Valjakkoajokilpailu 15.03.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 15.03.2018 (vip 07.03.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 40 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 4:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Pierre (VRL-10531) - Hengenvaaran Kahviina
2. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
3. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145
4. Pierre (VRL-10531) - Hiddenite Prime
5. Liia (VRL-11284) - Vuornan Flirty Vanilla VH16-017-0532
6. Liia (VRL-11284) - Ponybows Purrberry
7. Dimma (VRL-08204) - Huvitutin Umppa-Lumppa VH16-018-1800
8. Dimma (VRL-08204) - Oldfinion Lahjatar VH17-018-1659
9. Hapero (VRL-06115) - Tohvelipäällikkö VH18-018-0136
10. tvisha (VRL-01671) - Cadogan Windfairy VH18-035-0002
11. Tuulia T. (VRL-00084) - Hengenvaaran Kaino-Vieno VH17-018-0952
12. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Cherry Chapstick VH17-057-0012
13. Jannica (VRL-04799) - Kadotettu Haaveuni VH16-018-2328
14. Tuulia T. (VRL-00084) - Pumpulikunkku VH17-018-0689
15. tvisha (VRL-01671) - Keksikummitus VH18-018-0270
16. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
17. Tuulia T. (VRL-00084) - Runon Neilikka VH16-018-2649
18. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Veracious Wendy VH16-017-0491
19. Jannica (VRL-04799) - Runon Luka VH16-018-0744
20. tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Peikkoleikki
21. Dimma (VRL-08204) - Mörkövaaran Karvakamu VH16-018-1754
22. Liia (VRL-11284) - Maybecks Jalapeño VH18-017-0044
23. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Yorick
24. sarqquu (VRL-04374) - Adinan Piraattikopio VH17-018-0721
25. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Saituri VH17-018-0153
26. Hapero (VRL-06115) - Kadon Kuisma VH18-018-0307
27. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Ajaton VH18-018-0308
28. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Chill Out Charlie VH16-024-0135
29. Liia (VRL-11284) - Kurkun Feather Berry VH18-017-0069
30. Dimma (VRL-08204) - Liljan Priimus
31. Veera R. (VRL-10735) - Yentel Rosanda
32. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Hippasilla VH18-018-0304
33. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
34. tvisha (VRL-01671) - Thunderbird Cirein VH17-035-0109
35. Pierre (VRL-10531) - Kadon Kinesma
36. Jannica (VRL-04799) - Bruno von Dows VH16-028-0116
37. Veera R. (VRL-10735) - Sointuvan Ninni
38. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Spica
39. Jannica (VRL-04799) - Claridge Joachim VH16-028-0174
40. Pierre (VRL-10531) - Kadon Kaili

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 38 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. tvisha (VRL-01671) - Nopparuletti VH18-018-0133
2. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tirsa VH17-018-2086
3. sonya (VRL-09386) - Raatteen Haaveraina VH17-018-1458
4. Pierre (VRL-10531) - Kadotettu Hapanteri
5. sonya (VRL-09386) - Fiktion Suojelius VH17-018-1575
6. Veera R. (VRL-10735) - Twister SVA
7. Jannica (VRL-04799) - Lille Brilled VH16-028-0253
8. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Apilliina VH17-018-1557
9. Leenu (VRL-14990) - Runon Kosti VH16-018-2667
10. Tuulia T. (VRL-00084) - Huvin Nukkumatti VH17-018-0320
11. Veera R. (VRL-10735) - Wyat Tumbleflump Monster Elf
12. Tuulia T. (VRL-00084) - Hengenvaaran Margarita VH15-018-2153
13. Hapero (VRL-06115) - Huvin Saskia VH18-018-0137
14. Tuire (VRL-00345) - Runorannan Iiris VH16-046-0065
15. sonya (VRL-09386) - Nupun Mortteli VH17-018-1391
16. tvisha (VRL-01671) - Leijonaleikki VH18-018-0030
17. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Huoleton VH18-018-0120
18. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Leon Lad VH17-046-0034
19. Jannica (VRL-04799) - Vähäpellon Jääsuklaa VH16-018-2698
20. tvisha (VRL-01671) - Joy Joy Cirein VH18-046-0001
21. Tuire (VRL-00345) - Funny Words VH16-046-0092
22. Dimma (VRL-08204) - Tervatöyhtö
23. tvisha (VRL-01671) - Timanttiponi VH18-018-0324
24. Veera R. (VRL-10735) - Viktor of Smithloch
25. Tuire (VRL-00345) - Breandan Lucille VH16-046-0069
26. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Kissing Crystal VH17-057-0007
27. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Voinipsu VH17-018-0597
28. Dimma (VRL-08204) - Ponipalleron Harkimo VH17-018-1009
29. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Pablo VH16-017-0175
30. Dimma (VRL-08204) - Pirunkorven Hopitti VH17-018-0746
31. Dimma (VRL-08204) - Keikarin Rallatus
32. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Vilpitön VH17-018-2084
33. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta
34. Leenu (VRL-14490) - Rallatella VH18-018-0499
35. Tuire (VRL-00345) - Little Lollipop VH17-046-0042
36. sonya (VRL-09386) - Hupilan Kuukivi VH17-018-1576
37. sarqquu (VRL-04374) - Wyat Wild Future VH16-017-0578
38. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Verne VH16-017-0192

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 11 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. Jannica (VRL-04799) - Wenezia
2. Pierre (VRL-10531) - Biohazard Prime
3. Jannica (VRL-04799) - Delicate Divine VH17-031-0145
4. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Eibhlín VH16-046-0082
5. sarqquu (VRL-04374) - Breandan Barrfhionn VH15-046-0155
6. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Caislín VH17-046-0032
7. Jannica (VRL-04799) - Prince Charming F VH11-031-0553
8. Tuire (VRL-00345) - Breandan Adrianna VH15-046-0107
9. Tuire (VRL-00345) - Wrong Turn VH17-046-0043
10. Dimma (VRL-08204) - Serenity Frozen North VH16-031-0387
11. sarqquu (VRL-04374) - Sagavik Yrjar VH17-053-0004