Valjakkoajokilpailu 21.03.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 21.03.2018 (vip 25.02.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 30 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 3:lla valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty
4. noviisi parivaljakko, avoin yhdistetty
5. vaativa parivaljakko, avoin yhdistetty
6. vaikea parivaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 30 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nadusha VH17-039-0060
2. Jannica (VRL-04799) - A.D. Chill Out Charlie VH16-024-0135
3. Cery (VRL-02116) - Taikakuun Taruttu VH16-031-0013
4. Jenny (VRL-12948) - Lilla Snorkfröken VH16-017-0414
5. Nikki (VRL-14085) - Amadeus VH17-028-0006
6. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Tahmatassu VH18-018-0080
7. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
8. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Kristallijumala VH14-018-1564
9. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145
10. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
11. Veera R. (VRL-10735) - Vehkakorven Damian
12. Veera R. (VRL-10735) - Tif Tamir
13. Tuire (VRL-00345) - Coy Vanic X VH16-046-0045
14. Oresama (VRL-02753) - Äipän Anarkisti VH15-018-0539
15. Vibaja (VRL-00727) - Mathilde v.d. Grootdam
16. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Daalia VH18-018-0200
17. Nikki (VRL-14085) - PP's Rebäcka VH17-028-0094
18. Jenny (VRL-12948) - Yentel Sugar Lily VH16-017-0388
19. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Matilda VH17-018-0400
20. Tuire (VRL-00345) - Dixie Cirein VH16-046-0052
21. Jannica (VRL-04799) - Moons My Wilma VH16-017-0062
22. Vibaja (VRL-00727) - Babysitter v.d. Rodesterij VH16-017-0448
23. Dimma (VRL-08204) - Tulistutti VH17-018-1499
24. Desmi (VRL-14548) - Cassia of Smithloch
25. Desmi (VRL-14548) - Seppäjärven Oonko Nolo
26. Desmi (VRL-14548) - Duren Rypke
27. Veera R. (VRL-10735) - Faythe CRE
28. Jannica (VRL-04799) - Damien von Dows VH16-017-0324
29. Vibaja (VRL-00727) - Mayhem Nolanda
30. Tuire (VRL-00345) - Joyful Story CRD VH16-046-0106

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 26 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Desmi (VRL-14548) - Barbara of Smithloch
2. Tuire (VRL-00345) - Nouvion Flannán VH15-046-0076
3. Jannica (VRL-04799) - A.D. Kissing Crystal VH17-057-0007
4. Serena (VRL-09334) - Vuornan Hippa&Harmi VH16-018-1187
5. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Droidiina VH17-018-0272
6. Tuire (VRL-00345) - Breandan Brad VH14-046-0141
7. Oresama (VRL-02753) - Kollektiivinen Hulluus VH16-018-1245
8. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta
9. Tuulia T. (VRL-00084) - Vuornan Ruisrosmo VH17-018-0950
10. sonya (VRL-09386) - Nupun Mortteli VH17-018-1391
11. sonya (VRL-09386) - Raatteen Haaveraina VH17-018-1458
12. Desmi (VRL-14548) - Njörðr
13. Serena (VRL-09334) - Vuornan Bambiepuffs VH17-017-0430
14. Dimma (VRL-08204) - Ponipalleron Harkimo VH17-018-1009
15. Jannica (VRL-04799) - Wyat Wild Future VH16-017-0578
16. Jannica (VRL-04799) - A.D. Leon Lad VH17-046-0034
17. Veera R. (VRL-10735) - Wyat Tumbleflump Monster Elf
18. Veera R. (VRL-10735) - Twister SVA
19. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Ryöväri VH15-046-0008
20. Dimma (VRL-08204) - Tervatöyhtö
21. sonya (VRL-09386) - Hupilan Kuukivi VH17-018-1576
22. Desmi (VRL-14548) - Derian Aksel
23. Dimma (VRL-08204) - Sudentaival VH16-018-0753
24. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Voinipsu VH17-018-0597
25. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Esi-Isä
26. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Apilliina VH17-018-1557

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 16 osallistujaa (4 sijoitusta) 
1. sarqquu (VRL-04374) - Sagavik Yrjar VH17-053-0004
2. Shannon. (VRL-05645) - Deryn Du VH15-026-0109
3. sarqquu (VRL-04374) - Breandan Barrfhionn VH15-046-0155
4. Jannica (VRL-04799) - Wenezia
5. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Qwen
6. Oresama (VRL-02753) - Elly Jelly
7. Tuire (VRL-00345) - Aisling VH15-046-0098
8. Saippua (VRL-13995) - Breandan Minerva VH17-046-0067
9. Jannica (VRL-04799) - Delicate Divine VH17-031-0145
10. Jannica (VRL-04799) - Prince Charming F VH11-031-0553
11. Dimma (VRL-08204) - Serenity Frozen North VH16-031-0387
12. Saippua (VRL-13995) - Colette VH17-046-0107
13. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Huntley
14. Tuire (VRL-00345) - Cadonhill's Thara VH15-046-0043
15. Tuire (VRL-00345) - Caoimhe's Phiala VH15-046-0042
16. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Arden

luokka 4. noviisi parivaljakko, 29 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Jannica (VRL-04799) - Feimni frá Raufarvík VH16-030-0071 && Sagavik Jesper VH16-053-0148
2. Dimma (VRL-08204) - Tuulenpesän Keppostelija VH17-018-1489 && Adinan Karmanhenki VH16-018-1199
3. Tuire (VRL-00345) - WND Dwinnie VH11-046-0084 && Breandan Miss Impossible VH17-046-0077
4. sonya (VRL-09386) - Timjami VH17-018-1186 && Kesätyttö VH17-018-1185
5. Vibaja (VRL-00727) - Huovilan Mimosa VH17-017-0425 && Valentino’s Jacqueline VH015-017-0784
6. sonya (VRL-09386) - Raatteen Töhö VH17-018-1214 && Jarelia VH17-018-1187
7. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Krokotiilinkyynel VH11-018-0724 && Erkinheimon Matilda VH17-018-0400
8. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Saituri VH17-018-0153 && Pumpulikunkku VH17-018-0689
9. HM (VRL-00096) - Rätvänän Leimu && Kuutamovalssi
10. Dimma (VRL-08204) - Kabareekauhu VH17-018-1501 && Villahaan Tulius VH17-018-1496
11. sonya (VRL-09386) - Seppäjärven Perikato VH17-018-1573 && Jukolan Jatkosota VH17-018-1100
12. EmmiN. (VRL-03385) - Wyat Lola Lola VH17-017-0350 && Härdellin Minea VH11-017-0893
13. HM (VRL-00096) - Rätvänän Hilleri && Aikanoita
14. Jannica (VRL-04799) - Strawberry Jade VH16-022-0009 && Cedric Honey VH16-027-0028
15. Veera R. (VRL-10735) - Aemka d'Alvina && Faythe CRE
16. Oresama (VRL-02753) - Mielikuvituksen Tuote VH11-018-0739 && Kukka Nimeltään Tähti VH15-018-0540
17. Dimma (VRL-08204) - Mörkövaaran Tervaleijona VH17-018-1495 && Villahaan Riesa VH17-018-1497
18. Tuire (VRL-00345) - Marilina SS VH04-046-1031 && Breandan Marinda VH15-046-0211
19. Tuire (VRL-00345) - Celebrian VH04-046-1764 && Breandan Jolanda VH17-046-0059
20. Jannica (VRL-04799) - Moons Bling Bling VH17-017-0174 && Sterling Honey VH16-017-0145
21. Veera R. (VRL-10735) - Vehkakorven Damian && Tif Tamir
22. HM (VRL-00096) - Vompatti && Sikuriinan Mahtimimmi
23. Veera R. (VRL-10735) - Aétoma && Nerywick Goldworthy
24. Oresama (VRL-02753) - Monsieur Koivuniemi VH11-018-0776 && Erkinheimon Huliganismi VH15-018-0544
25. EmmiN. (VRL-03385) - Nutty Pumpkin && Blueberry Crown
26. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Korvapuusti VH16-018-2742 && Hengenvaaran Kaino-Vieno VH17-018-0952
27. Vibaja (VRL-00727) - Mangon Twilight VH17-017-0510 && Huovilan Heresia
28. Tuulia T. (VRL-00084) - Huvitutin Ketunleipä VH17-018-2107 && Vappulan Sokerimunkki VH17-018-0954
29. EmmiN. (VRL-03385) - Lily's Little Golden Sparkle && Mayhem Crispy-Coco

luokka 5. vaativa parivaljakko, 23 osallistujaa (4 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Asahi SCHA VH05-046-9895 && Breandan Lucille VH16-046-0069
2. sonya (VRL-09386) - Maanan Hopeapaju && Ketolan Vanamo VH18-018-0272
3. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Black Trophy && Mayhem Glazed Blueberry
4. sonya (VRL-09386) - Kuningasidea VH17-018-1401 && Riinalan Remu VH17-018-1200
5. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Candy Cane && Mayhem Golden Energy VH17-017-0352
6. Jannica (VRL-04799) - Vähäpellon Jääsuklaa VH16-018-2698 && Amren Dafydd Arwel VH17-026-0017
7. Tuulia T. (VRL-00084) - Hengenvaaran Margarita VH15-018-2153 && Tuulenpesän Tervapiru VH17-018-1690
8. Veera R. (VRL-10735) - Kaapparin Minerva && Viktor of Smithloch
9. EmmiN. (VRL-03385) - Huvin Racliff && Mangon Monster Mash
10. Dimma (VRL-08204) - Claridge Ottilia VH17-028-0016 && Equivalent KH VH17-017-0125
11. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Verne VH16-017-0192 && Lille Brilled VH16-028-0253
12. Tuire (VRL-00345) - Ironhead HS VH11-046-0080 && Zelda's Leonart VH11-046-0086
13. Veera R. (VRL-10735) - Dyantha's Burley && Leonor
14. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Mölliina && Suhina-Lempi VH17-018-0711
15. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Muskettianubis VH15-018-0550 && Atomipommipormestari VH17-018-0305
16. Jannica (VRL-04799) - A.D. Will Valentin VH16-053-0101 && Gwirion LO VH16-022-0057
17. Dimma (VRL-08204) - Keikarin Rallatus && Odella Speed VH14-028-0425
18. Veera R. (VRL-10735) - Dubhán 5594 && Tuiskulan Shanley
19. Tuulia T. (VRL-00084) - Ketolan Leopold VH17-018-1554 && Mörkövaaran Kettukarkki VH17-018-1555
20. sonya (VRL-09386) - Maanan Kaunokki VH17-018-1574 && Kaunon Unelmakarkuri VH17-018-1201
21. Tuire (VRL-00345) - Március Meadar VH11-046-0052 && Isibéalth VH15-046-0020
22. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Villamo VH17-018-1687 && Huvin Nukkumatti VH17-018-0320
23. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Matami VH16-018-2556 && Erkinheimon Enkelipallo VH16-018-2424

luokka 6. vaikea parivaljakko, 8 osallistujaa (2 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Zelda's Darlene VH11-046-0087 && Március Larinea VH11-046-0049
2. Tuire (VRL-00345) - Ruaraidh VH11-046-0103 && Courvosier Scribhneoir MAR VH11-046-0105
3. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Mjollnir && Breandan Qwen
4. Nikki (VRL-14085) - Audrey Van Halen && Eleanor Van Halen
5. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Arden && Breandan Huntley
6. Veera R. (VRL-10735) - Sovnig LAC && Brynhild Hallvardr
7. Nikki (VRL-14085) - Silas Van Halen && Virgil Van Halen
8. Tuire (VRL-00345) - Willpower Laochra VH11-046-0059 && Ramya Abel VH14-046-0044