Valjakkoajokilpailu 19.03.2018

Tervetuloa Breandaniin Valjakkoajojaoksen alaisen kilpailun merkeissä! Kilpailupäivä on 19.03.2018 (vip 25.02.2018) ja vastuuhenkilönä toimii Tuire (VRL-003454) ja järjestävä seura on Heroic Team (HCT #215). Kilpailuihin osallistuvan ohjastajan VRL-tunnus on pakollinen, mutta hevosen VH-tunnus on vapaaehtoinen. Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla.

Rajoitukset

Jokaiseen luokkaan otetaan 30 osallistujaa ja yksi ohjastaja saa osallistua samaan luokkaan enintään 3:lla valjakolla. Hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan.

Luokat

1. noviisi yksilövaljakko, avoin yhdistetty
2. vaativa yksilövaljakko, avoin yhdistetty
3. vaikea yksilövaljakko, avoin yhdistetty
4. noviisi parivaljakko, avoin yhdistetty
5. vaativa parivaljakko, avoin yhdistetty
6. vaikea parivaljakko, avoin yhdistetty

Tulokset

luokka 1. noviisi yksilövaljakko, 30 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Nikki (VRL-14085) - Amadeus VH17-028-0006
2. sarqquu (VRL-04374) - Priton Nadusha VH17-039-0060
3. Desmi (VRL-14548) - Duren Rypke
4. Tuire (VRL-00345) - Joyful Story CRD VH16-046-0106
5. Jannica (VRL-04799) - A.D. Chill Out Charlie VH16-024-0135
6. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Tahmatassu VH18-018-0080
7. sonya (VRL-09386) - Irvailijan Sanantuoja VH17-018-2111
8. Nikki (VRL-14085) - PP's Rebäcka VH17-028-0094
9. Dimma (VRL-08204) - Tulistutti VH17-018-1499
10. Cery (VRL-02116) - Taikakuun Taruttu VH16-031-0013
11. Veera R. (VRL-10735) - Tif Tamir
12. Dimma (VRL-08204) - Ruskavaaran Daalia VH18-018-0200
13. Desmi (VRL-14548) - Seppäjärven Oonko Nolo
14. Vibaja (VRL-00727) - Mayhem Nolanda
15. Tuire (VRL-00345) - Coy Vanic X VH16-046-0045
16. Vibaja (VRL-00727) - Babysitter v.d. Rodesterij VH16-017-0448
17. Veera R. (VRL-10735) - Faythe CRE
18. Oresama (VRL-02753) - Äipän Anarkisti VH15-018-0539
19. Desmi (VRL-14548) - Cassia of Smithloch
20. sonya (VRL-09386) - Miela VH17-018-1402
21. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Kristallijumala VH14-018-1564
22. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Matilda VH17-018-0400
23. Jannica (VRL-04799) - Moons My Wilma VH16-017-0062
24. Tuire (VRL-00345) - Dixie Cirein VH16-046-0052
25. sonya (VRL-09386) - Kaunon Kilkutti VH17-018-2145
26. Veera R. (VRL-10735) - Vehkakorven Damian
27. Jenny (VRL-12948) - Lilla Snorkfröken VH16-017-0414
28. Vibaja (VRL-00727) - Mathilde v.d. Grootdam
29. Jenny (VRL-12948) - Yentel Sugar Lily VH16-017-0388
30. Jannica (VRL-04799) - Damien von Dows VH16-017-0324

luokka 2. vaativa yksilövaljakko, 26 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. Desmi (VRL-14548) - Njörðr
2. Jannica (VRL-04799) - Wyat Wild Future VH16-017-0578
3. Dimma (VRL-08204) - Sudentaival VH16-018-0753
4. sonya (VRL-09386) - Hupilan Kuukivi VH17-018-1576
5. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Apilliina VH17-018-1557
6. Tuulia T. (VRL-00084) - Kuusniemen Voinipsu VH17-018-0597
7. sonya (VRL-09386) - Nupun Mortteli VH17-018-1391
8. Jannica (VRL-04799) - A.D. Leon Lad VH17-046-0034
9. Desmi (VRL-14548) - Derian Aksel
10. Oresama (VRL-02753) - Kollektiivinen Hulluus VH16-018-1245
11. Veera R. (VRL-10735) - Wyat Tumbleflump Monster Elf
12. Tuire (VRL-00345) - Tuiskulan Ryöväri VH15-046-0008
13. Jannica (VRL-04799) - A.D. Kissing Crystal VH17-057-0007
14. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Esi-Isä
15. Veera R. (VRL-10735) - Ponipalleron Syysilta
16. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Droidiina VH17-018-0272
17. Tuire (VRL-00345) - Breandan Brad VH14-046-0141
18. Serena (VRL-09334) - Vuornan Bambiepuffs VH17-017-0430
19. Desmi (VRL-14548) - Barbara of Smithloch
20. sonya (VRL-09386) - Raatteen Haaveraina VH17-018-1458
21. Tuire (VRL-00345) - Nouvion Flannán VH15-046-0076
22. Dimma (VRL-08204) - Tervatöyhtö
23. Serena (VRL-09334) - Vuornan Hippa&Harmi VH16-018-1187
24. Dimma (VRL-08204) - Ponipalleron Harkimo VH17-018-1009
25. Tuulia T. (VRL-00084) - Vuornan Ruisrosmo VH17-018-0950
26. Veera R. (VRL-10735) - Twister SVA

luokka 3. vaikea yksilövaljakko, 16 osallistujaa (4 sijoitusta) 
1. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Qwen
2. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Huntley
3. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Arden
4. Dimma (VRL-08204) - Serenity Frozen North VH16-031-0387
5. Jannica (VRL-04799) - Delicate Divine VH17-031-0145
6. Jannica (VRL-04799) - Prince Charming F VH11-031-0553
7. Jannica (VRL-04799) - Wenezia
8. Saippua (VRL-13995) - Breandan Minerva VH17-046-0067
9. Saippua (VRL-13995) - Colette VH17-046-0107
10. sarqquu (VRL-04374) - Sagavik Yrjar VH17-053-0004
11. sarqquu (VRL-04374) - Breandan Barrfhionn VH15-046-0155
12. Tuire (VRL-00345) - Caoimhe's Phiala VH15-046-0042
13. Oresama (VRL-02753) - Elly Jelly
14. Tuire (VRL-00345) - Cadonhill's Thara VH15-046-0043
15. Tuire (VRL-00345) - Aisling VH15-046-0098
16. Shannon. (VRL-05645) - Deryn Du VH15-026-0109

luokka 4. noviisi parivaljakko, 29 osallistujaa (5 sijoitusta) 
1. EmmiN. (VRL-03385) - Nutty Pumpkin && Blueberry Crown
2. EmmiN. (VRL-03385) - Lily's Little Golden Sparkle && Mayhem Crispy-Coco
3. Tuire (VRL-00345) - Marilina SS VH04-046-1031 && Breandan Marinda VH15-046-0211
4. Vibaja (VRL-00727) - Huovilan Mimosa VH17-017-0425 && Valentino’s Jacqueline VH015-017-0784
5. Jannica (VRL-04799) - Strawberry Jade VH16-022-0009 && Cedric Honey VH16-027-0028
6. Jannica (VRL-04799) - Moons Bling Bling VH17-017-0174 && Sterling Honey VH16-017-0145
7. Tuulia T. (VRL-00084) - Tuulenpesän Saituri VH17-018-0153 && Pumpulikunkku VH17-018-0689
8. sonya (VRL-09386) - Seppäjärven Perikato VH17-018-1573 && Jukolan Jatkosota VH17-018-1100
9. Dimma (VRL-08204) - Tuulenpesän Keppostelija VH17-018-1489 && Adinan Karmanhenki VH16-018-1199
10. Oresama (VRL-02753) - Monsieur Koivuniemi VH11-018-0776 && Erkinheimon Huliganismi VH15-018-0544
11. sonya (VRL-09386) - Raatteen Töhö VH17-018-1214 && Jarelia VH17-018-1187
12. HM (VRL-00096) - Rätvänän Leimu && Kuutamovalssi
13. Veera R. (VRL-10735) - Aétoma && Nerywick Goldworthy
14. Tuire (VRL-00345) - Celebrian VH04-046-1764 && Breandan Jolanda VH17-046-0059
15. Vibaja (VRL-00727) - Mangon Twilight VH17-017-0510 && Huovilan Heresia
16. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Krokotiilinkyynel VH11-018-0724 && Erkinheimon Matilda VH17-018-0400
17. HM (VRL-00096) - Rätvänän Hilleri && Aikanoita
18. Tuulia T. (VRL-00084) - Huvitutin Ketunleipä VH17-018-2107 && Vappulan Sokerimunkki VH17-018-0954
19. Oresama (VRL-02753) - Mielikuvituksen Tuote VH11-018-0739 && Kukka Nimeltään Tähti VH15-018-0540
20. Veera R. (VRL-10735) - Aemka d'Alvina && Faythe CRE
21. EmmiN. (VRL-03385) - Wyat Lola Lola VH17-017-0350 && Härdellin Minea VH11-017-0893
22. HM (VRL-00096) - Vompatti && Sikuriinan Mahtimimmi
23. Dimma (VRL-08204) - Kabareekauhu VH17-018-1501 && Villahaan Tulius VH17-018-1496
24. Tuire (VRL-00345) - WND Dwinnie VH11-046-0084 && Breandan Miss Impossible VH17-046-0077
25. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Korvapuusti VH16-018-2742 && Hengenvaaran Kaino-Vieno VH17-018-0952
26. Veera R. (VRL-10735) - Vehkakorven Damian && Tif Tamir
27. Jannica (VRL-04799) - Feimni frá Raufarvík VH16-030-0071 && Sagavik Jesper VH16-053-0148
28. sonya (VRL-09386) - Timjami VH17-018-1186 && Kesätyttö VH17-018-1185
29. Dimma (VRL-08204) - Mörkövaaran Tervaleijona VH17-018-1495 && Villahaan Riesa VH17-018-1497

luokka 5. vaativa parivaljakko, 23 osallistujaa (4 sijoitusta) 
1. Dimma (VRL-08204) - Keikarin Rallatus && Odella Speed VH14-028-0425
2. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Matami VH16-018-2556 && Erkinheimon Enkelipallo VH16-018-2424
3. Tuire (VRL-00345) - Asahi SCHA VH05-046-9895 && Breandan Lucille VH16-046-0069
4. Tuire (VRL-00345) - Ironhead HS VH11-046-0080 && Zelda's Leonart VH11-046-0086
5. Jannica (VRL-04799) - Ponipalleron Verne VH16-017-0192 && Lille Brilled VH16-028-0253
6. Dimma (VRL-08204) - Claridge Ottilia VH17-028-0016 && Equivalent KH VH17-017-0125
7. Jannica (VRL-04799) - Vähäpellon Jääsuklaa VH16-018-2698 && Amren Dafydd Arwel VH17-026-0017
8. Tuire (VRL-00345) - Március Meadar VH11-046-0052 && Isibéalth VH15-046-0020
9. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Candy Cane && Mayhem Golden Energy VH17-017-0352
10. EmmiN. (VRL-03385) - Huvin Racliff && Mangon Monster Mash
11. Jannica (VRL-04799) - A.D. Will Valentin VH16-053-0101 && Gwirion LO VH16-022-0057
12. sonya (VRL-09386) - Maanan Hopeapaju && Ketolan Vanamo VH18-018-0272
13. EmmiN. (VRL-03385) - Mayhem Black Trophy && Mayhem Glazed Blueberry
14. Tuulia T. (VRL-00084) - Ketolan Leopold VH17-018-1554 && Mörkövaaran Kettukarkki VH17-018-1555
15. Tuulia T. (VRL-00084) - Hengenvaaran Margarita VH15-018-2153 && Tuulenpesän Tervapiru VH17-018-1690
16. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Mölliina && Suhina-Lempi VH17-018-0711
17. Veera R. (VRL-10735) - Dyantha's Burley && Leonor
18. Tuulia T. (VRL-00084) - Vähäpellon Villamo VH17-018-1687 && Huvin Nukkumatti VH17-018-0320
19. Veera R. (VRL-10735) - Dubhán 5594 && Tuiskulan Shanley
20. sonya (VRL-09386) - Maanan Kaunokki VH17-018-1574 && Kaunon Unelmakarkuri VH17-018-1201
21. Veera R. (VRL-10735) - Kaapparin Minerva && Viktor of Smithloch
22. sonya (VRL-09386) - Kuningasidea VH17-018-1401 && Riinalan Remu VH17-018-1200
23. Oresama (VRL-02753) - Erkinheimon Muskettianubis VH15-018-0550 && Atomipommipormestari VH17-018-0305

luokka 6. vaikea parivaljakko, 8 osallistujaa (2 sijoitusta) 
1. Nikki (VRL-14085) - Silas Van Halen && Virgil Van Halen
2. Tuire (VRL-00345) - Ruaraidh VH11-046-0103 && Courvosier Scribhneoir MAR VH11-046-0105
3. Nikki (VRL-14085) - Audrey Van Halen && Eleanor Van Halen
4. Tuire (VRL-00345) - Willpower Laochra VH11-046-0059 && Ramya Abel VH14-046-0044
5. Veera R. (VRL-10735) - Breandan Arden && Breandan Huntley
6. Veera R. (VRL-10735) - Sovnig LAC && Brynhild Hallvardr
7. Veera R. (VRL-10735) - Brynhild Mjollnir && Breandan Qwen
8. Tuire (VRL-00345) - Zelda's Darlene VH11-046-0087 && Március Larinea VH11-046-0049