Valjakkoajokilpailu 13.03.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 13.03.2018 (vip 07.03.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 40 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 4:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Peikkoleikki
2. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
3. Hapero (VRL-06115) - Kadon Kuisma VH18-018-0307
4. Dimma (VRL-08204) - Mörkövaaran Karvakamu VH16-018-1754
5. Hapero (VRL-06115) - Tohvelipäällikkö VH18-018-0136
6. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Hippasilla VH18-018-0304
7. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Veracious Wendy VH16-017-0491
8. Pierre (VRL-10531) - Hengenvaaran Kahviina
9. Jannica (VRL-04799) - Bruno von Dows VH16-028-0116
10. Pierre (VRL-10531) - Kadon Kaili
11. Dimma (VRL-08204) - Oldfinion Lahjatar VH17-018-1659
12. Veera R. (VRL-10735) - Yentel Rosanda
13. Veera R. (VRL-10735) - Sointuvan Ninni
14. Pierre (VRL-10531) - Kadon Kinesma
15. Tuulia T. (VRL-00084) - Pumpulikunkku VH17-018-0689
16. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Cherry Chapstick VH17-057-0012
17. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145
18. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Chill Out Charlie VH16-024-0135
19. sarqquu (VRL-04374) - Adinan Piraattikopio VH17-018-0721
20. tvisha (VRL-01671) - Cadogan Windfairy VH18-035-0002
21. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Saituri VH17-018-0153
22. Jannica (VRL-04799) - Claridge Joachim VH16-028-0174
23. Tuulia T. (VRL-00084) - Runon Neilikka VH16-018-2649
24. tvisha (VRL-01671) - Thunderbird Cirein VH17-035-0109
25. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Spica
26. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Yorick
27. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
28. Tuulia T. (VRL-00084) - Hengenvaaran Kaino-Vieno VH17-018-0952
29. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
30. Pierre (VRL-10531) - Hiddenite Prime
31. Jannica (VRL-04799) - Runon Luka VH16-018-0744
32. Dimma (VRL-08204) - Liljan Priimus
33. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Ajaton VH18-018-0308
34. tvisha (VRL-01671) - Keksikummitus VH18-018-0270
35. Dimma (VRL-08204) - Huvitutin Umppa-Lumppa VH16-018-1800
36. Liia (VRL-11284) - Vuornan Flirty Vanilla VH16-017-0532
37. Liia (VRL-11284) - Maybecks Jalapeño VH18-017-0044
38. Liia (VRL-11284) - Ponybows Purrberry
39. Liia (VRL-11284) - Kurkun Feather Berry VH18-017-0069
40. Jannica (VRL-04799) - Kadotettu Haaveuni VH16-018-2328

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 38 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Voinipsu VH17-018-0597
2. Veera R. (VRL-10735) - Wyat Tumbleflump Monster Elf
3. Tuire (VRL-00345) - Funny Words VH16-046-0092
4. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Pablo VH16-017-0175
5. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tirsa VH17-018-2086
6. Pierre (VRL-10531) - Kadotettu Hapanteri
7. Tuulia T. (VRL-00084) - Huvin Nukkumatti VH17-018-0320
8. Hapero (VRL-06115) - Huvin Saskia VH18-018-0137
9. Jannica (VRL-04799) - Lille Brilled VH16-028-0253
10. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Leon Lad VH17-046-0034
11. Jannica (VRL-04799) - Vähäpellon Jääsuklaa VH16-018-2698
12. Tuulia T. (VRL-00084) - Hengenvaaran Margarita VH15-018-2153
13. tvisha (VRL-01671) - Timanttiponi VH18-018-0324
14. tvisha (VRL-01671) - Nopparuletti VH18-018-0133
15. Dimma (VRL-08204) - Tervatöyhtö
16. Tuire (VRL-00345) - Breandan Lucille VH16-046-0069
17. sonya (VRL-09386) - Hupilan Kuukivi VH17-018-1576
18. sonya (VRL-09386) - Nupun Mortteli VH17-018-1391
19. sonya (VRL-09386) - Raatteen Haaveraina VH17-018-1458
20. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta
21. sarqquu (VRL-04374) - Wyat Wild Future VH16-017-0578
22. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Kissing Crystal VH17-057-0007
23. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Apilliina VH17-018-1557
24. Dimma (VRL-08204) - Pirunkorven Hopitti VH17-018-0746
25. Veera R. (VRL-10735) - Twister SVA
26. Veera R. (VRL-10735) - Viktor of Smithloch
27. sonya (VRL-09386) - Fiktion Suojelius VH17-018-1575
28. tvisha (VRL-01671) - Leijonaleikki VH18-018-0030
29. Dimma (VRL-08204) - Keikarin Rallatus
30. tvisha (VRL-01671) - Joy Joy Cirein VH18-046-0001
31. Tuire (VRL-00345) - Little Lollipop VH17-046-0042
32. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Huoleton VH18-018-0120
33. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Verne VH16-017-0192
34. Tuire (VRL-00345) - Runorannan Iiris VH16-046-0065
35. Leenu (VRL-14490) - Rallatella VH18-018-0499
36. Leenu (VRL-14990) - Runon Kosti VH16-018-2667
37. Dimma (VRL-08204) - Ponipalleron Harkimo VH17-018-1009
38. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Vilpitön VH17-018-2084

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 11 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Caislín VH17-046-0032
2. Jannica (VRL-04799) - Prince Charming F VH11-031-0553
3. Jannica (VRL-04799) - Delicate Divine VH17-031-0145
4. Dimma (VRL-08204) - Serenity Frozen North VH16-031-0387
5. Tuire (VRL-00345) - Wrong Turn VH17-046-0043
6. sarqquu (VRL-04374) - Sagavik Yrjar VH17-053-0004
7. Pierre (VRL-10531) - Biohazard Prime
8. Jannica (VRL-04799) - Wenezia
9. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Eibhlín VH16-046-0082
10. sarqquu (VRL-04374) - Breandan Barrfhionn VH15-046-0155
11. Tuire (VRL-00345) - Breandan Adrianna VH15-046-0107