Valjakkoajokilpailu 14.03.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 14.03.2018 (vip 07.03.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 40 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 4:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Jannica (VRL-04799) - Runon Luka VH16-018-0744
2. Jannica (VRL-04799) - Bruno von Dows VH16-028-0116
3. Liia (VRL-11284) - Maybecks Jalapeño VH18-017-0044
4. Hapero (VRL-06115) - Tohvelipäällikkö VH18-018-0136
5. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
6. tvisha (VRL-01671) - Thunderbird Cirein VH17-035-0109
7. Tuulia T. (VRL-00084) - Pumpulikunkku VH17-018-0689
8. Tuulia T. (VRL-00084) - Runon Neilikka VH16-018-2649
9. Veera R. (VRL-10735) - Yentel Rosanda
10. Veera R. (VRL-10735) - Sointuvan Ninni
11. Dimma (VRL-08204) - Oldfinion Lahjatar VH17-018-1659
12. sarqquu (VRL-04374) - Adinan Piraattikopio VH17-018-0721
13. Dimma (VRL-08204) - Liljan Priimus
14. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Spica
15. Tuulia T. (VRL-00084) - Hengenvaaran Kaino-Vieno VH17-018-0952
16. Pierre (VRL-10531) - Kadon Kaili
17. tvisha (VRL-01671) - Keksikummitus VH18-018-0270
18. Dimma (VRL-08204) - Mörkövaaran Karvakamu VH16-018-1754
19. Jannica (VRL-04799) - Kadotettu Haaveuni VH16-018-2328
20. Liia (VRL-11284) - Vuornan Flirty Vanilla VH16-017-0532
21. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Saituri VH17-018-0153
22. Dimma (VRL-08204) - Huvitutin Umppa-Lumppa VH16-018-1800
23. Pierre (VRL-10531) - Hiddenite Prime
24. tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Peikkoleikki
25. tvisha (VRL-01671) - Cadogan Windfairy VH18-035-0002
26. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Yorick
27. Liia (VRL-11284) - Ponybows Purrberry
28. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Ajaton VH18-018-0308
29. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Cherry Chapstick VH17-057-0012
30. Pierre (VRL-10531) - Kadon Kinesma
31. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145
32. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
33. Jannica (VRL-04799) - Claridge Joachim VH16-028-0174
34. Pierre (VRL-10531) - Hengenvaaran Kahviina
35. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
36. Liia (VRL-11284) - Kurkun Feather Berry VH18-017-0069
37. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Hippasilla VH18-018-0304
38. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Veracious Wendy VH16-017-0491
39. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Chill Out Charlie VH16-024-0135
40. Hapero (VRL-06115) - Kadon Kuisma VH18-018-0307

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 38 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Voinipsu VH17-018-0597
2. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Kissing Crystal VH17-057-0007
3. tvisha (VRL-01671) - Joy Joy Cirein VH18-046-0001
4. Veera R. (VRL-10735) - Wyat Tumbleflump Monster Elf
5. Pierre (VRL-10531) - Kadotettu Hapanteri
6. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Vilpitön VH17-018-2084
7. Leenu (VRL-14990) - Runon Kosti VH16-018-2667
8. Veera R. (VRL-10735) - Twister SVA
9. Tuire (VRL-00345) - Runorannan Iiris VH16-046-0065
10. Dimma (VRL-08204) - Keikarin Rallatus
11. Dimma (VRL-08204) - Tervatöyhtö
12. Leenu (VRL-14490) - Rallatella VH18-018-0499
13. tvisha (VRL-01671) - Leijonaleikki VH18-018-0030
14. Jannica (VRL-04799) - Vähäpellon Jääsuklaa VH16-018-2698
15. Dimma (VRL-08204) - Pirunkorven Hopitti VH17-018-0746
16. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Verne VH16-017-0192
17. Tuulia T. (VRL-00084) - Hengenvaaran Margarita VH15-018-2153
18. sonya (VRL-09386) - Fiktion Suojelius VH17-018-1575
19. sonya (VRL-09386) - Hupilan Kuukivi VH17-018-1576
20. tvisha (VRL-01671) - Nopparuletti VH18-018-0133
21. Tuire (VRL-00345) - Little Lollipop VH17-046-0042
22. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Leon Lad VH17-046-0034
23. Veera R. (VRL-10735) - Viktor of Smithloch
24. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta
25. Tuire (VRL-00345) - Funny Words VH16-046-0092
26. tvisha (VRL-01671) - Timanttiponi VH18-018-0324
27. Dimma (VRL-08204) - Ponipalleron Harkimo VH17-018-1009
28. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tirsa VH17-018-2086
29. Hapero (VRL-06115) - Huvin Saskia VH18-018-0137
30. Jannica (VRL-04799) - Lille Brilled VH16-028-0253
31. sonya (VRL-09386) - Nupun Mortteli VH17-018-1391
32. sonya (VRL-09386) - Raatteen Haaveraina VH17-018-1458
33. sarqquu (VRL-04374) - Wyat Wild Future VH16-017-0578
34. Tuulia T. (VRL-00084) - Huvin Nukkumatti VH17-018-0320
35. Tuire (VRL-00345) - Breandan Lucille VH16-046-0069
36. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Apilliina VH17-018-1557
37. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Huoleton VH18-018-0120
38. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Pablo VH16-017-0175

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 11 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Eibhlín VH16-046-0082
2. Dimma (VRL-08204) - Serenity Frozen North VH16-031-0387
3. sarqquu (VRL-04374) - Sagavik Yrjar VH17-053-0004
4. Pierre (VRL-10531) - Biohazard Prime
5. sarqquu (VRL-04374) - Breandan Barrfhionn VH15-046-0155
6. Jannica (VRL-04799) - Delicate Divine VH17-031-0145
7. Jannica (VRL-04799) - Wenezia
8. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Caislín VH17-046-0032
9. Tuire (VRL-00345) - Wrong Turn VH17-046-0043
10. Jannica (VRL-04799) - Prince Charming F VH11-031-0553
11. Tuire (VRL-00345) - Breandan Adrianna VH15-046-0107