Valjakkoajokilpailu 27.03.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 27.03.2018 (vip 28.02.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 40 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 4:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua enintään kahteen osakokeeseen tai vaihtoehtoisesti yhteen yhdistettyyn luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin koulukoe
2. noviisi yksilövaljakko, avoin tarkkuuskoe
3. noviisi yksilövaljakko, avoin kestävyyskoe
4. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
5. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi koulukoe, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Oresama (VRL-02753) - Kukka Nimeltään Tähti VH15-018-0540
2. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
3. Jenny (VRL-12948) - Yentel Sugar Lily VH16-017-0388
4. Tuire (VRL-00345) - Breandan Conall VH15-046-0153
5. Tuulia T. (VRL-00084) - Koistilan Sireeni VH17-018-0602
6. Jannica (VRL-04799) - Bruno von Dows VH16-028-0116
7. Tuire (VRL-00345) - Breandan Dymphna VH15-046-0057
8. Oresama (VRL-02753) - Monsieur Koivuniemi VH11-018-0776
9. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Tummapaahto VH17-018-1491
10. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
11. HM (VRL-00096) - Vompatti
12. Melina (VRL-11408) - Pink Lil Sugarsparkle VH18-017-0004
13. Jannica (VRL-04799) - Afon Emrys VH17-026-0018
14. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Tahmatassu VH18-018-0080
15. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Hillakka VH17-018-1693
16. Melina (VRL-11408) - Runorannan Fonzie VH16-017-0411
17. Liia (VRL-11284) - Vuornan Flirty Vanilla VH16-017-0532
18. Veera R. (VRL-10735) - Sointuvan Ninni
19. Veera R. (VRL-10735) - Yentel Rosanda
20. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
21. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145
22. HM (VRL-00096) - Rätvänän Leimu
23. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fancy VH15-046-0154
24. Cery (VRL-02116) - Taikakuun Taruttu VH16-031-0013
25. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Huliganismi VH15-018-0544
26. HM (VRL-00096) - Rätvänän Hilleri
27. Jannica (VRL-04799) - PP's Mindra VH16-028-0176
28. Liia (VRL-11284) - Maybecks Jalapeño VH18-017-0044
29. Melina (VRL-11408) - Uuras HV VH17-053-0092
30. Jenny (VRL-12948) - Lilla Snorkfröken VH16-017-0414
31. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Spica
32. Tuulia T. (VRL-00084) - Huvitutin Ketunleipä VH17-018-2107
33. Tuulia T. (VRL-00084) - Wyat Saffron Finch VH14-017-0458
34. Tuire (VRL-00345) - Breandan Íomhar VH15-046-0108
35. Jannica (VRL-04799) - Runon Luka VH16-018-0744
36. Liia (VRL-11284) - Kurkun Feather Berry
37. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Yorick
38. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Vingahdus VH17-018-1500
39. Oresama (VRL-02753) - Mielikuvituksen Tuote VH11-018-0739
40. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Daalia VH18-018-0200

luokka 2. noviisi tarkkuuskoe, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Vibaja (VRL-00727) - Mathilde v.d. Grootdam
2. Oresama (VRL-02753) - Kukka Nimeltään Tähti VH15-018-0540
3. Veera R. (VRL-10735) - Newell Faithe
4. Oresama (VRL-02753) - Monsieur Koivuniemi VH11-018-0776
5. Oresama (VRL-02753) - Mielikuvituksen Tuote VH11-018-0739
6. Cery (VRL-02116) - Taikakuun Taruttu VH16-031-0013
7. Tuulia T. (VRL-00084) - Vappulan Piilopulla VH17-018-1699
8. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Tahmatassu VH18-018-0080
9. Veera R. (VRL-10735) - Nerywick Fairy Cake
10. Melina (VRL-11408) - Uuras HV VH17-053-0092
11. HM (VRL-00096) - Vompatti
12. Liia (VRL-11284) - Maybecks Jalapeño VH18-017-0044
13. Melina (VRL-11408) - Runorannan Fonzie VH16-017-0411
14. Melina (VRL-11408) - Pink Lil Sugarsparkle VH18-017-0004
15. Liia (VRL-11284) - Kurkun Feather Berry
16. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Vingahdus VH17-018-1500
17. Tuulia T. (VRL-00084) - Tiilikan Lehtolapsi VH14-017-0497
18. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145
19. Jannica (VRL-04799) - PP's Mindra VH16-028-0176
20. Liia (VRL-11284) - Vuornan Flirty Vanilla VH16-017-0532
21. Jannica (VRL-04799) - Bruno von Dows VH16-028-0116
22. Tuulia T. (VRL-00084) - Tiilikan Aprillipila VH14-017-0499
23. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
24. HM (VRL-00096) - Rätvänän Hilleri
25. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
26. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Daalia VH18-018-0200
27. Veera R. (VRL-10735) - Pumpkin Pie SBS
28. Vibaja (VRL-00727) - Mayhem Nolanda
29. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
30. Jenny (VRL-12948) - Lilla Snorkfröken VH16-017-0414
31. Jannica (VRL-04799) - Runon Luka VH16-018-0744
32. Jannica (VRL-04799) - Afon Emrys VH17-026-0018
33. Vibaja (VRL-00727) - Babysitter v.d. Rodesterij VH16-017-0448
34. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Tummapaahto VH17-018-1491
35. Vibaja (VRL-00727) - Huovilan Mimosa VH17-017-0425
36. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Huliganismi VH15-018-0544
37. Tuulia T. (VRL-00084) - Old Auntie Inc VH14-104-0024
38. Veera R. (VRL-10735) - Hey Presto!
39. Jenny (VRL-12948) - Yentel Sugar Lily VH16-017-0388
40. HM (VRL-00096) - Rätvänän Leimu

luokka 3. noviisi kestävyyskoe, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Hillakka VH17-018-1693
2. Tuire (VRL-00345) - Breandan Marinda VH15-046-0211
3. Oresama (VRL-02753) - Ponipalleron Rihanna
4. Veera R. (VRL-10735) - Aétoma
5. Veera R. (VRL-10735) - Faythe CRE
6. HM (VRL-00096) - Sikuriinan Mahtimimmi
7. Tuire (VRL-00345) - Breandan Doirend VH15-046-0210
8. Jannica (VRL-04799) - A.D. Rob-Roy VH11-089-0009
9. EmmiN. (VRL-03385) - Wyat Voo Dew VH17-017-0015
10. EmmiN. (VRL-03385) - Wyat Lola Lola VH17-017-0350
11. Jannica (VRL-04799) - Claridge Joachim VH16-028-0174
12. Dimma (VRL-08204) - Tohvelikulkuri VH17-018-0447
13. Jannica (VRL-04799) - Adinan Muumi VH16-018-1367
14. Tuulia T. (VRL-00084) - Huvitutin Ketunleipä VH17-018-2107
15. Dimma (VRL-08204) - Claridgen Hassutus VH17-018-1503
16. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Krokotiilinkyynel VH11-018-0724
17. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Matilda VH17-018-0400
18. sonya (VRL-09386) - Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
19. sonya (VRL-09386) - Jukolan Jatkosota VH17-018-1100
20. EmmiN. (VRL-03385) - Härdellin Minea VH11-017-0893
21. Tuire (VRL-00345) - Breandan Alastar VH15-046-0195
22. Tuire (VRL-00345) - Breandan Amanda VH15-046-0209
23. sonya (VRL-09386) - Seppäjärven Perikato VH17-018-1573
24. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Armakka
25. Veera R. (VRL-10735) - Tif Tamir
26. Vibaja (VRL-00727) - Mathilde v.d. Grootdam
27. Vibaja (VRL-00727) - Mayhem Nolanda
28. HM (VRL-00096) - Kuutamovalssi
29. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Pusuttelija VH18-018-0187
30. Vibaja (VRL-00727) - Babysitter v.d. Rodesterij VH16-017-0448
31. Dimma (VRL-08204) - Tuiskulan Hanski VH17-018-1490
32. Veera R. (VRL-10735) - Vehkakorven Damian
33. EmmiN. (VRL-03385) - Nutty Pumpkin
34. Dimma (VRL-08204) - Tulistutti VH17-018-1499
35. Jannica (VRL-04799) - Adinan Wiikarin Maine VH16-018-1198
36. Tuulia T. (VRL-00084) - Vappulan Sokerimunkki VH17-018-0954
37. Tuulia T. (VRL-00084) - Koistilan Sireeni VH17-018-0602
38. HM (VRL-00096) - Aikanoita
39. Vibaja (VRL-00727) - Huovilan Mimosa VH17-017-0425
40. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Kristallijumala VH14-018-1564

luokka 4. noviisi yhdistetty, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Vibaja (VRL-00727) - Huovilan Heresia
2. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Korvapuusti VH16-018-2742
3. HM (VRL-00096) - Sikuriinan Mahtimimmi
4. EmmiN. (VRL-03385) - Lily's Little Golden Sparkle
5. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Black Lily
6. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Saituri VH17-018-0153
7. sonya (VRL-09386) - Timjami VH17-018-1186
8. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Elävä Nukke VH14-018-1577
9. Oresama (VRL-02753) - Äipän Anarkisti VH15-018-0539
10. sonya (VRL-09386) - Kesätyttö VH17-018-1185
11. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Lumiroisto VH17-018-1199
12. Vibaja (VRL-00727) - Mangon Twilight VH17-017-0510
13. Tuire (VRL-00345) - Breandan Jackdaw VH15-046-0214
14. Dimma (VRL-08204) - Kabareekauhu VH17-018-1501
15. Desmi (VRL-14548) - Seppäjärven Oonko Nolo
16. EmmiN. (VRL-03385) - Blueberry Crown
17. Desmi (VRL-14548) - Nanna
18. Veera R. (VRL-10735) - Nerywick Goldworthy
19. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta
20. Dimma (VRL-08204) - Villahaan Riesa VH17-018-1497
21. Veera R. (VRL-10735) - Twister SVA
22. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Mösiöö Seppo VH14-018-1816
23. HM (VRL-00096) - Kuutamovalssi
24. Jannica (VRL-04799) - Kadotettu Haaveuni VH16-018-2328
25. Desmi (VRL-14548) - Duren Rypke
26. Tuire (VRL-00345) - Breandan Blackcap VH15-046-0213
27. Dimma (VRL-08204) - Mörkövaaran Tervaleijona VH17-018-1495
28. Veera R. (VRL-10735) - Aemka d'Alvina
29. Jannica (VRL-04799) - A.D. First Kiss VH16-057-0045
30. sonya (VRL-09386) - Raatteen Töpseli VH18-018-0273
31. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fortune VH15-046-0212
32. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Unimurros VH17-018-0598
33. Tuulia T. (VRL-00084) - Vaaranmaan Terhikki VH17-018-0561
34. Dimma (VRL-08204) - Villahaan Tulius VH17-018-1496
35. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Aavetyttö VH14-018-1576
36. Desmi (VRL-14548) - Cassia of Smithloch
37. HM (VRL-00096) - Aikanoita
38. Jannica (VRL-04799) - Accordeur LAC VH16-027-0123
39. Jannica (VRL-04799) - Mörkövaaran Mysli VH16-018-1364
40. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Glacial Dahlia

luokka 5. noviisi yhdistetty, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Jannica (VRL-04799) - A.D. Black Wizard VH16-017-0322
2. Serena (VRL-09334) - Peakes Bananabanshee VH18-024-0008
3. Tuulia T. (VRL-00084) - Runon Neilikka VH16-018-2649
4. Serena (VRL-09334) - Lilium 5594 VH15-017-0579
5. EmmiN. (VRL-03385) - Cenwig Athelstan VH17-017-0360
6. Oresama (VRL-02753) - Peppero RSE
7. Oresama (VRL-02753) - Disneyland After Dark
8. Tuire (VRL-00345) - Breandan Starling VH15-046-0216
9. Vibaja (VRL-00727) - Susikallion Akrobat VH017-017-0424
10. Veera R. (VRL-10735) - Viktor of Smithloch
11. Tuulia T. (VRL-00084) - Jukolan Järvineito VH16-018-1327
12. Pierre (VRL-10531) - Hengenvaaran Kahviina
13. sonya (VRL-09386) - Raatteen Pilvi
14. Dimma (VRL-08204) - Tuulenpesän Keppostelija VH17-018-1489
15. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Keisarinna
16. Tuulia T. (VRL-00084) - Pumpulikunkku VH17-018-0689
17. Tuire (VRL-00345) - Breandan Razorbill VH15-046-0218
18. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Kesäyön Pelastus VH17-018-0538
19. Serena (VRL-09334) - Peakes Strawberrybunny VH18-024-0009
20. Vibaja (VRL-00727) - Valentino’s Jacqueline VH015-017-0784
21. sonya (VRL-09386) - Jarelia VH17-018-1187
22. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Crispy-Coco
23. sonya (VRL-09386) - Raatteen Mäyräkoira
24. Serena (VRL-09334) - Wyat Sherry Scarletcane VH15-017-0709
25. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Rallirölli
26. Dimma (VRL-08204) - Ketolan Viettelijä VH17-018-1502
27. Veera R. (VRL-10735) - Dyantha's Burley
28. Tuulia T. (VRL-00084) - Hengenvaaran Kaino-Vieno VH17-018-0952
29. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fulmar VH15-046-0215
30. Pierre (VRL-10531) - Hiddenite Prime
31. Dimma (VRL-08204) - Adinan Tähti-Tyttö VH16-018-0612
32. sonya (VRL-09386) - Suruhuume VH18-018-0271
33. EmmiN. (VRL-03385) - Vuornan Glittering Goldie
34. Dimma (VRL-08204) - Adinan Karmanhenki VH16-018-1199
35. Tuire (VRL-00345) - Breandan Dunnock VH15-046-0230
36. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Golden Energy VH17-017-0352
37. Veera R. (VRL-10735) - Wyat Tumbleflump Monster Elf
38. Veera R. (VRL-10735) - Leonor
39. Jannica (VRL-04799) - Mörkövaaran Uniriepu VH16-018-1370
40. Jannica (VRL-04799) - Crystal Beach