Valjakkoajokilpailu 20.03.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 20.03.2018 (vip 07.03.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 40 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 4:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 36 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Pahauni VH17-018-2078
2. Shannon. (VRL-05645) - Vehkakorven Minera VH16-024-0083
3. Hapero (VRL-06115) - Tuulenpesän Hortensia VH18-018-0039
4. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Qwen
5. Veera R. (VRL-10735) - Yentel Rosanda
6. tvisha (VRL-01671) - Thunderbird Cirein VH17-035-0109
7. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Mjollnir
8. Jannica (VRL-04799) - Runon Luka VH16-018-0744
9. Leenu (VRL-14490) - Heulwen Lleuad VH17-026-0031
10. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nemo
11. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Yorick
12. tvisha (VRL-01671) - Zombie Circus
13. Jannica (VRL-04799) - Claridge Joachim VH16-028-0174
14. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fianait VH16-046-0123
15. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Patakasi VH17-018-2077
16. Dimma (VRL-08204) - Oldfinion Lahjatar VH17-018-1659
17. Melina (VRL-11408) - Runorannan Fonzie VH16-017-0411
18. Jannica (VRL-04799) - Kadotettu Haaveuni VH16-018-2328
19. Dimma (VRL-08204) - Huvitutin Umppa-Lumppa VH16-018-1800
20. tvisha (VRL-01671) - Keksikummitus VH18-018-0270
21. Tuire (VRL-00345) - Breandan Whitaker VH16-046-0134
22. Dimma (VRL-08204) - Mörkövaaran Karvakamu VH16-018-1754
23. Tuire (VRL-00345) - Breandan Evander VH16-046-0124
24. sarqquu (VRL-04374) - Brynhild Eldrimne VH15-053-0093
25. Tuire (VRL-00345) - Breandan Darachlin VH16-046-0125
26. Veera R. (VRL-10735) - Sovnig LAC
27. Veera R. (VRL-10735) - Sointuvan Ninni
28. tvisha (VRL-01671) - Pirunkorven Vadelmavaahto VH18-018-0190
29. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Chill Out Charlie VH16-024-0135
30. Melina (VRL-11408) - Pink Lil Sugarsparkle VH18-017-0004
31. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Welhotar VH17-018-2213
32. Dimma (VRL-08204) - Liljan Priimus
33. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Spica
34. Jannica (VRL-04799) - Bruno von Dows VH16-028-0116
35. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nadusha VH17-039-0060
36. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Hallvardr

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 29 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Veera R. (VRL-10735) - Wyat Tumbleflump Monster Elf
2. Dimma (VRL-08204) - Ponipalleron Harkimo VH17-018-1009
3. sarqquu (VRL-04374) - Wyat Wild Future VH16-017-0578
4. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tarmo VH18-018-0439
5. Dimma (VRL-08204) - Pirunkorven Hopitti VH17-018-0746
6. Dimma (VRL-08204) - Tervatöyhtö
7. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Leon Lad VH17-046-0034
8. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kompura VH18-018-0449
9. tvisha (VRL-01671) - Timanttiponi VH18-018-0324
10. tvisha (VRL-01671) - Doraya Cirein
11. Jannica (VRL-04799) - Vähäpellon Jääsuklaa VH16-018-2698
12. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Verne VH16-017-0192
13. Veera R. (VRL-10735) - Viktor of Smithloch
14. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Pablo VH16-017-0175
15. tvisha (VRL-01671) - Nopparuletti VH18-018-0133
16. Jannica (VRL-04799) - Lille Brilled VH16-028-0253
17. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta
18. Dimma (VRL-08204) - Keikarin Rallatus
19. Veera R. (VRL-10735) - Twister SVA
20. Tuire (VRL-00345) - Cazador De Rewa VH15-046-0173
21. Hapero (VRL-06115) - Huvin Saskia VH18-018-0137
22. Tuire (VRL-00345) - Cubella Rewa VH15-046-0172
23. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Murray VH15-046-0185
24. Leenu (VRL-14490) - Rallatella VH18-018-0499
25. Leenu (VRL-14990) - Runon Kosti VH16-018-2667
26. tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Tulikettu VH18-018-0134
27. Hapero (VRL-06115) - Huvin Mustahurma VH18-018-0141
28. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Kissing Crystal VH17-057-0007
29. Tuire (VRL-00345) - Dyantha's Cricket VH15-046-0199

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 15 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Breandan Brad VH14-046-0141
2. Veera R. (VRL-10735) - Sovnig LAC
3. sarqquu (VRL-04374) - Sagavik Yrjar VH17-053-0004
4. Tuire (VRL-00345) - Nouvion Flannán VH15-046-0076
5. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Qwen
6. Shannon. (VRL-05645) - Deryn Du VH15-026-0109
7. sarqquu (VRL-04374) - Breandan Barrfhionn VH15-046-0155
8. Jannica (VRL-04799) - Delicate Divine VH17-031-0145
9. Tuire (VRL-00345) - Nouvion Breandán VH15-046-0077
10. Jannica (VRL-04799) - Prince Charming F VH11-031-0553
11. Jannica (VRL-04799) - Wenezia
12. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Ryöväri VH15-046-0008
13. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Hallvardr
14. Dimma (VRL-08204) - Serenity Frozen North VH16-031-0387
15. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Mjollnir