Valjakkoajokilpailu 29.03.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 29.03.2018 (vip 28.02.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 40 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 4:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua enintään kahteen osakokeeseen tai vaihtoehtoisesti yhteen yhdistettyyn luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin koulukoe
2. noviisi yksilövaljakko, avoin tarkkuuskoe
3. noviisi yksilövaljakko, avoin kestävyyskoe
4. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
5. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi koulukoe, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Tuulia T. (VRL-00084) - Huvitutin Ketunleipä VH17-018-2107
2. Melina (VRL-11408) - Runorannan Fonzie VH16-017-0411
3. Veera R. (VRL-10735) - Yentel Rosanda
4. Melina (VRL-11408) - Pink Lil Sugarsparkle VH18-017-0004
5. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145
6. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Tummapaahto VH17-018-1491
7. Oresama (VRL-02753) - Mielikuvituksen Tuote VH11-018-0739
8. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Huliganismi VH15-018-0544
9. Tuire (VRL-00345) - Breandan Dymphna VH15-046-0057
10. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Spica
11. HM (VRL-00096) - Vompatti
12. Oresama (VRL-02753) - Kukka Nimeltään Tähti VH15-018-0540
13. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fancy VH15-046-0154
14. Tuulia T. (VRL-00084) - Koistilan Sireeni VH17-018-0602
15. Liia (VRL-11284) - Maybecks Jalapeño VH18-017-0044
16. Liia (VRL-11284) - Vuornan Flirty Vanilla VH16-017-0532
17. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
18. Jannica (VRL-04799) - Afon Emrys VH17-026-0018
19. Veera R. (VRL-10735) - Sointuvan Ninni
20. Jenny (VRL-12948) - Yentel Sugar Lily VH16-017-0388
21. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Tahmatassu VH18-018-0080
22. Jenny (VRL-12948) - Lilla Snorkfröken VH16-017-0414
23. Tuulia T. (VRL-00084) - Wyat Saffron Finch VH14-017-0458
24. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
25. HM (VRL-00096) - Rätvänän Hilleri
26. Oresama (VRL-02753) - Monsieur Koivuniemi VH11-018-0776
27. Tuire (VRL-00345) - Breandan Conall VH15-046-0153
28. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Yorick
29. Tuire (VRL-00345) - Breandan Íomhar VH15-046-0108
30. Cery (VRL-02116) - Taikakuun Taruttu VH16-031-0013
31. Jannica (VRL-04799) - Runon Luka VH16-018-0744
32. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Vingahdus VH17-018-1500
33. Jannica (VRL-04799) - PP's Mindra VH16-028-0176
34. HM (VRL-00096) - Rätvänän Leimu
35. Liia (VRL-11284) - Kurkun Feather Berry
36. Jannica (VRL-04799) - Bruno von Dows VH16-028-0116
37. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Daalia VH18-018-0200
38. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Hillakka VH17-018-1693
39. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
40. Melina (VRL-11408) - Uuras HV VH17-053-0092

luokka 2. noviisi tarkkuuskoe, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. HM (VRL-00096) - Vompatti
2. Jenny (VRL-12948) - Lilla Snorkfröken VH16-017-0414
3. Jenny (VRL-12948) - Yentel Sugar Lily VH16-017-0388
4. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Vingahdus VH17-018-1500
5. Cery (VRL-02116) - Taikakuun Taruttu VH16-031-0013
6. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
7. Oresama (VRL-02753) - Kukka Nimeltään Tähti VH15-018-0540
8. Tuulia T. (VRL-00084) - Old Auntie Inc VH14-104-0024
9. Tuulia T. (VRL-00084) - Vappulan Piilopulla VH17-018-1699
10. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Tummapaahto VH17-018-1491
11. Veera R. (VRL-10735) - Pumpkin Pie SBS
12. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Tahmatassu VH18-018-0080
13. Tuulia T. (VRL-00084) - Tiilikan Lehtolapsi VH14-017-0497
14. Jannica (VRL-04799) - Runon Luka VH16-018-0744
15. Melina (VRL-11408) - Pink Lil Sugarsparkle VH18-017-0004
16. Melina (VRL-11408) - Runorannan Fonzie VH16-017-0411
17. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145
18. Oresama (VRL-02753) - Mielikuvituksen Tuote VH11-018-0739
19. Melina (VRL-11408) - Uuras HV VH17-053-0092
20. Vibaja (VRL-00727) - Mayhem Nolanda
21. Jannica (VRL-04799) - Bruno von Dows VH16-028-0116
22. Veera R. (VRL-10735) - Nerywick Fairy Cake
23. Liia (VRL-11284) - Vuornan Flirty Vanilla VH16-017-0532
24. Veera R. (VRL-10735) - Newell Faithe
25. Liia (VRL-11284) - Maybecks Jalapeño VH18-017-0044
26. Tuulia T. (VRL-00084) - Tiilikan Aprillipila VH14-017-0499
27. Jannica (VRL-04799) - Afon Emrys VH17-026-0018
28. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Huliganismi VH15-018-0544
29. Vibaja (VRL-00727) - Mathilde v.d. Grootdam
30. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
31. Oresama (VRL-02753) - Monsieur Koivuniemi VH11-018-0776
32. HM (VRL-00096) - Rätvänän Leimu
33. HM (VRL-00096) - Rätvänän Hilleri
34. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
35. Liia (VRL-11284) - Kurkun Feather Berry
36. Vibaja (VRL-00727) - Huovilan Mimosa VH17-017-0425
37. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Daalia VH18-018-0200
38. Veera R. (VRL-10735) - Hey Presto!
39. Jannica (VRL-04799) - PP's Mindra VH16-028-0176
40. Vibaja (VRL-00727) - Babysitter v.d. Rodesterij VH16-017-0448

luokka 3. noviisi kestävyyskoe, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Vibaja (VRL-00727) - Huovilan Mimosa VH17-017-0425
2. EmmiN. (VRL-03385) - Nutty Pumpkin
3. Jannica (VRL-04799) - A.D. Rob-Roy VH11-089-0009
4. sonya (VRL-09386) - Jukolan Jatkosota VH17-018-1100
5. Dimma (VRL-08204) - Claridgen Hassutus VH17-018-1503
6. Tuire (VRL-00345) - Breandan Alastar VH15-046-0195
7. Tuire (VRL-00345) - Breandan Doirend VH15-046-0210
8. EmmiN. (VRL-03385) - Wyat Lola Lola VH17-017-0350
9. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Matilda VH17-018-0400
10. Tuulia T. (VRL-00084) - Huvitutin Ketunleipä VH17-018-2107
11. Tuulia T. (VRL-00084) - Vappulan Sokerimunkki VH17-018-0954
12. Dimma (VRL-08204) - Tuiskulan Hanski VH17-018-1490
13. Jannica (VRL-04799) - Adinan Muumi VH16-018-1367
14. Veera R. (VRL-10735) - Faythe CRE
15. Jannica (VRL-04799) - Claridge Joachim VH16-028-0174
16. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Krokotiilinkyynel VH11-018-0724
17. HM (VRL-00096) - Kuutamovalssi
18. Vibaja (VRL-00727) - Mayhem Nolanda
19. Oresama (VRL-02753) - Ponipalleron Rihanna
20. Veera R. (VRL-10735) - Vehkakorven Damian
21. Tuire (VRL-00345) - Breandan Marinda VH15-046-0211
22. EmmiN. (VRL-03385) - Wyat Voo Dew VH17-017-0015
23. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Pusuttelija VH18-018-0187
24. Vibaja (VRL-00727) - Babysitter v.d. Rodesterij VH16-017-0448
25. Tuire (VRL-00345) - Breandan Amanda VH15-046-0209
26. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Hillakka VH17-018-1693
27. Veera R. (VRL-10735) - Aétoma
28. Dimma (VRL-08204) - Tohvelikulkuri VH17-018-0447
29. Jannica (VRL-04799) - Adinan Wiikarin Maine VH16-018-1198
30. Dimma (VRL-08204) - Tulistutti VH17-018-1499
31. sonya (VRL-09386) - Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
32. EmmiN. (VRL-03385) - Härdellin Minea VH11-017-0893
33. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Kristallijumala VH14-018-1564
34. Vibaja (VRL-00727) - Mathilde v.d. Grootdam
35. Veera R. (VRL-10735) - Tif Tamir
36. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Armakka
37. sonya (VRL-09386) - Seppäjärven Perikato VH17-018-1573
38. HM (VRL-00096) - Aikanoita
39. Tuulia T. (VRL-00084) - Koistilan Sireeni VH17-018-0602
40. HM (VRL-00096) - Sikuriinan Mahtimimmi

luokka 4. noviisi yhdistetty, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Saituri VH17-018-0153
2. Veera R. (VRL-10735) - Twister SVA
3. HM (VRL-00096) - Kuutamovalssi
4. EmmiN. (VRL-03385) - Blueberry Crown
5. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fortune VH15-046-0212
6. sonya (VRL-09386) - Timjami VH17-018-1186
7. Vibaja (VRL-00727) - Huovilan Heresia
8. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Unimurros VH17-018-0598
9. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Aavetyttö VH14-018-1576
10. EmmiN. (VRL-03385) - Lily's Little Golden Sparkle
11. HM (VRL-00096) - Sikuriinan Mahtimimmi
12. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Lumiroisto VH17-018-1199
13. Veera R. (VRL-10735) - Nerywick Goldworthy
14. Desmi (VRL-14548) - Cassia of Smithloch
15. Dimma (VRL-08204) - Villahaan Tulius VH17-018-1496
16. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Mösiöö Seppo VH14-018-1816
17. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Elävä Nukke VH14-018-1577
18. Desmi (VRL-14548) - Seppäjärven Oonko Nolo
19. Jannica (VRL-04799) - Accordeur LAC VH16-027-0123
20. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Korvapuusti VH16-018-2742
21. Dimma (VRL-08204) - Mörkövaaran Tervaleijona VH17-018-1495
22. Tuire (VRL-00345) - Breandan Jackdaw VH15-046-0214
23. sonya (VRL-09386) - Raatteen Töpseli VH18-018-0273
24. HM (VRL-00096) - Aikanoita
25. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta
26. Dimma (VRL-08204) - Kabareekauhu VH17-018-1501
27. Jannica (VRL-04799) - Kadotettu Haaveuni VH16-018-2328
28. Dimma (VRL-08204) - Villahaan Riesa VH17-018-1497
29. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Black Lily
30. Jannica (VRL-04799) - A.D. First Kiss VH16-057-0045
31. sonya (VRL-09386) - Kesätyttö VH17-018-1185
32. Tuire (VRL-00345) - Breandan Blackcap VH15-046-0213
33. Desmi (VRL-14548) - Nanna
34. Tuulia T. (VRL-00084) - Vaaranmaan Terhikki VH17-018-0561
35. Desmi (VRL-14548) - Duren Rypke
36. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Glacial Dahlia
37. Veera R. (VRL-10735) - Aemka d'Alvina
38. Oresama (VRL-02753) - Äipän Anarkisti VH15-018-0539
39. Vibaja (VRL-00727) - Mangon Twilight VH17-017-0510
40. Jannica (VRL-04799) - Mörkövaaran Mysli VH16-018-1364

luokka 5. noviisi yhdistetty, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Dimma (VRL-08204) - Ketolan Viettelijä VH17-018-1502
2. Veera R. (VRL-10735) - Viktor of Smithloch
3. Vibaja (VRL-00727) - Susikallion Akrobat VH017-017-0424
4. Veera R. (VRL-10735) - Dyantha's Burley
5. Tuulia T. (VRL-00084) - Runon Neilikka VH16-018-2649
6. Vibaja (VRL-00727) - Valentino’s Jacqueline VH015-017-0784
7. EmmiN. (VRL-03385) - Cenwig Athelstan VH17-017-0360
8. Dimma (VRL-08204) - Tuulenpesän Keppostelija VH17-018-1489
9. Dimma (VRL-08204) - Adinan Tähti-Tyttö VH16-018-0612
10. Jannica (VRL-04799) - Mörkövaaran Uniriepu VH16-018-1370
11. Serena (VRL-09334) - Lilium 5594 VH15-017-0579
12. Serena (VRL-09334) - Peakes Strawberrybunny VH18-024-0009
13. Tuulia T. (VRL-00084) - Pumpulikunkku VH17-018-0689
14. sonya (VRL-09386) - Raatteen Pilvi
15. Veera R. (VRL-10735) - Wyat Tumbleflump Monster Elf
16. Pierre (VRL-10531) - Hiddenite Prime
17. Serena (VRL-09334) - Wyat Sherry Scarletcane VH15-017-0709
18. Pierre (VRL-10531) - Hengenvaaran Kahviina
19. Tuire (VRL-00345) - Breandan Dunnock VH15-046-0230
20. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Keisarinna
21. Tuulia T. (VRL-00084) - Jukolan Järvineito VH16-018-1327
22. Tuire (VRL-00345) - Breandan Razorbill VH15-046-0218
23. Dimma (VRL-08204) - Adinan Karmanhenki VH16-018-1199
24. sonya (VRL-09386) - Jarelia VH17-018-1187
25. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Kesäyön Pelastus VH17-018-0538
26. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Crispy-Coco
27. Oresama (VRL-02753) - Disneyland After Dark
28. EmmiN. (VRL-03385) - Vuornan Glittering Goldie
29. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fulmar VH15-046-0215
30. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Golden Energy VH17-017-0352
31. sonya (VRL-09386) - Suruhuume VH18-018-0271
32. Tuulia T. (VRL-00084) - Hengenvaaran Kaino-Vieno VH17-018-0952
33. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Rallirölli
34. Veera R. (VRL-10735) - Leonor
35. Tuire (VRL-00345) - Breandan Starling VH15-046-0216
36. Oresama (VRL-02753) - Peppero RSE
37. sonya (VRL-09386) - Raatteen Mäyräkoira
38. Serena (VRL-09334) - Peakes Bananabanshee VH18-024-0008
39. Jannica (VRL-04799) - A.D. Black Wizard VH16-017-0322
40. Jannica (VRL-04799) - Crystal Beach