Valjakkoajokilpailu 15.04.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 15.04.2018 (vip 11.04.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 50 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 5:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 44 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Pierre (VRL-10531) - Kadon Affekti
2. Pierre (VRL-10531) - Hengenvaaran Kahviina
3. Leenu (VRL-14490) - A.D. Cremig VH17-057-0015
4. tvisha (VRL-01671) - Zombie Circus
5. Leenu (VRL-14490) - Seppäjärven Hevonhierakka VH18-018-0644
6. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
7. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
8. tvisha (VRL-01671) - Hedelmäharha VH18-018-0663
9. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Ässä VH18-018-0448
10. Leenu (VRL-14490) - Heulwen Lleuad VH17-026-0031
11. Tuire (VRL-00345) - Breandan Jolanda VH17-046-0059
12. sarqquu (VRL-04374) - Cicero
13. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Namu VH18-018-0441
14. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Armakka
15. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nadusha VH17-039-0060
16. Tuire (VRL-00345) - Breandan Edwina VH17-046-0062
17. sarqquu (VRL-04374) - Pickle Rick VH18-017-0120
18. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Pusuttelija VH18-018-0187
19. JP (VRL-01948) - Mooncloud's Larissa
20. JP (VRL-01948) - Huovilan Si Jolie
21. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Niitti VH18-018-0450
22. Tuire (VRL-00345) - Breandan Morgan VH17-046-0063
23. sonya (VRL-09386) - Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
24. yersinio (VRL-06303) - Klareetje v. Duren VH17-040-0050
25. Serena (VRL-09334) - Lilium 5594 VH15-017-0579
26. JP (VRL-01948) - Huovilan Heresia
27. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kaskikurpitsa H18-018-0440
28. JP (VRL-01948) - Huovilan Pandora
29. Serena (VRL-09334) - Islands Galactic Tequila Shake VH18-017-0071
30. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Luvaton VH18-018-0447
31. Serena (VRL-09334) - Lilymoor Fumnaya VH18-017-0049
32. Tuire (VRL-00345) - Breandan Jaimie VH17-046-0068
33. Pierre (VRL-10531) - Hirttivaaran Oprakka VH16-018-1492
34. sarqquu (VRL-04374) - Caerllion Aeron VH18-026-0021
35. Serena (VRL-09334) - Wyat Sherry Scarletcane VH15-017-0709
36. Leenu (VRL-14490) - Runon Tiara VH18-018-0371
37. Pierre (VRL-10531) - Kadon Kuikaus
38. JP (VRL-01948) - Huovilan Gold Lime
39. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nemo VH18-039-0022
40. Serena (VRL-09334) - Lemmes VH17-018-2272
41. tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Valonvaltiatar VH18-018-0633
42. Jenny (VRL-12948) - Yentel Sugar Lily VH16-017-0388
43. Tuire (VRL-00345) - Breandan Coby VH17-046-0066
44. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 32 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. sonya (VRL-09386) - Nupun Mortteli VH17-018-1391
2. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Leon Lad VH17-046-0034
3. tvisha (VRL-01671) - Doraya Cirein
4. Tuire (VRL-00345) - Cazador De Rewa VH15-046-0173
5. sarqquu (VRL-04374) - Wyat Wild Future VH16-017-0578
6. Serena (VRL-09334) - Vuornan Hippa&Harmi VH16-018-1187
7. Pierre (VRL-10531) - Kadon Vianna
8. Hapero (VRL-06115) - Mörkövaaran Tähkäpää VH18-018-0540
9. tvisha (VRL-01671) - Joy Joy Cirein VH18-046-0001
10. Serena (VRL-09334) - Wyat Tickle My Fancy VH15-017-0676
11. Leenu (VRL-14490) - Mörkövaaran Walmetti VH18-018-0546
12. Tuire (VRL-00345) - Dyantha's Cricket VH15-046-0199
13. Tuire (VRL-00345) - Runorannan Iiris VH16-046-0065
14. Pierre (VRL-10531) - Mörkövaaran Muskoni VH16-018-1999
15. Hapero (VRL-06115) - Huvin Saskia VH18-018-0137
16. sonya (VRL-09386) - Raatteen Haaveraina VH17-018-1458
17. sonya (VRL-09386) - Maanan Kaunokki VH17-018-1574
18. Leenu (VRL-14990) - Runon Kosti VH16-018-2667
19. sonya (VRL-09386) - Kaunon Unelmakarkuri VH17-018-1201
20. Tuire (VRL-00345) - Breandan Lucille VH16-046-0069
21. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kompura VH18-018-0449
22. tvisha (VRL-01671) - Nopparuletti VH18-018-0133
23. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tarmo VH18-018-0439
24. Tuire (VRL-00345) - Aisling VH15-046-0098
25. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Kissing Crystal VH17-057-0007
26. Serena (VRL-09334) - Vuornan Bambiepuffs VH17-017-0430
27. sonya (VRL-09386) - Fiktion Suojelius VH17-018-1575
28. Leenu (VRL-14490) - Rallatella VH18-018-0499
29. Pierre (VRL-10531) - Kadotettu Hapanteri
30. tvisha (VRL-01671) - Timanttiponi VH18-018-0324
31. Hapero (VRL-06115) - Huvin Mustahurma VH18-018-0141
32. Pierre (VRL-10531) - Kadon Dimangi

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 9 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Funny Words VH16-046-0092
2. Pierre (VRL-10531) - Biohazard Prime
3. sarqquu (VRL-04374) - Breandan Barrfhionn VH15-046-0155
4. Shannon. (VRL-05645) - Deryn Du VH15-026-0109
5. sarqquu (VRL-04374) - Sagavik Yrjar VH17-053-0004
6. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Murray VH15-046-0185
7. Tuire (VRL-00345) - Breandan Adrianna VH15-046-0107
8. Tuire (VRL-00345) - Wrong Turn VH17-046-0043
9. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Eibhlín VH16-046-0082