Valjakkoajokilpailu 23.03.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 23.03.2018 (vip 28.02.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 40 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 4:llä valjakolla. Hevonen saa osallistua enintään kahteen osakokeeseen tai vaihtoehtoisesti yhteen yhdistettyyn luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin koulukoe
2. noviisi yksilövaljakko, avoin tarkkuuskoe
3. noviisi yksilövaljakko, avoin kestävyyskoe
4. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
5. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi koulukoe, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Jenny (VRL-12948) - Lilla Snorkfröken VH16-017-0414
2. Jannica (VRL-04799) - Bruno von Dows VH16-028-0116
3. Melina (VRL-11408) - Runorannan Fonzie VH16-017-0411
4. Tuire (VRL-00345) - Breandan Conall VH15-046-0153
5. Tuire (VRL-00345) - Breandan Íomhar VH15-046-0108
6. Jenny (VRL-12948) - Yentel Sugar Lily VH16-017-0388
7. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Tahmatassu VH18-018-0080
8. HM (VRL-00096) - Rätvänän Leimu
9. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Vingahdus VH17-018-1500
10. Tuulia T. (VRL-00084) - Huvitutin Ketunleipä VH17-018-2107
11. Veera R. (VRL-10735) - Sointuvan Ninni
12. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Spica
13. Melina (VRL-11408) - Pink Lil Sugarsparkle VH18-017-0004
14. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
15. Jannica (VRL-04799) - Runon Luka VH16-018-0744
16. Melina (VRL-11408) - Uuras HV VH17-053-0092
17. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fancy VH15-046-0154
18. Cery (VRL-02116) - Taikakuun Taruttu VH16-031-0013
19. Tuulia T. (VRL-00084) - Koistilan Sireeni VH17-018-0602
20. Veera R. (VRL-10735) - Yentel Rosanda
21. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Tummapaahto VH17-018-1491
22. Liia (VRL-11284) - Kurkun Feather Berry
23. Oresama (VRL-02753) - Mielikuvituksen Tuote VH11-018-0739
24. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Daalia VH18-018-0200
25. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
26. Oresama (VRL-02753) - Monsieur Koivuniemi VH11-018-0776
27. HM (VRL-00096) - Vompatti
28. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145
29. Liia (VRL-11284) - Vuornan Flirty Vanilla VH16-017-0532
30. Oresama (VRL-02753) - Kukka Nimeltään Tähti VH15-018-0540
31. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Huliganismi VH15-018-0544
32. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Hillakka VH17-018-1693
33. Tuire (VRL-00345) - Breandan Dymphna VH15-046-0057
34. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
35. Tuulia T. (VRL-00084) - Wyat Saffron Finch VH14-017-0458
36. Veera R. (VRL-10735) - Lilymoor Yorick
37. HM (VRL-00096) - Rätvänän Hilleri
38. Jannica (VRL-04799) - Afon Emrys VH17-026-0018
39. Jannica (VRL-04799) - PP's Mindra VH16-028-0176
40. Liia (VRL-11284) - Maybecks Jalapeño VH18-017-0044

luokka 2. noviisi tarkkuuskoe, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Veera R. (VRL-10735) - Pumpkin Pie SBS
2. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Huliganismi VH15-018-0544
3. Cery (VRL-02116) - Taikakuun Taruttu VH16-031-0013
4. HM (VRL-00096) - Rätvänän Hilleri
5. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145
6. Vibaja (VRL-00727) - Mayhem Nolanda
7. Jannica (VRL-04799) - Bruno von Dows VH16-028-0116
8. Liia (VRL-11284) - Maybecks Jalapeño VH18-017-0044
9. Vibaja (VRL-00727) - Mathilde v.d. Grootdam
10. Veera R. (VRL-10735) - Newell Faithe
11. sonya (VRL-09386) - Raatteen Jaala VH17-018-2158
12. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
13. Melina (VRL-11408) - Pink Lil Sugarsparkle VH18-017-0004
14. Jannica (VRL-04799) - Afon Emrys VH17-026-0018
15. Jenny (VRL-12948) - Lilla Snorkfröken VH16-017-0414
16. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Tahmatassu VH18-018-0080
17. Jannica (VRL-04799) - PP's Mindra VH16-028-0176
18. Tuulia T. (VRL-00084) - Old Auntie Inc VH14-104-0024
19. Liia (VRL-11284) - Kurkun Feather Berry
20. Jenny (VRL-12948) - Yentel Sugar Lily VH16-017-0388
21. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Daalia VH18-018-0200
22. Tuulia T. (VRL-00084) - Vappulan Piilopulla VH17-018-1699
23. Tuulia T. (VRL-00084) - Tiilikan Lehtolapsi VH14-017-0497
24. Liia (VRL-11284) - Vuornan Flirty Vanilla VH16-017-0532
25. Vibaja (VRL-00727) - Babysitter v.d. Rodesterij VH16-017-0448
26. Oresama (VRL-02753) - Mielikuvituksen Tuote VH11-018-0739
27. Tuulia T. (VRL-00084) - Tiilikan Aprillipila VH14-017-0499
28. HM (VRL-00096) - Rätvänän Leimu
29. Veera R. (VRL-10735) - Hey Presto!
30. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Tummapaahto VH17-018-1491
31. Jannica (VRL-04799) - Runon Luka VH16-018-0744
32. HM (VRL-00096) - Vompatti
33. Oresama (VRL-02753) - Monsieur Koivuniemi VH11-018-0776
34. Vibaja (VRL-00727) - Huovilan Mimosa VH17-017-0425
35. Veera R. (VRL-10735) - Nerywick Fairy Cake
36. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
37. Dimma (VRL-08204) - Hengenvaaran Vingahdus VH17-018-1500
38. Melina (VRL-11408) - Runorannan Fonzie VH16-017-0411
39. Melina (VRL-11408) - Uuras HV VH17-053-0092
40. Oresama (VRL-02753) - Kukka Nimeltään Tähti VH15-018-0540

luokka 3. noviisi kestävyyskoe, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. HM (VRL-00096) - Sikuriinan Mahtimimmi
2. EmmiN. (VRL-03385) - Wyat Voo Dew VH17-017-0015
3. HM (VRL-00096) - Aikanoita
4. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Krokotiilinkyynel VH11-018-0724
5. sonya (VRL-09386) - Jukolan Jatkosota VH17-018-1100
6. Tuire (VRL-00345) - Breandan Doirend VH15-046-0210
7. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Kristallijumala VH14-018-1564
8. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Matilda VH17-018-0400
9. Vibaja (VRL-00727) - Babysitter v.d. Rodesterij VH16-017-0448
10. Tuulia T. (VRL-00084) - Koistilan Sireeni VH17-018-0602
11. Oresama (VRL-02753) - Ponipalleron Rihanna
12. EmmiN. (VRL-03385) - Härdellin Minea VH11-017-0893
13. Tuire (VRL-00345) - Breandan Marinda VH15-046-0211
14. Vibaja (VRL-00727) - Mayhem Nolanda
15. HM (VRL-00096) - Kuutamovalssi
16. Vibaja (VRL-00727) - Huovilan Mimosa VH17-017-0425
17. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Hillakka VH17-018-1693
18. Dimma (VRL-08204) - Tohvelikulkuri VH17-018-0447
19. Dimma (VRL-08204) - Tuiskulan Hanski VH17-018-1490
20. Dimma (VRL-08204) - Claridgen Hassutus VH17-018-1503
21. Pierre (VRL-10531) - Kototallin Armakka
22. EmmiN. (VRL-03385) - Wyat Lola Lola VH17-017-0350
23. Veera R. (VRL-10735) - Vehkakorven Damian
24. Tuulia T. (VRL-00084) - Vappulan Sokerimunkki VH17-018-0954
25. Jannica (VRL-04799) - Adinan Wiikarin Maine VH16-018-1198
26. Tuire (VRL-00345) - Breandan Alastar VH15-046-0195
27. EmmiN. (VRL-03385) - Nutty Pumpkin
28. Tuire (VRL-00345) - Breandan Amanda VH15-046-0209
29. Tuulia T. (VRL-00084) - Huvitutin Ketunleipä VH17-018-2107
30. sonya (VRL-09386) - Seppäjärven Perikato VH17-018-1573
31. sonya (VRL-09386) - Raatteen Viestinviejä VH17-018-2146
32. Jannica (VRL-04799) - Claridge Joachim VH16-028-0174
33. Dimma (VRL-08204) - Tulistutti VH17-018-1499
34. Veera R. (VRL-10735) - Tif Tamir
35. Jannica (VRL-04799) - A.D. Rob-Roy VH11-089-0009
36. Veera R. (VRL-10735) - Aétoma
37. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Pusuttelija VH18-018-0187
38. Veera R. (VRL-10735) - Faythe CRE
39. Vibaja (VRL-00727) - Mathilde v.d. Grootdam
40. Jannica (VRL-04799) - Adinan Muumi VH16-018-1367

luokka 4. noviisi yhdistetty, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Desmi (VRL-14548) - Duren Rypke
2. Desmi (VRL-14548) - Cassia of Smithloch
3. Jannica (VRL-04799) - Mörkövaaran Mysli VH16-018-1364
4. Veera R. (VRL-10735) - Nerywick Goldworthy
5. Veera R. (VRL-10735) - Aemka d'Alvina
6. Jannica (VRL-04799) - A.D. First Kiss VH16-057-0045
7. sonya (VRL-09386) - Kesätyttö VH17-018-1185
8. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Mösiöö Seppo VH14-018-1816
9. Vibaja (VRL-00727) - Huovilan Heresia
10. Vibaja (VRL-00727) - Mangon Twilight VH17-017-0510
11. EmmiN. (VRL-03385) - Blueberry Crown
12. Dimma (VRL-08204) - Villahaan Tulius VH17-018-1496
13. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Unimurros VH17-018-0598
14. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Elävä Nukke VH14-018-1577
15. Dimma (VRL-08204) - Kabareekauhu VH17-018-1501
16. Tuulia T. (VRL-00084) - Vaaranmaan Terhikki VH17-018-0561
17. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Black Lily
18. Desmi (VRL-14548) - Seppäjärven Oonko Nolo
19. HM (VRL-00096) - Sikuriinan Mahtimimmi
20. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Aavetyttö VH14-018-1576
21. Oresama (VRL-02753) - Äipän Anarkisti VH15-018-0539
22. Tuire (VRL-00345) - Breandan Jackdaw VH15-046-0214
23. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Korvapuusti VH16-018-2742
24. Veera R. (VRL-10735) - Twister SVA
25. Dimma (VRL-08204) - Villahaan Riesa VH17-018-1497
26. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta
27. EmmiN. (VRL-03385) - Lily's Little Golden Sparkle
28. Jannica (VRL-04799) - Accordeur LAC VH16-027-0123
29. sonya (VRL-09386) - Raatteen Töpseli VH18-018-0273
30. sonya (VRL-09386) - Timjami VH17-018-1186
31. Dimma (VRL-08204) - Mörkövaaran Tervaleijona VH17-018-1495
32. HM (VRL-00096) - Kuutamovalssi
33. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fortune VH15-046-0212
34. HM (VRL-00096) - Aikanoita
35. Tuire (VRL-00345) - Breandan Blackcap VH15-046-0213
36. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Saituri VH17-018-0153
37. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Glacial Dahlia
38. Jannica (VRL-04799) - Kadotettu Haaveuni VH16-018-2328
39. sonya (VRL-09386) - Vähäpellon Lumiroisto VH17-018-1199
40. Desmi (VRL-14548) - Nanna

luokka 5. noviisi yhdistetty, 40 osallistujaa (6 sijoitusta) 
1. Veera R. (VRL-10735) - Leonor
2. Tuulia T. (VRL-00084) - Pumpulikunkku VH17-018-0689
3. sonya (VRL-09386) - Raatteen Mäyräkoira
4. Vibaja (VRL-00727) - Valentino’s Jacqueline VH015-017-0784
5. sonya (VRL-09386) - Suruhuume VH18-018-0271
6. Jannica (VRL-04799) - Crystal Beach
7. Pierre (VRL-10531) - Hengenvaaran Kahviina
8. Pierre (VRL-10531) - Hiddenite Prime
9. Jannica (VRL-04799) - A.D. Black Wizard VH16-017-0322
10. Tuire (VRL-00345) - Breandan Starling VH15-046-0216
11. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Rallirölli
12. Oresama (VRL-02753) - Disneyland After Dark
13. Tuulia T. (VRL-00084) - Jukolan Järvineito VH16-018-1327
14. Oresama (VRL-02753) - Peppero RSE
15. Dimma (VRL-08204) - Adinan Karmanhenki VH16-018-1199
16. Tuulia T. (VRL-00084) - Hengenvaaran Kaino-Vieno VH17-018-0952
17. sonya (VRL-09386) - Jarelia VH17-018-1187
18. Serena (VRL-09334) - Peakes Bananabanshee VH18-024-0008
19. Tuire (VRL-00345) - Breandan Dunnock VH15-046-0230
20. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Kesäyön Pelastus VH17-018-0538
21. Serena (VRL-09334) - Wyat Sherry Scarletcane VH15-017-0709
22. Jannica (VRL-04799) - Mörkövaaran Uniriepu VH16-018-1370
23. Dimma (VRL-08204) - Tuulenpesän Keppostelija VH17-018-1489
24. Tuire (VRL-00345) - Breandan Razorbill VH15-046-0218
25. Veera R. (VRL-10735) - Dyantha's Burley
26. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Golden Energy VH17-017-0352
27. Veera R. (VRL-10735) - Wyat Tumbleflump Monster Elf
28. EmmiN. (VRL-03385) - Cenwig Athelstan VH17-017-0360
29. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Crispy-Coco
30. Tuire (VRL-00345) - Breandan Fulmar VH15-046-0215
31. sonya (VRL-09386) - Raatteen Pilvi
32. Vibaja (VRL-00727) - Susikallion Akrobat VH017-017-0424
33. Dimma (VRL-08204) - Ketolan Viettelijä VH17-018-1502
34. EmmiN. (VRL-03385) - Vuornan Glittering Goldie
35. Serena (VRL-09334) - Peakes Strawberrybunny VH18-024-0009
36. Tuulia T. (VRL-00084) - Runon Neilikka VH16-018-2649
37. Veera R. (VRL-10735) - Viktor of Smithloch
38. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Keisarinna
39. Dimma (VRL-08204) - Adinan Tähti-Tyttö VH16-018-0612
40. Serena (VRL-09334) - Lilium 5594 VH15-017-0579