Valjakkoajokilpailu 12.04.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 12.04.2018 (vip 04.04.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 40 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 4:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua enintään kahteen osakokeeseen.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin koulukoe
2. noviisi yksilövaljakko, avoin tarkkuuskoe
3. noviisi yksilövaljakko, avoin kestävyyskoe
4. noviisi yksilövaljakko, avoin koulukoe
5. noviisi yksilövaljakko, avoin tarkkuuskoe
6. noviisi yksilövaljakko, avoin kestävyyskoe

Tulokset

luokka 1. noviisi koulukoe, 35 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. tvisha (VRL-01671) - Zombie Circus
2. Jannica (VRL-04799) - Härdellin Toffifee
3. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
4. Pierre (VRL-10531) - Kadon Affekti
5. Tuire (VRL-00345) - Breandan Sackboy VH17-046-0078
6. JP (VRL-01948) - Mooncloud's Larissa
7. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Ässä VH18-018-0448
8. sarqquu (VRL-04374) - Cicero
9. sonya (VRL-09386) - Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
10. Tuire (VRL-00345) - Breandan Shaelyn VH17-046-0076
11. Tuire (VRL-00345) - Breandan Westmeath VH17-046-0072
12. Jannica (VRL-04799) - Mushroom Covered VH18-017-0024
13. sarqquu (VRL-04374) - Caerllion Aeron VH18-026-0021
14. Serena (VRL-09334) - Peakes Strawberrybunny VH18-024-0009
15. JP (VRL-01948) - Huovilan Heresia
16. Pierre (VRL-10531) - Kadotettu Hapanteri
17. yersinio (VRL-06303) - Klareetje v. Duren VH17-040-0050
18. Jannica (VRL-04799) - Vehkakorven Vice Versa
19. Serena (VRL-09334) - Lilium 5594 VH15-017-0579
20. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Luvaton VH18-018-0447
21. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Niitti VH18-018-0450
22. Serena (VRL-09334) - Lilymoor Fumnaya VH18-017-0049
23. Jannica (VRL-04799) - Little Luxuries Dawn VH13-026-0006
24. sarqquu (VRL-04374) - Pickle Rick VH18-017-0120
25. Jenny (VRL-12948) - Yentel Sugar Lily VH16-017-0388
26. JP (VRL-01948) - Mangon Twilight
27. Pierre (VRL-10531) - Kadon Hallusinaatio
28. Pierre (VRL-10531) - Kadon Hapras
29. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
30. Tuire (VRL-00345) - Breandan Miss Impossible VH17-046-0077
31. tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Valonvaltiatar VH18-018-0633
32. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nemo VH18-039-0022
33. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
34. tvisha (VRL-01671) - Hedelmäharha VH18-018-0663
35. JP (VRL-01948) - Huovilan Oliver

luokka 2. noviisi tarkkuuskoe, 32 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. tvisha (VRL-01671) - Zombie Circus
2. Jannica (VRL-04799) - Little Luxuries Dawn VH13-026-0006
3. sarqquu (VRL-04374) - Cicero
4. sarqquu (VRL-04374) - Pickle Rick VH18-017-0120
5. yersinio (VRL-06303) - Klareetje v. Duren VH17-040-0050
6. Serena (VRL-09334) - Lemmes VH17-018-2272
7. Tuire (VRL-00345) - Breandan Esmond VH17-046-0111
8. sarqquu (VRL-04374) - Caerllion Aeron VH18-026-0021
9. Jannica (VRL-04799) - Mushroom Covered VH18-017-0024
10. Pierre (VRL-10531) - Kadon Hapras
11. JP (VRL-01948) - Susikallion Akrobat
12. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Niitti VH18-018-0450
13. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Ässä VH18-018-0448
14. tvisha (VRL-01671) - Hedelmäharha VH18-018-0663
15. Jannica (VRL-04799) - Vehkakorven Vice Versa
16. Pierre (VRL-10531) - Kadon Affekti
17. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Luvaton VH18-018-0447
18. Pierre (VRL-10531) - Kadon Hallusinaatio
19. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
20. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
21. sonya (VRL-09386) - Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
22. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
23. tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Valonvaltiatar VH18-018-0633
24. Serena (VRL-09334) - Wyat Sherry Scarletcane VH15-017-0709
25. Tuire (VRL-00345) - Breandan Findlay VH17-046-0110
26. Tuire (VRL-00345) - Breandan Annabeth VH17-046-0090
27. Serena (VRL-09334) - Peakes Strawberrybunny VH18-024-0009
28. Tuire (VRL-00345) - Breandan Cicero VH17-046-0089
29. JP (VRL-01948) - Lilymoor Jamie
30. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nemo VH18-039-0022
31. Pierre (VRL-10531) - Kadotettu Hapanteri
32. Jannica (VRL-04799) - Härdellin Toffifee

luokka 3. noviisi kestävyyskoe, 30 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. sarqquu (VRL-04374) - Adinan Piraattikopio VH17-018-0721
2. Tuire (VRL-00345) - Breandan Queenbean VH17-046-0114
3. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Cherry Chapstick VH17-057-0012
4. Pierre (VRL-10531) - Kadon Wäinämö
5. Jannica (VRL-04799) - A.D. Chill Out Charlie VH16-024-0135
6. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Chill Out Charlie VH16-024-0135
7. tvisha (VRL-01671) - Joy Joy Cirein VH18-046-0001
8. Tuire (VRL-00345) - Breandan Ethelbert VH17-046-0112
9. Pierre (VRL-10531) - Kadon Hiatus
10. Jannica (VRL-04799) - A.D. Boomerang
11. JP (VRL-01948) - Huovilan Gold Lime
12. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kaskikurpitsa H18-018-0440
13. Serena (VRL-09334) - Lemmes VH17-018-2272
14. JP (VRL-01948) - Sofietje v.d. Zanneshof
15. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Jäynä VH18-018-0325
16. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Pusuttelija VH18-018-0187
17. tvisha (VRL-01671) - Doraya Cirein
18. Tuire (VRL-00345) - Breandan Questa VH17-046-0113
19. JP (VRL-01948) - Huovilan Si Jolie
20. Tuire (VRL-00345) - Breandan Xanthus VH17-046-0117
21. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nadusha VH17-039-0060
22. Pierre (VRL-10531) - Kadon Kuikaus
23. JP (VRL-01948) - Huovilan Pandora
24. Pierre (VRL-10531) - Kadon Tirilii
25. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Lumiroisto VH17-018-1199
26. sonya (VRL-09386) - Seppäjärven Perikato VH17-018-1573
27. Jannica (VRL-04799) - A.D. Rob-Roy VH11-089-0009
28. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Namu VH18-018-0441
29. Jannica (VRL-04799) - Vehkakorven Lady Dream
30. sonya (VRL-09386) - Jukolan Jatkosota VH17-018-1100

luokka 4. noviisi koulukoe, 32 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. JP (VRL-01948) - Mangon Twilight
2. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Namu VH18-018-0441
3. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Jäynä VH18-018-0325
4. Serena (VRL-09334) - Vuornan Hippa&Harmi VH16-018-1187
5. JP (VRL-01948) - Mooncloud's Larissa
6. Jannica (VRL-04799) - A.D. Rob-Roy VH11-089-0009
7. Serena (VRL-09334) - Wyat Sherry Scarletcane VH15-017-0709
8. Serena (VRL-09334) - Islands Galactic Tequila Shake VH18-017-0071
9. sonya (VRL-09386) - Seppäjärven Perikato VH17-018-1573
10. Pierre (VRL-10531) - Kadon Tirilii
11. Pierre (VRL-10531) - Kadon Hiatus
12. Pierre (VRL-10531) - Kadon Wäinämö
13. Tuire (VRL-00345) - Breandan Jaiden VH18-046-0021
14. Jannica (VRL-04799) - A.D. Chill Out Charlie VH16-024-0135
15. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Chill Out Charlie VH16-024-0135
16. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kaskikurpitsa H18-018-0440
17. Pierre (VRL-10531) - Kadon Kuikaus
18. Jannica (VRL-04799) - A.D. Boomerang
19. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nadusha VH17-039-0060
20. Tuire (VRL-00345) - Breandan Double Delight VH18-046-0022
21. JP (VRL-01948) - Huovilan Oliver
22. Tuire (VRL-00345) - Breandan Keelan VH17-046-0118
23. Tuire (VRL-00345) - Breandan Franca VH17-046-0119
24. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Cherry Chapstick VH17-057-0012
25. sarqquu (VRL-04374) - Adinan Piraattikopio VH17-018-0721
26. JP (VRL-01948) - Huovilan Heresia
27. sonya (VRL-09386) - Jukolan Jatkosota VH17-018-1100
28. tvisha (VRL-01671) - Doraya Cirein
29. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Lumiroisto VH17-018-1199
30. Jannica (VRL-04799) - Vehkakorven Lady Dream
31. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Pusuttelija VH18-018-0187
32. tvisha (VRL-01671) - Joy Joy Cirein VH18-046-0001

luokka 5. noviisi tarkkuuskoe, 34 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Veracious Wendy VH16-017-0491
2. Serena (VRL-09334) - Lilymoor Fumnaya VH18-017-0049
3. Jannica (VRL-04799) - Damien von Dows VH16-017-0324
4. Serena (VRL-09334) - Islands Galactic Tequila Shake VH18-017-0071
5. Pierre (VRL-10531) - Kadon Valiokas
6. Tuire (VRL-00345) - Breandan Kathleen VH18-046-0023
7. Leenu (VRL-14490) - Runon Tiara VH18-018-0371
8. sonya (VRL-09386) - Timjami VH17-018-1186
9. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Armakka
10. sonya (VRL-09386) - Kesätyttö VH17-018-1185
11. Tuire (VRL-00345) - Breandan Rexanne VH18-046-0037
12. Jannica (VRL-04799) - Moons Bling Bling VH17-017-0174
13. sarqquu (VRL-04374) - A.D. First Kiss VH16-057-0045
14. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Hippasilla VH18-018-0304
15. Jannica (VRL-04799) - Moons My Wilma VH16-017-0062
16. Tuire (VRL-00345) - Breandan Chevrolet VH18-046-0032
17. Leenu (VRL-14490) - Heulwen Lleuad VH17-026-0031
18. Tuire (VRL-00345) - Breandan Concord VH18-046-0036
19. Pierre (VRL-10531) - Kadon Kansas
20. Serena (VRL-09334) - Lilium 5594 VH15-017-0579
21. Jannica (VRL-04799) - Cedric Honey VH16-027-0028
22. tvisha (VRL-01671) - Timanttiponi VH18-018-0324
23. Leenu (VRL-14490) - A.D. Cremig VH17-057-0015
24. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tiuhti VH18-018-0326
25. sarqquu (VRL-04374) - Adinan Aavelaivan Aavekapteeni VH17-018-0537
26. Pierre (VRL-10531) - Hirttivaaran Oprakka VH16-018-1492
27. JP (VRL-01948) - Susikallion Akrobat
28. sonya (VRL-09386) - Raatteen Töpseli VH18-018-0273
29. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Black Wizard VH16-017-0322
30. Hapero (VRL-06115) - Kadon Kuisma VH18-018-0307
31. JP (VRL-01948) - Lilymoor Jamie
32. tvisha (VRL-01671) - Nopparuletti VH18-018-0133
33. sonya (VRL-09386) - Raatteen Mäyräkoira VH18-018-0299
34. Leenu (VRL-14490) - Seppäjärven Hevonhierakka VH18-018-0644

luokka 6. noviisi kestävyyskoe, 34 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. tvisha (VRL-01671) - Timanttiponi VH18-018-0324
2. Tuire (VRL-00345) - Breandan Esther VH18-046-0048
3. sonya (VRL-09386) - Raatteen Töpseli VH18-018-0273
4. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Hippasilla VH18-018-0304
5. Jannica (VRL-04799) - Damien von Dows VH16-017-0324
6. Leenu (VRL-14490) - Runon Tiara VH18-018-0371
7. JP (VRL-01948) - Sofietje v.d. Zanneshof
8. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Veracious Wendy VH16-017-0491
9. sarqquu (VRL-04374) - A.D. First Kiss VH16-057-0045
10. sonya (VRL-09386) - Timjami VH17-018-1186
11. sonya (VRL-09386) - Raatteen Mäyräkoira VH18-018-0299
12. Pierre (VRL-10531) - Hirttivaaran Oprakka VH16-018-1492
13. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Black Wizard VH16-017-0322
14. sonya (VRL-09386) - Kesätyttö VH17-018-1185
15. Tuire (VRL-00345) - Breandan Mr. Anderson VH18-046-0040
16. Pierre (VRL-10531) - Kadon Valiokas
17. Leenu (VRL-14490) - Seppäjärven Hevonhierakka VH18-018-0644
18. Jannica (VRL-04799) - Moons My Wilma VH16-017-0062
19. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Armakka
20. Pierre (VRL-10531) - Kadon Kansas
21. tvisha (VRL-01671) - Nopparuletti VH18-018-0133
22. Tuire (VRL-00345) - Breandan Aylmer VH18-046-0045
23. Serena (VRL-09334) - Vuornan Hippa&Harmi VH16-018-1187
24. JP (VRL-01948) - Huovilan Si Jolie
25. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tiuhti VH18-018-0326
26. Hapero (VRL-06115) - Kadon Kuisma VH18-018-0307
27. JP (VRL-01948) - Huovilan Gold Lime
28. JP (VRL-01948) - Huovilan Pandora
29. Tuire (VRL-00345) - Breandan Garrison VH18-046-0046
30. sarqquu (VRL-04374) - Adinan Aavelaivan Aavekapteeni VH17-018-0537
31. Jannica (VRL-04799) - Moons Bling Bling VH17-017-0174
32. Leenu (VRL-14490) - Heulwen Lleuad VH17-026-0031
33. Leenu (VRL-14490) - A.D. Cremig VH17-057-0015
34. Jannica (VRL-04799) - Cedric Honey VH16-027-0028