Valjakkoajokilpailu 26.03.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 26.03.2018 (vip 07.03.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 40 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 4:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 36 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Dimma (VRL-08204) - Mörkövaaran Karvakamu VH16-018-1754
2. tvisha (VRL-01671) - Thunderbird Cirein VH17-035-0109
3. Leenu (VRL-14490) - Heulwen Lleuad VH17-026-0031
4. tvisha (VRL-01671) - Pirunkorven Vadelmavaahto VH18-018-0190
5. tvisha (VRL-01671) - Keksikummitus VH18-018-0270
6. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Hallvardr
7. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Yorick
8. Veera R. (VRL-10735) - Sointuvan Ninni
9. Veera R. (VRL-10735) - Yentel Rosanda
10. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nadusha VH17-039-0060
11. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Spica
12. Tuire (VRL-00345) - Breandan Whitaker VH16-046-0134
13. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Mjollnir
14. Veera R. (VRL-10735) - Sovnig LAC
15. tvisha (VRL-01671) - Zombie Circus
16. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fianait VH16-046-0123
17. Shannon. (VRL-05645) - Vehkakorven Minera VH16-024-0083
18. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nemo
19. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Chill Out Charlie VH16-024-0135
20. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Pahauni VH17-018-2078
21. Melina (VRL-11408) - Runorannan Fonzie VH16-017-0411
22. Jannica (VRL-04799) - Runon Luka VH16-018-0744
23. Melina (VRL-11408) - Pink Lil Sugarsparkle VH18-017-0004
24. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Patakasi VH17-018-2077
25. Hapero (VRL-06115) - Tuulenpesän Hortensia VH18-018-0039
26. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Qwen
27. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Welhotar VH17-018-2213
28. Jannica (VRL-04799) - Bruno von Dows VH16-028-0116
29. Jannica (VRL-04799) - Kadotettu Haaveuni VH16-018-2328
30. Dimma (VRL-08204) - Oldfinion Lahjatar VH17-018-1659
31. sarqquu (VRL-04374) - Brynhild Eldrimne VH15-053-0093
32. Tuire (VRL-00345) - Breandan Darachlin VH16-046-0125
33. Dimma (VRL-08204) - Liljan Priimus
34. Dimma (VRL-08204) - Huvitutin Umppa-Lumppa VH16-018-1800
35. Jannica (VRL-04799) - Claridge Joachim VH16-028-0174
36. Tuire (VRL-00345) - Breandan Evander VH16-046-0124

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 29 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta
2. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Kissing Crystal VH17-057-0007
3. Dimma (VRL-08204) - Pirunkorven Hopitti VH17-018-0746
4. Jannica (VRL-04799) - Vähäpellon Jääsuklaa VH16-018-2698
5. sarqquu (VRL-04374) - Wyat Wild Future VH16-017-0578
6. tvisha (VRL-01671) - Doraya Cirein
7. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Pablo VH16-017-0175
8. Tuire (VRL-00345) - Dyantha's Cricket VH15-046-0199
9. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Murray VH15-046-0185
10. Hapero (VRL-06115) - Huvin Mustahurma VH18-018-0141
11. Jannica (VRL-04799) - Lille Brilled VH16-028-0253
12. Veera R. (VRL-10735) - Twister SVA
13. Veera R. (VRL-10735) - Wyat Tumbleflump Monster Elf
14. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tarmo VH18-018-0439
15. Leenu (VRL-14490) - Rallatella VH18-018-0499
16. Dimma (VRL-08204) - Tervatöyhtö
17. Dimma (VRL-08204) - Keikarin Rallatus
18. Dimma (VRL-08204) - Ponipalleron Harkimo VH17-018-1009
19. Tuire (VRL-00345) - Cazador De Rewa VH15-046-0173
20. tvisha (VRL-01671) - Nopparuletti VH18-018-0133
21. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Verne VH16-017-0192
22. tvisha (VRL-01671) - Timanttiponi VH18-018-0324
23. Leenu (VRL-14990) - Runon Kosti VH16-018-2667
24. Veera R. (VRL-10735) - Viktor of Smithloch
25. tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Tulikettu VH18-018-0134
26. Tuire (VRL-00345) - Cubella Rewa VH15-046-0172
27. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kompura VH18-018-0449
28. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Leon Lad VH17-046-0034
29. Hapero (VRL-06115) - Huvin Saskia VH18-018-0137

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 15 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. sarqquu (VRL-04374) - Sagavik Yrjar VH17-053-0004
2. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Qwen
3. Tuire (VRL-00345) - Breandan Brad VH14-046-0141
4. Veera R. (VRL-10735) - Sovnig LAC
5. sarqquu (VRL-04374) - Breandan Barrfhionn VH15-046-0155
6. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Mjollnir
7. Jannica (VRL-04799) - Prince Charming F VH11-031-0553
8. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Hallvardr
9. Jannica (VRL-04799) - Delicate Divine VH17-031-0145
10. Tuire (VRL-00345) - Nouvion Flannán VH15-046-0076
11. Jannica (VRL-04799) - Wenezia
12. Tuire (VRL-00345) - Nouvion Breandán VH15-046-0077
13. Shannon. (VRL-05645) - Deryn Du VH15-026-0109
14. Dimma (VRL-08204) - Serenity Frozen North VH16-031-0387
15. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Ryöväri VH15-046-0008