Valjakkoajokilpailu 21.03.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 21.03.2018 (vip 07.03.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 40 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 4:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 36 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Dimma (VRL-08204) - Liljan Priimus
2. Dimma (VRL-08204) - Oldfinion Lahjatar VH17-018-1659
3. Veera R. (VRL-10735) - Yentel Rosanda
4. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fianait VH16-046-0123
5. Hapero (VRL-06115) - Tuulenpesän Hortensia VH18-018-0039
6. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nemo
7. tvisha (VRL-01671) - Pirunkorven Vadelmavaahto VH18-018-0190
8. Melina (VRL-11408) - Runorannan Fonzie VH16-017-0411
9. Veera R. (VRL-10735) - Sovnig LAC
10. Leenu (VRL-14490) - Heulwen Lleuad VH17-026-0031
11. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Pahauni VH17-018-2078
12. Tuire (VRL-00345) - Breandan Whitaker VH16-046-0134
13. Tuire (VRL-00345) - Breandan Evander VH16-046-0124
14. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Spica
15. tvisha (VRL-01671) - Keksikummitus VH18-018-0270
16. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Welhotar VH17-018-2213
17. Shannon. (VRL-05645) - Vehkakorven Minera VH16-024-0083
18. Jannica (VRL-04799) - Bruno von Dows VH16-028-0116
19. Dimma (VRL-08204) - Mörkövaaran Karvakamu VH16-018-1754
20. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nadusha VH17-039-0060
21. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Qwen
22. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Chill Out Charlie VH16-024-0135
23. sarqquu (VRL-04374) - Brynhild Eldrimne VH15-053-0093
24. Jannica (VRL-04799) - Kadotettu Haaveuni VH16-018-2328
25. Veera R. (VRL-10735) - Sointuvan Ninni
26. Tuire (VRL-00345) - Breandan Darachlin VH16-046-0125
27. Jannica (VRL-04799) - Runon Luka VH16-018-0744
28. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Patakasi VH17-018-2077
29. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Hallvardr
30. Melina (VRL-11408) - Pink Lil Sugarsparkle VH18-017-0004
31. tvisha (VRL-01671) - Zombie Circus
32. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Yorick
33. Jannica (VRL-04799) - Claridge Joachim VH16-028-0174
34. Dimma (VRL-08204) - Huvitutin Umppa-Lumppa VH16-018-1800
35. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Mjollnir
36. tvisha (VRL-01671) - Thunderbird Cirein VH17-035-0109

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 29 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tarmo VH18-018-0439
2. tvisha (VRL-01671) - Doraya Cirein
3. Leenu (VRL-14490) - Rallatella VH18-018-0499
4. Jannica (VRL-04799) - Lille Brilled VH16-028-0253
5. tvisha (VRL-01671) - Timanttiponi VH18-018-0324
6. Tuire (VRL-00345) - Cubella Rewa VH15-046-0172
7. Jannica (VRL-04799) - Vähäpellon Jääsuklaa VH16-018-2698
8. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Leon Lad VH17-046-0034
9. Tuire (VRL-00345) - Cazador De Rewa VH15-046-0173
10. sarqquu (VRL-04374) - Wyat Wild Future VH16-017-0578
11. Hapero (VRL-06115) - Huvin Mustahurma VH18-018-0141
12. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Pablo VH16-017-0175
13. Dimma (VRL-08204) - Pirunkorven Hopitti VH17-018-0746
14. Veera R. (VRL-10735) - Viktor of Smithloch
15. Veera R. (VRL-10735) - Wyat Tumbleflump Monster Elf
16. Dimma (VRL-08204) - Keikarin Rallatus
17. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Murray VH15-046-0185
18. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kompura VH18-018-0449
19. Dimma (VRL-08204) - Tervatöyhtö
20. Tuire (VRL-00345) - Dyantha's Cricket VH15-046-0199
21. Dimma (VRL-08204) - Ponipalleron Harkimo VH17-018-1009
22. Leenu (VRL-14990) - Runon Kosti VH16-018-2667
23. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta
24. Hapero (VRL-06115) - Huvin Saskia VH18-018-0137
25. tvisha (VRL-01671) - Nopparuletti VH18-018-0133
26. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Kissing Crystal VH17-057-0007
27. Veera R. (VRL-10735) - Twister SVA
28. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Verne VH16-017-0192
29. tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Tulikettu VH18-018-0134

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 15 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. Veera R. (VRL-10735) - Sovnig LAC
2. Shannon. (VRL-05645) - Deryn Du VH15-026-0109
3. Tuire (VRL-00345) - Nouvion Flannán VH15-046-0076
4. Jannica (VRL-04799) - Prince Charming F VH11-031-0553
5. Dimma (VRL-08204) - Serenity Frozen North VH16-031-0387
6. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Ryöväri VH15-046-0008
7. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Hallvardr
8. Jannica (VRL-04799) - Delicate Divine VH17-031-0145
9. Tuire (VRL-00345) - Nouvion Breandán VH15-046-0077
10. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Mjollnir
11. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Qwen
12. Jannica (VRL-04799) - Wenezia
13. sarqquu (VRL-04374) - Breandan Barrfhionn VH15-046-0155
14. sarqquu (VRL-04374) - Sagavik Yrjar VH17-053-0004
15. Tuire (VRL-00345) - Breandan Brad VH14-046-0141