Valjakkoajokilpailu 19.03.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 19.03.2018 (vip 07.03.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 40 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 4:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 36 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. sarqquu (VRL-04374) - Brynhild Eldrimne VH15-053-0093
2. tvisha (VRL-01671) - Thunderbird Cirein VH17-035-0109
3. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Spica
4. Shannon. (VRL-05645) - Vehkakorven Minera VH16-024-0083
5. Dimma (VRL-08204) - Oldfinion Lahjatar VH17-018-1659
6. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Yorick
7. Jannica (VRL-04799) - Kadotettu Haaveuni VH16-018-2328
8. Tuire (VRL-00345) - Breandan Evander VH16-046-0124
9. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nemo
10. Tuire (VRL-00345) - Breandan Darachlin VH16-046-0125
11. Jannica (VRL-04799) - Runon Luka VH16-018-0744
12. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Qwen
13. tvisha (VRL-01671) - Zombie Circus
14. Melina (VRL-11408) - Runorannan Fonzie VH16-017-0411
15. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Patakasi VH17-018-2077
16. Leenu (VRL-14490) - Heulwen Lleuad VH17-026-0031
17. tvisha (VRL-01671) - Keksikummitus VH18-018-0270
18. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Chill Out Charlie VH16-024-0135
19. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nadusha VH17-039-0060
20. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Mjollnir
21. Melina (VRL-11408) - Pink Lil Sugarsparkle VH18-017-0004
22. Veera R. (VRL-10735) - Yentel Rosanda
23. Veera R. (VRL-10735) - Sointuvan Ninni
24. Hapero (VRL-06115) - Tuulenpesän Hortensia VH18-018-0039
25. Tuire (VRL-00345) - Breandan Whitaker VH16-046-0134
26. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fianait VH16-046-0123
27. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Pahauni VH17-018-2078
28. Jannica (VRL-04799) - Bruno von Dows VH16-028-0116
29. Jannica (VRL-04799) - Claridge Joachim VH16-028-0174
30. Dimma (VRL-08204) - Huvitutin Umppa-Lumppa VH16-018-1800
31. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Welhotar VH17-018-2213
32. Veera R. (VRL-10735) - Sovnig LAC
33. Dimma (VRL-08204) - Liljan Priimus
34. Dimma (VRL-08204) - Mörkövaaran Karvakamu VH16-018-1754
35. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Hallvardr
36. tvisha (VRL-01671) - Pirunkorven Vadelmavaahto VH18-018-0190

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 29 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta
2. Tuire (VRL-00345) - Dyantha's Cricket VH15-046-0199
3. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Kompura VH18-018-0449
4. Tuire (VRL-00345) - Cazador De Rewa VH15-046-0173
5. tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Tulikettu VH18-018-0134
6. Hapero (VRL-06115) - Huvin Saskia VH18-018-0137
7. Tuire (VRL-00345) - Cubella Rewa VH15-046-0172
8. Dimma (VRL-08204) - Ponipalleron Harkimo VH17-018-1009
9. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Pablo VH16-017-0175
10. Veera R. (VRL-10735) - Twister SVA
11. Dimma (VRL-08204) - Tervatöyhtö
12. sarqquu (VRL-04374) - Wyat Wild Future VH16-017-0578
13. Leenu (VRL-14490) - Rallatella VH18-018-0499
14. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Leon Lad VH17-046-0034
15. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Kissing Crystal VH17-057-0007
16. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tarmo VH18-018-0439
17. Hapero (VRL-06115) - Huvin Mustahurma VH18-018-0141
18. Leenu (VRL-14990) - Runon Kosti VH16-018-2667
19. Veera R. (VRL-10735) - Wyat Tumbleflump Monster Elf
20. tvisha (VRL-01671) - Doraya Cirein
21. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Murray VH15-046-0185
22. tvisha (VRL-01671) - Nopparuletti VH18-018-0133
23. Dimma (VRL-08204) - Pirunkorven Hopitti VH17-018-0746
24. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Verne VH16-017-0192
25. tvisha (VRL-01671) - Timanttiponi VH18-018-0324
26. Jannica (VRL-04799) - Vähäpellon Jääsuklaa VH16-018-2698
27. Dimma (VRL-08204) - Keikarin Rallatus
28. Veera R. (VRL-10735) - Viktor of Smithloch
29. Jannica (VRL-04799) - Lille Brilled VH16-028-0253

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 15 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. sarqquu (VRL-04374) - Breandan Barrfhionn VH15-046-0155
2. Dimma (VRL-08204) - Serenity Frozen North VH16-031-0387
3. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Hallvardr
4. Jannica (VRL-04799) - Prince Charming F VH11-031-0553
5. sarqquu (VRL-04374) - Sagavik Yrjar VH17-053-0004
6. Veera R. (VRL-10735) - Sovnig LAC
7. Jannica (VRL-04799) - Delicate Divine VH17-031-0145
8. Tuire (VRL-00345) - Nouvion Flannán VH15-046-0076
9. Shannon. (VRL-05645) - Deryn Du VH15-026-0109
10. Tuire (VRL-00345) - Breandan Brad VH14-046-0141
11. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Mjollnir
12. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Ryöväri VH15-046-0008
13. Jannica (VRL-04799) - Wenezia
14. Tuire (VRL-00345) - Nouvion Breandán VH15-046-0077
15. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Qwen