Valjakkoajokilpailu 12.03.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 12.03.2018 (vip 07.03.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 40 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 4:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Jannica (VRL-04799) - Bruno von Dows VH16-028-0116
2. Hapero (VRL-06115) - Kadon Kuisma VH18-018-0307
3. Pierre (VRL-10531) - Kadon Kaili
4. Tuulia T. (VRL-00084) - Pumpulikunkku VH17-018-0689
5. Veera R. (VRL-10735) - Sointuvan Ninni
6. Pierre (VRL-10531) - Kadon Kinesma
7. tvisha (VRL-01671) - Cadogan Windfairy VH18-035-0002
8. Liia (VRL-11284) - Ponybows Purrberry
9. Dimma (VRL-08204) - Oldfinion Lahjatar VH17-018-1659
10. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Spica
11. sarqquu (VRL-04374) - Adinan Piraattikopio VH17-018-0721
12. Liia (VRL-11284) - Maybecks Jalapeño VH18-017-0044
13. Pierre (VRL-10531) - Hengenvaaran Kahviina
14. Hapero (VRL-06115) - Tohvelipäällikkö VH18-018-0136
15. Jannica (VRL-04799) - Claridge Joachim VH16-028-0174
16. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Chill Out Charlie VH16-024-0135
17. Dimma (VRL-08204) - Liljan Priimus
18. Dimma (VRL-08204) - Huvitutin Umppa-Lumppa VH16-018-1800
19. Pierre (VRL-10531) - Hiddenite Prime
20. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Cherry Chapstick VH17-057-0012
21. Jannica (VRL-04799) - Runon Luka VH16-018-0744
22. Liia (VRL-11284) - Kurkun Feather Berry VH18-017-0069
23. Liia (VRL-11284) - Vuornan Flirty Vanilla VH16-017-0532
24. tvisha (VRL-01671) - Thunderbird Cirein VH17-035-0109
25. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145
26. tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Peikkoleikki
27. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Ajaton VH18-018-0308
28. Jannica (VRL-04799) - Kadotettu Haaveuni VH16-018-2328
29. Veera R. (VRL-10735) - Yentel Rosanda
30. Tuulia T. (VRL-00084) - Hengenvaaran Kaino-Vieno VH17-018-0952
31. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
32. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
33. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Yorick
34. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Saituri VH17-018-0153
35. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Hippasilla VH18-018-0304
36. Dimma (VRL-08204) - Mörkövaaran Karvakamu VH16-018-1754
37. Tuulia T. (VRL-00084) - Runon Neilikka VH16-018-2649
38. tvisha (VRL-01671) - Keksikummitus VH18-018-0270
39. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Veracious Wendy VH16-017-0491
40. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 38 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. tvisha (VRL-01671) - Timanttiponi VH18-018-0324
2. tvisha (VRL-01671) - Leijonaleikki VH18-018-0030
3. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Vilpitön VH17-018-2084
4. sarqquu (VRL-04374) - Wyat Wild Future VH16-017-0578
5. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Apilliina VH17-018-1557
6. tvisha (VRL-01671) - Joy Joy Cirein VH18-046-0001
7. sonya (VRL-09386) - Raatteen Haaveraina VH17-018-1458
8. Tuire (VRL-00345) - Runorannan Iiris VH16-046-0065
9. Tuire (VRL-00345) - Little Lollipop VH17-046-0042
10. tvisha (VRL-01671) - Nopparuletti VH18-018-0133
11. Leenu (VRL-14490) - Rallatella VH18-018-0499
12. sonya (VRL-09386) - Nupun Mortteli VH17-018-1391
13. Tuulia T. (VRL-00084) - Huvin Nukkumatti VH17-018-0320
14. Leenu (VRL-14990) - Runon Kosti VH16-018-2667
15. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Voinipsu VH17-018-0597
16. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Pablo VH16-017-0175
17. Dimma (VRL-08204) - Tervatöyhtö
18. Pierre (VRL-10531) - Kadotettu Hapanteri
19. Jannica (VRL-04799) - Lille Brilled VH16-028-0253
20. Hapero (VRL-06115) - Huvin Saskia VH18-018-0137
21. sonya (VRL-09386) - Hupilan Kuukivi VH17-018-1576
22. Tuulia T. (VRL-00084) - Hengenvaaran Margarita VH15-018-2153
23. Dimma (VRL-08204) - Keikarin Rallatus
24. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Verne VH16-017-0192
25. Tuire (VRL-00345) - Breandan Lucille VH16-046-0069
26. Jannica (VRL-04799) - Vähäpellon Jääsuklaa VH16-018-2698
27. sonya (VRL-09386) - Fiktion Suojelius VH17-018-1575
28. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tirsa VH17-018-2086
29. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Huoleton VH18-018-0120
30. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta
31. Veera R. (VRL-10735) - Wyat Tumbleflump Monster Elf
32. Veera R. (VRL-10735) - Twister SVA
33. Tuire (VRL-00345) - Funny Words VH16-046-0092
34. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Kissing Crystal VH17-057-0007
35. Dimma (VRL-08204) - Ponipalleron Harkimo VH17-018-1009
36. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Leon Lad VH17-046-0034
37. Dimma (VRL-08204) - Pirunkorven Hopitti VH17-018-0746
38. Veera R. (VRL-10735) - Viktor of Smithloch

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 11 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Eibhlín VH16-046-0082
2. sarqquu (VRL-04374) - Sagavik Yrjar VH17-053-0004
3. sarqquu (VRL-04374) - Breandan Barrfhionn VH15-046-0155
4. Jannica (VRL-04799) - Prince Charming F VH11-031-0553
5. Jannica (VRL-04799) - Wenezia
6. Tuire (VRL-00345) - Wrong Turn VH17-046-0043
7. Jannica (VRL-04799) - Delicate Divine VH17-031-0145
8. Pierre (VRL-10531) - Biohazard Prime
9. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Caislín VH17-046-0032
10. Tuire (VRL-00345) - Breandan Adrianna VH15-046-0107
11. Dimma (VRL-08204) - Serenity Frozen North VH16-031-0387