Valjakkoajokilpailu 11.03.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 11.03.2018 (vip 07.03.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 40 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 4:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Pierre (VRL-10531) - Hengenvaaran Kahviina
2. Tuulia T. (VRL-00084) - Hengenvaaran Kaino-Vieno VH17-018-0952
3. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Ajaton VH18-018-0308
4. Liia (VRL-11284) - Vuornan Flirty Vanilla VH16-017-0532
5. Liia (VRL-11284) - Kurkun Feather Berry VH18-017-0069
6. Pierre (VRL-10531) - Hiddenite Prime
7. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Veracious Wendy VH16-017-0491
8. tvisha (VRL-01671) - Mörkövaaran Peikkoleikki
9. Dimma (VRL-08204) - Huvitutin Umppa-Lumppa VH16-018-1800
10. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
11. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Chill Out Charlie VH16-024-0135
12. sarqquu (VRL-04374) - Adinan Piraattikopio VH17-018-0721
13. Veera R. (VRL-10735) - Sointuvan Ninni
14. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Saituri VH17-018-0153
15. tvisha (VRL-01671) - Keksikummitus VH18-018-0270
16. Jannica (VRL-04799) - Kadotettu Haaveuni VH16-018-2328
17. Dimma (VRL-08204) - Liljan Priimus
18. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Hippasilla VH18-018-0304
19. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
20. tvisha (VRL-01671) - Cadogan Windfairy VH18-035-0002
21. Tuulia T. (VRL-00084) - Runon Neilikka VH16-018-2649
22. Liia (VRL-11284) - Ponybows Purrberry
23. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Cherry Chapstick VH17-057-0012
24. Dimma (VRL-08204) - Oldfinion Lahjatar VH17-018-1659
25. Pierre (VRL-10531) - Kadon Kinesma
26. Jannica (VRL-04799) - Bruno von Dows VH16-028-0116
27. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Spica
28. Jannica (VRL-04799) - Runon Luka VH16-018-0744
29. Veera R. (VRL-10735) - Yentel Rosanda
30. Hapero (VRL-06115) - Tohvelipäällikkö VH18-018-0136
31. Pierre (VRL-10531) - Kadon Kaili
32. Tuulia T. (VRL-00084) - Pumpulikunkku VH17-018-0689
33. Dimma (VRL-08204) - Mörkövaaran Karvakamu VH16-018-1754
34. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
35. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145
36. tvisha (VRL-01671) - Thunderbird Cirein VH17-035-0109
37. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Yorick
38. Liia (VRL-11284) - Maybecks Jalapeño VH18-017-0044
39. Hapero (VRL-06115) - Kadon Kuisma VH18-018-0307
40. Jannica (VRL-04799) - Claridge Joachim VH16-028-0174

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 38 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Apilliina VH17-018-1557
2. sarqquu (VRL-04374) - Wyat Wild Future VH16-017-0578
3. tvisha (VRL-01671) - Nopparuletti VH18-018-0133
4. Leenu (VRL-14990) - Runon Kosti VH16-018-2667
5. Leenu (VRL-14490) - Rallatella VH18-018-0499
6. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Pablo VH16-017-0175
7. Tuire (VRL-00345) - Funny Words VH16-046-0092
8. Dimma (VRL-08204) - Pirunkorven Hopitti VH17-018-0746
9. Dimma (VRL-08204) - Tervatöyhtö
10. tvisha (VRL-01671) - Timanttiponi VH18-018-0324
11. Tuire (VRL-00345) - Breandan Lucille VH16-046-0069
12. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Verne VH16-017-0192
13. sonya (VRL-09386) - Raatteen Haaveraina VH17-018-1458
14. Dimma (VRL-08204) - Ponipalleron Harkimo VH17-018-1009
15. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Voinipsu VH17-018-0597
16. Tuire (VRL-00345) - Little Lollipop VH17-046-0042
17. Hapero (VRL-06115) - Huvin Saskia VH18-018-0137
18. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Huoleton VH18-018-0120
19. Jannica (VRL-04799) - Lille Brilled VH16-028-0253
20. Tuulia T. (VRL-00084) - Hengenvaaran Margarita VH15-018-2153
21. Tuulia T. (VRL-00084) - Huvin Nukkumatti VH17-018-0320
22. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta
23. sonya (VRL-09386) - Fiktion Suojelius VH17-018-1575
24. Dimma (VRL-08204) - Keikarin Rallatus
25. tvisha (VRL-01671) - Leijonaleikki VH18-018-0030
26. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Tirsa VH17-018-2086
27. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Kissing Crystal VH17-057-0007
28. sonya (VRL-09386) - Hupilan Kuukivi VH17-018-1576
29. Pierre (VRL-10531) - Kadotettu Hapanteri
30. Veera R. (VRL-10735) - Viktor of Smithloch
31. Tuire (VRL-00345) - Runorannan Iiris VH16-046-0065
32. Jannica (VRL-04799) - Vähäpellon Jääsuklaa VH16-018-2698
33. Veera R. (VRL-10735) - Wyat Tumbleflump Monster Elf
34. Veera R. (VRL-10735) - Twister SVA
35. sonya (VRL-09386) - Nupun Mortteli VH17-018-1391
36. tvisha (VRL-01671) - Joy Joy Cirein VH18-046-0001
37. Hapero (VRL-06115) - Hengenvaaran Vilpitön VH17-018-2084
38. sarqquu (VRL-04374) - A.D. Leon Lad VH17-046-0034

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 11 osallistujaa (3 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Breandan Adrianna VH15-046-0107
2. Jannica (VRL-04799) - Delicate Divine VH17-031-0145
3. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Caislín VH17-046-0032
4. sarqquu (VRL-04374) - Breandan Barrfhionn VH15-046-0155
5. Jannica (VRL-04799) - Wenezia
6. Tuire (VRL-00345) - Wrong Turn VH17-046-0043
7. sarqquu (VRL-04374) - Sagavik Yrjar VH17-053-0004
8. Pierre (VRL-10531) - Biohazard Prime
9. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Eibhlín VH16-046-0082
10. Dimma (VRL-08204) - Serenity Frozen North VH16-031-0387
11. Jannica (VRL-04799) - Prince Charming F VH11-031-0553