaaran Walmetti VH18-018-0546
2. tvisha (VRL-01671) - Nopparuletti VH18-018-0133
3. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kompura VH18-018-0449
4. sonya (VRL-09386) - Fiktion Suojelius VH17-018-1575
5. Hapero (VRL-06115) - Mörkövaaran Tähkäpää VH18-018-0540
6. Tuire (VRL-00345) - Breandan Lucille VH16-046-0069
7. Leenu (VRL-14990) - Runon Kosti VH16-018-2667
8. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tarmo VH18-018-0439
9. Serena (VRL-09334) - Vuornan Bambiepuffs VH17-017-0430
10. Serena (VRL-09334) - Vuornan Hippa&Harmi VH16-018-1187
11. sonya (VRL-09386) - Nupun Mortteli VH17-018-1391
12. Leenu (VRL-14490) - Rallatella VH18-018-0499
13. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Kissing Crystal VH17-057-0007
14. sonya (VRL-09386) - Raatteen Haaveraina VH17-018-1458
15. Pierre (VRL-10531) - Mörkövaaran Muskoni VH16-018-1999
16. tvisha (VRL-01671) - Timanttiponi VH18-018-0324
17. Pierre (VRL-10531) - Kadon Dimangi
18. tvisha (VRL-01671) - Doraya Cirein
19. Tuire (VRL-00345) - Aisling VH15-046-0098
20. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Leon Lad VH17-046-0034
21. tvisha (VRL-01671) - Joy Joy Cirein VH18-046-0001
22. sonya (VRL-09386) - Maanan Kaunokki VH17-018-1574
23. Pierre (VRL-10531) - Kadon Vianna
24. Serena (VRL-09334) - Wyat Tickle My Fancy VH15-017-0676
25. Hapero (VRL-06115) - Huvin Mustahurma VH18-018-0141
26. Tuire (VRL-00345) - Cazador De Rewa VH15-046-0173
27. Pierre (VRL-10531) - Kadotettu Hapanteri
28. Tuire (VRL-00345) - Dyantha's Cricket VH15-046-0199
29. sonya (VRL-09386) - Kaunon Unelmakarkuri VH17-018-1201
30. Hapero (VRL-06115) - Huvin Saskia VH18-018-0137
31. Tuire (VRL-00345) - Runorannan Iiris VH16-046-0065
32. sarqquu (VRL-04374) - Wyat Wild Future VH16-017-0578

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 9 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. sarqquu (VRL-04374) - Breandan Barrfhionn VH15-046-0155
2. Tuire (VRL-00345) - Breandan Adrianna VH15-046-0107
3. Tuire (VRL-00345) - Wrong Turn VH17-046-0043
4. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Murray VH15-046-0185
5. Pierre (VRL-10531) - Biohazard Prime
6. sarqquu (VRL-04374) - Sagavik Yrjar VH17-053-0004
7. Shannon. (VRL-05645) - Deryn Du VH15-026-0109
8. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Eibhlín VH16-046-0082
9. Tuire (VRL-00345) - Funny Words VH16-046-0092