Valjakkoajokilpailu 22.03.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 22.03.2018 (vip 07.03.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 40 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 4:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 36 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Welhotar VH17-018-2213
2. Veera R. (VRL-10735) - Yentel Rosanda
3. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Pahauni VH17-018-2078
4. Dimma (VRL-08204) - Huvitutin Umppa-Lumppa VH16-018-1800
5. Hapero (VRL-06115) - Tuulenpesän Hortensia VH18-018-0039
6. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Spica
7. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nemo
8. tvisha (VRL-01671) - Thunderbird Cirein VH17-035-0109
9. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Yorick
10. sarqquu (VRL-04374) - Brynhild Eldrimne VH15-053-0093
11. Jannica (VRL-04799) - Claridge Joachim VH16-028-0174
12. Veera R. (VRL-10735) - Sovnig LAC
13. Veera R. (VRL-10735) - Sointuvan Ninni
14. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Chill Out Charlie VH16-024-0135
15. Jannica (VRL-04799) - Kadotettu Haaveuni VH16-018-2328
16. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fianait VH16-046-0123
17. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Qwen
18. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nadusha VH17-039-0060
19. Dimma (VRL-08204) - Mörkövaaran Karvakamu VH16-018-1754
20. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Patakasi VH17-018-2077
21. Tuire (VRL-00345) - Breandan Evander VH16-046-0124
22. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Hallvardr
23. Jannica (VRL-04799) - Runon Luka VH16-018-0744
24. tvisha (VRL-01671) - Pirunkorven Vadelmavaahto VH18-018-0190
25. Tuire (VRL-00345) - Breandan Whitaker VH16-046-0134
26. Shannon. (VRL-05645) - Vehkakorven Minera VH16-024-0083
27. Jannica (VRL-04799) - Bruno von Dows VH16-028-0116
28. Leenu (VRL-14490) - Heulwen Lleuad VH17-026-0031
29. Melina (VRL-11408) - Runorannan Fonzie VH16-017-0411
30. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Mjollnir
31. tvisha (VRL-01671) - Keksikummitus VH18-018-0270
32. Dimma (VRL-08204) - Oldfinion Lahjatar VH17-018-1659
33. Dimma (VRL-08204) - Liljan Priimus
34. tvisha (VRL-01671) - Zombie Circus
35. Tuire (VRL-00345) - Breandan Darachlin VH16-046-0125
36. Melina (VRL-11408) - Pink Lil Sugarsparkle VH18-017-0004

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 29 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Cazador De Rewa VH15-046-0173
2. Tuire (VRL-00345) - Cubella Rewa VH15-046-0172
3. Dimma (VRL-08204) - Pirunkorven Hopitti VH17-018-0746
4. Veera R. (VRL-10735) - Viktor of Smithloch
5. Leenu (VRL-14990) - Runon Kosti VH16-018-2667
6. Veera R. (VRL-10735) - Wyat Tumbleflump Monster Elf
7. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Murray VH15-046-0185
8. tvisha (VRL-01671) - Doraya Cirein
9. tvisha (VRL-01671) - Timanttiponi VH18-018-0324
10. Veera R. (VRL-10735) - Twister SVA
11. tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Tulikettu VH18-018-0134
12. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tarmo VH18-018-0439
13. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Verne VH16-017-0192
14. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta
15. sarqquu (VRL-04374) - Wyat Wild Future VH16-017-0578
16. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kompura VH18-018-0449
17. Leenu (VRL-14490) - Rallatella VH18-018-0499
18. Jannica (VRL-04799) - Vähäpellon Jääsuklaa VH16-018-2698
19. Hapero (VRL-06115) - Huvin Saskia VH18-018-0137
20. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Pablo VH16-017-0175
21. Jannica (VRL-04799) - Lille Brilled VH16-028-0253
22. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Kissing Crystal VH17-057-0007
23. Hapero (VRL-06115) - Huvin Mustahurma VH18-018-0141
24. Tuire (VRL-00345) - Dyantha's Cricket VH15-046-0199
25. tvisha (VRL-01671) - Nopparuletti VH18-018-0133
26. Dimma (VRL-08204) - Ponipalleron Harkimo VH17-018-1009
27. Dimma (VRL-08204) - Tervatöyhtö
28. Dimma (VRL-08204) - Keikarin Rallatus
29. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Leon Lad VH17-046-0034

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 15 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. Shannon. (VRL-05645) - Deryn Du VH15-026-0109
2. Jannica (VRL-04799) - Wenezia
3. Jannica (VRL-04799) - Prince Charming F VH11-031-0553
4. Dimma (VRL-08204) - Serenity Frozen North VH16-031-0387
5. sarqquu (VRL-04374) - Breandan Barrfhionn VH15-046-0155
6. Tuire (VRL-00345) - Nouvion Breandán VH15-046-0077
7. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Hallvardr
8. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Mjollnir
9. Tuire (VRL-00345) - Nouvion Flannán VH15-046-0076
10. Veera R. (VRL-10735) - Sovnig LAC
11. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Ryöväri VH15-046-0008
12. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Qwen
13. Tuire (VRL-00345) - Breandan Brad VH14-046-0141
14. Jannica (VRL-04799) - Delicate Divine VH17-031-0145
15. sarqquu (VRL-04374) - Sagavik Yrjar VH17-053-0004