Valjakkoajokilpailu 28.03.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 28.03.2018 (vip 28.02.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 40 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 4:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua enintään kahteen osakokeeseen tai vaihtoehtoisesti yhteen yhdistettyyn luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin koulukoe
2. noviisi yksilövaljakko, avoin tarkkuuskoe
3. noviisi yksilövaljakko, avoin kestävyyskoe
4. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
5. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi koulukoe, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Breandan Conall VH15-046-0153
2. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Daalia VH18-018-0200
3. Liia (VRL-11284) - Vuornan Flirty Vanilla VH16-017-0532
4. Tuulia T. (VRL-00084) - Koistilan Sireeni VH17-018-0602
5. Jannica (VRL-04799) - Bruno von Dows VH16-028-0116
6. Melina (VRL-11408) - Pink Lil Sugarsparkle VH18-017-0004
7. Oresama (VRL-02753) - Mielikuvituksen Tuote VH11-018-0739
8. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fancy VH15-046-0154
9. HM (VRL-00096) - Vompatti
10. Oresama (VRL-02753) - Monsieur Koivuniemi VH11-018-0776
11. Tuire (VRL-00345) - Breandan Íomhar VH15-046-0108
12. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Spica
13. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145
14. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
15. Tuulia T. (VRL-00084) - Wyat Saffron Finch VH14-017-0458
16. Jenny (VRL-12948) - Lilla Snorkfröken VH16-017-0414
17. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
18. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
19. Oresama (VRL-02753) - Kukka Nimeltään Tähti VH15-018-0540
20. Veera R. (VRL-10735) - Yentel Rosanda
21. Veera R. (VRL-10735) - Sointuvan Ninni
22. Tuulia T. (VRL-00084) - Huvitutin Ketunleipä VH17-018-2107
23. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Hillakka VH17-018-1693
24. HM (VRL-00096) - Rätvänän Leimu
25. Liia (VRL-11284) - Maybecks Jalapeño VH18-017-0044
26. HM (VRL-00096) - Rätvänän Hilleri
27. Liia (VRL-11284) - Kurkun Feather Berry
28. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Huliganismi VH15-018-0544
29. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Tahmatassu VH18-018-0080
30. Cery (VRL-02116) - Taikakuun Taruttu VH16-031-0013
31. Jannica (VRL-04799) - PP's Mindra VH16-028-0176
32. Jannica (VRL-04799) - Afon Emrys VH17-026-0018
33. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Yorick
34. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Vingahdus VH17-018-1500
35. Tuire (VRL-00345) - Breandan Dymphna VH15-046-0057
36. Jannica (VRL-04799) - Runon Luka VH16-018-0744
37. Jenny (VRL-12948) - Yentel Sugar Lily VH16-017-0388
38. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Tummapaahto VH17-018-1491
39. Melina (VRL-11408) - Runorannan Fonzie VH16-017-0411
40. Melina (VRL-11408) - Uuras HV VH17-053-0092

luokka 2. noviisi tarkkuuskoe, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Oresama (VRL-02753) - Mielikuvituksen Tuote VH11-018-0739
2. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Vingahdus VH17-018-1500
3. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Tummapaahto VH17-018-1491
4. Veera R. (VRL-10735) - Pumpkin Pie SBS
5. Tuulia T. (VRL-00084) - Old Auntie Inc VH14-104-0024
6. Jenny (VRL-12948) - Lilla Snorkfröken VH16-017-0414
7. Vibaja (VRL-00727) - Mayhem Nolanda
8. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
9. Veera R. (VRL-10735) - Newell Faithe
10. HM (VRL-00096) - Rätvänän Hilleri
11. Jenny (VRL-12948) - Yentel Sugar Lily VH16-017-0388
12. Melina (VRL-11408) - Runorannan Fonzie VH16-017-0411
13. Jannica (VRL-04799) - Bruno von Dows VH16-028-0116
14. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
15. Tuulia T. (VRL-00084) - Tiilikan Lehtolapsi VH14-017-0497
16. Vibaja (VRL-00727) - Mathilde v.d. Grootdam
17. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Tahmatassu VH18-018-0080
18. Cery (VRL-02116) - Taikakuun Taruttu VH16-031-0013
19. Tuulia T. (VRL-00084) - Vappulan Piilopulla VH17-018-1699
20. Oresama (VRL-02753) - Monsieur Koivuniemi VH11-018-0776
21. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145
22. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Huliganismi VH15-018-0544
23. Jannica (VRL-04799) - PP's Mindra VH16-028-0176
24. Veera R. (VRL-10735) - Hey Presto!
25. HM (VRL-00096) - Rätvänän Leimu
26. Oresama (VRL-02753) - Kukka Nimeltään Tähti VH15-018-0540
27. Veera R. (VRL-10735) - Nerywick Fairy Cake
28. Liia (VRL-11284) - Maybecks Jalapeño VH18-017-0044
29. Jannica (VRL-04799) - Afon Emrys VH17-026-0018
30. Vibaja (VRL-00727) - Babysitter v.d. Rodesterij VH16-017-0448
31. Melina (VRL-11408) - Uuras HV VH17-053-0092
32. Melina (VRL-11408) - Pink Lil Sugarsparkle VH18-017-0004
33. Liia (VRL-11284) - Vuornan Flirty Vanilla VH16-017-0532
34. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
35. Vibaja (VRL-00727) - Huovilan Mimosa VH17-017-0425
36. Tuulia T. (VRL-00084) - Tiilikan Aprillipila VH14-017-0499
37. Liia (VRL-11284) - Kurkun Feather Berry
38. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Daalia VH18-018-0200
39. HM (VRL-00096) - Vompatti
40. Jannica (VRL-04799) - Runon Luka VH16-018-0744

luokka 3. noviisi kestävyyskoe, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Veera R. (VRL-10735) - Vehkakorven Damian
2. EmmiN. (VRL-03385) - Nutty Pumpkin
3. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Krokotiilinkyynel VH11-018-0724
4. Tuire (VRL-00345) - Breandan Amanda VH15-046-0209
5. Jannica (VRL-04799) - Adinan Wiikarin Maine VH16-018-1198
6. Dimma (VRL-08204) - Tohvelikulkuri VH17-018-0447
7. EmmiN. (VRL-03385) - Wyat Lola Lola VH17-017-0350
8. Vibaja (VRL-00727) - Mayhem Nolanda
9. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Armakka
10. Veera R. (VRL-10735) - Tif Tamir
11. HM (VRL-00096) - Sikuriinan Mahtimimmi
12. Veera R. (VRL-10735) - Faythe CRE
13. HM (VRL-00096) - Aikanoita
14. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Matilda VH17-018-0400
15. sonya (VRL-09386) - Jukolan Jatkosota VH17-018-1100
16. Veera R. (VRL-10735) - Aétoma
17. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Kristallijumala VH14-018-1564
18. EmmiN. (VRL-03385) - Wyat Voo Dew VH17-017-0015
19. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Pusuttelija VH18-018-0187
20. Jannica (VRL-04799) - Adinan Muumi VH16-018-1367
21. sonya (VRL-09386) - Seppäjärven Perikato VH17-018-1573
22. Jannica (VRL-04799) - A.D. Rob-Roy VH11-089-0009
23. Oresama (VRL-02753) - Ponipalleron Rihanna
24. Vibaja (VRL-00727) - Mathilde v.d. Grootdam
25. Tuire (VRL-00345) - Breandan Marinda VH15-046-0211
26. HM (VRL-00096) - Kuutamovalssi
27. Vibaja (VRL-00727) - Huovilan Mimosa VH17-017-0425
28. Tuire (VRL-00345) - Breandan Doirend VH15-046-0210
29. Tuulia T. (VRL-00084) - Huvitutin Ketunleipä VH17-018-2107
30. Tuire (VRL-00345) - Breandan Alastar VH15-046-0195
31. Dimma (VRL-08204) - Tuiskulan Hanski VH17-018-1490
32. Dimma (VRL-08204) - Claridgen Hassutus VH17-018-1503
33. Tuulia T. (VRL-00084) - Koistilan Sireeni VH17-018-0602
34. EmmiN. (VRL-03385) - Härdellin Minea VH11-017-0893
35. Vibaja (VRL-00727) - Babysitter v.d. Rodesterij VH16-017-0448
36. Tuulia T. (VRL-00084) - Vappulan Sokerimunkki VH17-018-0954
37. Dimma (VRL-08204) - Tulistutti VH17-018-1499
38. sonya (VRL-09386) - Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
39. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Hillakka VH17-018-1693
40. Jannica (VRL-04799) - Claridge Joachim VH16-028-0174

luokka 4. noviisi yhdistetty, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. sonya (VRL-09386) - Timjami VH17-018-1186
2. Tuulia T. (VRL-00084) - Vaaranmaan Terhikki VH17-018-0561
3. Tuire (VRL-00345) - Breandan Blackcap VH15-046-0213
4. Desmi (VRL-14548) - Duren Rypke
5. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta
6. HM (VRL-00096) - Sikuriinan Mahtimimmi
7. Desmi (VRL-14548) - Cassia of Smithloch
8. Dimma (VRL-08204) - Mörkövaaran Tervaleijona VH17-018-1495
9. EmmiN. (VRL-03385) - Lily's Little Golden Sparkle
10. Jannica (VRL-04799) - Mörkövaaran Mysli VH16-018-1364
11. Veera R. (VRL-10735) - Aemka d'Alvina
12. sonya (VRL-09386) - Raatteen Töpseli VH18-018-0273
13. Oresama (VRL-02753) - Äipän Anarkisti VH15-018-0539
14. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fortune VH15-046-0212
15. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Black Lily
16. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Lumiroisto VH17-018-1199
17. Veera R. (VRL-10735) - Nerywick Goldworthy
18. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Aavetyttö VH14-018-1576
19. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Mösiöö Seppo VH14-018-1816
20. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Saituri VH17-018-0153
21. Tuire (VRL-00345) - Breandan Jackdaw VH15-046-0214
22. Dimma (VRL-08204) - Villahaan Riesa VH17-018-1497
23. Vibaja (VRL-00727) - Huovilan Heresia
24. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Glacial Dahlia
25. Dimma (VRL-08204) - Kabareekauhu VH17-018-1501
26. Veera R. (VRL-10735) - Twister SVA
27. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Elävä Nukke VH14-018-1577
28. Desmi (VRL-14548) - Nanna
29. Jannica (VRL-04799) - Accordeur LAC VH16-027-0123
30. sonya (VRL-09386) - Kesätyttö VH17-018-1185
31. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Unimurros VH17-018-0598
32. Dimma (VRL-08204) - Villahaan Tulius VH17-018-1496
33. HM (VRL-00096) - Aikanoita
34. Jannica (VRL-04799) - Kadotettu Haaveuni VH16-018-2328
35. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Korvapuusti VH16-018-2742
36. Jannica (VRL-04799) - A.D. First Kiss VH16-057-0045
37. Desmi (VRL-14548) - Seppäjärven Oonko Nolo
38. EmmiN. (VRL-03385) - Blueberry Crown
39. Vibaja (VRL-00727) - Mangon Twilight VH17-017-0510
40. HM (VRL-00096) - Kuutamovalssi

luokka 5. noviisi yhdistetty, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Veera R. (VRL-10735) - Dyantha's Burley
2. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Kesäyön Pelastus VH17-018-0538
3. EmmiN. (VRL-03385) - Vuornan Glittering Goldie
4. EmmiN. (VRL-03385) - Cenwig Athelstan VH17-017-0360
5. Veera R. (VRL-10735) - Viktor of Smithloch
6. Vibaja (VRL-00727) - Valentino’s Jacqueline VH015-017-0784
7. Tuulia T. (VRL-00084) - Pumpulikunkku VH17-018-0689
8. Tuire (VRL-00345) - Breandan Dunnock VH15-046-0230
9. Tuire (VRL-00345) - Breandan Razorbill VH15-046-0218
10. Jannica (VRL-04799) - Mörkövaaran Uniriepu VH16-018-1370
11. Tuulia T. (VRL-00084) - Hengenvaaran Kaino-Vieno VH17-018-0952
12. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fulmar VH15-046-0215
13. Jannica (VRL-04799) - Crystal Beach
14. Tuire (VRL-00345) - Breandan Starling VH15-046-0216
15. Dimma (VRL-08204) - Adinan Karmanhenki VH16-018-1199
16. Oresama (VRL-02753) - Disneyland After Dark
17. Tuulia T. (VRL-00084) - Jukolan Järvineito VH16-018-1327
18. Serena (VRL-09334) - Peakes Bananabanshee VH18-024-0008
19. Dimma (VRL-08204) - Tuulenpesän Keppostelija VH17-018-1489
20. Pierre (VRL-10531) - Hengenvaaran Kahviina
21. Jannica (VRL-04799) - A.D. Black Wizard VH16-017-0322
22. Serena (VRL-09334) - Wyat Sherry Scarletcane VH15-017-0709
23. sonya (VRL-09386) - Jarelia VH17-018-1187
24. Serena (VRL-09334) - Peakes Strawberrybunny VH18-024-0009
25. Oresama (VRL-02753) - Peppero RSE
26. Veera R. (VRL-10735) - Leonor
27. Vibaja (VRL-00727) - Susikallion Akrobat VH017-017-0424
28. Dimma (VRL-08204) - Ketolan Viettelijä VH17-018-1502
29. Pierre (VRL-10531) - Hiddenite Prime
30. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Rallirölli
31. Tuulia T. (VRL-00084) - Runon Neilikka VH16-018-2649
32. sonya (VRL-09386) - Raatteen Pilvi
33. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Golden Energy VH17-017-0352
34. Serena (VRL-09334) - Lilium 5594 VH15-017-0579
35. Veera R. (VRL-10735) - Wyat Tumbleflump Monster Elf
36. Dimma (VRL-08204) - Adinan Tähti-Tyttö VH16-018-0612
37. sonya (VRL-09386) - Suruhuume VH18-018-0271
38. sonya (VRL-09386) - Raatteen Mäyräkoira
39. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Keisarinna
40. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Crispy-Coco