Valjakkoajokilpailu 20.03.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 20.03.2018 (vip 25.02.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 30 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 3:lla valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty
4. noviisi parivaljakko, avoin yhdistetty
5. vaativa parivaljakko, avoin yhdistetty
6. vaikea parivaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 30 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
2. Jannica (VRL-04799) - A.D. Chill Out Charlie VH16-024-0135
3. Desmi (VRL-14548) - Cassia of Smithloch
4. Veera R. (VRL-10735) - Vehkakorven Damian
5. Tuire (VRL-00345) - Coy Vanic X VH16-046-0045
6. Jannica (VRL-04799) - Moons My Wilma VH16-017-0062
7. Tuire (VRL-00345) - Joyful Story CRD VH16-046-0106
8. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Tahmatassu VH18-018-0080
9. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Matilda VH17-018-0400
10. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145
11. Vibaja (VRL-00727) - Mathilde v.d. Grootdam
12. Tuire (VRL-00345) - Dixie Cirein VH16-046-0052
13. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Daalia VH18-018-0200
14. Nikki (VRL-14085) - Amadeus VH17-028-0006
15. Jenny (VRL-12948) - Lilla Snorkfröken VH16-017-0414
16. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Kristallijumala VH14-018-1564
17. Oresama (VRL-02753) - Äipän Anarkisti VH15-018-0539
18. Vibaja (VRL-00727) - Mayhem Nolanda
19. Dimma (VRL-08204) - Tulistutti VH17-018-1499
20. Jannica (VRL-04799) - Damien von Dows VH16-017-0324
21. Jenny (VRL-12948) - Yentel Sugar Lily VH16-017-0388
22. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nadusha VH17-039-0060
23. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
24. Veera R. (VRL-10735) - Tif Tamir
25. Veera R. (VRL-10735) - Faythe CRE
26. Nikki (VRL-14085) - PP's Rebäcka VH17-028-0094
27. Cery (VRL-02116) - Taikakuun Taruttu VH16-031-0013
28. Desmi (VRL-14548) - Duren Rypke
29. Vibaja (VRL-00727) - Babysitter v.d. Rodesterij VH16-017-0448
30. Desmi (VRL-14548) - Seppäjärven Oonko Nolo

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 26 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Dimma (VRL-08204) - Ponipalleron Harkimo VH17-018-1009
2. Oresama (VRL-02753) - Kollektiivinen Hulluus VH16-018-1245
3. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Esi-Isä
4. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Apilliina VH17-018-1557
5. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta
6. Tuire (VRL-00345) - Breandan Brad VH14-046-0141
7. sonya (VRL-09386) - Hupilan Kuukivi VH17-018-1576
8. Desmi (VRL-14548) - Barbara of Smithloch
9. Serena (VRL-09334) - Vuornan Hippa&Harmi VH16-018-1187
10. Tuulia T. (VRL-00084) - Vuornan Ruisrosmo VH17-018-0950
11. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Droidiina VH17-018-0272
12. Dimma (VRL-08204) - Sudentaival VH16-018-0753
13. Tuire (VRL-00345) - Nouvion Flannán VH15-046-0076
14. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Ryöväri VH15-046-0008
15. Jannica (VRL-04799) - Wyat Wild Future VH16-017-0578
16. Jannica (VRL-04799) - A.D. Leon Lad VH17-046-0034
17. sonya (VRL-09386) - Raatteen Haaveraina VH17-018-1458
18. sonya (VRL-09386) - Nupun Mortteli VH17-018-1391
19. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Voinipsu VH17-018-0597
20. Jannica (VRL-04799) - A.D. Kissing Crystal VH17-057-0007
21. Veera R. (VRL-10735) - Twister SVA
22. Desmi (VRL-14548) - Derian Aksel
23. Desmi (VRL-14548) - Njörðr
24. Dimma (VRL-08204) - Tervatöyhtö
25. Serena (VRL-09334) - Vuornan Bambiepuffs VH17-017-0430
26. Veera R. (VRL-10735) - Wyat Tumbleflump Monster Elf

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 16 osallistujaa (4 sijoitusta) 
1. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Arden
2. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Huntley
3. Jannica (VRL-04799) - Prince Charming F VH11-031-0553
4. Saippua (VRL-13995) - Colette VH17-046-0107
5. Saippua (VRL-13995) - Breandan Minerva VH17-046-0067
6. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Qwen
7. Jannica (VRL-04799) - Wenezia
8. Tuire (VRL-00345) - Caoimhe's Phiala VH15-046-0042
9. Shannon. (VRL-05645) - Deryn Du VH15-026-0109
10. Tuire (VRL-00345) - Cadonhill's Thara VH15-046-0043
11. Jannica (VRL-04799) - Delicate Divine VH17-031-0145
12. sarqquu (VRL-04374) - Sagavik Yrjar VH17-053-0004
13. Oresama (VRL-02753) - Elly Jelly
14. Dimma (VRL-08204) - Serenity Frozen North VH16-031-0387
15. Tuire (VRL-00345) - Aisling VH15-046-0098
16. sarqquu (VRL-04374) - Breandan Barrfhionn VH15-046-0155

luokka 4. noviisi parivaljakko, 29 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Jannica (VRL-04799) - Strawberry Jade VH16-022-0009 && Cedric Honey VH16-027-0028
2. HM (VRL-00096) - Vompatti && Sikuriinan Mahtimimmi
3. Oresama (VRL-02753) - Mielikuvituksen Tuote VH11-018-0739 && Kukka Nimeltään Tähti VH15-018-0540
4. Dimma (VRL-08204) - Kabareekauhu VH17-018-1501 && Villahaan Tulius VH17-018-1496
5. Oresama (VRL-02753) - Monsieur Koivuniemi VH11-018-0776 && Erkinheimon Huliganismi VH15-018-0544
6. EmmiN. (VRL-03385) - Nutty Pumpkin && Blueberry Crown
7. Veera R. (VRL-10735) - Aemka d'Alvina && Faythe CRE
8. EmmiN. (VRL-03385) - Wyat Lola Lola VH17-017-0350 && Härdellin Minea VH11-017-0893
9. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Krokotiilinkyynel VH11-018-0724 && Erkinheimon Matilda VH17-018-0400
10. Tuire (VRL-00345) - WND Dwinnie VH11-046-0084 && Breandan Miss Impossible VH17-046-0077
11. Dimma (VRL-08204) - Mörkövaaran Tervaleijona VH17-018-1495 && Villahaan Riesa VH17-018-1497
12. Tuire (VRL-00345) - Marilina SS VH04-046-1031 && Breandan Marinda VH15-046-0211
13. EmmiN. (VRL-03385) - Lily's Little Golden Sparkle && Mayhem Crispy-Coco
14. Dimma (VRL-08204) - Tuulenpesän Keppostelija VH17-018-1489 && Adinan Karmanhenki VH16-018-1199
15. Tuire (VRL-00345) - Celebrian VH04-046-1764 && Breandan Jolanda VH17-046-0059
16. Jannica (VRL-04799) - Moons Bling Bling VH17-017-0174 && Sterling Honey VH16-017-0145
17. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Saituri VH17-018-0153 && Pumpulikunkku VH17-018-0689
18. Tuulia T. (VRL-00084) - Huvitutin Ketunleipä VH17-018-2107 && Vappulan Sokerimunkki VH17-018-0954
19. HM (VRL-00096) - Rätvänän Leimu && Kuutamovalssi
20. Jannica (VRL-04799) - Feimni frá Raufarvík VH16-030-0071 && Sagavik Jesper VH16-053-0148
21. Veera R. (VRL-10735) - Aétoma && Nerywick Goldworthy
22. Vibaja (VRL-00727) - Mangon Twilight VH17-017-0510 && Huovilan Heresia
23. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Korvapuusti VH16-018-2742 && Hengenvaaran Kaino-Vieno VH17-018-0952
24. sonya (VRL-09386) - Timjami VH17-018-1186 && Kesätyttö VH17-018-1185
25. sonya (VRL-09386) - Seppäjärven Perikato VH17-018-1573 && Jukolan Jatkosota VH17-018-1100
26. sonya (VRL-09386) - Raatteen Töhö VH17-018-1214 && Jarelia VH17-018-1187
27. Vibaja (VRL-00727) - Huovilan Mimosa VH17-017-0425 && Valentino’s Jacqueline VH015-017-0784
28. Veera R. (VRL-10735) - Vehkakorven Damian && Tif Tamir
29. HM (VRL-00096) - Rätvänän Hilleri && Aikanoita

luokka 5. vaativa parivaljakko, 23 osallistujaa (4 sijoitusta) 
1. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Verne VH16-017-0192 && Lille Brilled VH16-028-0253
2. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Candy Cane && Mayhem Golden Energy VH17-017-0352
3. Dimma (VRL-08204) - Claridge Ottilia VH17-028-0016 && Equivalent KH VH17-017-0125
4. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Villamo VH17-018-1687 && Huvin Nukkumatti VH17-018-0320
5. Veera R. (VRL-10735) - Dubhán 5594 && Tuiskulan Shanley
6. sonya (VRL-09386) - Maanan Hopeapaju && Ketolan Vanamo VH18-018-0272
7. Veera R. (VRL-10735) - Dyantha's Burley && Leonor
8. sonya (VRL-09386) - Kuningasidea VH17-018-1401 && Riinalan Remu VH17-018-1200
9. Jannica (VRL-04799) - A.D. Will Valentin VH16-053-0101 && Gwirion LO VH16-022-0057
10. Veera R. (VRL-10735) - Kaapparin Minerva && Viktor of Smithloch
11. Tuire (VRL-00345) - Március Meadar VH11-046-0052 && Isibéalth VH15-046-0020
12. Tuire (VRL-00345) - Asahi SCHA VH05-046-9895 && Breandan Lucille VH16-046-0069
13. Tuulia T. (VRL-00084) - Ketolan Leopold VH17-018-1554 && Mörkövaaran Kettukarkki VH17-018-1555
14. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Mölliina && Suhina-Lempi VH17-018-0711
15. Jannica (VRL-04799) - Vähäpellon Jääsuklaa VH16-018-2698 && Amren Dafydd Arwel VH17-026-0017
16. Tuire (VRL-00345) - Ironhead HS VH11-046-0080 && Zelda's Leonart VH11-046-0086
17. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Matami VH16-018-2556 && Erkinheimon Enkelipallo VH16-018-2424
18. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Muskettianubis VH15-018-0550 && Atomipommipormestari VH17-018-0305
19. sonya (VRL-09386) - Maanan Kaunokki VH17-018-1574 && Kaunon Unelmakarkuri VH17-018-1201
20. Tuulia T. (VRL-00084) - Hengenvaaran Margarita VH15-018-2153 && Tuulenpesän Tervapiru VH17-018-1690
21. EmmiN. (VRL-03385) - Huvin Racliff && Mangon Monster Mash
22. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Black Trophy && Mayhem Glazed Blueberry
23. Dimma (VRL-08204) - Keikarin Rallatus && Odella Speed VH14-028-0425

luokka 6. vaikea parivaljakko, 8 osallistujaa (2 sijoitusta) 
1. Tuire (VRL-00345) - Zelda's Darlene VH11-046-0087 && Március Larinea VH11-046-0049
2. Tuire (VRL-00345) - Ruaraidh VH11-046-0103 && Courvosier Scribhneoir MAR VH11-046-0105
3. Nikki (VRL-14085) - Silas Van Halen && Virgil Van Halen
4. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Mjollnir && Breandan Qwen
5. Tuire (VRL-00345) - Willpower Laochra VH11-046-0059 && Ramya Abel VH14-046-0044
6. Nikki (VRL-14085) - Audrey Van Halen && Eleanor Van Halen
7. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Arden && Breandan Huntley
8. Veera R. (VRL-10735) - Sovnig LAC && Brynhild Hallvardr