Valjakkoajokilpailu 27.03.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 27.03.2018 (vip 07.03.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 40 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 4:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 36 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Melina (VRL-11408) - Runorannan Fonzie VH16-017-0411
2. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Mjollnir
3. Veera R. (VRL-10735) - Sointuvan Ninni
4. Leenu (VRL-14490) - Heulwen Lleuad VH17-026-0031
5. Melina (VRL-11408) - Pink Lil Sugarsparkle VH18-017-0004
6. Dimma (VRL-08204) - Huvitutin Umppa-Lumppa VH16-018-1800
7. Tuire (VRL-00345) - Breandan Darachlin VH16-046-0125
8. Veera R. (VRL-10735) - Sovnig LAC
9. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fianait VH16-046-0123
10. Jannica (VRL-04799) - Bruno von Dows VH16-028-0116
11. Veera R. (VRL-10735) - Yentel Rosanda
12. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nadusha VH17-039-0060
13. tvisha (VRL-01671) - Keksikummitus VH18-018-0270
14. Dimma (VRL-08204) - Liljan Priimus
15. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Chill Out Charlie VH16-024-0135
16. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Welhotar VH17-018-2213
17. sarqquu (VRL-04374) - Brynhild Eldrimne VH15-053-0093
18. Shannon. (VRL-05645) - Vehkakorven Minera VH16-024-0083
19. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Spica
20. Jannica (VRL-04799) - Claridge Joachim VH16-028-0174
21. Dimma (VRL-08204) - Mörkövaaran Karvakamu VH16-018-1754
22. Tuire (VRL-00345) - Breandan Evander VH16-046-0124
23. Dimma (VRL-08204) - Oldfinion Lahjatar VH17-018-1659
24. Hapero (VRL-06115) - Tuulenpesän Hortensia VH18-018-0039
25. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Patakasi VH17-018-2077
26. tvisha (VRL-01671) - Thunderbird Cirein VH17-035-0109
27. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Yorick
28. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Hallvardr
29. Jannica (VRL-04799) - Runon Luka VH16-018-0744
30. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Qwen
31. tvisha (VRL-01671) - Zombie Circus
32. Tuire (VRL-00345) - Breandan Whitaker VH16-046-0134
33. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nemo
34. tvisha (VRL-01671) - Pirunkorven Vadelmavaahto VH18-018-0190
35. Jannica (VRL-04799) - Kadotettu Haaveuni VH16-018-2328
36. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Pahauni VH17-018-2078

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 29 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta
2. Hapero (VRL-06115) - Huvin Mustahurma VH18-018-0141
3. Dimma (VRL-08204) - Pirunkorven Hopitti VH17-018-0746
4. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Murray VH15-046-0185
5. sarqquu (VRL-04374) - Wyat Wild Future VH16-017-0578
6. Tuire (VRL-00345) - Cazador De Rewa VH15-046-0173
7. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Leon Lad VH17-046-0034
8. tvisha (VRL-01671) - Doraya Cirein
9. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Kissing Crystal VH17-057-0007
10. tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Tulikettu VH18-018-0134
11. Veera R. (VRL-10735) - Viktor of Smithloch
12. Dimma (VRL-08204) - Ponipalleron Harkimo VH17-018-1009
13. tvisha (VRL-01671) - Timanttiponi VH18-018-0324
14. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Verne VH16-017-0192
15. Jannica (VRL-04799) - Vähäpellon Jääsuklaa VH16-018-2698
16. Leenu (VRL-14990) - Runon Kosti VH16-018-2667
17. Dimma (VRL-08204) - Tervatöyhtö
18. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tarmo VH18-018-0439
19. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kompura VH18-018-0449
20. Dimma (VRL-08204) - Keikarin Rallatus
21. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Pablo VH16-017-0175
22. Hapero (VRL-06115) - Huvin Saskia VH18-018-0137
23. Tuire (VRL-00345) - Dyantha's Cricket VH15-046-0199
24. Veera R. (VRL-10735) - Twister SVA
25. tvisha (VRL-01671) - Nopparuletti VH18-018-0133
26. Tuire (VRL-00345) - Cubella Rewa VH15-046-0172
27. Jannica (VRL-04799) - Lille Brilled VH16-028-0253
28. Veera R. (VRL-10735) - Wyat Tumbleflump Monster Elf
29. Leenu (VRL-14490) - Rallatella VH18-018-0499

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 15 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Nouvion Flannán VH15-046-0076
2. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Mjollnir
3. Shannon. (VRL-05645) - Deryn Du VH15-026-0109
4. Jannica (VRL-04799) - Wenezia
5. Dimma (VRL-08204) - Serenity Frozen North VH16-031-0387
6. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Ryöväri VH15-046-0008
7. Jannica (VRL-04799) - Delicate Divine VH17-031-0145
8. sarqquu (VRL-04374) - Breandan Barrfhionn VH15-046-0155
9. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Qwen
10. Veera R. (VRL-10735) - Sovnig LAC
11. Tuire (VRL-00345) - Nouvion Breandán VH15-046-0077
12. sarqquu (VRL-04374) - Sagavik Yrjar VH17-053-0004
13. Jannica (VRL-04799) - Prince Charming F VH11-031-0553
14. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Hallvardr
15. Tuire (VRL-00345) - Breandan Brad VH14-046-0141