Valjakkoajokilpailu 25.03.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 25.03.2018 (vip 28.02.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 40 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 4:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua enintään kahteen osakokeeseen tai vaihtoehtoisesti yhteen yhdistettyyn luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin koulukoe
2. noviisi yksilövaljakko, avoin tarkkuuskoe
3. noviisi yksilövaljakko, avoin kestävyyskoe
4. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
5. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi koulukoe, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Breandan Íomhar VH15-046-0108
2. Oresama (VRL-02753) - Kukka Nimeltään Tähti VH15-018-0540
3. Tuulia T. (VRL-00084) - Koistilan Sireeni VH17-018-0602
4. Cery (VRL-02116) - Taikakuun Taruttu VH16-031-0013
5. Oresama (VRL-02753) - Monsieur Koivuniemi VH11-018-0776
6. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145
7. Melina (VRL-11408) - Runorannan Fonzie VH16-017-0411
8. Jannica (VRL-04799) - PP's Mindra VH16-028-0176
9. HM (VRL-00096) - Vompatti
10. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
11. Jenny (VRL-12948) - Lilla Snorkfröken VH16-017-0414
12. Tuire (VRL-00345) - Breandan Dymphna VH15-046-0057
13. Liia (VRL-11284) - Vuornan Flirty Vanilla VH16-017-0532
14. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Daalia VH18-018-0200
15. Veera R. (VRL-10735) - Sointuvan Ninni
16. Veera R. (VRL-10735) - Yentel Rosanda
17. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fancy VH15-046-0154
18. Jannica (VRL-04799) - Runon Luka VH16-018-0744
19. Tuulia T. (VRL-00084) - Wyat Saffron Finch VH14-017-0458
20. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Spica
21. HM (VRL-00096) - Rätvänän Leimu
22. Liia (VRL-11284) - Kurkun Feather Berry
23. Oresama (VRL-02753) - Mielikuvituksen Tuote VH11-018-0739
24. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Tahmatassu VH18-018-0080
25. Tuulia T. (VRL-00084) - Huvitutin Ketunleipä VH17-018-2107
26. Jannica (VRL-04799) - Bruno von Dows VH16-028-0116
27. Liia (VRL-11284) - Maybecks Jalapeño VH18-017-0044
28. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Yorick
29. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Huliganismi VH15-018-0544
30. HM (VRL-00096) - Rätvänän Hilleri
31. Jannica (VRL-04799) - Afon Emrys VH17-026-0018
32. Jenny (VRL-12948) - Yentel Sugar Lily VH16-017-0388
33. Melina (VRL-11408) - Pink Lil Sugarsparkle VH18-017-0004
34. Tuire (VRL-00345) - Breandan Conall VH15-046-0153
35. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Tummapaahto VH17-018-1491
36. Melina (VRL-11408) - Uuras HV VH17-053-0092
37. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Vingahdus VH17-018-1500
38. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
39. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Hillakka VH17-018-1693
40. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402

luokka 2. noviisi tarkkuuskoe, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Vibaja (VRL-00727) - Huovilan Mimosa VH17-017-0425
2. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Daalia VH18-018-0200
3. Melina (VRL-11408) - Uuras HV VH17-053-0092
4. Liia (VRL-11284) - Maybecks Jalapeño VH18-017-0044
5. Tuulia T. (VRL-00084) - Tiilikan Lehtolapsi VH14-017-0497
6. Vibaja (VRL-00727) - Mayhem Nolanda
7. Melina (VRL-11408) - Runorannan Fonzie VH16-017-0411
8. Jannica (VRL-04799) - Afon Emrys VH17-026-0018
9. Liia (VRL-11284) - Kurkun Feather Berry
10. HM (VRL-00096) - Rätvänän Leimu
11. Vibaja (VRL-00727) - Mathilde v.d. Grootdam
12. Veera R. (VRL-10735) - Nerywick Fairy Cake
13. Jenny (VRL-12948) - Lilla Snorkfröken VH16-017-0414
14. Jannica (VRL-04799) - Bruno von Dows VH16-028-0116
15. Tuulia T. (VRL-00084) - Old Auntie Inc VH14-104-0024
16. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Huliganismi VH15-018-0544
17. Tuulia T. (VRL-00084) - Tiilikan Aprillipila VH14-017-0499
18. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
19. HM (VRL-00096) - Rätvänän Hilleri
20. Oresama (VRL-02753) - Monsieur Koivuniemi VH11-018-0776
21. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Vingahdus VH17-018-1500
22. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Tahmatassu VH18-018-0080
23. Melina (VRL-11408) - Pink Lil Sugarsparkle VH18-017-0004
24. Oresama (VRL-02753) - Kukka Nimeltään Tähti VH15-018-0540
25. Jannica (VRL-04799) - Runon Luka VH16-018-0744
26. Liia (VRL-11284) - Vuornan Flirty Vanilla VH16-017-0532
27. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
28. Veera R. (VRL-10735) - Newell Faithe
29. HM (VRL-00096) - Vompatti
30. Vibaja (VRL-00727) - Babysitter v.d. Rodesterij VH16-017-0448
31. Tuulia T. (VRL-00084) - Vappulan Piilopulla VH17-018-1699
32. Oresama (VRL-02753) - Mielikuvituksen Tuote VH11-018-0739
33. Cery (VRL-02116) - Taikakuun Taruttu VH16-031-0013
34. Veera R. (VRL-10735) - Hey Presto!
35. Veera R. (VRL-10735) - Pumpkin Pie SBS
36. Jenny (VRL-12948) - Yentel Sugar Lily VH16-017-0388
37. Jannica (VRL-04799) - PP's Mindra VH16-028-0176
38. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145
39. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Tummapaahto VH17-018-1491
40. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158

luokka 3. noviisi kestävyyskoe, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. sonya (VRL-09386) - Jukolan Jatkosota VH17-018-1100
2. Veera R. (VRL-10735) - Aétoma
3. HM (VRL-00096) - Aikanoita
4. Vibaja (VRL-00727) - Babysitter v.d. Rodesterij VH16-017-0448
5. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Armakka
6. Veera R. (VRL-10735) - Vehkakorven Damian
7. Veera R. (VRL-10735) - Faythe CRE
8. Dimma (VRL-08204) - Tohvelikulkuri VH17-018-0447
9. Tuulia T. (VRL-00084) - Koistilan Sireeni VH17-018-0602
10. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Krokotiilinkyynel VH11-018-0724
11. sonya (VRL-09386) - Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
12. EmmiN. (VRL-03385) - Wyat Voo Dew VH17-017-0015
13. Vibaja (VRL-00727) - Mayhem Nolanda
14. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Pusuttelija VH18-018-0187
15. Oresama (VRL-02753) - Ponipalleron Rihanna
16. HM (VRL-00096) - Sikuriinan Mahtimimmi
17. Vibaja (VRL-00727) - Huovilan Mimosa VH17-017-0425
18. HM (VRL-00096) - Kuutamovalssi
19. EmmiN. (VRL-03385) - Härdellin Minea VH11-017-0893
20. Jannica (VRL-04799) - A.D. Rob-Roy VH11-089-0009
21. Tuire (VRL-00345) - Breandan Alastar VH15-046-0195
22. Dimma (VRL-08204) - Tulistutti VH17-018-1499
23. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Matilda VH17-018-0400
24. Jannica (VRL-04799) - Adinan Muumi VH16-018-1367
25. Dimma (VRL-08204) - Tuiskulan Hanski VH17-018-1490
26. Tuire (VRL-00345) - Breandan Doirend VH15-046-0210
27. Veera R. (VRL-10735) - Tif Tamir
28. EmmiN. (VRL-03385) - Wyat Lola Lola VH17-017-0350
29. Tuire (VRL-00345) - Breandan Marinda VH15-046-0211
30. Dimma (VRL-08204) - Claridgen Hassutus VH17-018-1503
31. Vibaja (VRL-00727) - Mathilde v.d. Grootdam
32. Jannica (VRL-04799) - Adinan Wiikarin Maine VH16-018-1198
33. EmmiN. (VRL-03385) - Nutty Pumpkin
34. Tuulia T. (VRL-00084) - Vappulan Sokerimunkki VH17-018-0954
35. sonya (VRL-09386) - Seppäjärven Perikato VH17-018-1573
36. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Hillakka VH17-018-1693
37. Tuulia T. (VRL-00084) - Huvitutin Ketunleipä VH17-018-2107
38. Jannica (VRL-04799) - Claridge Joachim VH16-028-0174
39. Tuire (VRL-00345) - Breandan Amanda VH15-046-0209
40. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Kristallijumala VH14-018-1564

luokka 4. noviisi yhdistetty, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Vibaja (VRL-00727) - Mangon Twilight VH17-017-0510
2. Jannica (VRL-04799) - A.D. First Kiss VH16-057-0045
3. Desmi (VRL-14548) - Duren Rypke
4. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta
5. Desmi (VRL-14548) - Seppäjärven Oonko Nolo
6. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Korvapuusti VH16-018-2742
7. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Elävä Nukke VH14-018-1577
8. EmmiN. (VRL-03385) - Blueberry Crown
9. Jannica (VRL-04799) - Mörkövaaran Mysli VH16-018-1364
10. Tuire (VRL-00345) - Breandan Jackdaw VH15-046-0214
11. HM (VRL-00096) - Kuutamovalssi
12. Veera R. (VRL-10735) - Twister SVA
13. Veera R. (VRL-10735) - Aemka d'Alvina
14. HM (VRL-00096) - Sikuriinan Mahtimimmi
15. Dimma (VRL-08204) - Villahaan Riesa VH17-018-1497
16. HM (VRL-00096) - Aikanoita
17. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Lumiroisto VH17-018-1199
18. Jannica (VRL-04799) - Accordeur LAC VH16-027-0123
19. Vibaja (VRL-00727) - Huovilan Heresia
20. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Unimurros VH17-018-0598
21. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Glacial Dahlia
22. Veera R. (VRL-10735) - Nerywick Goldworthy
23. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fortune VH15-046-0212
24. Desmi (VRL-14548) - Nanna
25. EmmiN. (VRL-03385) - Lily's Little Golden Sparkle
26. sonya (VRL-09386) - Kesätyttö VH17-018-1185
27. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Mösiöö Seppo VH14-018-1816
28. Oresama (VRL-02753) - Äipän Anarkisti VH15-018-0539
29. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Black Lily
30. Dimma (VRL-08204) - Kabareekauhu VH17-018-1501
31. Desmi (VRL-14548) - Cassia of Smithloch
32. sonya (VRL-09386) - Timjami VH17-018-1186
33. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Saituri VH17-018-0153
34. Tuulia T. (VRL-00084) - Vaaranmaan Terhikki VH17-018-0561
35. Dimma (VRL-08204) - Villahaan Tulius VH17-018-1496
36. Jannica (VRL-04799) - Kadotettu Haaveuni VH16-018-2328
37. Dimma (VRL-08204) - Mörkövaaran Tervaleijona VH17-018-1495
38. sonya (VRL-09386) - Raatteen Töpseli VH18-018-0273
39. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Aavetyttö VH14-018-1576
40. Tuire (VRL-00345) - Breandan Blackcap VH15-046-0213

luokka 5. noviisi yhdistetty, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Serena (VRL-09334) - Peakes Strawberrybunny VH18-024-0009
2. Veera R. (VRL-10735) - Viktor of Smithloch
3. Serena (VRL-09334) - Peakes Bananabanshee VH18-024-0008
4. Dimma (VRL-08204) - Ketolan Viettelijä VH17-018-1502
5. Veera R. (VRL-10735) - Leonor
6. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Kesäyön Pelastus VH17-018-0538
7. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Keisarinna
8. Vibaja (VRL-00727) - Valentino’s Jacqueline VH015-017-0784
9. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Crispy-Coco
10. Jannica (VRL-04799) - Mörkövaaran Uniriepu VH16-018-1370
11. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Golden Energy VH17-017-0352
12. Oresama (VRL-02753) - Disneyland After Dark
13. Tuire (VRL-00345) - Breandan Starling VH15-046-0216
14. EmmiN. (VRL-03385) - Vuornan Glittering Goldie
15. Tuulia T. (VRL-00084) - Pumpulikunkku VH17-018-0689
16. Veera R. (VRL-10735) - Dyantha's Burley
17. Vibaja (VRL-00727) - Susikallion Akrobat VH017-017-0424
18. Pierre (VRL-10531) - Hiddenite Prime
19. Jannica (VRL-04799) - Crystal Beach
20. sonya (VRL-09386) - Jarelia VH17-018-1187
21. sonya (VRL-09386) - Raatteen Mäyräkoira
22. Dimma (VRL-08204) - Adinan Tähti-Tyttö VH16-018-0612
23. Serena (VRL-09334) - Wyat Sherry Scarletcane VH15-017-0709
24. Pierre (VRL-10531) - Hengenvaaran Kahviina
25. sonya (VRL-09386) - Suruhuume VH18-018-0271
26. Serena (VRL-09334) - Lilium 5594 VH15-017-0579
27. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fulmar VH15-046-0215
28. Veera R. (VRL-10735) - Wyat Tumbleflump Monster Elf
29. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Rallirölli
30. Tuulia T. (VRL-00084) - Runon Neilikka VH16-018-2649
31. Tuulia T. (VRL-00084) - Jukolan Järvineito VH16-018-1327
32. Oresama (VRL-02753) - Peppero RSE
33. Tuire (VRL-00345) - Breandan Dunnock VH15-046-0230
34. Dimma (VRL-08204) - Tuulenpesän Keppostelija VH17-018-1489
35. Tuire (VRL-00345) - Breandan Razorbill VH15-046-0218
36. sonya (VRL-09386) - Raatteen Pilvi
37. EmmiN. (VRL-03385) - Cenwig Athelstan VH17-017-0360
38. Jannica (VRL-04799) - A.D. Black Wizard VH16-017-0322
39. Dimma (VRL-08204) - Adinan Karmanhenki VH16-018-1199
40. Tuulia T. (VRL-00084) - Hengenvaaran Kaino-Vieno VH17-018-0952