Valjakkoajokilpailu 26.03.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 26.03.2018 (vip 28.02.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 40 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 4:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua enintään kahteen osakokeeseen tai vaihtoehtoisesti yhteen yhdistettyyn luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin koulukoe
2. noviisi yksilövaljakko, avoin tarkkuuskoe
3. noviisi yksilövaljakko, avoin kestävyyskoe
4. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
5. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi koulukoe, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Breandan Dymphna VH15-046-0057
2. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Huliganismi VH15-018-0544
3. Liia (VRL-11284) - Maybecks Jalapeño VH18-017-0044
4. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145
5. HM (VRL-00096) - Rätvänän Hilleri
6. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Yorick
7. Liia (VRL-11284) - Vuornan Flirty Vanilla VH16-017-0532
8. Tuulia T. (VRL-00084) - Huvitutin Ketunleipä VH17-018-2107
9. Melina (VRL-11408) - Pink Lil Sugarsparkle VH18-017-0004
10. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Tahmatassu VH18-018-0080
11. Tuulia T. (VRL-00084) - Wyat Saffron Finch VH14-017-0458
12. Veera R. (VRL-10735) - Yentel Rosanda
13. Tuire (VRL-00345) - Breandan Íomhar VH15-046-0108
14. Melina (VRL-11408) - Runorannan Fonzie VH16-017-0411
15. Oresama (VRL-02753) - Kukka Nimeltään Tähti VH15-018-0540
16. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
17. Tuulia T. (VRL-00084) - Koistilan Sireeni VH17-018-0602
18. HM (VRL-00096) - Rätvänän Leimu
19. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Spica
20. HM (VRL-00096) - Vompatti
21. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
22. Jenny (VRL-12948) - Yentel Sugar Lily VH16-017-0388
23. Melina (VRL-11408) - Uuras HV VH17-053-0092
24. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Daalia VH18-018-0200
25. Oresama (VRL-02753) - Mielikuvituksen Tuote VH11-018-0739
26. Jannica (VRL-04799) - PP's Mindra VH16-028-0176
27. Jannica (VRL-04799) - Bruno von Dows VH16-028-0116
28. Tuire (VRL-00345) - Breandan Conall VH15-046-0153
29. Jannica (VRL-04799) - Afon Emrys VH17-026-0018
30. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Hillakka VH17-018-1693
31. Jenny (VRL-12948) - Lilla Snorkfröken VH16-017-0414
32. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Vingahdus VH17-018-1500
33. Jannica (VRL-04799) - Runon Luka VH16-018-0744
34. Cery (VRL-02116) - Taikakuun Taruttu VH16-031-0013
35. Liia (VRL-11284) - Kurkun Feather Berry
36. Oresama (VRL-02753) - Monsieur Koivuniemi VH11-018-0776
37. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fancy VH15-046-0154
38. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
39. Veera R. (VRL-10735) - Sointuvan Ninni
40. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Tummapaahto VH17-018-1491

luokka 2. noviisi tarkkuuskoe, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Liia (VRL-11284) - Kurkun Feather Berry
2. HM (VRL-00096) - Rätvänän Leimu
3. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Daalia VH18-018-0200
4. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Tummapaahto VH17-018-1491
5. Melina (VRL-11408) - Runorannan Fonzie VH16-017-0411
6. Oresama (VRL-02753) - Mielikuvituksen Tuote VH11-018-0739
7. HM (VRL-00096) - Rätvänän Hilleri
8. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Vingahdus VH17-018-1500
9. Liia (VRL-11284) - Vuornan Flirty Vanilla VH16-017-0532
10. Jenny (VRL-12948) - Lilla Snorkfröken VH16-017-0414
11. Vibaja (VRL-00727) - Huovilan Mimosa VH17-017-0425
12. Tuulia T. (VRL-00084) - Vappulan Piilopulla VH17-018-1699
13. Vibaja (VRL-00727) - Mathilde v.d. Grootdam
14. Oresama (VRL-02753) - Kukka Nimeltään Tähti VH15-018-0540
15. Veera R. (VRL-10735) - Newell Faithe
16. Jannica (VRL-04799) - Bruno von Dows VH16-028-0116
17. Oresama (VRL-02753) - Monsieur Koivuniemi VH11-018-0776
18. Jannica (VRL-04799) - PP's Mindra VH16-028-0176
19. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
20. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Huliganismi VH15-018-0544
21. Jannica (VRL-04799) - Afon Emrys VH17-026-0018
22. Tuulia T. (VRL-00084) - Tiilikan Lehtolapsi VH14-017-0497
23. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Tahmatassu VH18-018-0080
24. Vibaja (VRL-00727) - Babysitter v.d. Rodesterij VH16-017-0448
25. HM (VRL-00096) - Vompatti
26. Jenny (VRL-12948) - Yentel Sugar Lily VH16-017-0388
27. Vibaja (VRL-00727) - Mayhem Nolanda
28. Melina (VRL-11408) - Uuras HV VH17-053-0092
29. Veera R. (VRL-10735) - Pumpkin Pie SBS
30. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
31. Tuulia T. (VRL-00084) - Tiilikan Aprillipila VH14-017-0499
32. Liia (VRL-11284) - Maybecks Jalapeño VH18-017-0044
33. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
34. Melina (VRL-11408) - Pink Lil Sugarsparkle VH18-017-0004
35. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145
36. Cery (VRL-02116) - Taikakuun Taruttu VH16-031-0013
37. Veera R. (VRL-10735) - Nerywick Fairy Cake
38. Jannica (VRL-04799) - Runon Luka VH16-018-0744
39. Veera R. (VRL-10735) - Hey Presto!
40. Tuulia T. (VRL-00084) - Old Auntie Inc VH14-104-0024

luokka 3. noviisi kestävyyskoe, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. EmmiN. (VRL-03385) - Nutty Pumpkin
2. Vibaja (VRL-00727) - Huovilan Mimosa VH17-017-0425
3. Tuulia T. (VRL-00084) - Huvitutin Ketunleipä VH17-018-2107
4. Vibaja (VRL-00727) - Mathilde v.d. Grootdam
5. Jannica (VRL-04799) - Adinan Wiikarin Maine VH16-018-1198
6. Veera R. (VRL-10735) - Vehkakorven Damian
7. Veera R. (VRL-10735) - Aétoma
8. Tuire (VRL-00345) - Breandan Amanda VH15-046-0209
9. Tuulia T. (VRL-00084) - Koistilan Sireeni VH17-018-0602
10. EmmiN. (VRL-03385) - Härdellin Minea VH11-017-0893
11. Veera R. (VRL-10735) - Tif Tamir
12. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Armakka
13. sonya (VRL-09386) - Jukolan Jatkosota VH17-018-1100
14. Tuulia T. (VRL-00084) - Vappulan Sokerimunkki VH17-018-0954
15. Jannica (VRL-04799) - A.D. Rob-Roy VH11-089-0009
16. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Matilda VH17-018-0400
17. Veera R. (VRL-10735) - Faythe CRE
18. Oresama (VRL-02753) - Ponipalleron Rihanna
19. Dimma (VRL-08204) - Tulistutti VH17-018-1499
20. Jannica (VRL-04799) - Adinan Muumi VH16-018-1367
21. Tuire (VRL-00345) - Breandan Alastar VH15-046-0195
22. Dimma (VRL-08204) - Tuiskulan Hanski VH17-018-1490
23. HM (VRL-00096) - Aikanoita
24. EmmiN. (VRL-03385) - Wyat Lola Lola VH17-017-0350
25. sonya (VRL-09386) - Seppäjärven Perikato VH17-018-1573
26. HM (VRL-00096) - Sikuriinan Mahtimimmi
27. sonya (VRL-09386) - Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
28. Tuire (VRL-00345) - Breandan Marinda VH15-046-0211
29. HM (VRL-00096) - Kuutamovalssi
30. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Kristallijumala VH14-018-1564
31. Jannica (VRL-04799) - Claridge Joachim VH16-028-0174
32. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Pusuttelija VH18-018-0187
33. Dimma (VRL-08204) - Claridgen Hassutus VH17-018-1503
34. Vibaja (VRL-00727) - Mayhem Nolanda
35. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Hillakka VH17-018-1693
36. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Krokotiilinkyynel VH11-018-0724
37. Tuire (VRL-00345) - Breandan Doirend VH15-046-0210
38. Vibaja (VRL-00727) - Babysitter v.d. Rodesterij VH16-017-0448
39. Dimma (VRL-08204) - Tohvelikulkuri VH17-018-0447
40. EmmiN. (VRL-03385) - Wyat Voo Dew VH17-017-0015

luokka 4. noviisi yhdistetty, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Dimma (VRL-08204) - Villahaan Riesa VH17-018-1497
2. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Korvapuusti VH16-018-2742
3. Desmi (VRL-14548) - Seppäjärven Oonko Nolo
4. Jannica (VRL-04799) - Mörkövaaran Mysli VH16-018-1364
5. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Unimurros VH17-018-0598
6. HM (VRL-00096) - Sikuriinan Mahtimimmi
7. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta
8. HM (VRL-00096) - Aikanoita
9. Dimma (VRL-08204) - Villahaan Tulius VH17-018-1496
10. Jannica (VRL-04799) - Accordeur LAC VH16-027-0123
11. Vibaja (VRL-00727) - Huovilan Heresia
12. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Glacial Dahlia
13. sonya (VRL-09386) - Raatteen Töpseli VH18-018-0273
14. Jannica (VRL-04799) - A.D. First Kiss VH16-057-0045
15. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Elävä Nukke VH14-018-1577
16. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Black Lily
17. Veera R. (VRL-10735) - Aemka d'Alvina
18. HM (VRL-00096) - Kuutamovalssi
19. Oresama (VRL-02753) - Äipän Anarkisti VH15-018-0539
20. Desmi (VRL-14548) - Nanna
21. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Lumiroisto VH17-018-1199
22. sonya (VRL-09386) - Timjami VH17-018-1186
23. Desmi (VRL-14548) - Cassia of Smithloch
24. Vibaja (VRL-00727) - Mangon Twilight VH17-017-0510
25. EmmiN. (VRL-03385) - Blueberry Crown
26. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Mösiöö Seppo VH14-018-1816
27. Tuire (VRL-00345) - Breandan Jackdaw VH15-046-0214
28. EmmiN. (VRL-03385) - Lily's Little Golden Sparkle
29. Tuulia T. (VRL-00084) - Vaaranmaan Terhikki VH17-018-0561
30. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fortune VH15-046-0212
31. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Saituri VH17-018-0153
32. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Aavetyttö VH14-018-1576
33. Jannica (VRL-04799) - Kadotettu Haaveuni VH16-018-2328
34. Veera R. (VRL-10735) - Twister SVA
35. sonya (VRL-09386) - Kesätyttö VH17-018-1185
36. Dimma (VRL-08204) - Kabareekauhu VH17-018-1501
37. Veera R. (VRL-10735) - Nerywick Goldworthy
38. Desmi (VRL-14548) - Duren Rypke
39. Tuire (VRL-00345) - Breandan Blackcap VH15-046-0213
40. Dimma (VRL-08204) - Mörkövaaran Tervaleijona VH17-018-1495

luokka 5. noviisi yhdistetty, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Pierre (VRL-10531) - Hengenvaaran Kahviina
2. EmmiN. (VRL-03385) - Cenwig Athelstan VH17-017-0360
3. Serena (VRL-09334) - Peakes Strawberrybunny VH18-024-0009
4. sonya (VRL-09386) - Raatteen Mäyräkoira
5. Veera R. (VRL-10735) - Leonor
6. Dimma (VRL-08204) - Adinan Tähti-Tyttö VH16-018-0612
7. Tuire (VRL-00345) - Breandan Razorbill VH15-046-0218
8. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Crispy-Coco
9. Oresama (VRL-02753) - Disneyland After Dark
10. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Rallirölli
11. Tuulia T. (VRL-00084) - Jukolan Järvineito VH16-018-1327
12. Tuire (VRL-00345) - Breandan Starling VH15-046-0216
13. sonya (VRL-09386) - Jarelia VH17-018-1187
14. Dimma (VRL-08204) - Tuulenpesän Keppostelija VH17-018-1489
15. Serena (VRL-09334) - Peakes Bananabanshee VH18-024-0008
16. Tuulia T. (VRL-00084) - Runon Neilikka VH16-018-2649
17. Tuulia T. (VRL-00084) - Hengenvaaran Kaino-Vieno VH17-018-0952
18. Tuulia T. (VRL-00084) - Pumpulikunkku VH17-018-0689
19. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Kesäyön Pelastus VH17-018-0538
20. sonya (VRL-09386) - Raatteen Pilvi
21. Veera R. (VRL-10735) - Dyantha's Burley
22. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fulmar VH15-046-0215
23. Dimma (VRL-08204) - Adinan Karmanhenki VH16-018-1199
24. Dimma (VRL-08204) - Ketolan Viettelijä VH17-018-1502
25. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Golden Energy VH17-017-0352
26. Veera R. (VRL-10735) - Viktor of Smithloch
27. Pierre (VRL-10531) - Hiddenite Prime
28. Serena (VRL-09334) - Lilium 5594 VH15-017-0579
29. Vibaja (VRL-00727) - Valentino’s Jacqueline VH015-017-0784
30. Oresama (VRL-02753) - Peppero RSE
31. Tuire (VRL-00345) - Breandan Dunnock VH15-046-0230
32. Veera R. (VRL-10735) - Wyat Tumbleflump Monster Elf
33. sonya (VRL-09386) - Suruhuume VH18-018-0271
34. Jannica (VRL-04799) - Crystal Beach
35. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Keisarinna
36. Jannica (VRL-04799) - Mörkövaaran Uniriepu VH16-018-1370
37. EmmiN. (VRL-03385) - Vuornan Glittering Goldie
38. Jannica (VRL-04799) - A.D. Black Wizard VH16-017-0322
39. Serena (VRL-09334) - Wyat Sherry Scarletcane VH15-017-0709
40. Vibaja (VRL-00727) - Susikallion Akrobat VH017-017-0424